خانه » Blog » دانش » خلاصه کتاب کار عمیق نویسنده کال نیوپورت

معرفی کتاب کار عمیق

کتاب “کار عمیق” نوشته کال نیوپورت ، در مورد روش های موفقیت و تکامل شخصی است. نویسنده در کتاب به تأثیر کار عمیق بر بهبود کیفیت زندگی انسان و دستیابی به موفقیت می‌پردازد. او روش‌ها و اصولی را برای تمرکز بهتر و انجام کارهای مهمتر توضیح می‌دهد. نیوپورت به خوانندگان خود نشان می‌دهد که چگونه با کاستی از تنبلی ، جلب توجه و متمرکز بمانند. او با استفاده از نظریه‌ها و فرمول‌های ریاضی ، خطوط راهنما برای عملکرد بهتر و خلاصه کردن زندگی را ارائه می‌دهد. خلاصه کتاب “کار عمیق” این است که از طریق ایجاد ساختارهای قوی و تمرین‌های منظم می‌توان به بهبود تمرکز و استفاده اثربخش از وقت واقعی پرداخت. نویسنده می‌گوید که کار عمیق در پیش بردن کارهای مهم و گاهاً حتی شادی به ما کمک می‌کند.

خلاصه و معرفی کتاب کار عمیق
خلاصه و معرفی کتاب کار عمیق

یکی از تمرین های کتاب را توضیح دهید

تمرینی که در کتاب “کار عمیق” توصیف شده است عبارت است از “زندگی بدون تلف کردن زمان” یا به اصطلاح “زمان‌گیره”. در این تمرین، خواننده تصمیم میگیرد برای یک دوره ۳۰ روزه (یا بیشتر یا کمتر به تشخیص خود) از انجام فعالیت هایی که بیشتر تلف می‌کنند، خودداری کند.

معرفی کتاب دکوراسیون و موفقیت

در این تمرین، انجام تفنن از وبسایت ها و برنامه های اجتماعی، مطالعه به مقدار زیاد رمان ها یا کتاب های دیگر غیر آموزشی، تماشای تلویزیون یا فیلم ها، بازی کامپیوتری و موارد مشابه را محدود می کنید. بجای آن، به جای این تحمل ها، یک لیست از فعالیت هایی که سازنده و مفید هستند و در راستای هدف های شما قرار دارند، تهیه کنید. مثلاً مطالعه کتاب های آموزشی، شرکت در دوره های آموزشی، تمرین و ورزش، خلق کردن وقت برای مسائل شخصی و خانوادگی، و غیره.

این تمرین به شما کمک می کند تا بتوانید وقت خود را به خوبی بهره برداری کنید و فعالیت هایی که به تعویق افتاده اند را انجام دهید. با کاهش مصرف زمان در تلویزیون، بازی کامپیوتری و انجام کارهای بی‌هدف، شما می توانید به جای آنها فعالیت هایی را انجام دهید که به شما کمک می کند به همه جانبه‌تر شوید و به اهداف خود نزدیک تر شوید.

با انجام این تمرین و تجربه زمانی که به شما بازگردانده می شود، می توانید ببینید که چقدر وقت و انرژی خود را صرف کارهای بی‌هدف می کردید و تأثیری که انجام فعالیت های سازنده دارد را درک کنید.


مطالب مرتبط با موضوع معرفی کتاب :

WhatsApp us