رنگ یا روغن مونوکوت چیست ؟

با پیشرفت علم همه چیز در حال تغییر است و در این بین دنیار رنگ ها هم دست خوش تغیرات عمدی شده است و آن ظهور رنگ هایی مقاوم و آسان برای چوب است .

روعن مونوکوت , رنگ چوب
روعن مونوکوت , رنگ چوب

چند سالی است که انواع روغن های گیاهی را در بازار رنگ و چوب مشاهده میکنیم , رنگ هایی که ادعای ضد آب , آب گریز , مقاوم در برابر رطوبت , انتی باکتریال و … دارند . روغن گیاهی مونوکوت ادعای یک دست رنگ و مقاومت عالی رادارد . ما در پروژه های زیادی مشاهده میکنیم که از روغن مونوکوت استفاده می شود ولی خودمان تا الان از این رنگ استفاده نکردیم … متاسفانه سابقه بد رنگ ه ای دیگر باعث عدم اطمینان ما شده است ولی در ادامه شما هم متوجه می شوید که لازم است این رنگ تست شود . به نظر ما باید چند قطعه چوب را رنگ کنیم و آنها را در برابر رطوبت و حرارت تست کنیم .

مثلا ما رنگ ازمو آلمان را تست کردیم و چوب هارا داخل آب جوش گذاشتیم که بعد از خشک شدن چوب دچار ترک و بادکردگی شده . با شرکت که درمیان گذاشته شد و گفتند روش رنگ کاری شما درست نبوده و باید حدود 10 دست رنگ اجرا شود .  

یا مثلا رنگ دیوترول فنلاند , ما یک نما ترمووود را رنگ کردیم  ولی بعد از 10 روز مشتری تماس گرفت و گفت بدنه باد کرده .

یا مثلا رنگ مینوکس کانادا ؛ خود شرکت ورودی شهرک صنعتی فناوران را چوبکاری و با مینوکس رنگ کردند بعد از 6 ماه تمام چوب ها دچار ترک شدند . و هنوز هم موجود است .

البته نباید از این نکته غافل شویم که روش نصب , نوع چوب و خیس و خشک بودن چوب , نحوه رنگ آمیزی بسیار تاثیرگذار است و این کار حتما باید توسط نیروی ماهر و باتجربه انجام شود . بدلیل اینکه این رنگ ها جدید هستند هر کسی تجربه نداره و امار خرابی ها زیاد می شود .

روعن مونوکوت , رنگ چوب
روعن مونوکوت , رنگ چوب

رنگ مونوکوت چیست ؟

برگرفته از وب سایت این شرکت :

رنگ مونوکوت فقط یک دست کافی است  , هر رنگی بخواهید موجود است , کار با این رنگ بسیار آسان است و سریع ترمیم میشود , رنگ آب گریز مونوکوت , بدون مواد شیمیایی , بدلیل آسان بودن روش اجرا هزینه آن پایین است ,

Rubio Monocoat Oil Plus 2C یک محافظ چوب است که تنها در 1 لایه رنگ و محافظت می کند ! از چوب در برابر آب، گرما و سایش روزانه محافظت می کند. بهترین روغن برای مبلمان چوبی، کفپوش چوبی سخت، میزهای بلوط، فقط هر چیزی که از چوب ساخته شده باشد!

Rubio Monocoat با ایجاد یک پیوند مولکولی با بالاترین الیاف چوب کار می کند. این منجر به یک روکش بادوام با مقاومت در برابر سایش، آب و گرما عالی می شود که در عین حال ظاهر و حس طبیعی چوب را حفظ می کند .

یکی از جدیدترین موارد افزوده شده به طیف گسترده ای از روکش ها، روبیو مونوکت است. این یک روغن موم سخت است که به راحتی ادامه می یابد و برخلاف روکش پلی اورتان استاندارد، به جای ایجاد یک مانع محافظ در بالای آن، در واقع به خود چوب نفوذ می کند.15 بهمن 1398 AP

روکش چوب روغن موم سخت VOC 0% بر اساس فناوری منحصربه‌فردی که به راحتی اعمال می‌شود، نگهداری آن آسان است و ظاهر و حس طبیعی چوب را حفظ می‌کند.

Rubio Monocoat Oili Plus 2C مطابق با تماس با غذا است . می‌توانید آن را روی کف‌ها، مبلمان، پله‌ها بمالید و روغن ما برای میزهای کار و سایر سطوحی که غذا در آن دخیل است نیز ایده‌آل است.

روعن مونوکوت , رنگ چوب
روعن مونوکوت , سازگار با مواد غذایی
روعن مونوکوت , رنگ چوب
روعن مونوکوت , رنگ چوب

  بازگشت به نمای کلی

Rubio Monocoat Oil Plus 2C

آیا به دنبال یک روغن طبیعی تخته کف، روغن چوب سخت عالی یا فقط یک روغن کف چوبی اقتصادی هستید؟ سپس شما در شانس هستید! زیرا Rubio Monocoat Oil Plus 2C همه این سه مورد است و حتی بیشتر… Rubio Monocoat Oil Plus 2C یک محافظ چوب است که تنها در 1 لایه رنگ می کند و محافظت می کند! از چوب در برابر آب، گرما و سایش روزانه محافظت می کند. بهترین روغن برای مبلمان چوبی، کفپوش چوبی سخت، میزهای بلوط ، فقط هر چیزی که از چوب ساخته شده باشد!

Rubio Monocoat Oili Plus 2C مطابق با تماس با غذا است . می‌توانید آن را روی کف‌ها، مبلمان، پله‌ها بمالید و روغن ما برای میزهای کار و سایر سطوحی که غذا در آن دخیل است نیز ایده‌آل است.

به دلیل فناوری پیوند مولکولی پیشرفته آنRubio Monocoat Oil Plus 2C دارای ویژگی های زیر است:

موجود در 40 رنگ استاندارد .

ظاهر و حس طبیعی چوب را افزایش می دهد.

0% VOC، فاقد آب یا حلال است.

ساده در نگهداری.

این یک کفپوش چوبی طبیعی است زیرا روغن از بذر کتان ساخته شده است.

بدون همپوشانی یا علامت شروع.

حداقل استفاده: 30 تا 50 متر مربع در لیتر.

قابل اجرا بر روی انواع چوب

گواهی شده

بسیار مقاوم در برابر سایش.

مقاوم در برابر آب و حرارت، ایده آل برای آشپزخانه و حمام.

پخت بسیار سریع: 80% در 2 روز.

یک دوره نگهداری کوتاه “خشک”: پس از 5 روز، سطح را می توان با آب و صابون تمیز کرد.

بسته بندی: قوطی دوتایی 350 میلی لیتری، 1.3 و 3.5 لیتری.

روعن مونوکوت , رنگ چوب
روعن مونوکوت , رنگ چوب

Rubio Monocoat Sealer 707 یک روکش چوبی مبتنی بر آب با فرمول ویژه بر اساس پراکندگی پلیمر پلی اورتان هیبریدی است . سیلر 707 برای آب بندی روکش های چوب زغالی مانند Shou Sugi Bahn برای جلوگیری از انتشار کربن توسعه یافته است.

پولیش مونو کت چیست؟

MONOCOAT – یک فناوری انقلابی در پرداخت چوب و روکش . 1. فقط یک کت استفاده می شود. 2. بدون آب.

آیا مونوکت ضد آب است؟

بسیار مقاوم در برابر سایش. مقاوم در برابر آب و حرارت ، ایده آل برای آشپزخانه و حمام. پخت بسیار سریع: 80% در 2 روز. یک دوره نگهداری کوتاه “خشک”: پس از 5 روز، سطح را می توان با آب و صابون تمیز کرد.


مطالب مرتبط با موضوع رنگ کاری چوب :

WhatsApp us