«کمیک‌استریپ، همان هنر متوالی است.» ویل آیزنر، کارتونیست.

کُمیک ‌استریپ  به انگلیسی   Comic Strip   نقاشی

کارتونیست ، کمیک ، انیمیشن ، کارتون مصور ، کمیک استریپ

خانه » Blog » هنر » کارتونیست ، کمیک

کارتونیست، کمیکی که میخنداند!

جهان هنر روز به روز در حال تغییر و تحول است. هر روز هنرمندان جوان و خلاقانه ای وارد عرصه هنر می شوند و با ایده ها و طرح های جدید خود جامعه را به فکر و شگفتی می اندازند. یکی از این هنرمندان خلاق و پر انرژی، کارتونیست و کمیک ساز است.

معمولاً کارتونیست ها از طریق نقاشی ها و ترسیم های خود، به طرز فان و شوخ طبعانه، ایده ها، مسائل و مشکلات اجتماعی را به تصویر می کشند. آنها با استفاده از شکل ها ساده و خطوط باریک، می توانند روحیه ها را بالا ببرند و باعث خنده و شادی در مخاطبان خود شوند. کمیک نیز به طرز جذاب و جالبی داستان هایی را به تصویر می کشد که از طریق صحنه های خنده دار و طنز، خواننده را سرگرم می کند.

کارتونیست ها و کمیک سازان به وب سایت ها، روزنامه ها، مجلات، کتاب های مصور و حتی فضای مجازی علاقه مندند. آنها با استفاده از ابزارهای مختلف نظیر خودکار، قلم و رنگ، تصاویر خود را روی کاغذ می آورند. در عصر مدرن، برخی از کارتونیست ها از نرم افزار ها و ابزارهای دیجیتالی استفاده می کنند که کار آنها را سریعتر و قابل ویرایش تر می کند.

علاوه بر مرسوم بودن، کارتونیست ها و کمیک سازان برای ارتقای هنر خود نیز تلاش می کنند. آنها به دنبال نوآوری هستند و رویکردهای جدیدی را در ترسیم خود اعتماد کرده اند. طنز و کمدی صحنه های عادی و روزمره را به طرز جدیدی نشان می دهند و همچنین به موضوعات جدید و بروز اجتماعی می پردازند.

همانطور که می بینیم، کارتونیست ها و کمیک سازان می توانند نقشی عمده در فرهنگ جامعه داشته باشند. آنها به صورت کنایه آمیز و با طنز، مسائل و مشکلات روزمره را به تصویر می کشند و درنتیجه مخاطب را به فکر وادار می کنند. آنها همچنین با خنده و شادی، روحیه مردم را بالا می برند و نشان می دهند که با وجود مشکلاتی که در دنیا وجود دارد، خنده و طنز نباید از دست بدهد.

در نهایت، می توان گفت که کارتونیست ها و کمیک سازان هنرمندانی قدرتمند هستند که با ترکیب هنر و طنز، باعث ایجاد خنده و شادی در مخاطبان خود می شوند. آنها از طریق تصاویر خود به مخاطبان عمیق ترین احساسات را منتقل می کنند و روزگاری پر از خنده و طنز را برای ما رقم می زنند. بنابراین، باید از این هنرمندان استقبال کرده و از اثرگذاری آنها در جامعه لذت برد.

گالری عکس

مطالب مرتبط با موضوع انیمیشن :

 • انیمیشن کوتاه – گم شده و پیدا شد گم
  lost and found   انیمیشن LOU نامزد اسکار بهترین انیمیشن کوتاه
 • پدر ژپتو
  ژپتو ژپتو پینوکیو چوبی
 • کارتونیست ، کمیک
  کارتونیست٬ کمیک، «کمیک‌استریپ، همان هنر متوالی است.» ویل آیزنر، کارتونیست. کُمیک ‌استریپ  به انگلیسی   Comic Strip   نقاشی
 • انیمیشن چیست؟
  انیمیشن نام تکنیکی است که در آن هر فریم فیلم به صورت انفرادی چه به صورت یک گرافیک کامپیوتری یا عکاسی از یک تصویر و یا ایجاد تغییرات مکرر کوچک
 • کتاب : قصه گویی تصویری و روایت تصویر ( با موضوع کارتونیست )
  کمیک : ترتیب چاپ شده تصویر و ابر ها که به طور اخص در کتاب های کمیک استفاده می شوند .راوی : نویسنده با فردی که مسئول امر روایت است . تابلو های دنباله دار : قطاری از تصاویر که به دنبال هم چیده می شوند . کارتونیست ، کارتون ، نقاشی ، انیمیشن
WhatsApp us