چوب کاملاً رنگ آمیزی شده یک راه منحصر به فرد برای اینکه خانه شما منعکس کننده سبک شما باشد. چوب آستر و رنگ شده در تزئین فضاهای مدرن بسیار خوب عمل می کند.

چه به دنبال نوسازی نرده های چوبی خود باشید و چه سایدینگ ( چوب های نما مثل لمبه دیوار پوش ) ، بهترین گزینه برای تکمیل رنگ آمیزی است. رنگ کردن روکش یا نرده‌های چوبی می‌تواند از چوب شما محافظت کند و آن را در برابر آسیب‌های ناشی از قالب، گرما، نشت مواد شیمیایی و آب و هوای سخت مقاوم کند. علاوه بر اهداف حفاظتی، رنگ آمیزی چوب نمای شما را بهبود می بخشد و زیبایی را برای کل ساختمان شما به ارمغان می آورد.

رنگ کاری انواع نرده چوبی پله
رنگ کاری انواع نرده چوبی پله

رنگ آمیزی چوب به روشی محبوب برای احیای چوب تبدیل شده است. به جای اینکه اجازه دهید چوب پوسیده شود، می توانید با رنگ آمیزی آن با رنگ های چوبی با کیفیت، زندگی را در آن تنفس کنید. رنگ های چوب ظاهر چوب را تغییر می دهد و دانه های آن را افزایش می دهد. آنها جادویی هستند زیرا می توانند چوب قدیمی شما را مانند یک چوب کمیاب جلوه دهند.

انواع استر ها و رنگ های چوب

استر ها ( لکه ها ) و رنگ ها اساساً حاوی همان مواد هستند. بایندر، رنگدانه و حلال. فقط آن استر ها عمدتاً حلال و رنگدانه با مقدار چسب کمتری است. انواع رایج‌تر ( لکه ها ) استر هایی که در اطراف پیدا می‌کنید عبارتند از:

لکه ( استر ) روغنی رایج ترین نوع لکه چوب است. معمولاً به دلیل نفوذ عمیق و دوام آن استفاده می شود. لکه روغن به راحتی با حلال- معدنی نازک کننده آن شناسایی می شود. به طور کلی، لکه روغن بادوام است، به اعماق چوب نفوذ می کند و پوششی یکنواخت می دهد.

لکه‌های مبتنی بر آب از آب استفاده می‌کنند که رقیق‌تر است و حاوی رنگ‌های آنیلین محلول است که به‌طور شیمیایی از قطران زغال‌سنگ گرفته می‌شود. لکه های مبتنی بر آب به دلیل توانایی آنها در تقویت دانه های چوب مشهور هستند.

انواع رنگ چوب :

رنگ پلی اورتان چوب

رنگ فوری اتومبیلی

رنگ های فوری مخصوص چوب مثل سیلر و کیلر فوری

رنگ های روغنی

رنگ های اکریلیک

روغن های گیاهی مثل ازمو ، مونوکوت و ..

هر رنگی نکات اجرایی مخصوص به خود را دارا است که باید زمان خرید از فروشنده سوال شود .


نکات مهم در رنگ کاری چوب :

هدف از نقاشی روی چوب چیست؟

هدف اصلی از اعمال رنگ بر روی سطوح چوبی، ارائه یک پوشش محافظ صاف با رنگ مورد نظر، با ظاهر زیبایی شناختی ساختار چوب است .

آیا نقاشی روی چوب ایده خوبی است؟

رنگ آمیزی سطوح چوبی و مبلمان می تواند به محافظت از آنها در برابر آسیب رطوبت کمک کند . چوب یک ماده متخلخل است که می تواند رطوبت هوا یا هر مایعی را که نشت می کند جذب کند، که می تواند به مرور زمان باعث متورم شدن، تاب برداشتن یا حتی پوسیدگی آن شود. با این حال، با رنگ آمیزی چوب، می توانید از نفوذ رطوبت به داخل جلوگیری کنید.

رنگ بر روی چوب چگونه اعمال می شود؟

پس از مخلوط کردن رنگ، قلم مو را به رنگ آغشته کنید، اضافی را پاک کنید و یک لایه نازک روی مبلمان خود بمالید. دستورالعمل‌های روی قوطی رنگ را برای مدت زمانی که بین لایه‌ها صبر کنید، دنبال کنید، سپس با سنباده 220 کمی سنباده بزنید، با یک پارچه چسبناک تمیز کنید و لایه دوم را بمالید.

بهترین نقاشی و رنگ روی چوب چیست؟

اکریلیک بهترین رنگ برای صنایع دستی چوب است .
اکریلیک‌ها بادوام هستند و به سرعت خشک می‌شوند، که اگر قصد اضافه کردن لایه دوم را دارید عالی است، اما اگر در حالی که هنوز روی لایه اول کار می‌کنید، خشک شود، بسیار عالی است.

چوب در هنر نماد چیست؟

به عنوان یک نماد، چوب نشان دهنده قدرت درونی، ثبات و توانایی مقاومت در برابر چالش ها است . این نشاط لازم برای غلبه بر موانع و سازگاری با شرایط در حال تغییر را در بر می گیرد.

اگر روی چوب نقاشی کنید چه اتفاقی می افتد؟

این به این دلیل است که چوب فوق العاده جاذب است، شبیه به بوم. همانطور که می دانید، قبل از اینکه یک بوم نقاشی روی آن نقاشی شود، باید به درستی آماده شود. همین امر برای هر سطح چوبی نیز صادق است. هر دو بوم و چوب اگر از قبل به درستی آماده نشده باشند، رنگ را جذب می کنند و در نتیجه رنگ های کسل کننده ای به جا می گذارند. قبل از رنگ اصلی باید زیرسازی با تونه و سمباده اماده شود و بعد از هر لایه زیرسازی یک لایه پرایمر اضافه کنید و آن را با سمباده نرم صاف و صیقلی کنید تا جایی که زیرسازی شما همانند شیشه صاف و بدون ایراد باشد . انگاه اماده اجرای رنگ اصلی هستید .

آیا نیاز به رنگ آمیزی چوب دارید؟

برخی از مردم این کار را برای محافظت انجام می دهند، برخی دیگر این کار را برای سبک انجام می دهند . اما نتیجه نهایی یکی است. به شرطی که آماده سازی را به درستی انجام دهید، به یک روکش زیبا و بادوام خواهید رسید که برای سال ها دوام می آورد و از چوب در برابر بدترین خرابی های آب و هوای ایران و بخصوص شمال ایران محافظت می کند.

برای رنگ آمیزی چوب به چه چیزی نیاز دارید؟

1. سمباده نرم و زبر در انواع مختلف مثل سمباده نیزه ای آلمانی – سمباده پوست آب پشت آبی ، سمباده نرم پشت ابر دار برای دست های اخر زیرسازی
2. بتونه : میل سریش و گل ماش ، اخرا ، امرا و دیگر رنگ های معدنی برای همرنگ کردن بتونه با چوب .
3. پرایمر : مثل سیلر برای رنگ های فوری .
4. رنگ مخصوص رویه

مطالب و مقالات مرتبط با موضوع رنگ کاری چوب :

 • رنگ آمیزی چوب
  چوب کاملاً رنگ آمیزی شده یک راه منحصر به فرد برای اینکه خانه شما منعکس کننده سبک شما باشد. چوب آستر و رنگ شده در تزئین فضاهای مدرن بسیار خوب عمل می کند.
 • نحوه اسپری کردن رنگ دکوراسیون
  یک گزینه سرگرم کننده و مقرون به صرفه برای به روز رسانی زیبایی اتاق نشیمن ، رنگ کردن دکوراسیون خود با اسپری است . اگر تجربه‌ای در انجام رنگ‌ آمیزی دکوراسیون نداشته باشید
 • رنگ کاری چوب؛ جاده ای به سمت تحول و زیبایی
  روز به روز صنعت چوب، با توسعه فناوری‌ها و نوآوری‌های جدید، در حال تغییر و تحول است. در این راستا، رنگ کاری چوب یکی از عوامل مهم در ایجاد تحولی بزرگ در این صنعت است
 • رنگ آمیزی با پیستوله پلی اورتان چوب ( رنگ کاری چوب )
  رنگ کاری چوب پلی اورتان ،رنگ کاری پلی اورتان چوب یکی از روش‌های پرکاربرد در صنعت تولید مصنوعات چوبی است که برای بهبود و زیبایی ظاهر آنها استفاده می‌شود
 • رنگ کاری چوب چیست ؟ معرفی انواع رنگ چوب ( مراحل رنگ کاری چوب )
  رنگ کاری چوب یک فرایند است که در آن چوب با استفاده از رنگ و رزین پوشانده می‌شود تا ظاهر و کیفیت آن بهبود یابد. چوب از قدیمی‌ترین مواد به کار رفته در ساخت و ساز و تزیین است
 • همه چیز درباره رنگ کاری چوب و دیوار و شناخت رنگ ها
  نکات مهم درباره رنگ کاری دیوار و رنگ کاری چوب ، رنگ‌ها می باشند که جلوه خاصی به ساختمان می‌ دهند و تاثیر مستقیمی بر روی دکوراسیون داخلی و خارجی منزل و روحیه افراد خانواده دارند
WhatsApp us