خانه » Blog » دکوراسیون » رنگ » تعریف و شناخت رنگ ها، چگونگی ترکیب رنگ ها و شناخت رنگ ها

تعریف و شناخت رنگ ها

هنگامی که برای دکوراسیون طراحی می کنید ، نه فقط برای وب یا پروژه های تبلیغاتی ، نحوه استفاده از رنگ در طرح های شما بر نحوه درک و تفسیر آن طرح تأثیر می گذارد . مهم است که به یاد داشته باشید که رنگ ، احساسات ( خوب و بد ) را هم در افراد و هم در فرهنگ به نمایش می گذارد .

این امر تا حد زیادی با مرحله تحقیق شما مرتبط است ، عاقلانه است که اطمینان حاصل کنید که مخاطبانِ هدف خود را درک می کنید و اینکه رنگ چگونه بر آنها تأثیر می گذارد ، سپس می توانید با استفاده هوشمندانه از رنگ به طراحی و ظاهر و احساس کارتان کمک کنید .

قبل از اینکه بتوانید کار با رنگ را در طرح های خود شروع کنید ، باید در مورد رنگ چیست بیشتر بدانید ، این امر می تواند از نظر شما بی اهمیت به نظر برسد – البته شما تفاوت بین صورتی و آبی را می دانید – اما در واقع بیشتر در مورد درک تفاوتی است که رنگ می تواند در طراحی ایجاد کند .

چگونه رنگ احساسات را در یک فرد یا فرهنگ برمی انگیزد و چگونه می توان از رنگ به طور موثر در طراحی های شما برای کمک به ایجاد تجربیات بهتر برای کاربران استفاده کرد .

ترکیب رنگ ها

چرخه رنگ

استفاده از جدول رنگ ایتن در دکوراسیون داخلی
استفاده از جدول رنگ ایتن در دکوراسیون داخلی

چرخه رنگ نموداری است که رنگ های اصلی و نحوه ارتباط آن رنگ ها با یکدیگر را نشان می دهد . رایج ترین چرخه های رنگی دارای شش یا دوازده رنگ است .

رنگ‌ های اصلی چرخه ( قرمز ، نارنجی ، زرد ، سبز ، آبی و بنفش ) است ، در هر چرخه با افزودن یک رنگ شش رنگ جدید ( قرمز – نارنجی ، زرد – نارنجی ، زرد – سبز ، آبی – سبز، آبی – بنفش و قرمز – بنفش ) به وجود می آید .

همانطور که می بینید ، تمام رنگ های موجود در چرخۀ رنگی ، رنگ های اصلی هستند و رنگ های جدید همگی با افزدون این رنگ ها به یکدیگر ساخته می شوند .

رنگ های اصلی

احتمالاً آنها را به عنوان سه رنگ اصلی تشخیص خواهید داد : قرمز ، آبی و زرد .

چرخه رنگی اصلی

رنگ ‌های اصلی ، رنگ‌ های پایه هر چرخه رنگی و طیف رنگی کلی هستند . برای ایجاد هر رنگ دیگری ، باید از ترکیب دو یا هر سه رنگ اصلی استفاده کنید .

رنگ های ثانویه

اینها بنفش ، نارنجی و سبز هستند .

چرخه رنگی ثانویه

رنگ های ثانویه زمانی ایجاد می شوند که دو رنگ اصلی را با هم ترکیب کنید . این رنگ ها دقیقاً در مقابل رنگ های اصلی در چرخۀ رنگ قرار دارند ، زیرا بین دو رنگی هستند که برای ایجاد یک رنگ ثانویه مخلوط شده اند .

توجه : ما به این رنگ های متضاد و متفاوت به عنوان مکمل اشاره می کنیم که در صورت ترکیب با هم ( مانند قرمز + سبز ) یک رنگ خنثی ایجاد می کنند .

رنگ های سوم

رنگ های سوم زمانی ایجاد می شوند که یک رنگ اصلی و یک رنگ ثانویه را با هم ترکیب کنید . به این ترتیب ، رنگ های درجه سوم بیشتری نسبت به رنگ های اولیه یا ثانویه وجود دارد ، به دلیل ترکیب های بیشتری که می توان ایجاد کرد .

چرخه رنگی سوم

در چرخه رنگ ، اینها بین هر یک از رنگ های اصلی و ثانویه قرار دارند .

خانواده های رنگی

در رنگ ها ، دو خانواده اصلی وجود دارد – رنگ های گرم و رنگ های سرد .

رنگ های سرد و گرم در چرخه رنگ
رنگ های سرد و گرم در چرخه رنگ

نکته کوچکی وجود دارد که تشخیص اینکه کدام رنگ ها متعلق به کدام خانواده است را آسان می کند ، تقسیم کردن چرخه رنگ به دو نیم .

رنگ های چرخه خانواده گرم

رنگ های خانواده گرم رنگ هایی مانند قرمز ، نارنجی و زرد هستند . همه اینها به نوعی احساس گرما را القا می کنند – قرمز پرشور و آتشین است و نارنجی و زرد مانند خورشید تابستانی هستند .

رنگ های چرخه خانواده سرد

رنگ هایی که به خانواده سردتر تعلق دارند ، رنگ های آبی ، سبز و بنفش چرخه رنگ هستند . این رنگ ‌ها به طور طبیعی احساس آرام ‌تری نسبت به رنگ‌ های دیگر برمی ‌انگیزند ، نسبت به رنگ ‌های گرم‌ ، آرام ‌تر هستند و ارتباط نزدیک ‌تری با آب ، طبیعت و غیره دارند .

معانی رنگ

در ابتدا ، ایده خوبی است که شروع به یادگیری در مورد معنای هر یک از رنگ های اصلی کنید . مهم است که به یاد داشته باشید که هر رنگ بسته به فردی که با او صحبت می کنید و هر کجای دنیا که هستید ، اهمیت متفاوتی خواهد داشت . فراموش نکنید که علاوه بر جمعیت گسترده تر ، رنگ ها اغلب معانی شخصی برای افراد یا گروه ها دارند . این بدان معنی است که اگرچه تفسیر کلاسیک ( یا فرضی ) آن رنگ ممکن است یک مفهوم خاص داشته باشد ، نحوه تفسیر یک فرد از آن رنگ ممکن است کاملاً متفاوت باشد .

در طراحی – شما هرگز نمی توانید فرضیات سفت و سخت در مورد کاربران خود داشته باشید .

با این حال ، رنگ یکی از زمینه‌ هایی است که در آن می‌ توان کمی استثنا قائل شد . از آنجایی که رنگ معانی شخصی را برای هر فرد تداعی می کند ، باید سعی کنید با فرضیه گسترده تری در مورد معنای رنگ برای مخاطبان هدف خود پیش بروید – مگر اینکه به اندازه کافی خوش شانس باشید که تحقیقات و اطلاعات مناسب تری داشته باشید که به انتخاب پالت های رنگی کمک کند .

شما همچنین باید به نحوه استفاده از رنگ فکر کنید – زیرا این رنگ ها هم از نظر عملی ، و هم از نظر فیزیکی توسط کسانی که از محصولات شما استفاده می کنند بررسی می شود . در مورد دسترسی و چگونگی درک یا دیدن این رنگ ها توسط افرادی که دچار کوررنگی یا سایر مشکلات بینایی هستند فکر کنید . اگرچه غیرممکن است که بدانید هر کاربر چه مشکلاتی خواهد داشت اما می توانید برای استفاده موثر از رنگ ها پرسش هایی از مشتری خود داشته باشید اما به گونه ای که مشکلات بیشتری برای یک کاربر ایجاد نکند .

راهنمای ترکیب رنگ نهایی

با یادگیری چرخه رنگ ، بهترین ترکیب رنگ ها را کشف کنید .

چه بر روی یک پروژه نجاری ، تصویرسازی یا آخرین جلد آلبوم گروه خود کار می کنید ، دانستن اینکه چه رنگ هایی با هم خوب به نظر می رسند می تواند تأثیر زیادی بر طراحی شما داشته باشد . اما با وجود این همه رنگ ، از کجا شروع کنیم ؟ اینجاست که چرخه رنگ به کار خواهد آمد .

در این مقاله ، توضیح خواهیم داد که چرخه رنگ چیست ، چگونه به ما کمک می کند تا رابطه بین رنگ های مختلف را درک کنیم ، و بهترین ترکیب رنگ ها کدامند .

     چرخه رنگ

     رنگ های گرم و سرد

     رنگ های مشابه

     رنگ های مکمل

     تقسیم رنگ های مکمل

     رنگ های سه گانه

     رنگ های چهارتایی

     رنگ های تک رنگ

چرخه رنگ چیست ؟

در بالا توضیح دادیم که چرخه رنگ چیست . اما یک جمع بندی به ایجاد زمینه برای درک ترکیب رنگ ها کمک می کند .

به زبان ساده ، چرخه رنگ چارچوبی برای مطالعه رنگ ها و روابط بین آنهاست . همانطور که از نام آن پیداست ، به شکل یک چرخه است و از 12 رنگ تشکیل شده است . اما با تقسیم آنها به سه گروه اولیه ، ثانویه و ثالث می توانیم آنها را بهتر درک کنیم .

رنگ های اصلی قرمز ، آبی و زرد هستند که ما آنها را رنگ های اولیه می نامیم زیرا برخلاف رنگ های ثانویه یا ثالث ، نمی توانیم دو رنگ را با هم ترکیب کنیم تا آنها را تولید کنیم .

رنگ ‌های ثانویه از ترکیب دو رنگ اصلی به دست می ‌آیند : قرمز و آبی به رنگ بنفش ، آبی و زرد به رنگ سبز ، در حالی که زرد و قرمز به شکل نارنجی هستند . رنگ های ثالث از ترکیب یک رنگ اصلی و یک رنگ ثانویه به دست می آیند و در مجموع شش رنگ به ما می دهند : قرمز – نارنجی ، قرمز – بنفش ، زرد – نارنجی، زرد – سبز ، آبی – سبز و آبی – بنفش .

تعریف و شناخت رنگ ها
تعریف و شناخت رنگ ها

ترکیب رنگ بر اساس چرخه رنگ

فقط با نگاه کردن به چرخه رنگ ، ممکن است از قبل بتوانید تشخیص دهید که کدام رنگ‌ ها با هم خوب به نظر می‌ رسند — و چرا بقیه بهتر با هم هماهنگ می‌ شوند ، احتمالاً به این دلیل است که رنگ‌ ها قدرت تأثیرگذاری بر احساسات ما را دارند . به این فکر کنید که چگونه محصولات روز ولنتاین اغلب به رنگ صورتی و قرمز هستند ، یا چگونه علائم خطر جاده معمولاً زرد یا نارنجی روشن هستند .

در حالی که احساسات ما می تواند راهنمای مفیدی باشد ، تنها راه برای تعیین بهترین ترکیب رنگ نیستند . در واقع ، یک رنگ در چرخه رنگ ، چیزهای زیادی برای گفتن دارد . بیایید نگاه دقیق تری به این ماجرا بیندازیم .

رنگ های گرم و سرد چیست ؟

یکی از راه‌ های طبقه ‌بندی رنگ‌ ها بر اساس دما است – یعنی رنگ ‌های گرم و سرد . با تقسیم چرخه رنگ به دو نیمه ، می توانید همه رنگ های گرم – مانند قرمز ، نارنجی و زرد – را از رنگ های سرد – مانند بنفش ، آبی و سبز جدا کنید .

تعریف و شناخت رنگ ها
تعریف و شناخت رنگ ها

رنگ های گرم تمایل به انتقال احساسات هیجانی و هوشیاری دارند . به این فکر کنید که چه مقدار از محصولات ویتامین C – که برای افزایش انرژی شما هستند – در قرص های نارنجی موجود است . یا در مورد اینکه چگونه رنگ زرد را با نور خورشید و در نتیجه مثبت بودن مرتبط می کنیم .

طبیعتا رنگ های سرد اثر معکوس می دهند . رنگ هایی مانند آبی ، سبز و بنفش در دمای پایین تر ، معمولاً حس آرامش ، غم و اندوه یا بازتاب را ایجاد می کند .

تعریف و شناخت رنگ
تعریف و شناخت رنگ

رنگ های مشابه چیست ؟

ممکن است هنگام کار با ترکیب رنگ های مشابه کمی بیشتر متوجه تفاوت بین رنگ های گرم و سرد شوید . رنگ های مشابه هر سه رنگ در کنار یکدیگر در چرخه رنگ است . آنها به خوبی با هم کار می کنند زیرا تضاد زیادی بین آنها وجود ندارد و به آنها اجازه می دهد تأثیرات یکدیگر را تقویت کنند .

تعریف و شناخت رنگ
تعریف و شناخت رنگ

برای مثال به رنگ زرد نگاه کنید ، هنگامی که زرد را با نارنجی و قرمز ترکیب می کنید ، ممکن است به آتش یا سایر شرایط با دمای بالا فکر کنید .

اما با تمرکز بر سایر همسایه‌ های چرخه رنگ زرد ، مانند زرد – سبز و سبز تیره ، ممکن است به یاد یک لیوان آبلیموی با طراوت احساس خنکی کنید .

تعریف و شناخت رنگ
تعریف و شناخت رنگ

رنگ ‌ها در یک ترکیب مشابه چندان با یکدیگر تضاد ندارند . در عوض ، آن ‌ها احساساتی را که هر رنگ با آنها ارتباط برقرار می ‌کند بازی می دهند .

رنگ های مکمل چیست ؟

بر خلاف رنگ های مشابه ، رنگ های مکمل شباهت زیادی به یکدیگر ندارند . در واقع این ترکیب به دو رنگی اطلاق می شود که در چرخه رنگ به طور مستقیم در تقابل با یکدیگر قرار می گیرند . برخی از نمونه ها عبارتند از نارنجی و آبی ، قرمز و سبز ، یا بنفش و زرد .

تعریف و شناخت رنگ
تعریف و شناخت رنگ

از آنجایی که در دو طرف چرخه رنگ قرار دارند ، معمولاً از یک رنگ گرم و یک رنگ سرد تشکیل شده اند ، به این معنی که آنها به طور مستقیم با یکدیگر تضاد دارند .

با این ترکیب‌ ها ، می‌ توانید کنتراست بالایی داشته باشید و احساس جسارت و مثبت ‌اندیشی را به دیگران منتقل کنید – فکر کنید غروب نارنجی خورشید بر روی آب‌ های آبی اقیانوس می ‌درخشد . یا می توانید روی یک رنگ تمرکز کنید و رنگ دیگر را برجسته کنید – فکر کنید زیور آلات قرمز روی درخت کریسمس سبز می درخشد .

تعریف و شناخت رنگ
تعریف و شناخت رنگ

در حالی که این رنگ‌ ها دقیقاً همان سایه آبی ، نارنجی ، سبز یا قرمز در چرخه رنگ نیستند ، اما همچنان به ما نشان می ‌دهند که چگونه رنگ ‌های مکمل می ‌توانند مستقیماً با یکدیگر تضاد داشته باشند یا از یکدیگر حمایت کنند .

رنگ های تقسیم شده مکمل چیست ؟

آیا ایده ایجاد یک رنگ در مرکز توجه و در عین حال اضافه کردن چند پایه  رنگی به ان را دوست دارید ؟ ترکیب ‌های تکمیلی تقسیم‌ شده همان جایی هستند که در آن قرار دارند !

با استفاده از مثلث متساوی الساقین ، که در آن هر گوشه به رنگ متفاوتی اشاره شده است ، می توانید یک ترکیب مکمل تقسیم شده را شناسایی کنید . یعنی کلا سه رنگ . برخی از نمونه ها عبارتند از قرمز ، زرد – سبز و آبی -سبز ، یا زرد ، قرمز – بنفش و آبی – بنفش .

نکته : استفاده از مثلث متساوی الساقین برای شناسایی یک ترکیب تقسیم مکمل بسیار کمک کننده است ، شما باید مطمئن شوید که بین دو رنگ پایه فقط یک رنگ اصلی وجود دارد .

تعریف و شناخت رنگ
تعریف و شناخت رنگ

مطمئن نیستید که چگونه یک رنگ مکمل را انتخاب کنید ؟ شاید لازم باشد از طراحی خود کمی دور شوید ، کمی پیاده روی کنید و اجازه دهید طبیعت به شما الهام ببخشد – به خصوص اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که در نزدیکی کوه های سنگی نارنجی احاطه شده با فضای سبز و آسمان آبی زندگی کنید .

اگرچه رنگ ‌های تصویر زیر دقیقاً با آنچه در چرخه رنگ خود می ‌بینیم مطابقت ندارند ، اما همچنان از سایه‌ های قرمز – نارنجی ، آبی و سبز استفاده می‌ کند — استفاده از رنگ قرمز – نارنجی به عنوان رنگ مرکزی .

تعریف و شناخت رنگ
تعریف و شناخت رنگ

ترکیب رنگ ‌های مکمل برای تمرکز روی یک رنگ و استفاده از دو رنگ دیگر به عنوان پایه عالی است .

رنگ های سه گانه چیست ؟

با استفاده از مثلث ‌ها ، برای شناسایی ترکیب رنگ بعدی خود به یکی نمونه دیگر نیاز داریم : یک نمونه سه‌ گانه . فقط این بار ما به یک مثلث متساوی الاضلاع نیاز داریم زیرا به دنبال سه رنگ هستیم که به طور مساوی در اطراف چرخه پخش شده باشند – مانند قرمز ، آبی و زرد !

به دلیل فاصله مساوی بین هر رنگ ، ترکیب رنگ های سه گانه جلوه ای با کنتراست بالا ایجاد می کند . اما این بدان معناست که هیچ دو رنگی خیلی به هم نزدیک نیستند ، بنابراین نگران تاکید بیش از حد بر رنگ های گرم یا سرد نخواهید بود . به عبارت دیگر ، طرح های رنگی سه گانه برای انتقال احساس تعادل و هماهنگی عالی هستند .

تصویری که ترکیب رنگ سه ‌گانه را روی چرخه رنگ نشان می‌ دهد .

تعریف و شناخت رنگ
تعریف و شناخت رنگ

یک ترکیب رنگ سه گانه شامل سه رنگ است که به طور مساوی در اطراف چرخه رنگ پخش شده اند .

قرمز ، آبی ، زرد = تعادل – اگر این رنگ‌ ها و کلمات برای شما آشنا به نظر می ‌رسند ، به احتمال زیاد به نقاش هلندی پیت موندریان فکر می‌ کنید که معروف است به این که فقط از رنگ ‌های اصلی برای انتقال احساس عدم تقارن استفاده می ‌کند .

تعریف و شناخت رنگ
تعریف و شناخت رنگ

رنگ های تترادیک چیست ؟

اگر فکر می ‌کنید سه رنگ برای ترکیب زیاد است ، آماده باشید تا این مرزها را کنار بگذارید . رنگ ‌های چهارتایی دو جفت رنگ مکمل را با هم ترکیب می ‌کنند . در چرخه رنگ ، می توانید یک طرح چهارتایی را با استفاده از یک مستطیل یا یک مربع که هر گوشه به رنگ متفاوتی اشاره دارد ، مشاهده کنید .

تعریف و شناخت رنگ
تعریف و شناخت رنگ

در چرخه رنگ ، می توانید یک طرح چهارتایی را با استفاده از یک مستطیل یا یک مربع تشخیص دهید .

طرح های تترادیک شما را مجبور می کند از یک سوم چرخه رنگ استفاده کنید . بنابراین اگر به دنبال ظاهری پر جنب و جوش و رنگارنگ هستید ، احتمالاً گزینه عالی است – و به شما کمک می کند طراحی های چشم نوازی داشته باشید .

تعریف و شناخت رنگ
تعریف و شناخت رنگ

اگرچه رنگ قرمز ظریف است ، اما این طوطی یک ترکیب رنگ چهارتایی است .

اما اگر نگران هستید که ممکن است طراحی شما کمی بیش از حد شلوغ باشد ، می توانید پیشنهاد بعدی ما را ببینید 👀

رنگ های تک رنگ چگونه است ؟

به دنبال گزینه مخالف طرح رنگ چهارتایی هستید ؟  ممکن است به یک ترکیب تک رنگ علاقه داشته باشید . به جای ترکیب رنگ های مختلف در اطراف چرخه رنگ ، یک طرح تک رنگ از سایه های مختلف یک رنگ استفاده می کند . حتی ممکن است این را از نام آن حدس بزنید – ” مونو ” به معنای تک و ” کروماتیک ” به معنای رنگ اشاره دارد .

تعریف و شناخت رنگ
تعریف و شناخت رنگ

به جای ترکیب رنگ های مختلف در اطراف چرخه رنگ ، یک طرح تک رنگ از سایه های مختلف یک رنگ استفاده می کند .

با بازی کردن با رنگ ‌ها و سطوح روشنایی مختلف ، ترکیب ‌های رنگی تک رنگ به شما این امکان را می ‌دهد که یک رنگ را عمیقاً کشف کنید . اگر به دنبال اضافه کردن تنوع رنگی بدون زیاده ‌روی هستید ، این انتخاب عالی است .

تعریف و شناخت رنگ
تعریف و شناخت رنگ

به راحتی می توانید سایه های مختلف آبی را در این عکس شناسایی کنیم – در آسمان ، آب و حتی در کوه .

اکنون نه تنها راه خود را در مورد چرخه رنگ می ‌دانید ، بلکه آماده ‌اید تا مانند یک حرفه ‌ای رنگ ‌ها را با هم ترکیب کنید . برای امتحان کردن آنچه یاد گرفته اید ، سعی کنید ترکیب رنگ ها را در برخی از طرح های مورد علاقه خود شناسایی کنید . همچنین می ‌توانید پالت رنگی خود را فراموش نکنید .

کلمات کلیدی : رنگ ترکیب رنگ شناخت رنگ

نویسنده : نیلوفر پاکزاد

منبع :

https://www.sketch.com/blog/color-combination-guide/ترکیب رنگ ها و ساخت رنگ های جدید و جالب رنگ ها از جمله عناصر بصری است که می تواند تأثیر فوق العاده ای بر روحیه و احساسات ما داشته باشد. با ترکیب رنگ ها به یکدیگر می توان رنگ های جدید و جالبی ایجاد نمود که توجه هر فردی را به خود جلب کند.

در ترکیب رنگ ها، نکته اصلی بر این است که رنگ های تضادی را با هم ترکیب کرد. به طور کلی، رنگ های تضادی بر روی چرخ رنگ (رنگ بینی) مقابل یکدیگر قرار می گیرند. این ترکیب رنگ ها می تواند تأثیراتی شگفت انگیزی بر روحیه ما داشته باشد. برای مثال، همه ما می دانیم که رنگ قرمز و سبز از جمله رنگ های تضادی هستند. بنابراین، اگر این دو رنگ را با یکدیگر ترکیب کنیم، شاهد یک کنتراست قوی و برجسته خواهیم بود.این ترکیب رنگ ها در نمونه های زیادیطراحی ها و هنرهای کاغذ طراحی، معماری، طراحی وب، هنرهای نمایشی و غیره استفاده شده است.

اگر به پرداختن به این موضوع می خواهید، می توانید از روشی به نام مدرن کمک بگیرید. در این روش، رنگ های اصلی را تأثیر نداده و به طرز خلاقانه ای آن را ترکیب می کنید. این به شما این امکان را می دهد که رنگ های جدید و جالبی را ایجاد کنید که ممکن است در طیف های رنگی معمولی وجود نداشته باشد. با استفاده از این روش، شما می توانید طرح های رنگی خلاقانه ای ایجاد کنید و نتیجه های جالبی بدست آورید.

بعلاوه، بر خلاف باورهای قدیمی، ترکیب رنگ های تضادی تنها یک شیوه برای ساخت رنگ های جدید و جالب نیست. شما همچنین می توانید رنگ های انتظار داشته خود را با یکدیگر ترکیب کنید تا نتیجه های جدید و بی نظیری را به دست آورید. اینکار می تواند باعث تولید رنگ هایی شود که خارج از تصورات شما است و به شدت جذابیت دارند. به عنوان مثال، ترکیب رنگ صورتی و کرم می تواند یک رنگ نارنجی جدید و جالب ایجاد کند که احساسات ما را در کمال نگرانی قرار دهد.

یک نکته دیگر مهم در ترکیب رنگ ها این است که باید سعی کنید رنگ ها را با توجه به کاربرد آنها انتخاب کنید. به عبارت دیگر، همه رنگ ها در همه موارد مناسب نیستند. ممکن است یک رنگ در یک متن با هماهنگ نباشد، اما در طراحی یک لوگو بسیار جذاب و قابل توجه باشد. بنابراین، همواره باید توجه داشته باشید که رنگ ها را بر اساس نوع طرح یا کاربرد آنها انتخاب کنید.

به علاوه، ترکیب رنگ ها به شما امکان می دهد تا از نظرهای دیگر نیز بهره ببرید. مثلا، ترکیب رنگ های سبک پوشاک و مصنوعات دکوراسیونی می تواند اثر صدا و جلب توجهی داشته باشد. از این رو، مهارت در ترکیب رنگ ها می تواند به شما کمک کند تا کارهای هنری و طرح های خلاقانه ایجاد کنید.

در نهایت، ترکیب رنگ ها و ساخت رنگ های جدید و جالب، ابزار قدرتمندی است که می تواند به شما کمک کند تا طرح ها و هنرها را بصری و جذاب کنید. با ترکیب رنگ ها، می توانید اثرات شگفت انگیزی روی مشاهده کنندگان داشته باشید و توانایی خود را در زمینه طراحی و هنر اثبات کنید.


مطالب مرتبط با موضوع ترکیب رنگ و شناخت رنگ ها :

WhatsApp us