8  اقدام برای صرفه جویی در فضا خانه های کوچک

خانه ها و آپارتمان های کوچک نه تنها از نظر اندازه کوچک نیستند بلکه از امکانات بسیار زیادی در طراحی برخوردار هستند . آنچه را که در فضا ندارند ، می توان با اقدامات هوشمندانه ای که ظاهر آنها را بهتر می کند و در عین حال به طرز ابتکاری صرفه جویی می کنند ، بهینه سازی کرد .

آپارتمانها و اقامتگاه های کوچک که مساحتی کمتر از 45 متر مربع دارند ، طراحی آن می تواند واقعاً مشکل باشد . این خانه ها برای بودجه پایین خوب هستند ، اما فاقد فضا هستند و نیاز به استفاده هوشمندانه از مبلمان و شیوه ای متفاوت از طراحی داخلی دارند . در اینجا لیستی از 8 روش صرفه جویی در فضا برای خانه های کوچک وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید .

1 . مبل چوبی تخت خوابشو

مبلمان تخت خواب شو , دکوراسیون چوبی منزل
مبلمان تخت خواب شو , دکوراسیون چوبی منزل

این واحدهای جدید چند منظوره برای صرفه جویی در فضا راحت ، آسان برای استفاده و در مواد مختلف هستند . یک مبل که می تواند در هر زمان که نیاز باشد به تخت چوبی تبدیل شود ، می تواند در هر مکانی قرار گیرد و همچنین نیاز به دو قطعه مبلمان را نادیده می گیرد . این یک روش عالی برای صرفه جویی در فضا برای خانه های کوچک است .

2 . میز و صندلی های  چوبی ناهار خوری

مبلمان کمجا , میز و صندلی های  چوبی ناهار خوری
مبلمان کمجا , میز و صندلی های  چوبی ناهار خوری

صندلی های شیک و بدون دست که زیر میزهای چوبی قرار می گیرد ، می توانند در صورت عدم استفاده پنهان شوند و فضای زیادی را اشغال نکنند . آنها را می توان در هر نقطه از اتاق قرار داد و همچنین می تواند به عنوان یک گوشه مطالعه مورد استفاده قرار گیرد ، به یک دفتر کار موقت در خانه تبدیل شود یا در صورت عدم استفاده به یک طرف چیده شود .

3 . میز چوبی تاشو

میز چوبی تاشو
میز چوبی تاشو

یک ایده هوشمندانه در یک اتاق نسبتاً کوچک یک میز چوبی تاشو است که می توان آن را در هر زمان که نیاز بود بلند کرد یا از آن استفاده کرد . این می تواند به دیوار ثابت شود ، مزاحم نیست و همچنین می تواند به عنوان یک میز مفید اضافی در صورت نیاز ایجاد شود .

4 . تخت خواب چوبی مبل دیواری

تخت خواب چوبی مبل دیواری
تخت خواب چوبی مبل دیواری

اگر چنین تختخوابی چوبی را تماشا کرده اید و می پرسید آیا می توان آنها را تکرار کرد ، پس باید این فکر جدی را انجام دهید . تخت خواب های چوبی دیواری بهترین اتفاقاتی است که می تواند برای فضاهای کوچک زندگی رخ دهد . آنها می توانند به عنوان یک ویترین مبل در روز استفاده شوند و برای یک شب در تخت جمع شوند .

5 . زیر انباری زیر راه پله چوبی

زیر انباری زیر راه پله چوبی
زیر انباری زیر راه پله چوبی

ممکن است غیر ممکن به نظر برسد اما زیر پله ها با کابینت ضروری ترین ترفند برای صرفه جویی در فضا برای خانه شما است . فضای زیادی وجود دارد که با راه پله هدر می رود . کابینت ها و کشوها چوبی نه تنها از آن فضای خالی استفاده می کنند بلکه مبلمان بلا استفاده یا لباس و لوازم جانبی فصل را پنهان می کنند .

6 . قفسه های چوبی داخلی

قفسه های چوبی داخلی
قفسه های چوبی داخلی

نکته جالب در مورد قفسه های چوبی داخلی این است که بسته به نیاز شما می توانید آنها را بر اساس ارتفاع و عمق مورد نیاز اتاق خود سفارشی کنید . قفسه های دیواری سفارشی مانند این باعث می شود اتاق شما به خوبی کنار هم قرار گرفته و هماهنگ به نظر برسد . همچنین ، آنها مجبور نیستند هیچ فضای کف را اشغال کنند . و هنگامی که در یک خانه کوچک زندگی می کنید ، از هرگونه ذخیره اضافی همیشه قدردانی می شود .

7 . وسایل آشپزی خود را روی محل ذخیره سازی روی دیوار آویزان کنید

 وسایل آشپزی خود را روی محل ذخیره سازی روی دیوار آویزان کنید
وسایل آشپزی خود را روی محل ذخیره سازی روی دیوار آویزان کنید

به جای ذخیره کردن وسایل گرانبها در آشپزخانه با قابلمه ها و ماهیتابه های بزرگ ، آنها را در آشپزخانه خود آویزان کنید . بالای اجاق گاز ، پشت در یا زیر قفسه ها . اگر مجبورید از ظروف مسی مانند این و یا سرامیک های رنگارنگ استفاده کنید ، می توانید با آویزان کردن آنها یک دکوراسیون زیبا ایجاد کنید .

8 . انبار بالای توالت

 انبار بالای توالت
انبار بالای توالت

فضای بالای توالت اغلب فراموش می شود و از آن استفاده نمی شود . شما می توانید سطل های سیمی مانند این را در بالای توالت به عنوان محل نگهداری موقت قرار دهید یا در قفسه ای قرار دهید تا چیزهای بیشتری را داخل آن نگه دارید . بسته به نیاز خود ، به فضای بسته یا باز بروید . اگر قصد دارید فقط حوله های رول شده را نگه دارید ، به محل ذخیره سازی بروید . اگر به فضایی برای نگهداری همه صابون ها و شامپوهای اضافی خود نیاز دارید ، به سراغ یک واحد بسته بروید .

آیا چند ترفند برای صرفه جویی در فضا دارید که در خانه کوچک شما کار کرده باشد ؟ آنها را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید !

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : مبلمان چوبی ، روش استفاده از مبلمان چوبی در خونه کوچک ، طراحی خونه کوچک چوبی

منبع : homelane.com

مطالب مرتبط با موضوع دکوراسیون چوبی :

WhatsApp us