ویدئو ساخت پله چوبی در ژاپن

در این ویدئو مشاهده می کنید به چه روشی و با چه ابزار هایی یک نجار ژاپنی پله چوبی دوبلکس خود را میسازد . در ادامه مقاله ای درباره نجاری ژاپن برای شما درج شده است که امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد .

نجاری در ژاپن

نجاری در ژاپن یکی از حرفه‌های مهم و با ارزش است که تاریخ طولانی دارد و در آن سنت‌ها و فرهنگ خاصی وجود دارد. نجاری در ژاپن با نام “شوکوچیکو” شناخته می‌شود و به عنوان یکی از هنرهای سنتی و موروثی در این کشور محسوب می‌شود.

یکی از ویژگی‌های برجسته‌ی نجاری ژاپنی، دقت و کیفیت بالا در ساختارهای چوبی است. نجاران ژاپنی تلاش می‌کنند تا هر قطعه چوبی را با دقت بالا و با استفاده از فنون مختص به خود ساخته و تکمیل کنند. آنها به استفاده از ابزارها و تجهیزات سنتی مانند اره‌های دستی، پلانرها و تیغه‌های نجاری متمرکز هستند.

ابزارهای برای کنده کاری چوب
مشبک چوبی ، گره سازی با ابزارهای برای کنده کاری چوب

نجاری ژاپنی تمرکز بیشتری بر جزییات و نمایش درخشش چوب دارد. آنها از تکنیک‌های مختلفی برای ایجاد طرح‌های زیبا و وسواس در جزئیات استفاده می‌کنند. این شامل تکنیک‌هایی مانند “شوجی” که در آن چوب تا حد وجود لبه‌ها و خط‌های صاف قابل مشاهده نیست و به صورت طبیعی و زیبا به نظر می‌رسد، است.

نجاری ژاپنی همچنین در ساخت سازه‌های چوبی سنتی مانند “مسجد” (شرح معماری ژاپنی)، “شیتو” (سایه‌پردازی چوبی) و “زنزنه” (انواع درب‌های سنتی ژاپنی) به کار گرفته می‌شود. آنها در این ساختمان‌ها از تکنیک‌هایی استفاده می‌کنند که در سازه‌های چوبی استحکام و زیبایی را به هم می‌چسباند.

در نجاری ژاپنی، میراث و فرهنگ سنتی نیز بسیار مهم است. بسیاری از نجاران در ژاپن تلاش می‌کنند تا فرهنگ و تکنیک‌های قدیمی را حفظ کنند و آنرا به نسل‌های آینده منتقل کنند. آموزش نجاری در ژاپن ممکن است به صورت یادگیری شخصی باشد، که یک نجار حرفه‌ای به یک آموزش‌دهنده تکنیک‌های خاص آموزش می‌دهد.

در کل، نجاری در ژاپن یک هنر سنتی و با ارزش است که به صورت تکاملی از نسل به نسل انتقال می‌یابد. آنها از تکنیک‌های خاص و فرهنگ محلی خود برای ساخت سازه‌های چوبی با دقت و زیبایی بالا استفاده می‌کنند.

سوالات متداول :

ژاپنی ها از چه چوبی برای کفپوش استفاده می کنند؟

کفپوش چوبی ژاپنی شاه بلوط کوری، بلوط نارا، گردوی ناراکورومی – تخته شاهی.

چرا ژاپنی ها با چوب می سازند؟

یکی از دلایل تعداد زیاد ساختمان های چوبی در ژاپن دسترسی آسان به چوب به عنوان مصالح ساختمانی است . از آنجایی که 66 درصد از زمین های ژاپن جنگلی است، هیچ مشکلی در تامین الوار وجود نداشت. علاوه بر این، چوب برای مدت طولانی به عنوان منبع اصلی مواد مسکن مورد استفاده قرار گرفته است زیرا پردازش آن آسان و سبک است.

بهترین کفپوش ژاپنی کدام است؟

تاتامی در عصر مدرن
این نوع اتاق به واشیتسو یا “اتاق به سبک ژاپنی” معروف است. 
داشتن کفپوش تاتامی یک گزینه عالی است زیرا محیطی آرام در خانه ایجاد می کند، برای نشستن یا خوابیدن راحت است و کفی امن و نرم برای بازی کودکان است.

تکنیک ساخت چوب ژاپنی چیست؟

نازک کاری چوب ژاپنی
“ساشیمونو” تکنیکی برای مونتاژ مبلمان و سایر وسایل چوبی بدون میخ با استفاده از اتصالات چوبی ساده و بسیار پیچیده است . مورت ها یا شیارهایی به نام “هوزو” در چوب حک می شوند تا دو تخته را در یک مفصل کور که از سطح قابل مشاهده نیست به هم وصل کنند.

پر مصرف ترین چوب در ژاپن کدام است؟

هینوکی
هینوکی تا حد زیادی مورد استفاده ترین، محبوب ترین و شناخته شده ترین چوب در ژاپن است. قدرت هینوکی حدود 200 سال حتی پس از قطع شدن درخت افزایش می یابد. بعد از 200 سال، هینوکی به تدریج به قدرت اولیه خود باز می گردد که حدود 1000 سال طول می کشد.

چرا ژاپنی ها خوابیدن روی زمین را دوست دارند؟

با خوابیدن با تشک روی زمین – به جای روی چارچوب تخت، مانند فرهنگ غربی – ژاپنی ها بر این باورند که به آرام شدن ماهیچه ها کمک می کند، در حالی که باسن، شانه ها و ستون فقرات را قادر می سازد در طول استراحت یک تراز طبیعی را حفظ کنند.

مطالب مرتبط با موضوع نجاری :

WhatsApp us