قیمت درب کابینت

سبک‌های زیادی برای کابینت آشپزخانه وجود دارد که می‌توانید از بین آنها یکی را انتخاب کنید. هرچه سبک درب ساده‌تر باشد، قیمت درب کمتر می‌شود. با این حال، عوامل زیادی وجود دارند که تعیین‌کننده هزینه نهایی کابینت خواهند بود. در این مقاله ویژگی‌هایی را که می‌توانند بر قیمت درب کابینت تأثیر بگذارند را بررسی می‌کنیم تا بتوانید با علم و اطمینان اقدام به بازسازی آشپزخانه خود کنید.

قیمت درب کابینت چوبی ، ساخت انواع درب کابینت آشپزخانه
قیمت درب کابینت چوبی ، ساخت انواع درب کابینت آشپزخانه

عوامل موثر بر قیمت درب کابینت آشپزخانه

قیمت درب کابینت با توجه به شرکت سازنده، کیفیت، نحوه ساخت، نوع چوب استفاده شده، روکش درب کابینت و عرض آشپزخانه متفاوت است. به طور کلی، یک وضعیت ثابت بین اندازه آشپزخانه و قیمت کابینت وجود دارد.

متریال‌های اصلی مورد استفاده در ساخت کابینت شامل ام دی اف، چوب، ممبران، هایگلاس و غیره هستند. با در نظر گرفتن کیفیت مواد، قیمت‌ها به طور کلی ممکن است بین … تا … بسته به نوع کار، متریال، ابعاد و سازنده متفاوت باشند.

چند عامل موثر دیگر بر قیمت نهایی درب کابینت آشپزخانه عبارتند از:

 • روش ساخت
 • کیفیت ساخت – مواد و نحوه ساخت باکس کابینت
 • طراحی
 • گزینه‌های پایان کار (رنگ و لعاب)
 • یراق آلات و دستگیره

قیمت انواع درب کابینت

در این بخش به قیمت انواع درب کابینت با توجه به متریال آن خواهیم پرداخت.

قیمت درب کابینت ام دی اف

ام دی اف محبوب‌ترین جایگزین برای چوب واقعی در دکوراسیون و درب کابینت آشپزخانه است. اگر می‌خواهید در بازسازی آشپزخانه خود خلاقیت بیشتری داشته باشید، به جای استفاده از یک ظاهر چوبی معمولی، با استفاده از ام دی اف رنگ‌های متنوعی را تجربه خواهید کرد.

اگر همیشه خواهان یک آشپزخانه با ظاهر سفارشی خود بوده‌اید، محصولات ام دی اف باکیفیت را انتخاب کنید تا کار بازسازی آشپزخانه خود را به سطح بالایی ارتقا دهید. به هر حال، درب‌های کابینت ساخته شده از ام دی اف بسیار محبوب هستند و انتخابی فوق‌العاده برای هر آشپزخانه‌ای محسوب می‌شوند.

هزینه نهایی درب کابینت ام دی اف به شدت تحت تاثیر چگالی آن است. قیمت تمام شده محصول با افزایش ضخامت و تراکم ورق‌های مورداستفاده در ساخت اجزای مختلف سازه درب، افزایش می‌یابد. به دلیل ویژگی‌های فیزیکی و مزایای کلیدی، ام دی اف اغلب برای ساخت انواع درب‌های کابینت استفاده می‌شود. ضخامت تخته ام دی اف روی دوام محصول نهایی، تاثیرگذار خواهد بود. به طور کلی، قیمت درب کابینت ام دی اف در بازار بسته به ضخامت بین هر متر مربع 2 تا 3 میلیون تومان است.

قیمت درب کابینت چوبی ، ساخت انواع درب کابینت آشپزخانه
قیمت درب کابینت چوبی ، ساخت انواع درب کابینت آشپزخانه

قیمت درب کابینت چوبی

درب کابینت چوبی به دو صورت تمام چوب و روکش چوب در بازار موجود است. با توجه به اینکه چوب، متریال ارزانی نیست، قیمت درب تمام چوب بیشتر از روکش چوب خواهد بود.

عوامل دیگر تاثیر گذار بر قیمت نهایی این نوع درب کابینت عبارتند از سبک طراحی و جنس چوب. کابینت چوبی که با سبک کلاسیک اجرا می‌شود، قیمت بیشتری نسبت به کابینت‌های چوبی ساده خواهد داشت. در نهایت، برای دوام و شفافیت نهایی درب کابینت چوبی از رنگ خاصی روی آن استفاده می‌شود. جنس و کیفیت این رنگ هم بر قیمت نهایی کار تاثیر خواهد داشت. به طور کلی، قیمت نهایی درب کابینت چوبی هر متر مربع حدود 5 میلیون تومان است.

قیمت درب کابینت ممبران

درب کابینت ممبران از PVC ساخته شده است. این نوع روکش، روی تخته‌های ام دی اف خارجی چسبانده می‌شود. در واقع، این نوع کابینت در چندین نوع روکش ازجمله براق، مات و حتی چوبی موجود است. PVC یا پلی‌وینیل‌کلراید طبق استانداردهای صنعتی، کمی گران‌تر از ورق‌های لمینت معمولی خواهد بود.

از آنجا که ممبران از فویل ساخته می‌شود، هزینه و زحمت نصب آن در مقایسه با سایر انواع کابینت‌ها بسیار بیشتر است. از این رو، فرآیند نصب آن نیاز به تلاش بسیار بیشتری دارد. به طور کلی، قیمت نهایی درب کابینت ممبران هر متر مربع حدود 3 میلیون تومان است.

قیمت درب کابینت هایگلاس

درب کابینت هایگلاس مظهر طراحی مینیمالیستی است. این نوع متریال با انعکاسی که در آشپزخانه ایجاد می‌کند، ظاهر آن را فوق‌العاده مدرن جلوه خواهد داد. جنس کابینت هایگلاس از ام دی اف است و روی آن روکش هایگلاس قرار می‌گیرد.

در تعیین قیمت کابینت هایگلاس عواملی همچون نوع و ضخامت ورق هایگلاس، ایرانی و یا خارجی بودن ورق هایگلاس و طرح درب کابینت دخیل هستند.

به طور کلی قیمت کابینت هایگلاس خارجی از ایرانی بیشتر خواهد بود و با توجه به متریال، قیمت این نوع درب کابینت هر متر مربع حدود 2 میلیون تومان است.

قیمت درب کابینت چوبی ، ساخت انواع درب کابینت آشپزخانه
قیمت درب کابینت چوبی ، ساخت انواع درب کابینت آشپزخانه

مزایای تعویض درب کابینت

آشپزخانه یکی از بخش‌های خانه است که بیشترین زمان افراد به خصوص خانم‌ها در آن سپری می‌شود. با گذشت زمان، کابینت‌های آشپزخانه ممکن است کهنه و فرسوده شوند. همچنین ممکن است بعد از چند مدت، بخواهید رنگ‌ متفاوتی در آشپزخانه خود داشته باشید. در این صورت می‌توانید کابینت‌های خود را به صورت کامل تعویض کنید یا فقط درب کابینت خود را جایگزین کنید.

درب کابینت آشپزخانه، اولین چیزی است که وقتی هر فردی پا به آشپزخانه شما می‌گذارد، متوجه آن می‌شود. این درب‌ها بیشتر از اینکه وظیفه نگهداری ظروف و سایر وسایل آشپزخانه را داشته باشند، در زیبایی و جذابیت آشپزخانه نقش دارند.

فرض کنید دوست دارید آشپزخانه خود را بازسازی کنید. در این صورت، حتما نیاز به یک تغییر کامل که هزینه بیشتری هم در پی دارد، نخواهید داشت. در این مواقع، تعویض درب کابینت انتخاب بسیار درستی خواهد بود. چراکه قیمت درب کابینت کمتر از قیمت کل کابینت خواهد بود. جدا از کاهش هزینه، تعویض درب کابینت مزایای دیگری هم دارد که در ادامه به آن‌ها پرداخته شده است.

 1. نصب سریع

تعویض و نصب درب کابینت، تنها چند روز طول می‌کشد. از سوی دیگر، ساخت کابینت‌های کاملا جدید به چندین هفته نیاز دارد. از آنجایی که بازسازی کابینت یک فرآیند سریع و آسان است، شما کمترین اختلال را در زندگی روزمره خود خواهید داشت.

 • مقرون به صرفه

تعویض درب کابینت به طور قابل توجهی مقرون‌به‌صرفه‌تر از خرید کابینت‌های جدید است. در واقع، تعویض درب کابینت معمولا 50٪ ارزان‌تر از بازسازی کامل آن خواهد بود!. این بدان معنا است که شما پول بیشتری برای بازسازی باید پرداخت کنید.

 • حفظ کردن طرح فعلی

اگر چیدمان آشپزخانه شما برای شما مناسب است، چرا آن را تغییر دهید؟. تعویض درب کابینت‌ها، چیدمان کاربردی و دلخواه شما را مختل نمی‌کند. با این حال به شما این امکان را می‌دهد که آشپزخانه خود را از جنبه زیبایی به‌روز کنید.

قیمت درب کابینت چوبی ، ساخت انواع درب کابینت آشپزخانه
قیمت درب کابینت چوبی ، ساخت انواع درب کابینت آشپزخانه
 • تنوع انتخاب

شما می‌توانید از میان انواع متریال و رنگ‌های مختلف برای تعویض درب کابینت‌های خود انتخاب کنید. این امر به شما امکان می‌دهد سبکی را پیدا کنید که با طراحی آشپزخانه شما مطابقت داشته باشد.  

جمع‌بندی

هنگام انتخاب درب کابینت برای بازسازی آشپزخانه خود، ممکن است تعجب کنید که چرا قیمت کابینت تا این حد متغیر است. قیمت درب کابینت تحت تأثیر مواردی مانند طراحی، متریال، متراژ و حتی محل زندگی شما و مکان خرید خواهد بود.

گالری عکس درب کابینت :

منابع

https://www.universalkitchendoors.com/blog/new-kitchen-cupboard-doors

https://aradbranding.com/en/mdf-board-door-price/

https://www.livspace.com/in/magazine/membrane-vs-laminate


مطالب مرتبط با موضوع درب کابینت آشپزخانه :

 • تولید درب کابینت پلی اورتان: زیبایی و دوام در آشپزخانه شما
  درب کابینت‌های پلی اورتان، انتخابی محبوب برای کسانی هستند که به دنبال ترکیبی از زیبایی و دوام در آشپزخانه خود هستند. این درب‌ها از ام دی اف یا چوب خام ساخته شده و با روکش رنگ پلی اورتان پوشیده می‌شوند
 • درب کابینت CNC با روکش PVC ( وکیوم )
  در هنگام ساخت و طراحی کابینت، انتخاب درب مناسب یکی از جنبه‌های حیاتی است. درب کابینت CNC با روکش PVC یکی از گزینه‌های محبوب برای افزودن زیبایی، دوام و کارآیی به کابینت می‌باشد
 • هزینه تعویض درب کابینت آشپزخانه در سال 2023
  آیا در فکر تعویض درب کابینت آشپزخانه در خانه خود در سال 2023 هستید؟ اگر چنین است، ممکن است از خود بپرسید که هزینه این پروژه چقدر خواهد بود
 • سبک های درب کابینت آشپزخانه
  کابینت های آشپزخانه شما مرکز فضای شما هستند و سبکی که انتخاب می کنید بازتابی از شخصیت شماست. بنابراین قبل از در نظر گرفتن سبک های مختلف درب کابینت آشپزخانه، باید بدانید که سبک شخصی کلی شما چیست.
 • درب کابینت آشپزخانه مدرن
  بهترین ایده های درب کابینت سبک مدرن با چوب و ام دی اف، طراحی و ساخت، براورد قیمت، سازنده در کارگاه نجاری کابینت سازی با cnc ابزار پیشرفته به روز
 • درب کابینت هرمی برجسته کلاسیک
  درب کابینت چوبی ساخت و طراحی یک درب جالب چوبی با طرح برجسته و هندسی این درب قابل ساخت با چوب ، پلای وود ، ام دی اف و … میباشد . عکس درب کابینت مطالب مرتبط با موضوع درب کابینت چوبی :

WhatsApp us