کف پوش اتاق

کف پوش اتاق

کف پوش اتاق

  از ابتدای پروسه ی  فکر دکور کردن خانه تا رسیدن به مرحله اجرای کامل و ارزیابی از اینکه دکوراسیون منزل شما آن چیزی است که دلتان می خواسته یا نه، ارتباط مستقیمی با احساسات شما برقرار است. اینکه از فضایی که در آن هستید لذت ببرید و حس نکنید که پولتان را هدر داده اید، خیلی مهم است. بنابراین بحث را به مسیری هدایت می کنیم که در تکمیل احساس آرامش شما پس از دکور کردن منزلتان موثر باشد.

کف پوش اتاق

کف پوش اتاق

سقف، کف و دیوار سه سطح مهم، اصلی و تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی در تمام دنیا هستند. اما این سه سطح در همه ی کشورها متناسب با فرهنگ و طبیعت ملی مردم هر فرهنگ یا جامعه دکور می شوند. ما ایرانی ها در هنگام راه رفتن، مردم معمولا سر به زیری هستیم. بنابراین در فرهنگ ما ایرانی ها تاثیرگذاری کف و دیوار نسبت به سقف در اولویت است. یعنی توجه ما در دکوراسیون منزل یا هر فضای دیگر، اول دیوار است، بعد کف و سوم هم سقف. اگر قرار است کسی برای دکوراسیون منزل هزینه ای کند باید اول هزینه را صرف دیوار کند، اگر چیزی ماند برای کف و در مرحله آخر روی سقف کار شود. لذا در این مقاله تمرکز بحث را بر دکوراسیون کف خانه قرار می دهیم.

کف پوش اتاق

کف پوش اتاق

 معمولا در ساخت و سازهای کشور ما از سنگ، سرامیک یا پارکت برای کفپوش استفاده می شود. کف جایی است که بسیار می تواند در دیزاین خانه موثر باشد. کف واحدهای مسکونی می تواند به صورت تلفیقی از چند متریال کار شود. مثلا برای اتاق خواب می تواند تلفیقی از لمینت و پارکت یا موکت و پارکت باشد. هزینه ای که شما برای دکور کف خانه می پردازید در حالت تلفیقی همان هزینه ای است که در حالت غیرتلفیقی و استفاده از یک نوع متریال می پردازید. ولی این انتخاب در نهایت کار را خیلی شیک و بی نظیر می کند.

کف پوش اتاق

کف پوش اتاق

بازی با متریال ها با رنگ های مشترک در زمینه، خیلی به زیبایی دیزاین داخلی کمک می کند. حتی اگر بخواهیم از رنگ های متفاوت هم استفاده کنیم، می توان کفپوش را با روتختی یا پرده هماهنگ کرد. در اتاق پذیرایی می توان از تلفیق سنگ و پارکت استفاده کرد. گوشه های اتاق می تواند سنگ و سرامیک و اکثریت مساحت کف هم لمینت یا پارکت باشد.

کف پوش اتاق

کف پوش اتاق

به هیچ عنوان متریال سنگ و سرامیک را برای کفپوش کامل محیط های مسکونی پیشنهاد نمی شود. یک کار اشتباهی که سازنده های ما با هدف پاسخگویی به تقاضای بازار مسکن انجام می دهند، استفاده از این دو متریال سرد و سخت برای کفپوش خانه است. در صورتی که در دکوراسیون داخلی خانه استفاده از این دو متریال برای کفپوش مردود است. در مسائل دکوراسیون داخلی تنها نوع سبکی که اجازه داریم در آن سنگ سرامیک یا هر متریال سختی استفاده کنیم، مساحت های بالای ۵۰۰ متر مربع یا فضاهایی است که دکوراسیون داخلی آن ها طرح های کلاسیک، نئوکلاسیک، ویکتوریا و یا سبک های مشابه را دارا باشد.

کف پوش اتاق

کف پوش اتاق

برای کف خانه باید از پارکت، لمینت، موکت و کفپوش های این چنینی استفاده شود و دلیل آن هم به حس ما از آن ها باز می گردد. این متریال های کفپوش خانگی متریال های گرم هستند. گرم نه به لحاظ رنگ، چرا که می توان از هر رنگی حتی رنگ های سرد مثل آبی هم برای این امر استفاده کرد. گرم به لحاظ طبیعت این متریال ها؛ می توان بر روی پارکت پابرهنه راه رفت. می توان با استفاده از پارکت مجموعه دمای خانه را گرم تر کرد. حتی در خانه های با کفپوش پارکت توصیه می شود برای کفپوش اتاق خواب از موکت استفاده شود، چون موکت گرم تر از پارکت و لمینت است و استفاده از این متریال در هنگام ورود شخص به اتاق خواب برای استراحت، احساس آرامش بیشتری را برای وی تامین می کند. فضاهای کفپوش شده با استفاده از سنگ و سرامیک فقط به درد محیط های تجاری و اداری، مکان های عمومی و لابی می خورد و به دلیل طبیعت سرد و سختی که دارد برای دکوراسیون محیط های مسکونی به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.

کف پوش اتاق

کف پوش اتاق

کف پوش اتاق

کف پوش اتاق

کف پوش اتاق

کف پوش اتاق

کف پوش اتاق

کف پوش اتاق

کف پوش اتاق

کف پوش اتاق

کف پوش اتاق

کف پوش اتاق

کف پوش اتاق

کف پوش اتاق

 

http://www.persianv.com

WhatsApp us