8  نوع چوب برای کابینت که باید بشناسید

و نحوه انتخاب بهترین نوع برای آشپزخانه شما

اینکه کابینت شما از چه موادی ساخته شده است تعیین می کند که ظاهر کابینت شما چگونه به نظر می رسد و چگونه در برابر استفاده روزانه مقاومت می کند . برای کمک به ایجاد تعادل بین سبک و پشتیبانی ساختاری ، در این مقاله به رایج ترین انواع کابینت های چوبی نگاهی می اندازیم .

این موارد چوب هایی هستند که مردم از آنها برای بهبود کابینت آشپزخانه خود استفاده می کنند .

5  مورد از بهترین چوب ها برای کابینت آشپزخانه عبارتند از : کاج ، بلوط ، هیکوری ، گیلاس و افرا . تفاوت در کیفیت ، ظاهر و هزینه آنها است .

در ادامه مقاله این چوب ها را بیشتر می شناسید :

ما باید انتخاب کنیم ؟

” بله ، اما انتخاب های ما برای چوب کابینت آشپزخانه چیست ؟ “

اکثر مشتریان یک جواب دارند ” من خیلی مطمئن نیستم . من می دانم که ما باید یک چوب سخت انتخاب کنیم . این تخته های امروزی چوب عالی نیست برای همین می خواهم یک چوب ارزان خریداری کنم .”

8  نوع چوب برای کابینت آشپزخانه
8 نوع چوب برای کابینت آشپزخانه

5 نوع از بهترین و محبوب ترین چوب ها برای کابینت آشپزخانه عبارتند از :

درخت کاج ، بلوط ، هیکوری ، گیلاس و افرا .

کاج ، بلوط و هیکوری ارزان تر و راحت تر به دست می آیند . گیلاس و افرا لوکس به نظر می رسند و قیمت بیشتری نسبت به بقیه دارند . هر 5 مورد در محیط گرم و مرطوب آشپزخانه به خوبی عمل می کنند .

1 . کاج :

این یکی از ارزان ترین و آسان ترین چوب های سخت است . کاج ظاهر روستیک زیبایی به آشپزخانه ها می بخشد و به خوبی پیر می شود . با این حال ، به راحتی کنده می شود .

2 . بلوط :

بلوط رایج ترین چوب برای کابینت آشپزخانه است . دلایل متعددی برای این امر وجود دارد . بلوط به راحتی پیدا می شود ، نسبتاً ارزان و بادوام است و رنگ ها و لکه ها را به خوبی می گیرد .

3 . هیکوری :

هیکوری بادوام ترین چوب در بین چوب های جنگل ها است . بر روی کابینت های ساخته شده از این چوب سخت ، شکاف ، ترک یا آسیب رطوبت را مشاهده نخواهید کرد . هیکوری همچنین طیف رنگی بسیار گسترده ای دارد .

4 . گیلاس :

کابینت های گیلاس جذاب هستند ، زیرا هر چه آفتاب بیشتر شود ، چوب تیره تر می شود . این چوب بادوام است و کار با آن آسان است ، اما از اکثر چوب های سخت گران تر است .

5 . افرا :

این چوب یکی از بهترین چوب ها برای کابینت آشپزخانه است . دانه های چوب از طریق رنگ ها و لکه ها به زیبایی خود را نشان می دهند . در کنار این زیبایی ، دوام و قیمت بالاتری نیز به همراه دارد .

    هزینه بازسازی آشپزخانه

    ایده های بازسازی آشپزخانه

انتخاب چوب برای کابینت آشپزخانه :

کابینت های چوبی یک ویژگی کلاسیک در هر آشپزخانه ای است . وقتی کابینت‌ های چوبی رنگ‌ آمیزی می ‌شوند یا طبیعی باقی می ‌مانند ، تقریباً با هر سبک تزئینی جفت می‌ شوند و آنها را به یک انتخاب کابینت محبوب برای صاحبان خانه تبدیل می ‌کنند . اگرچه اکثر کابینت ها از چوب های سخت ساخته می شوند ، این مواد اغلب به عنوان روکش روی یک بستر مانند تخته سه لا استفاده می شوند تا هزینه ها کاهش یابد . جایگزین ‌های چوب ، مانند لمینت و ترموفویل ، گزینه دیگری برای مواد کابینت ارائه می‌ کنند که ظاهر چوب سخت را با هزینه کمتر ارائه می‌ دهد .

8  نوع چوب برای کابینت آشپزخانه
8 نوع چوب برای کابینت آشپزخانه

قبل از اینکه کابینت های چوبی را انتخاب کنید ، بدانید که با تغییر محتوای رطوبت ، به راحتی می توانند تاب بخورند . به همین دلیل مهم است که چوب قبل از خروج از کارخانه از همه طرف پایان بندی شود . کابینت های ناتمام باید در اسرع وقت در محل تکمیل شوند تا از تاب برداشتن آن جلوگیری شود . کابینت های روکش شده در مناطق با رطوبت بالا نسبت به چوب جامد پایدارتر هستند . برای آشنایی بیشتر با انواع کابینت ، از جمله انواع کابینت های چوبی و جایگزین هایی مانند کابینت های لمینت آشپزخانه ، با ما همراه باشید .

انواع کابینت چوبی :

رنگ و سبک کابینت های چوبی بر اساس جنس متفاوت است . گزینه ‌ها عبارتند از بلوط ، افرا ، هیکوری ، گیلاس ، توس ، چوب اش و کاج . راهنمای ما در مورد کابینت های چوبی را در زیر بررسی کنید تا فاکتورهای متمایز کننده برای هر نوع مواد را ببینید .

8  نوع چوب برای کابینت آشپزخانه
8 نوع چوب برای کابینت آشپزخانه

1 . کابینت های چوب بلوط قرمز :

بلوط قرمز قوی ، بادوام و نسبتاً ارزان برای کابینت های چوبی آشپزخانه است . در طیف گسترده ای از سبک ها و پرداخت ها موجود است ، دارای الگوهای دانه ای برجسته است و اغلب برای سبک های کابینت سنتی استفاده می شود . این چوب گزینه ای برای کابینت های استوک ، نیمه سفارشی و سفارشی است .

کابینت آشپزخانه چوبی و جزیره ای با فرش بزرگ طرح صورتی

8  نوع چوب برای کابینت آشپزخانه
8 نوع چوب برای کابینت آشپزخانه

2 . کابینت های چوب بلوط سفید :

بلوط سفید به اندازه همتای قرمزش بادوام است و کمی قوی تر است . بلوط سفید با رنگ‌ های طلایی ‌تر ، دانه ‌های ظریف ‌تری دارد و اغلب برای کابینت ‌های سفارشی ، به ‌ویژه برای هنر و صنایع دستی یا ظاهر راحت ، یک چهارم اره شده است . به طور کلی ، بلوط سفید تنها به عنوان یک گزینه سفارشی در دسترس است .

آشپزخانه با کابینت های چوبی و کاغذ دیواری هندسی

8  نوع چوب برای کابینت آشپزخانه
8 نوع چوب برای کابینت آشپزخانه

3 . کابینت چوب سخت افرا :

افرا چوبی سخت است ، ریزدانه و رنگ روشن ، کمی گران تر از بلوط اما چگالی کمتری دارد . یک انتخاب محبوب برای کابینت های نیمه سفارشی و سفارشی ، افرا را می توان رنگ کرد ، اما اغلب با پوششی شفاف یا طبیعی پوشانده می شود تا ظاهری سبک و امروزی داشته باشد .

8  نوع چوب برای کابینت آشپزخانه
8 نوع چوب برای کابینت آشپزخانه

4 . کابینت های چوبی هیکوری :

هیکوری ، که در جزیره این آشپزخانه دیده می شود ، سبک تر از بلوط است ، اما از نظر الگوی دانه و استحکام مشابه است . این چوب خامه ای و زرد کم رنگ ، می تواند رنگ دار شود . با این حال ، مانند افرا ، رنگ های بلوند آن اغلب با یک پوشش شفاف یا طبیعی تکمیل می شود . هیکوری که به خوبی به آشپزخانه ‌های روستایی به سبک خانه ‌های کشاورزی وام می ‌دهد ، انتخاب کمیاب برای کابینت‌ های سفارشی و نیمه سفارشی است .

8  نوع چوب برای کابینت آشپزخانه
8 نوع چوب برای کابینت آشپزخانه

5 . کابینت های چوب گیلاس :

کابینت های آشپزخانه از چوب گیلاس به اندازه کافی سخت هستند که در برابر ضربه و آسیب مقاومت کنند . وقتی برای سبک های سنتی خاصی استفاده می شود به شدت شیک و رسمی هستند ، تطبیق پذیری طراحی گیلاس همچنین می تواند به آشپزخانه شخصیتی امروزی بدهد . چوب صاف و دانه ریز دارای رنگ قرمز تا قهوه ای مایل به قرمز است که با افزایش سن تیره می شود . این مواد کابینت اغلب برای یکنواختی رنگ لکه دار می شوند  .

آشپزخانه با کاشی سبز تیره با کابینت های چوب کاج اروپایی با دسته های بریده

8  نوع چوب برای کابینت آشپزخانه
8 نوع چوب برای کابینت آشپزخانه

6 . کابینت چوب توس :

توس چوبی بادوام و ریزدانه است که کمی تیره تر از افرا است . به خوبی پوشش می دهد و می تواند به عنوان یک چوب گران تر ظاهر شود . هنگامی که رنگ آمیزی می شود ، می تواند ظاهری خوب از گیلاس یا افرا به دست آورد . توس که مستعد رنگ ‌آمیزی نامنظم است ، یک انتخاب چوب نسبتاً ارزان در خطوط استوک و نیمه سفارشی است .

8  نوع چوب برای کابینت آشپزخانه
8 نوع چوب برای کابینت آشپزخانه

7 . کابینت چوب اش :

خاکستر از نظر استحکام و دوام شبیه به بلوط است ، اما رنگ روشن و شکل برجسته ‌تری دارد . این الوار با دانه مستقیم زمانی که به آن روکشی شفاف یا طبیعی داده شود ، شخصیتی امروزی به خود می گیرد . در دسترس بودن آن در خطوط نیمه سفارشی محدود است و بیشتر در کابینت آشپزخانه سفارشی دیده می شود .

8  نوع چوب برای کابینت آشپزخانه
8 نوع چوب برای کابینت آشپزخانه

8 . کابینت چوب کاج :

کاج تنها گونه از چوب نرم است که معمولاً برای کابینت استفاده می شود و راحت تر از چوب های سخت دچار خرابی می شود . این چوب زرد کم رنگ ، که در جزیره و سقف این آشپزخانه به چشم می خورد ، می تواند رنگ آمیزی شود و اغلب دارای گره هایی است که برای برجسته کردن سبک های سنتی و روستایی استفاده می شود . کاج سفید شرقی و کاج سفید غربی در خطوط نیمه سفارشی انتخابی یافت می شوند .

ویژگی های کابینت چوبی که باید در نظر گرفته شود :

هنگام تصمیم گیری بین چندین گزینه ، این عوامل را در نظر بگیرید تا به شما در انتخاب بهترین متریال کابینت کمک کند .

    دانه : کابینت های روکش شده به جز در قسمت های بسیار بالا ، احتمالاً نسبت به کابینت های چوبی جامد با دانه ها تطبیق بیشتری دارند .

    رنگ : شما همیشه به رنگ طبیعی چوب علاقه ندارید . به عنوان مثال ، لکه می تواند رنگ افرا را روی پایه توس تکرار کند . رنگ آمیزی کابینت های چوبی نیز همیشه یک گزینه است .

   ساخت و ساز : کشوهای کابینت چوبی را می توان با استفاده از رولپلاک و همچنین دم کبوتر ساخت . کشوهای با دم کبوتر معمولاً عمر طولانی تری دارند اما برای تولید چوب بیشتری مصرف می کنند و بنابراین گران تر هستند .

کابینت آشپزخانه چوبی روستیک

انواع جایگزین های چوب :

لمینت ها از سه لایه اشباع شده از رزین ساخته می شوند : یک لایه پایه کاغذ ، یک لایه چاپ شده و رنگی ( که اغلب شبیه چوب است ) و یک لایه شفاف محافظ . گرما و فشار یک ورقه ورقه را به یک زیرلایه ذوب می کند . وزن زیرلایه کابینت های لمینت را سنگین تر از کابینت های چوبی می کند . لمینت برای پوشش سطوح کابینت خارجی ، جلو و پشت درب ها و برخی از سطوح داخلی استفاده می شود . لمینت های پرفشار به سختی آسیب می بینند و به سطوح عمودی مانند کانترها دوام می دهند . لمینت های کم فشار که ملامین نیز نامیده می شوند ، نسبت به لمینت های فشار قوی کمتر در برابر ضربه مقاوم هستند و تمایل به ترک خوردن و بریدگی دارند . استفاده از بسترهای بهتر این مشکلات را کاهش می دهد .

ترموفویل یک وینیل است که با گرما و فشار روی یک بستر اعمال می شود . فرآیند کاربرد این امکان را برای ترموفویل فراهم می کند که بیشتر از قوطی لمینت به جزئیات چوب شبیه باشد . مراقبت از کابینت های ترموفویل ، اغلب سفید یا بادامی ، آسان است و نسبت به کابینت های رنگ شده احتمال تراش خوردگی کمتری دارد .

ویژگی های جایگزین چوب که باید در نظر بگیرید :

کابینت لمینت و ترموفویل هر دو مزایای خود را دارند . هنگام انتخاب این نوع مواد کابینت ، این نکات را در نظر داشته باشید .

    در دسترس بودن : کابینت های لمینت و ترموفویل به راحتی در مراکز خانگی و حتی برخی از فروشگاه های خانگی که خودتان مونتاژ می کنید در دسترس هستند . اگر با عجله به کابینت های جدید نیاز دارید و هزینه زیادی ندارید ، این مواد کابینت می توانند انتخاب خوبی باشند .

    دوام : ساخت کابینت های تخته خرده چوب به اندازه گزینه های دیگر قوی نیست . نازک کاری با کم هزینه ترین گزینه ها احتمالاً از منگنه هایی استفاده می کند که به اندازه سایر گزینه های ساخت و ساز مستحکم نیستند .

    سبک درب : انتخاب شما احتمالاً محدود به جلوبندی صاف است ، اگرچه فرآیندهای ورقه ورقه و ترموفویل می توانند منحنی های درب های پانل برجسته را در خود جای دهند .

دستورالعمل های هزینه جایگزین چوب :

در مقایسه با روکش چوبی یا الوار ،  پایین ترین گزینه کابینت است . لمینت های فشار بالا گران تر از درجه های پایین تر هستند اما دوام بیشتری دارند ( اگرچه تعمیر آنها نیز سخت است ) .

محصولات چوبی تولید شده که به عنوان بستر شناخته می شوند در پشت لمینت ، کاور وینیل یا روکش های چوبی پنهان می شوند . در اینجا انواع مختلفی استفاده می شود :

 تخته خرده چوب از ذرات چوب مخلوط شده با رزین ساخته می شود و با فشار به هم متصل می شود . این به عنوان پایه برای اکثر کابینت های پوشیده شده با لمینت و وینیل عمل می کند . فن آوری جدید و رزین های بهبود یافته تخته خرده چوب را به مصالح ساختمانی قوی و قابل اعتماد تبدیل می کند . با این حال ، در کلاس ‌های ضعیف ، لولاها و سایر بست‌ ها می ‌افتند و تخته خرده چوبی که خیلی نازک است ، زیر وزن وسایل آشپزخانه کمانش یا تاب می ‌خورد .

    تخته فیبر با چگالی متوسط ​​یک ماده بستر با کیفیت بالا است که از الیاف کوچک تر از تخته خرده چوب ساخته شده است . قدرت نگه ‌داشتن پیچ عالی ، لبه ‌های تمیز و سطح فوق ‌العاده صاف را ارائه می ‌دهد . علاوه بر این ، لبه های آن را می توان شکل داد و رنگ کرد .

    تخته سه لا از لمینیت لایه های نازک چوب به یکدیگر با دانه ها در زوایای قائم در لایه های متناوب ساخته می شود . تغییر جهت دانه به تخته سه لا استحکام یکسانی در همه جهات می دهد . لایه ها با چسب تحت حرارت و فشار به هم می چسبند . تخته سه لا نازک تر معمولاً در پشت کابینت استفاده می شود . تخته سه لا ضخیم تر طرفین را تشکیل می دهد .

نویسنده : فیروزه پاکزاد

#کابینت #چوب #آشپزخانه #لمینیت #تخته


مطالب مرتبط با موضوع معرفی انواع چوب :

WhatsApp us