رویای یک سرآشپز : 5 طراحی کانتر جزیره چوبی آشپزخانه برای خانه شما

رویای یک سرآشپز : 5 طراحی کانتر جزیره چوبی آشپزخانه برای خانه شما
رویای یک سرآشپز : 5 طراحی کانتر جزیره چوبی آشپزخانه برای خانه شما

تمام آنچه می خواهید در مورد انواع کانتر جزیره های آشپزخانه بدانید و اینکه کدام یک را باید برای خانه خود تهیه کنید را در این مقاله می توانید بیابید .

اگر خود را با آخرین روند آشپزخانه به روز نگه داشته اید ، احتمالاً می دانید که جزایر آشپزخانه این روزها یک کالای داغ هستند . یک کانتر جزیره چوبی آشپزخانه می تواند افزودنی عالی برای طراحی کفپوش باشد . انواع مختلفی از جزایر آشپزخانه وجود دارد که می توانید برای به حداکثر رساندن فضای کار در آشپزخانه خود ، اضافه کردن فضای ذخیره سازی بیشتر یا ایجاد فضایی برای یک محل نشستن غیررسمی ، یکی از آنها را انتخاب کنید .

جزایر آشپزخانه به صاحبان خانه این امکان را می دهد که سبکی را به فضای خود اضافه کنند زیرا فرصتی برای گنجاندن رنگ های جسورانه ، میزهای متنوع ، چهارپایه های برجسته و نورپردازی آویز نمایشی ارائه می دهند . با این حال ، با انواع مختلفی از جزایر آشپزخانه ، پیدا کردن طراحی مناسب برای خانه شما می تواند دلهره آور باشد .

بنابراین ، ما پنج طرح کانتر جزیره آشپزخانه مدولار باورنکردنی را برای شما آورده ‌ایم که بیشترین محبوبیت را در بین مشتریان ما دارند . بهترین بخش آنها ، قابل تنظیم بودنشان است .

5  نوع محبوب جزایر آشپزخانه

کانتر جزیره آشپزخانه با لوله کشی

اگر فضای آشپزخانه شما محدود است ، نصب لوله کشی به کانتر جزیره آشپزخانه شما انتخاب معقولی است . به جای اینکه اجاق گاز و سینک خود را روی یک کانتر فشرده کنید و فضای کاری کمی باقی بماند ، چرا لوله کشی را به کانتر جزیره اضافه نکنید ؟ مساحت سطح شما را برای تهیه و خرد کردن غذا دو برابر می کند و همچنین می توانید از آن به عنوان پیشخوان صبحانه استفاده کنید .

جوانب مثبتجوانب منفی
سطح کار بزرگ : حرکت را در یک فضای کوچک محدود کنید .  دو برابر شدن به عنوان یک فضای ناهار خوری غیررسمی ، نیاز به لوله کشی حرفه ای دارد .  
عدم پاشیدن آب و ذرات باقیمانده غذا در حین شستن ظروف ، نصب گران است .  از قسمت پایین برای ذخیره سازی استفاده کنید .  
رویای یک سرآشپز : 5 طراحی کانتر جزیره چوبی آشپزخانه برای خانه شما
رویای یک سرآشپز : 5 طراحی کانتر جزیره چوبی آشپزخانه برای خانه شما

مناطق پخت و پز و نظافت خود را از هم جدا کنید .

کانتر جزیره آشپزخانه با هاب

این کانتر جزیره با اجاق گاز چسبانده شده یکی از محبوب ترین انواع اشکال کانتر جزیره آشپزخانه در بین صاحبان خانه های شهری است . مشابه کانتر جزیره آشپزخانه با سینک ، این روش دیگری برای جدا کردن قسمت های کار است و به سادگی موقعیت اجاق گاز و سینک را تغییر می دهد . با چسباندن اجاق گاز در کانتر جزیره ، فضای بسیار وسیع تری برای چیدن راحت همه مواد ، ابزار آشپزی و کتاب های آشپزی خود در اختیار خواهید داشت تا یک غذای شایسته درست کنید . چند قفسه باز اضافه کنید تا مجموعه ادویه های فوق العاده خود را به نمایش بگذارید .

جوانب مثبتجوانب منفی
سطح کار بزرگ  باید از قبل طراحی شود  
به خانه شما ارزش می بخشد  نصب آن گران است  
ایده آل برای آشپزخانه با طراحی باز  به کار سنگ تراشی / برق حرفه ای نیاز دارد  
رویای یک سرآشپز : 5 طراحی کانتر جزیره چوبی آشپزخانه برای خانه شما
رویای یک سرآشپز : 5 طراحی کانتر جزیره چوبی آشپزخانه برای خانه شما

غذاهای سبک رستورانی را در خانه درست کنید .

کانتر جزیره آشپزخانه با بار صبحانه مرتفع

اگر رویای شما این است که یک فضای ناهار خوری غیررسمی یا یک بار صبحانه در آشپزخانه خود مانند آنچه در فیلم ها دیده اید راه اندازی کنید ، به این نوع کانتر جزیره نیاز دارید . جزایر آشپزخانه با بار صبحانه مرتفع یکی از رایج ترین انواع جزایر آشپزخانه با صندلی است . این کانتر جزیره این دو کار را با هم ترکیب می کند و در عین حال آنها را از هم جدا می کند به طوری که پخت و پز در سطح پایین و ناهار خوری در سطح بالاتر انجام می شود . چند چهارپایه بلند قرار دهید و از آن لذت ببرید . ارتفاع بهینه کانتر باید 108 سانتی متر و بالای میله 126 سانتی متر باشد .

جوانب مثبتجوانب منفی
ارگونومیک (در طراحی محیط کار است . ارگونومی ظرفیت ‌ها و توانمندی ‌های انسان را بررسی می ‌کند ، سپس اطلاعات به دست آمده را در طراحی مشاغل ، فراورده ‌ها ، محیط‌ های کار و تجهیزات به کار می ‌بندد )  دید آشپزخانه را از قسمت دیگر خانه مسدود می کند  
بسیار کاربردی  نصبش خیلی گران است  
ایده آل برای آشپزخانه با طراحی باز  نیاز به کمک حرفه ای دارد  
رویای یک سرآشپز : 5 طراحی کانتر جزیره چوبی آشپزخانه برای خانه شما
رویای یک سرآشپز : 5 طراحی کانتر جزیره چوبی آشپزخانه برای خانه شما

کانتر جزیره آشپزخانه دو طبقه برای آشپزی و غذاخوری

کانتر جزیره آشپزخانه با تخته خردکن

بیرون کشیدن تخته خردکن در کانتر جزیره آشپزخانه یک راه هوشمند برای تمیز نگه داشتن ایستگاه کاری شما است . آنها به راحتی بیرون کشیده می شوند و در صورت عدم استفاده به عقب رانده می شوند . می توانید یک سطل زباله را روی درب کابینت زیر تخته خردکن وصل کنید تا زباله ها به راحتی از بین بروند . برای تضمین دوام ، به سراغ مواد مقاوم در برابر خش مانند سنگ مرمر ، سرامیک یا کورین بروید .

جوانب مثبت  جوانب منفی
چند منظوره  به راحتی در دسترس نیست ، باید سفارشی شود  
بسیار کاربردی  نسبتاً گران است  
ایده آل برای آشپزخانه با فضای محدود  نیاز به کمک حرفه ای دارد  
رویای یک سرآشپز : 5 طراحی کانتر جزیره چوبی آشپزخانه برای خانه شما
رویای یک سرآشپز : 5 طراحی کانتر جزیره چوبی آشپزخانه برای خانه شما

چرخ دستی کانتر جزیره آشپزخانه

چرخ دستی های رولینگ متنوع ترین انواع جزایر آشپزخانه موجود در بازار هستند . در حالی که انواع دیگر جزایر آشپزخانه دائمی هستند ، چرخ دستی ‌های غلتکی به لطف قابلیت حمل خود ، نفسی تازه به فضا می ‌دهند . در صورت عدم استفاده به راحتی می توان آن را جابجا کرد . در نتیجه برای خانه های اجاره ای و آشپزخانه های کوچک گزینه بسیار خوبی است .

جوانب مثبتجوانب منفی
چند منظوره  فضای کار معمولا کوچک است  
بسیار قابل حمل  می تواند برای حرکت سنگین باشد  
ایده آل برای آشپزخانه با فضای محدود و خانه های اجاره ای  چرخ دستی کانتر جزیره آشپزخانه  
مقرون به صرفه  کانتر جزیره آشپزخانه سیار برای فضای کاری اضافی  
با انواع بسیاری از میزهای آشپزخانه کانتر جزیره ای مانند سنگ مرمر ، بلوک قصابی ، فولاد ضد زنگ و غیره موجود است .   
می توان بر اساس نیاز خود آن را سفارشی کنید   
برخی از سوالات متداول در مورد جزایر آشپزخانه
آیا جزایر آشپزخانه یک روند جدید است ؟

ایده کانتر جزیره های آشپزخانه در خانواده های اروپایی در دهه 1800 شروع شد . در آن زمان آشپزخانه یک میز کار در جلوی اجاق گاز داشت . کانتر جزیره آشپزخانه مدرن اولین بار توسط فرانک لوید رایت در سال 1938 برای زوجی در مینیاپولیس طراحی شد که اغلب از مهمانان پذیرایی می کردند .

برای نصب کانتر جزیره آشپزخانه چقدر فضا لازم است ؟

جزایر آشپزخانه اندازه استاندارد و هیچ ویژگی یکسانی وجود ندارد . با این حال ، یک کانتر جزیره آشپزخانه نباید بیش از 10٪ از کل مساحت آشپزخانه شما را اشغال کند . این مربوط به حداکثر عرض و طول 121 سانتی متر 152 سانتی متر است . یک کانتر جزیره بزرگتر فضای زمین را می خورد و راه رفتن آزادانه را دشوار می کند .

چه نوع آشپزخانه ای برای کانتر جزیره آشپزخانه مناسب است ؟

در حالت ایده آل ، جزایر در آشپزخانه های L شکل و مستقیم بیشترین کاربرد را دارند . یک کانتر جزیره آشپزخانه می تواند به عنوان پیشخوان صبحانه یا ناهارخوری در آشپزخانه مستقیم با دیوارهای باز باشد . به طور مشابه ، اگر آشپزخانه شما L شکل و به اندازه کافی بزرگ باشد که یک کانتر جزیره را در خود جای دهد ، فضای ذخیره سازی بسیار بیشتری برای مرتب نگه داشتن چیزها خواهید داشت .

 کانتر جزیره چوبی چقدر عمر می کنند ؟

انتظار داشته باشید که کانترهای جزیره چوبی را بعد از 10 تا 20 سال بسته به میزان و نوع استفاده آن ها بازسازی کنید . مشکلات خراش و فرورفتگی : از آنجایی که چوب نرم تر از کاشی ، سنگ و فلز است ، به راحتی آسیب می بیند .

آیا نگهداری از کانترهای چوبی آشپزخانه سخت است ؟

حقیقت این است که چوب نیاز به مراقبت زیادی دارد . می تواند به راحتی در اثر ریختن مواد آسیب ببیند ، و هر نوع چوبی در برابر سوء استفاده ای که یک پیشخوان آشپزخانه معمولی می بیند ، مقاومت نمی کند . با این حال ، اگر مراقبت ‌های لازم مناسبی به آن ‌ها داده شود ، کانتر چوبی می ‌تواند ظاهر تمیز خود را تا مدت ‌ها در طول عمر خود حفظ کند .

ما از چیدن این مجموعه از انواع کانتر جزیره های آشپزخانه لذت بردیم . هر یک از آنها ترکیبی از برنامه ریزی هوشمندانه ، زیبایی شناسی عالی ، کاربردی بودن و راحتی ایده آل برای میزبانان ، و گرمای پذیرایی برای بازدیدکنندگان است . اگر طرحی می‌ خواهید که عناصر را از اینجا و آنجا ترکیب کند ، تیم طراحی ما دوست دارد بیشتر به شما کمک کند .

نویسنده : نیلوفر پاکزاد

کلمات کلیدی : کانتر چوبی ، کانتر آشپزخانه چوبی ، جزیرع چوبی ، آشپزخانه ، کابینت چوبی

منبع : www.designcafe.com


مطالب مرتبط با موضوع کانتر چوبی آشپزخانه :

WhatsApp us