آسان و راحت بنشینید

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

ساعت‌ها ست که زانوی ماتم بغل گرفته‌اید و گوشه، گوشه خانه را زیر نظر گرفته‌اید، ولی نمی‌دانید چرا اتاق‌نشیمن مثل همیشه نیست. نگاه‌تان که به مبلمان رنگ و رورفته می‌افتد متوجه می‌شوید که ریشه همه مشکلات از کجا ست. این اسباب و اثاثی که به نظر کهنه می‌رسند، حسابی کلافه‌تان کرده و با خودتان فکر می‌کنید که چگونه وسایل چوبی نو و به روز را جایگزین این اسباب‌های قدیمی ‌کنید. پس از بررسی حساب بانکی متوجه می‌شوید بهتر است به فکر روش‌‌های دیگری به جای خرید مبلمان نو باشید. مشورت می‌کنید، ایده‌ها را که کنار هم قرار می‌دهید، تصمیم جدیدی می‌گیرید. به این نتیجه می‌رسید كه شاید بهتر باشد به جای حراج زدن سرویس چوبی خانه و تعویض دکوراسیون، تغییری در چیدمان مبل‌ها و میز ناهار‌خوری ایجاد کنید. به هرحال چه قصد خرید وسایل جدید را داشته باشید و چه بخواهید با استفاده از روش‌‌های ارزان‌تر به اتاق‌نشیمن رنگ رو ببخشید، باید حساب شده و با برنامه‌ریزی عمل کنید اگر بی‌گداربه آب بزنید و بدون در نظر گرفتن چیدمان و مساحت خانه راهی بازار شوید یا از طرح و رنگ‌‌های نامتناسب با فضای خانه کمک بگیرید‌، شک نکنید که خریدتان جالب از کار در نمی‌آید و باز روز از نو و روزی از نو.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

 انتخاب رنگ‌‌های خنثی

امروز در بازار ، مدل‌‌های مختلفی از مبلمان‌های دارای روکش پارچه‌ای با لباس اضافه وجود دارد. اگر تنوع طلب هستید و علاقه دارید دست کم سالی دو بار روکش مبلمان را تعویض کنید و فضای خانه را تغییر دهید، خرید لباس اضافه برای مبلمان‌تان را فراموش نکنید. اگر مبلمانی که انتخاب می‌کنید، روکش اضافه ندارد، لباسی انتخاب کنید که دقیقا با اندازه سرویس چوبی شما متناسب باشد. به جای طرح‌‌های شلوغ و گل دار از پارچه‌‌های ساده استفاده کنید و در عوض با کوسن‌‌های رنگی و فرش و پرده و آباژور به فضا رنگ و نقش ببخشید. اگر هم نمی‌دانید چه رنگی انتخاب کنید که با فضای نشیمن هماهنگ شود، بهتر است رنگی انتخاب کنید که خنثی باشد. رنگ‌هایی مثل خاکستری، سبز و خاکی با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ می‌شوند. اگر هم می‌خواهید از روکش‌‌های چرم برای نو نوار کردن مبلمان‌ها استفاده کنید، پیشنهاد می‌شود انواع مرغوب آن را انتخاب کنید. روکش‌‌های چرمی‌ به دلیل برخوردار بودن از کیفیت و زیبایی مورد سلیقه اکثر افراد است. معمولا چرم‌هایی که بافت ضخیم‌تری دارند کیفیت بهتری دارند. یک روش برای امتحان کردن کیفیت چرم بررسی میزان انعطاف پذیری آن است، هراندازه پارچه چرمی‌نرم و انعطاف پذیر باشد دیرتر ترک می‌خورد. روکش‌های چرمی‌ضد آب علاوه براین که شست و شوی‌شان راحت‌تر است برای افرادی که در خانه فرزند خردسال دارند، گزینه مناسب‌تری هستند. در زمان خرید مبلمان‌‌های راحتی با روکش چرمی‌حواس‌تان باشد رنگ مورد نظر با دکوراسیون خانه هماهنگ باشد.

بادی‌ها را از قلم نیندازید

از آنجایی که اسباب‌کشی در این دوره و زمانه چندان فرقی با نازل شدن بلایای طبیعی ندارد، باید اعتراف کرد که دست مستاجرها در خرید اثاث منزل مانند صاحب خانه‌ها باز نیست. بنابراین اگر هنوز مستاجر هستید از خرید سرویس‌های سنگین و جاگیر خودداری كنید. اگر مجبور هستید هرسال اثاث‌کشی کنید، مبل‌‌های راحتی سبک بدون دسته یا مبل‌‌های بادی را انتخاب کنید. مبل‌‌های پفی یا بادی را دست کم نگیرید. این نوع مبل‌ها علاوه بر این که کم جا و سبک هستند، دست کمی‌از صندلی‌‌های ماساژ ندارند و خستگی را بدن‌تان به در خواهند کرد. همچنین از مبل‌‌های بادی می‌توانید استفاده‌‌های چند منظوره بکنید، قسمتی از خانه را با آنها تزئین و آن را به پاتوقی برای تفریحات و بازی‌‌های خانوادگی تبدیل کنید. مبل‌‌های بادی برای کوچولوهای خانه هم سرگرم کننده هستند. مطمئن باشید فرزند بازیگوش شما از جست و خیز کردن و بالا و پایین پریدن روی آنها لذت می‌برند. برخی از انواع مبل‌‌های بادی قابل حمل هستند و در پیک‌نیک‌‌های آخر هفته به کمک‌تان خواهند آمد. مبل‌‌های پفی فقط مخصوص مستاجرها نیست و برای افرادی که در آپارتمان‌‌های نقلی زندگی می‌کنند و به دنبال راهی برای زیباتر نشان دادن خانه می‌گردند، پیشنهاد بدی نیست. مبل‌‌های بادی از نوعی نایلون مقاوم ساخته شده‌اند و بنابراین برای تمیز کردن شان فقط به دستمال تمیز و مرطوب نیاز خواهید داشت. از آنجایی که می‌توانید رنگ‌ها و سایز‌‌های مختلفی از مبل‌‌های بادی را دربازار پیدا کنید، خیال‌تان راحت باشد که خرید شما کوچک‌ترهای خانه را هم خوشحال می‌کند. البته اگر در خانه کوچولوی بازیگوش دارید، بهتر است قید خریدن مبل‌‌های رنگ روشن را بزنید تا تمیز کردن و شست وشوی رویه مبل‌ها شما را کلافه نکند. هنگام خرید هر نوع مبلی در نظر گرفتن ابعاد آن را فراموش نکنید. باید از این که اندازه عرض و طول ارتفاع مبل‌ها استاندارد است و در اسباب‌کشی‌‌های بعدی مشکل پیدا نمی‌کنید مطمئن شوید.

لباسی برای مبلمان‌‌های قدیمی

برای روکش کردن مدل‌هایی که پشتی آنها از چوب ساخته شده است، لباسی برای تمام مبل انتخاب کنید و با یک تیر دو نشان بزنید تا از دسته‌‌های چوبی هم محافظت شود. خلاقیت را هم از یاد نبرید و برای زیباتر نشان دادن فضا سری به صندوقچه قدیمی‌خانه بزنید و از پارچه‌هایی که سال‌ها بدون استفاده مانده‌اند برای تزئین روکش‌‌های رنگ و روفته و ایجاد تنوع کمک بگیرید. با کمک گلدان‌هایی که با پارچه‌‌های همرهنگ کوسن‌ها تزئین شده‌اند به فضا طراوت و زیبایی و رنگ ببخشید. یک راهکار برای تزئین گلدان‌ها، استفاده از پارچه‌‌های رنگین و شاد است. پارچه‌ها را در ابعاد مناسب و مطابق با اندازه‌‌های گلدان‌ها بریده و سطح خارجی گلدان‌ها را به وسیله چسب تزئین کنید. پیشنهاد می‌شود تا جایی که امکان دارد از پارچه‌هایی که با چیدمان داخلی اتاق‌ها مانند رنگ کوسن‌ها، پرده‌ها، روتختی و رومبلی‌ها همرنگ و متناسب هستند، برای آراستن گلدان‌ها کمک بگیرید.

راهی برای پیشگیری از دلزدگی

این روزها، دوره مبلمان‌‌های کلاسیک با دسته‌‌های کنده‌کاری شده غول آسا به سر آمده و دوره سرویس‌‌های راحتی یا کاناپه با طراحی‌‌های ساده زیباست. اگر به سبک وزنی و قابل حمل بودن مبلمان اهمیت می‌دهید، بهتر است در بازار مبل فروش‌ها  سراغ طرح‌های «‌ال» شکل و سرویس‌های راحتی بروید. برای این که در بازار مبل، سردر گم نشوید و قدرت انتخاب داشته باشید، قبل از خرید رنگ یا رنگ‌‌های مورد نظرتان را انتخاب کنید. رنگ پارچه مبل‌ها باید با چیدمان خانه تناسب داشته باشد. برای این که خیال‌تان راحت شود فهرستی از رنگ کفپوش، پرده و دیوارها تهیه و با فروشنده نیز مشورت کنید. شک نکنید که در دنیای مدرن سرویس‌‌های چوبی، تضاد رنگ‌ها توجه شما را جلب خواهد کرد. انتخاب رنگ‌‌های جفت به نوع چیدمان، مساحت خانه و سلیقه فردی اهل خانه بر‌می‌گردد. اگر به تازگی زندگی مشترک را آغاز کرده‌اید، رنگ‌‌های سیاه و سفید یا قرمز و سفید ،یکی از انتخاب‌‌های جالب است که به این زودی‌ها دل‌تان را نمی‌زند. انتخاب مبل‌‌های ساده به سبک امروزی با پارچه‌هایی به رنگ نارنجی و قرمز، آبی و سفید، بنفش و سفید، سورمه‌ای و آبی آسمانی از دیگر پیشنهادها است، اما همان‌طور که گفته شد، رنگ پارچه مبل‌ها باید با رنگ دیوارها، پرده و کفپوش کاملا هماهنگ باشد. اگر در بازار سردرگم شدید به خرید اجباری و با عجله تن در ندهید. در صورت امکان از فروشنده بخواهید، تکه پارچه‌ای از سرویس مبل مورد پسندتان را دراختیارتان قرار دهد تا آن را با رنگ دیوارها و دیگر وسایل خانه مطابقت بدهید و بهتر تصمیم‌گیری کنید. یک روش دیگر این است که پیش از این که عازم بازار مبل شوید، با دوربین عکاسی از فضای داخلی اتاق نشیمن عکس بگیرید تا انتخاب بهتری داشته باشید. مکان قرار گرفتن مبل‌ها را از پیش تعیین کنید. به چشم‌های‌تان اعتماد نکنید‌؛ زیرا سردرگم خواهید شد. برای این که خیال‌تان راحت شود قبل از خرید ابعاد خانه را یادداشت کنید و مساحت فضایی را که قرار است با سرویس مبلمان دکور شود نیز در نظر بگیرید.

اتاق‌‌های دلگیر را دریابید

مبلمان‌های کلاسیکی که نشیمن آنها پارچه‌ای بوده یا مبلمان‌های تمام پارچه ای که قسمت نشیمن و پارچه آنها جدا می‌شود، به فضاهای دلگیر جلوه بهتری می‌دهد. به طور کلی اگر می‌خواهید خرید موفقی داشته باشید، باید حتما از قبل بدانید، چه نوع سرویسی با مدل اتاق نشیمن هماهنگی دارد. حساب و کتاب‌ها را بررسی کنید تا با دیدن قیمت‌ها و مدل‌‌های متنوع دچار یاس فلسفی! نشوید و قید خرید اثاث نو را نزنید. دامنه رنگ‌‌های مورد نظرتان را از قبل تعیین کنید و در انتخاب رنگ دست به عصا راه بروید. چرا که بعضی از رنگ‌ها دل‌تان را زود می‌زنند و شما را به كلی از  خرید کردن پشیمان می‌کنند. قبل از این که، زرق و برق سرویس‌‌های چوبی هوش و حواس‌تان را ببرد، به کیفیت و دوام اجناس نیز توجه کنید تا مبادا یک روز از خواب بیدار شوید و ببینید نقش ونگارهای مبل‌ها نه تنها برای‌تان نان و آب نشده ، كه صدای جیر‌جیر‌شان و از همه مهم‌تر کمر درد، امان‌تان رابریده است. فکر چشم و هم چشمی‌کردن را هم از سرتان بیرون کنید. اگر می‌خواهید عاقبت به خیر شوید، سبک و سیاق خودتان را در پیش بگیرید و مطابق با برنامه زندگی و در آمد و مهم‌تر از آن؛ سلیقه افراد خانواده تصمیم‌گیری کنید.

نکات ایمنی
می‌گویند هرچقدر پول بدهی، همان اندازه آش می‌خوری، اما همیشه هم خرید گران‌تر به معنای انتخاب بهتر نیست. برای همین بهتر است هنگام خرید حواس‌تان را جمع کنید تا بهترین کالا را مناسب با بودجه‌ای که کنار گذاشته‌اید، خریداری کنید. چارچوب مبلمان را قبل از خرید به دقت بررسی کنید. مبلمان‌هایی که قاب‌‌های سست و فاقد استحکام دارند، طول عمر کمتری دارند و چند سالی بیشتر مهمان شما نیستند. اگر قصد خرید مبلمان کلاسیک فرانسوی را دارید که معمولا پشتی آن با پارچه پوشیده شده قبل از خرید، قسمت‌‌های پشتی مبل را به دقت مورد بررسی قرار دهید و از استحکام آنها مطمئن شوید. راحتی پشتی‌ها را هم در نظر بگیرید. در غیر این صورت از خرید آن صرف‌نظر کنید؛ چرا که در طولانی مدت به مشکلات استخوانی مانند کمردرد و گردن درد دچار خواهید شد. در صورتی که در خانه فضای کافی برای پذیرایی از مهمان ندارید، راحتی‌‌های تختخواب شو انتخاب مناسبی هستند. اگر در ساخت مبلمان راحتی مورد پسند شما از قطعات فلزی استفاده شده است از راحتی و ایمنی آن مطمئن شوید، به ویژه اگر در خانه کودک خردسال دارید، لبه‌‌های تیز و برنده می‌تواند خطر آفرین باشد.

http://6o7.hamshahrilinks.org

WhatsApp us