دکوراسیون منزل با رنگ طبیعی «چوب»

دکوراسیون منزل با رنگ طبیعی «چوب»

دکوراسیون منزل با رنگ طبیعی «چوب»

یکی از ساده ترین و لذت بخش ترین جنبه های دکوراسیون داخلی چیدن اجزای مبلمان و دکور است. با این حال، بیشترین چالش های این جنبه ، هماهنگی قطعات منحصر به فرد در یک چیدمان است. این می تواند به خصوص هنگامی که ما سعی در هماهنگ کردن تن چوب داریم، چالش برانگیز باشد. تن رنگ چوب بلوطی و یا چوب ماهون و گیلاس می تواند دل نواز باشد. یادگیری چگونگی ترکیب رنگ چوب در تزئین فضای داخلی می تواند یک تجربه با ارزش باشد. این چگونه را به منظورایجاد یک تصویر جذاب و منسجم برای تطبیق تن چوب در ذهن نگه دارید.
تن رنگ چوب قطعات اصلی مبلمان خود را همان گونه که هستند حفظ کنید. این یکی از اساسی ترین گام هایی است که شما می توانید در جهت حصول اطمینان از انسجام رنگ مبلمان از چوب خود را داشته باشید. به عنوان مثال ، مبل ها، صندلی ها و میز های عسلی ،همه می تواند یک تن رنگ متوسطی از چوب داشته باشند، در حالی که تن رنگ چوب روشنتر و یا تیره تر را می توان از طریق لوازم جانبی کوچک مانند قاب عکس نشان داد.
شما می توانید از تن رنگ چوب همرنگ برای وسایل تزئینی و مبلمان خود استفاده کنید. البته،ممکن است شما مایل نباشید تنها از یک تن رنگ چوب برای قطعات بزرگ مبلمان در خانه خود استفاده کنید. به عنوان مثال، شما ممکن است دو فضای مجاورهم داشته باشید که در آنها هم از مبلمان چوب راش و هم از مبلمان چوب گیلاس استفاده کرده باشید، در این صورت می توانید این دو نوع چوب را با یکدیگر ترکیب کنید.
عامل مهم دیگر،هماهنگی تن رنگ چوب های مختلف درکل اتاق است .اگر شما تصمیم به استفاده از تن رنگ های مختلف چوب برای قطعات بزرگ مبلمان دارید، سعی کنید آنها را در تمام اتاق گسترش دهید. قرار دادن تن های تاریک در یک سمت اتاق و قرار دادن تن های سبک در طرف دیگر اتاق میتواند منجر به عدم تعادل ناموزون شود. در این حالت سمت تیره تر اتاق سنگین تر به نظر می رسد.
شباهت تن رنگ چوب مبلمان و لوازم جانبی و تزئینی می تواند عامل مهم دیگری باشد.برای این کار موارد زیر را در نظر بگیرید. مبلمان چوبی که در اتاق نشیمن شما قرار دارد رنگ قهوه ای تیره است و قفسه یا جا کتابی که در اتاق نشمین شما قرار دارد، از چوب راش که به رنگ کرم می باشد، است. برای اینکه قفسه دید نامناسبی در اتاق شما نداشته باشد ، شما می توانید از یک تکه مبلمانی که شبیه به رنگ قفسه یا جا کتابی است، استفاده کنید.
ترکیب رنگ های چوبی خود را هماهنگ کنید. به عنوان یک قاعده کلی، اگر شما رنگ بندی متنوع و گسترده ای داشته باشید، ترکیب کردن بسیاری از تن رنگ های چوبی مختلف باهم می تواند دید بی نظم و آشفته ای را ایجاد کند،. بنابراین، اگر شما تعداد زیادی لوازم داخلی و دکوری با رنگ های مختلف در یک اتاق دارید، باید از تن رنگ چوبی محدودی در اتاقتان استفاده کنید.
از کنتراست و تضادها در موارد لزوم استفاده کنید.کنتراست و تضاد ها در بعضی از موارد که در آن ها از تن رنگ های چوبی متضاد استفاده شده است می تواند یک طرح موفقی را ایجاد کند. برای مثال، قرار دادن یک میز ناهار خوری از چوب کاج بر روی کفپوشی از چوب کاج این می تواند یک ظاهر تمیز و یکدستی را برای میز ناهار خوری ایجاد کند. در این مورد، تضاد چوب با کف می تواند یک ترکیب با جرأت تری را، به بیننده القا کند.
WhatsApp us