نحوه اسپری کردن رنگ دکوراسیون

یک گزینه سرگرم کننده و مقرون به صرفه برای به روز رسانی زیبایی اتاق نشیمن ، رنگ کردن دکوراسیون خود با اسپری است . اگر تجربه‌ای در انجام رنگ‌ آمیزی دکوراسیون نداشته باشید ، ممکن است کمی سخت به نظر برسد ، اما با کمی دانش اصولی و کمی تمرین ، می‌توانید با آوردن تازگی به میز و صندلی کهنه خود ، ظاهر خانه را تغییر دهید .

شما می‌توانید با استفاده از قوطی‌های اسپری به اثر مشابهی دست پیدا کنید ، اما ما در این مقاله به استفاده از تفنگ‌های اسپری می‌پردازیم تا ظاهری خیره‌کننده بر روی دکوراسیون تان داشته باشید .

آموزش نحوه رنگ پاشی دکوراسیون

شما تصمیم گرفته اید از یک تفنگ اسپری رنگ برای دکوراسیون استفاده کنید و می خواهید کارتان را شروع کنید . آنچه در ادامه می‌ خوانید یک آموزش ساده است که اصول عملی تهیه نه تنها دکوراسیون ، بلکه فضای کار شما را نیز آموزش می دهد .

آماده سازی فضای کاری شما

بسیار مهم است که منطقه ای را که در آن کار می کنید تعیین کنید و آن فضا را بر اساس آن آماده کنید . اگر می خواهید داخل کار کنید ، باید در فضایی با تهویه خوب باشید . صرف نظر از اینکه در داخل یا بیرون کار می کنید ، باید فضای کار خود را بپوشانید تا از پاشش رنگ ها جلوگیری کنید . هنگامی که فضای شما برای اطمینان آماده شد ، همه چیز مورد نیاز را دارید .

ما فهرستی را دنبال می کنیم که می تواند به شما کمک کند :

     اطمینان حاصل کنید که تفنگ اسپری که استفاده می کنید به طور خاص برای دکوراسیون طراحی شده است .

     استفاده از ماسک تنفسی برای ایمنی شما ضروری است .

     مطمئن شوید که مقادیر کافی رنگ و پرایمر دارید .

     خطوط هوایی/ الکتریکی شما باید عاری از موانع باشند .

     کاغذ سنباده و سنباده برقی در دسترس داشته باشید .

     برای تمیز کردن به یک پارچه میکروفیبر در دسترس نیاز دارید .

آماده سازی قطعه کار شما

می توانید با سنباده زدن قطعه کار خود تا جایی که می توانید شروع کنید . همانطور که قبلا ذکر شد ، اگر به یک سنباده برقی دسترسی داشته باشید ، اگر در حال انجام پروژه های بزرگتری مانند درب کمد یا میز هستید ، در زمان شما صرفه جویی می شود .

پس از اتمام کار با قسمت های بزرگ تر ، می توانید با استفاده از کاغذ سنباده به مکان ها و لبه های صعب العبور برگردید .

رنگ کاری چوب با پیستوله
رنگ کاری چوب با پیستوله

همیشه سطوح خود را آماده کنید

ممکن است مشتاق باشید که شروع کنید ، اما توصیه می کنیم ابتدا دکوراسیون خود را قبل از استفاده از رنگ پاش از هرگونه رنگی پاک کنید و برای شروع آن را آماده کنید . صرف نظر از مواد ، بوم ، شیشه ، چوب یا سرامیک ، همیشه باید قبل از اعمال لایه اولیه رنگ ، ابتدا سطوح را سنباده بزنید و آستر کنید .

چون شما آماده سازی مربوطه را به خوبی انجام نداده اید ، نمی خواهید مجبور شوید کل فرآیند را دوباره شروع کنید پس هنگام استفاده از پرایمر دقت و حوصله را به کار ببرید و اطمینان حاصل کنید که هر لایه قبل از استفاده از لایه بعدی کاملاً خشک شود .

اهمیت سنباده زدن

سنباده کاری هنگام کار با یک سطح چوبی برای کمک به فرآیند چسبندگی بسیار مهم است . سطح چوبی را تا جایی که می توانید سنباده بزنید تا آستر و لایه اولیه رنگ شما به سطح بچسبد . هنگام سنباده زدن قطعه خود باید به چند جنبه فکر کنید . اگر مجبور به سنباده زدن مناطق بزرگ هستید ، استفاده از سنباده برقی را به شدت توصیه می کنیم . یک سنباده برقی شما را از کار بسیار سخت نجات می دهد ، اما همچنین زمان صرف سنباده را کاهش می دهد .

     سنباده برقی به این معنی نیست که شما اصلاً نیازی به سنباده ندارید ، زیرا برای تمیز کردن مناطقی که سنباده برقی به سختی می ‌رسد و می ‌تواند لبه‌ ها را مرتب کند ، به آن نیاز دارید .

آهسته و پیوسته جلو بروید

رنگ کاری چوب با پیستوله
رنگ کاری چوب با پیستوله

اکنون که اصول اولیه مورد نیاز برای آماده سازی را درک کرده اید ، باید کمی زمان صرف تمرین تکنیک اسپری خود کنید . ممکن است فکر کنید که تکنیک اسپری در مچ دست شماست ، اما جنبه مهم واقعی اطمینان از پوشش ثابت است . برای رسیدن به این هدف ، باید هنگام حرکت رنگ پاش ، تمام ساعد خود را حرکت دهید. استفاده از دامنه کامل حرکت باعث افزایش سطح ثبات و کنترل می شود . همچنین کنترل بهتر انگشت ماشه را به شما ارائه می دهد تا در طول برنامه خود مناطقی با تراکم ناسازگار ایجاد نکنید .

رنگ کاری چوب با پیستوله
رنگ کاری چوب با پیستوله

صرف نظر از اینکه در حال استفاده از پرایمر یا لایه اولیه رنگ خود هستید ، باید اطمینان حاصل کنید که در فاصله راحت از قطعه خود ایستاده اید . رنگ پاشی را از یک جهت شروع کنید ، از راست یا چپ هر طور برای شما راحت تر است ، و با فشار و سرعت ثابت ماشه اسپری کنید .

مانند همیشه هنگام استفاده از پرایمر یا رنگ ، اطمینان حاصل کنید که هر لایه قبل از شروع به اعمال لایه بعدی کاملاً خشک شود .

بنابراین ، آیا خرید رنگ پاش ضروری است ؟

این یک سوال کاملا ذهنی است . در حالی که یک اسپری رنگ ابزاری بسیار همه کاره برای داشتن آن است ، همه اینها به این بستگی دارد که آیا از آن به اندازه کافی برای توجیه هزینه استفاده خواهید کرد یا خیر . با این حال ، اگر بخواهید هرازگاهی از آن استفاده کنید ، لزوماً از داشتن آن پشیمان نخواهید شد .

اکثر رنگ پاش ها برای استفاده برای پاشش مناطق بزرگ و برای استفاده افرادی که می خواهند با عدم نگرانی در مورد ضربه های قلم مو یا رگه های غلتک رنگ در زمان صرفه جویی کنند ، طراحی شده اند . همانطور که گفته شد هنوز یک وسیله مفید برای سرگرمی هایی است که به دنبال ارتقای کار خود به سطح بعدی هستند .

در پایان روز ، انتخاب با شماست ، اما ما به شدت احساس می کنیم که رنگ پاش مناسب برای نیازهای هرکسی در دسترس است .

چرا دکوراسیون خود را با اسپری رنگ کنید ؟

اگر به مجموعه اتاق نشیمن خود نگاه می کنید و کهنه و بی رنگ به نظر می رسد و نیاز به کمی به روز رسانی دارد ، رنگ آمیزی با اسپری یک راه حل شگفت انگیز برای تازه کردن کامل دکوراسیون شما است . رنگ آمیزی اسپری ممکن است برای کسی که با فرآیند یا ابزار مورد نیاز آشنا نیست یا کسی که تجربه ای ندارد کمی سخت به نظر برسد .

 اما تنها با کمی آینده نگری در این فرآیند و کمی تمرین ، ممکن است تعجب کنید که چرا قبلا هرگز دکوراسیون را با اسپری رنگ آمیزی نکرده اید !

نکات مثبت استفاده از اسپری رنگ کردن دکوراسیون شما

رنگ آمیزی دکوراسیون با اسپری نکات مثبت زیادی دارد ، و ما مطمئن هستیم که شما برای شروع بسیار هیجان زده هستید ، اما باید بدانید که چقدر از رنگ آمیزی دکوراسیون با اسپری بر خلاف استفاده از غلتک یا قلم مو در استفاده از رنگ ، مزیت دارید .

رنگ کاری چوب با پیستوله
رنگ کاری چوب با پیستوله

سرعت

اگر تا به حال از غلتک یا قلم مو برای رنگ آمیزی مجدد چیزی استفاده کرده اید ، می دانید که این یک فرآیند طاقت فرسا و زمان بر است . رنگ آمیزی اسپری به شما این فرصت را می دهد که سطح بزرگتری را در مدت زمان کوتاه تری پوشش دهید و دامنه حرکت مورد نیاز برای اعمال رنگ را محدود می کند . این بدان معنی است که شما نه تنها در زمان صرفه جویی می کنید ، بلکه این روند برای بدن شما نیز سخت تر است .

ضربه های قلم مو را از بین می برد

میزان یکنواختی و صاف بودن پایان کار تعیین می کند که آیا ترمیم خوبی انجام داده اید یا بد . یک کار رنگ ‌آمیزی عالی می ‌تواند با ضربه‌ های قلم مو کاملاً خراب شود و تلاش برای حذف رگه‌ ها بسیار دشوار است ، به‌ ویژه اگر به دنبال یک ضرب ‌الاجل هستید .

رنگ آمیزی اسپری تضمین می کند که هیچ ضربه قلم مویی برای شما وجود ندارد که نگران آن باشید .

این به شما زمان بیشتری می ‌دهد تا بر روی آخرین لمس ‌ها تمرکز کنید ، بدون اینکه لازم باشد تمام قسمت ‌های پروژه خود را برای ضربه ‌های قلم مو بررسی کنید .

خشك كردن

اگر باید مجموعه ای از سطوح را روی جرم رنگ کنید ، اکیداً پیشنهاد می کنیم از رنگ اسپری بر پایه آب استفاده کنید . حتی اگر در زندگی ‌تان نقاشی زیادی انجام نداده ‌اید ، باز هم می ‌دانید که صبر کردن برای خشک شدن رنگ چقدر خسته ‌کننده است ، مخصوصاً اگر با ضرب‌ الاجل کار می‌ کنید .

با این حال ، اگر از تفنگ اسپری استفاده کنید ، رنگ شما خیلی سریعتر خشک می شود ، صرف نظر از اینکه رنگ آن روغن است یا آب . دلیل این امر این است که تفنگ اسپری رنگ را با لایه‌ های یکنواخت ‌تری نسبت به غلتک یا قلم مو پخش می ‌کند و به دلیل استفاده از رنگ در لایه‌ های نازک ‌تر است .

تطبیق پذیری

برای هر پروژه رنگ موجود است . انتخاب رنگ مناسب در رنگ و قوام ایده آل می تواند کمی دلهره آور باشد و چه کسی وقت و حوصله کافی دارد ؟ رنگ مورد استفاده برای اسپری معمولاً بر پایه آب است ، اما ممکن است لازم باشد قبل از استفاده از آن در تفنگ اسپری ، رنگ را نازک کنید .

تا زمانی که رنگ روغنی نازک شده باشد ، می توانید از رنگ روغنی استفاده کنید تا ظاهری بادوام تر داشته باشید .

رنگ کاری چوب با پیستوله
رنگ کاری چوب با پیستوله

مرتب کردن

موارد زیر را تصور کنید ؛ غلتک‌ ها و سینی ‌ها در سرتاسر مکان ، رنگ همه جا پاشیده شده است ، و با استراحت کردن شما پس از اتمام کار ، موهای برس‌ هایتان سفت می ‌شوند . در حالی که ممکن است فکر کنید کارتان تمام شده است ، کار تازه شروع شده است ، زیرا باید برای هر رنگ استفاده نشده فضای ذخیره سازی ایجاد کنید و باید هر ابزاری را که استفاده کرده اید تمیز کنید . اگر استفاده از اسپری رنگ را انتخاب کرده اید ، فقط وظیفه تمیز کردن اسپری رنگ و کنار گذاشتن آن را دارید .

ماندگاری

دیدن جدا شدن رنگ از پروژه ای که برای آن زمان و انرژی زیادی صرف کرده اید می تواند دلخراش باشد . خوشبختانه شما فقط می توانید چند لایه رنگ اسپری و یک درزگیر برای محافظت از دکوراسیون خود در برابر سخت ترین شرایط استفاده کنید . اگر از رنگ ‌های روغنی استفاده می ‌کنید ، به دلیل ماندگاری طولانی ‌تر آن ، نیازی به استفاده از درزگیر نخواهید داشت .

     فرقی نمی کند که دکوراسیون شما گهگاهی یا مکرر مورد استفاده قرار گیرد یا در معرض آب و هوای سخت قرار گیرد ، در پایان پروژه شما برای مدت طولانی دوام می آورد .

به دست آوردن قسمت های سخت

نقاشی کردن با استفاده از قلم مو ممکن است دشوار باشد . رنگ آمیزی اقلامی که دارای انبوهی از وجوه و شکاف هستند ، می تواند زمان بر باشد ، به خصوص زمانی که سعی می شود از یکنواختی و پوشش در تمام سطوح اطمینان حاصل شود . با انتخاب استفاده از اسپری رنگ تمام این مشکلات را از بین می برید .

اسپری رنگ ‌کننده قوام و پوشش را فراهم می ‌کند و از خطر ایجاد تونل کارپال هنگام تلاش برای مقابله با مکان‌ های سخت ‌تر جلوگیری می ‌کنید .

نکات مثبت و نکات منفی رنگ پاشی دکوراسیون

ما قبلاً جنبه‌ های مثبت رنگ‌ آمیزی دکوراسیون‌ تان را با اسپری بیان کردیم ، اما جنبه‌ های منفی هم در این روش رنگ ‌آمیزی وجود دارد ، بنابراین بهتر است جوانب مثبت و منفی را در نظر بگیریم .

نکات مثبت

     دوام را برای سطوح بیرونی و داخلی فراهم می کند .

     سریعتر از استفاده از برس است .

     می توان از آن برای اعمال رنگ بر روی مجموعه ای از مواد استفاده کرد .

     هیچ ضربه قلم مو باقی نمی ماند .

     تطبیق پذیری عالی .

     به سختی نیاز به پاکسازی وجود دارد .

     خیلی سریع خشک می شود .

     ثبات ارائه می دهد .

نکات منفی

     رنگ اسپری پس از استنشاق سمی است ، بنابراین باید از ماسک تنفسی استفاده کنید .

     پاشش می تواند به دلیل انسداد در نازل رخ دهد .

     اگر برای مدت طولانی اسپری می کنید ، انگشت ماشه ای شما ممکن است دچار گرفتگی شود .

     برای پوشش مناطق بزرگ ، می تواند بسیار گران باشد .

چه نوع دکوراسیونی را می توان با اسپری رنگ کرد ؟

از اسپری رنگ روی چندین سطح مختلف استفاده می شود . به خاطر داشته باشید که رنگ های خاصی برای کاربردهای مختلف وجود دارد و هر هدف خاصی به شکل آماده سازی خود نیاز دارد .

آنچه در ادامه می خوانید نگاهی به انواع دکوراسیونی است که می ‌توان با اسپری رنگ کرد و نحوه تهیه آنها را بررسی کرد .

رنگ کاری چوب با پیستوله
رنگ کاری چوب با پیستوله

دکوراسیون روکش شده

مسلماً این ممکن است کمی عجیب به نظر برسد ، اما رنگ آمیزی مجدد دکوراسیون بسیار امکان پذیر است و روشی کاملاً محبوب برای احیای پوشش های رنگ و رو رفته و قدیمی شما است . پیشنهاد می کنیم این کار را روی مواد تکه شده یا فرسوده و نازک انجام ندهید ، زیرا روی موادی که فقط نیاز به یک لایه رنگ تازه دارند ، بهترین عملکرد را دارد .

به یاد داشته باشید که اگر ترجیح می دهید یک حرفه ای این کار را انجام دهید ، می تواند بسیار گران تمام شود .

اشیاء سرامیکی

اسپری رنگ برای استفاده در مجموعه ای از وسایل تزئینی ایده آل است . ممکن است بخواهید یک قطعه سرامیکی را برای به روز کردن خانه خود یا به روز رسانی تزئینات باغی بازسازی کنید . هنگامی که می خواهید وسایل خود را تازه کنید ، رنگ آمیزی اسپری انتخاب عالی است . هنگام کار با سرامیک ها بسیار مراقب باشید زیرا فشار وارد شده در هنگام پر کردن و سنباده زدن این قطعات ممکن است به آنها آسیب برساند .

     به خاطر داشته باشید که سرامیک ها به طور طبیعی براق هستند ، بنابراین استفاده از روکشی که سطح درخشندگی بالایی دارد همان چیزی است که می خواهید هنگام کار روی این نوع دکوراسیون استفاده کنید .

سطوح فلزی

شاید میراث خانوادگی داشته باشید که روزهای بهتری را به خود دیده است اما هنوز آماده خلاص شدن از شر آن نیستید . با کمی سخت‌کوشی و استفاده از پرایمر، کاغذ سنباده و البته اسپری رنگ خود، می‌توانید این قطعه را به یک دکوراسیون شیک و زیبا تبدیل کنید که دوستش خواهید داشت.

مجموعه‌ای از پرداخت‌ها و رنگ‌ها برای انتخاب وجود دارد، بنابراین قبل از شروع، ظاهر نهایی مورد نظر خود را برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید رنگ‌ها و پرداخت‌های مناسب را انتخاب کنید.

دکوراسیون چوبی

این سطحی است که معمولاً با اسپری رنگ می شود زیرا ساده ترین نوع دکوراسیون برای احیا با استفاده از رنگ اسپری است . تهیه دکوراسیون چوبی ساده است و می تواند رنگ های روغنی یا آب را به خوبی اداره کند . هیچ محدودیتی برای کار با اسپری رنگ و دکوراسیون چوبی وجود ندارد، اما توصیه می کنیم در مورد نوع چوبی که با آن کار می کنید کمی تحقیق کنید. سپس می توانید با در نظر گرفتن دانه بندی و قوام آن، بهترین تکنیک ها را برای استفاده برای آن نوع چوب خاص شناسایی کنید .

رنگ کاری چوب با پیستوله
رنگ کاری چوب با پیستوله

اشیاء شیشه ای

اگر مشتاق هستید که با چیزی کمی چالش برانگیزتر مقابله کنید، پس چرا از اسپری رنگ خود برای تغییر تکه های شیشه ای پر زرق و برق استفاده نکنید. شما باید از یک رنگ پاش برقی استفاده کنید به خصوص اگر وسیله شما شکننده یا کوچک باشد.

برای تهیه لیوان آن را کاملا تمیز کنید و اجازه دهید تا خشک شود. وقتی لیوان خشک شد آن را با کمی الکل پاک کنید و سپس آماده استفاده از رنگ پاش هستید . در حالت ایده آل می خواهید چندین لایه یکنواخت را اعمال کنید و اطمینان حاصل کنید که از رنگی استفاده می کنید که به عنوان رنگ اسپری شیشه ای برچسب زده شده است در غیر این صورت ابتدا باید از یک آستر استفاده کنید .

ملاحظات خرید رنگ پاش برای دکوراسیون

انتخاب تفنگ اسپری رنگ مناسب برای دکوراسیون می تواند برای هر کسی، حتی یک صنعتگر با تجربه، سخت باشد. هنگام تصمیم گیری برای خرید رنگ پاش دکوراسیون، جنبه های زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. ما فهرستی از جنبه های مشترک را برای شما آماده کرده ایم که قبل از خرید باید در نظر بگیرید .

رنگ کاری چوب با پیستوله
رنگ کاری چوب با پیستوله

رنگ چگونه عرضه می شود ؟

توصیه دوم ما، Wagner Control Max با یک توربین دو مرحله ای ارائه می شود که به این معنی است که در طول فرآیند اعمال فشار تغذیه ثابت باقی می ماند که یک ویژگی شگفت انگیز برای صاحبان مشاغل و علاقمندان به طور یکسان است .

     ممکن است تعجب کنید که چرا تغذیه مداوم با فشار اینقدر مهم است ، زیرا قوام، اجرای یکنواخت را تضمین می کند و پوست پرتقال (مناطق متمرکز رنگ) را کاهش می دهد و پاشیدن را کاهش می دهد .

سه راه وجود دارد که رنگ را می توان از طریق نازل تغذیه کرد. تنظیمات شما می تواند با تغذیه فشار، تغذیه گرانشی یا تغذیه سیفون باشد، همه اینها به مدل انتخابی شما بستگی دارد . برای هر روش عرضه نکات مثبت و منفی وجود دارد و همه چیز به نوع کاری که به دنبال انجام آن هستید بستگی دارد .

آنچه در ادامه می آید سه روش با جزئیات بیشتر است :

پیکربندی فشار تغذیه

این پیکربندی کمتر دیده شده در نتیجه پیچیدگی راه اندازی آن است. این رنگ پاش ها بسته به کیفیت و برند دستگاهی که خریداری می کنید می توانند گران باشند. رایج ترین کاربرد آنها برای استفاده در محیط های کاری با خروجی بالا است که در آن کارایی و سرعت مهم است. تغذیه تحت فشار ، هیچ قوطی متصل به بدنه رنگ پاش ندارد.

     منبع هوا که یا توربین یا کمپرسور است در یک قوطی مستقل تغذیه می‌شود، که سپس رنگی را که تحت فشار قرار گرفته است به نازل اسپری شما می‌رساند تا بتوان آن را اتمیزه کرد. نکات مثبت زیادی برای این پیکربندی وجود دارد .

همچنین می‌توانید بدون نگرانی در مورد تماس قوطی سطوح، برهم زدن تعادل رنگ پاش در دست یا مسدود کردن دیدتان، به فضاهای کوچک برسید. با این حال، این پیکربندی دارای نکات منفی است، مانند خسته کننده بودن و زمان بر بودن در تمیز کردن.

با وجود این، این واحد در هنگام پاشش رنگ دکوراسیون بهترین گزینه محسوب می شود.

     یکی از مزیت های اصلی این است که مرکز ثقل رنگ پاش به موقعیت قوطی رنگ بستگی ندارد. این در مورد قوام اتمیزه شدن رنگ نیز صادق است.

پیکربندی Gravity-Feed

این یکی از پرکاربردترین تنظیمات خوراک برای پاشش رنگ دکوراسیون است. این خوراک با قرار گرفتن قوطی رنگ در بالای دستگاه رنگ پاش مشخص می شود. این بدان معنی است که قوطی رو به پایین در ارتباط با وزن رنگ به رنگ اجازه می دهد تا بدون نیاز به فشار هوا وارد بدنه رنگ پاش شود.

این عالی است زیرا فشار هوا فقط برای اتمیزه کردن رنگ ضروری است.

رنگ کاری چوب با پیستوله
رنگ کاری چوب با پیستوله

اگر فضای کاری شما فضای مناسبی داشته باشد، ایده آل است و هنگامی که با یک کمپرسور بر خلاف تغذیه هوای توربین ترکیب می شود، این پیکربندی بسیار متنوع است. قرار دادن این دستگاه در یک فضای محدود ممکن است دشوار باشد، و اگر مجبور شوید به هر دلیلی رنگ پاش را معکوس کنید، رنگ کافی به نازل دریافت نمی کنید.

ملحقاتی در دسترس هستند که می توانند با این پیکربندی ترکیب شوند تا رنگ پاش را تحت فشار قرار دهند.

پیکربندی Siphon-Feed

با تشکر از رنگ پاش ها که به راحتی در دسترس هستند، این یک پیکربندی بسیار رایج است. این پیکربندی تغذیه با اتصال قوطی رنگ به پایین بدنه تفنگ اسپری مشخص می شود . متأسفانه، با این پیکربندی، جاذبه به هیچ وجه به شما کمک نمی کند تا رنگ را به نازل تغذیه کنید.

ممکن است تعجب کنید که چگونه رنگ را به نازل می رساند تا بتوان آن را اتمیزه کرد؟

این پیکربندی با سیفون کردن هوا از بدنه تفنگ، قوطی رنگ را تحت فشار قرار می دهد. این باعث می شود رنگ به سمت بالا حرکت کند و اجازه می دهد تا آن را اتمیزه کرده و سپس روی سطح انتخابی شما اعمال کنید.

     در نسخه‌های قدیمی‌تر این پیکربندی، قوطی برای کشیدن رنگ به سمت بالا، بر خلاف فشار، به یک اثر خلاء نیاز داشت.

در حالی که این روش خاص دیگر استفاده نمی شود، روش هنوز پیکربندی تغذیه سیفون نامیده می شود. این فیدها شگفت‌انگیز هستند و زمانی که توسط شخصی با تجربه استفاده می‌شوند نسبتاً همه‌کاره هستند. آنها معمولاً توسط علاقه مندان استفاده می شوند و ارزش شگفت انگیزی برای پول ارائه می دهند، چه برای استفاده تجاری یا شخصی.

منبع هوا

انتخاب منبع هوا بسیار شبیه به تصمیم گیری بین اجاق گاز و اجاق گاز برقی است. در حالی که هر کدام ممکن است جنبه های مثبت و منفی خود را داشته باشند، که در نهایت انتخاب آنها بستگی به نوع آشپزی شما (یا در مورد ما، نقاشی) دارد که بیشتر انجام می دهید.

رنگ کاری چوب با پیستوله
رنگ کاری چوب با پیستوله

کمپرسورها

اگر از قبل یک پیکربندی کمپرسور دارید که برای ابزارهای دیگر یا تمیز کردن از آن استفاده می کنید، بهترین گزینه برای تامین هوای شماست. کمپرسورها فوق‌العاده هستند، زیرا سطح هوا را برای شما آماده می‌کنند، و تنها کاری که باید اتفاق بیفتد این است که آن را به رنگ پاش خود وصل کنید و شروع کنید.

     متأسفانه، کمپرسورها می توانند بسیار پرهزینه و بسیار بزرگ باشند، بنابراین فضای زیادی را اشغال می کنند، به ویژه با توجه به اندازه واحد مورد نیاز برای تهیه یک تفنگ رنگ پاش برای دکوراسیون. آنها همچنین قابل حمل نیستند، اگرچه ظرفیت کمتر با چرخ های متصل است.

توربین ها

اگر فضای کاری محدودی دارید، توربین ها عالی هستند. جابجایی و نگهداری آنها آسان است، به خصوص اگر کار شما نیاز به حرکت دارد. در حالی که آنها فشار هوای ثابتی را ارائه می دهند و بسیار قدرتمند هستند، به اندازه کمپرسورهای تجاری ظرفیت ندارند.

هوای خشک با القای اجباری توربین تولید می شود، بنابراین برای جبران این امر نیازی به استفاده از دمپر رطوبت در رنگ پاش خود ندارید. باید در نظر داشته باشید که نمی‌توانید فشار یک توربین را تنظیم کنید زیرا به هوای تحت فشار «روی شیر» مانند آنچه در کمپرسور وجود دارد مجهز نمی‌شود.

     امیدواریم که مقاله ما به شما کمک کرده باشد تا متوجه شوید که رنگ پاش در هنگام کار با دکوراسیون چقدر مفید است و امیدواریم در تصمیم گیری قاطعانه در مورد استفاده از رنگ پاش به شما کمک کرده باشیم.

سوالات متداول

آیا هنگام استفاده از رنگ پاش به رنگ خاصی نیاز است؟

همه چیز بستگی به نوع رنگ پاش شما دارد که قصد استفاده از آن را دارید. رنگ در مجموعه ای از قوام برای کاربردهای مختلف موجود است، بنابراین اگر رنگ شما کمی بیش از حد ضخیم باشد ممکن است در اسپری رنگ شما کار نکند. اگر اینطور باشد، تفنگ اسپری و منبع هوا ممکن است نتوانند رنگ را اتمیزه کنند و در نتیجه یک آشفتگی بزرگ ایجاد شود. همیشه از نظر نوع رنگ، توصیه هایی را برای رنگ پاش خود بررسی کنید.

آیا رنگ پاش ها آشفتگی ایجاد می کنند؟

هنگامی که برای اولین بار استفاده از یک اسپری رنگ را شروع می کنید، وقتی یاد می گیرید که با آن کار کنید و الگوهای اسپری و نازل های مختلف را آزمایش کنید، آشفتگی ایجاد می کنید. شما باید حافظه عضلانی خود را از نظر فشار محرک و قوام تمرین دهید و این ممکن است تا چند تلاش طول بکشد. اما با گذشت زمان و با افزایش تجربه و اعتماد به نفس شما با استفاده از اسپری رنگ، آشفتگی کمتری ایجاد می شود.

آیا هنگام کار با رنگ پاش از رنگ بیشتری استفاده می کنید؟

بله، آنها از رنگ بیشتری (تقریبا 30٪ رنگ بیشتر) نسبت به روش استفاده از غلتک یا قلم مو استفاده می کنند. اگر فکر می‌کنید در مصرف رنگ صرفه‌جویی می‌کنید، ممکن است برای شما بسیار شگفت‌انگیز به نظر برسد، اما زمانی که با استفاده از اسپری رنگ برای احیای قطعه کار خود صرفه‌جویی می‌کنید، باید میزان افزایش رنگ مصرفی را جبران کند.  

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : رنگ آمیزی مبلمان ، رنگ آمیزی دکوراسیون ، آموزش رنگ آمیزی

منبع :  woodhappen.com


مطالب و مقالات مرتبط با موضوع رنگ کاری چوب :

 • رنگ آمیزی چوب
  چوب کاملاً رنگ آمیزی شده یک راه منحصر به فرد برای اینکه خانه شما منعکس کننده سبک شما باشد. چوب آستر و رنگ شده در تزئین فضاهای مدرن بسیار خوب عمل می کند.
 • نحوه اسپری کردن رنگ دکوراسیون
  یک گزینه سرگرم کننده و مقرون به صرفه برای به روز رسانی زیبایی اتاق نشیمن ، رنگ کردن دکوراسیون خود با اسپری است . اگر تجربه‌ای در انجام رنگ‌ آمیزی دکوراسیون نداشته باشید
 • رنگ کاری چوب؛ جاده ای به سمت تحول و زیبایی
  روز به روز صنعت چوب، با توسعه فناوری‌ها و نوآوری‌های جدید، در حال تغییر و تحول است. در این راستا، رنگ کاری چوب یکی از عوامل مهم در ایجاد تحولی بزرگ در این صنعت است
 • رنگ آمیزی با پیستوله پلی اورتان چوب ( رنگ کاری چوب )
  رنگ کاری چوب پلی اورتان ،رنگ کاری پلی اورتان چوب یکی از روش‌های پرکاربرد در صنعت تولید مصنوعات چوبی است که برای بهبود و زیبایی ظاهر آنها استفاده می‌شود
 • رنگ کاری چوب چیست ؟ معرفی انواع رنگ چوب ( مراحل رنگ کاری چوب )
  رنگ کاری چوب یک فرایند است که در آن چوب با استفاده از رنگ و رزین پوشانده می‌شود تا ظاهر و کیفیت آن بهبود یابد. چوب از قدیمی‌ترین مواد به کار رفته در ساخت و ساز و تزیین است
 • همه چیز درباره رنگ کاری چوب و دیوار و شناخت رنگ ها
  نکات مهم درباره رنگ کاری دیوار و رنگ کاری چوب ، رنگ‌ها می باشند که جلوه خاصی به ساختمان می‌ دهند و تاثیر مستقیمی بر روی دکوراسیون داخلی و خارجی منزل و روحیه افراد خانواده دارند

WhatsApp us