دتایل کف پله چوبی

دتایل و جزئیات نقشه کف پله چوبی
دتایل و جزئیات نقشه کف پله چوبی

جزئیات کف پله چوبی می تواند بسیار متفاوت باشد، اما همه آنها شامل اجزای اصلی یکسانی هستند. اینها عبارتند از:

 • نوک پله: این قسمت جلویی کف پله است که روی پله قرار می گیرد. پله. معمولاً از چوب سخت ساخته می شود و به گونه ای طراحی شده است که در برابر سایش تردد زیاد مقاوم باشد.
 • کف پله : این قسمت بالای پله است که روی آن پا می گذارید. معمولاً از چوب ساخته شده است، اما می تواند از مواد دیگری مانند کاشی یا سنگ نیز ساخته شود.
 • بالاترین یا پیشانی ( رایزر ) : این قسمت عمودی پله است که بین کف ها قرار می گیرد. معمولاً از چوب ساخته می شود، اما می تواند از مواد دیگری مانند گچ کاری یا نقاشی نیز ساخته شود.
 • نرده: این نرده ای است که در امتداد لبه پله قرار می گیرد. برای کمک به مردم برای حفظ تعادل خود در حین بالا و پایین رفتن از پله ها استفاده می شود. نرده ها می توانند از چوب، فلز یا وینیل ساخته شوند.
جزئیات کف پله چوبی
جزئیات کف پله چوبی

کف پله های چوبی را می توان به روش های مختلفی ساخت. روش رایج ساخت آنها از تخته سه لا است. تخته سه لا از لایه های نازک چوب ساخته شده است که به هم چسبیده اند. این امر آن را به یک ماده قوی و بادوام تبدیل می کند که برای ساخت پله مناسب است.

جزئیات کف پله چوبی
جزئیات کف پله چوبی

روش دیگر ساخت پله های چوبی استفاده از چوب جامد است. چوب جامد از یک تکه چوب ساخته شده است. این به آن ظاهری زیبا و طبیعی می بخشد، اما گران تر از تخته سه لا است.

جزئیات کف پله چوبی
جزئیات کف پله چوبی

پس از ساخت کف پله ها، باید تمام شوند. این شامل سنباده زدن، رنگ آمیزی یا لکه دار کردن آنها برای محافظت از آنها و ایجاد ظاهری جذاب است.

کف پله های چوبی را می توان به روش های مختلفی نصب کرد. روش رایج نصب آنها با استفاده از میخ یا پیچ است. همچنین می توان آنها را با چسب به جای خود چسباند.

جزئیات کف پله چوبی
جزئیات کف پله چوبی

پس از نصب کف پله ها، باید نرده ها نصب شوند. نرده ها به کف پله ها و دیوار متصل می شوند. آنها برای کمک به مردم برای حفظ تعادل خود در حین بالا و پایین رفتن از پله ها استفاده می شود.

جزئیات کف پله چوبی
جزئیات کف پله چوبی

کف پله های چوبی افزودنی زیبا و بادوام برای هر خانه ای هستند. آنها را می توان به روش های مختلفی ساخت و نصب کرد و می توان آنها را به گونه ای تمام کرد که با هر دکوراسیونی مطابقت داشته باشد.

کف پله چوب بلوط مهندسی شده
کف پله چوب بلوط مهندسی شده

مطالب و مقالات مرتبط با موضوع کف پله چوبی :

 • راهنمای انتخاب و نصب کف پله چوبی
  کف پله چوبی، عنصری زیبا و چشم‌نواز است که می‌تواند به دکوراسیون منزل شما گرما و صمیمیت ببخشد. چوب، به عنوان یک متریال طبیعی، حس آرامش و پویایی را به فضای خانه شما القا می‌کند.
 • کف پله چوبی ضد آب
  برخلاف چوب های طبیعی ، ورق های پلای وود مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند . ما پیشنهاد میکنیم برای کفپوش کف پله از ورق پلای وود روکش بلوط استفاده کنید
 • 9 مزیت سرمایه گذاری در کف راه پله های چوبی
  مانند کفپوش های چوب سخت ( چوب راش ) ، پله های چوبی، زیبایی طبیعی را به هر فضایی می بخشد، همراه با بسیاری از مزایای عملکردی و زیبایی شناختی دیگر
 • اجرای کف پله ام دی اف ارزان با خواص ضد خش و رنگ خاص
  کف پله‌ها یکی از قسمت‌های مهم در طراحی داخلی ساختمان هستند که علاوه بر ایفای نقش عملی، تاثیر مهمی در جلب نظر افراد دارند. اما، اجرای کف پله با استفاده از مواد گران قیمت و متخصصانی که نیاز به آنهاست، می‌تواند هزینه‌های زیادی را برای ساختمان ایجاد کند.
 • اجرای کفپوش پله چوبی شگفت انگیز با چوب بلوط
  اجرا و ساخت و براورد قیمت انواع ایده های جالب خاص و شگفت انگیز کف پله چوب بلوط ، سازنده کف پله چوب مهندسی شده و تمام چوب برای پله ، هندریل و نرده و دست انداز پله
 • انواع کف پله چوبی
  ارائه خدمات ساخت و براورد هزینه ساخت انواع کف پله چوبی با انواع چوب ، اگر بخواهیم کف پله های چوبی را به دو دسته کلی تقسیم کنیم این شامل شکل کف پله ( مانند کاور باکس کف پله فلزی با چوب یا پوشش سطح پله های بتنی )
WhatsApp us