چگونه مواد مناسب کابینت آشپزخانه را برای پروژه خود انتخاب کنید

کابینت های درجه یک می توانند هر خانه ای را شبیه خانه های چندین میلیاردی جلوه دهند . اگر یک آشپزخانه دارای درب های ذخیره سازی ( کابینت ) است ، نمی توان گفت که چه زیبایی های داخلی پیچیده دیگری را می توان در سراسر خانه یافت . از آنجایی که کابینت ها یک عامل کلیدی در تعیین شخصیت آشپزخانه هستند ، انتخاب سبک مناسب برای فضای خود بسیار مهم است .

کابینت می تواند در مقایسه با اجزای ساختاری یک ساختمان نسبتا سطحی به نظر برسد ، اما از آنجایی که کابینت آشپزخانه بیش از یک چهارم بودجه بازسازی آشپزخانه را اشغال می کند ، ضروری است که معماران و طراحان داخلی قبل از مشخص کردن این عنصر ، تحقیقات خود را انجام دهند . مسلما مهمترین بخش انتخاب کابینت – حتی بیشتر از سبک و عملکرد – انتخاب متریال مناسب است .

انواع متریال برای کابینت آشپزخانه
انواع متریال برای کابینت آشپزخانه

انتخاب مواد کابینت 

هدف بسیاری از معماران ، طراحان داخلی و صاحبان خانه ، چوب جامد ( تمام چوب ) به عنوان یکی از مصالح اصلی در یک خانه است . اما ما از قبل می دانیم که چوب جامد ( تمام چوب ) منبسط و منقبض می شود ، بنابراین همیشه بهترین راه حل برای کابینت آشپزخانه ، کاربردهای کفپوش یا میزهای آشپزخانه نیست . در بیشتر موارد ، به جای آن از محصولات چوبی مهندسی شده استفاده می شود ، زیرا به همان اندازه قابل اعتماد و ارزان تر هستند . پرمصرف ترین انواع جعبه کابینت از تخته فیبر با چگالی متوسط (MDF) ، تخته سه لا ، تخته خرده چوب با ملامینه و گاهی اوقات فولاد ضد زنگ ساخته می شود .

با کنار گذاشتن ویژگی های زیبایی شناختی درب کابینت ، باید توجه زیادی به ساخت و ساز داخلی کابینت خود داشته باشید . در این مقاله چیزی است که شما باید در مورد هر گزینه مواد بدانید :

انواع متریال برای کابینت آشپزخانه
انواع متریال برای کابینت آشپزخانه

تخته فیبر چگالی متوسط

ام دی اف یک ماده کامپوزیتی با عیار بالا است که از الیاف و رزین چوب بازیافتی ساخته شده است . تحت فشار بالا ، اغلب در قاب‌ های یک تکه با مرکز بریده شده برای پانل فرورفته ، آسیاب می ‌شود . ام دی اف به دلیل مقاومت در برابر ترک خوردن و پوسته شدن ، مصرف کنندگان را جذب می کند – به این معنی که رنگ آمیزی روی آن بسیار آسان است . به علاوه ، ام دی اف نرم تر از تخته سه لا است .

انواع متریال برای کابینت آشپزخانه
انواع متریال برای کابینت آشپزخانه

تخته سه لا

بسیاری از تولیدکنندگان به سمت تولید کابینت های تخته سه لا گرایش دارند نه تنها به این دلیل که یک ماده نسبتا کم هزینه است ، بلکه به این دلیل که گفته می شود مقاومت بالاتری در برابر رطوبت و پایداری بیشتر از ام دی اف دارد . هر تخته ای که کابینت تخته سه لا را تشکیل می دهد مانند یک ساندویچ با انبوه های چوبی نازک روی هم چسبانده شده است . یک لمینت پلاستیکی ، روکش چوبی یا ترموفویل بیرونی را برای محافظت بیشتر پوشش می دهد .

تخته خرده چوب 

کابینت های تخته خرده چوب شاید کمترین روش ساخت کابینت باشد . برای ایجاد تخته خرده چوب ، تراشه ‌های چوب و ذرات با چسب ترکیب می ‌شوند و سپس با هم در پانل ‌ها ذوب می ‌شوند . این مخلوط در بین همه گزینه ‌ها کمترین استحکام را دارد ، زیرا اساساً تکه ‌های چوبی است که به قطعات کوچک آسیاب می ‌شود و تنها چیزی که واقعاً آن را به هم نگه می ‌دارد ، چسب است .

فولاد ضد زنگ

در حالی که فولاد ضد زنگ به آشپزخانه حس و حال امروزی می دهد ، به نوعی مانند چوب مطلوب نیست . فولاد ضد زنگ بیشتر در آشپزخانه های حرفه ای استفاده می شود ، اما پاک کردن اثر انگشت و خط و خش آن دشوار است . فولاد ضد زنگ مانند چوب منبسط و منقبض نمی شود و آن را به گزینه خوبی برای مکان های غنی از رطوبت تبدیل می کند .

کابینت ها معمولاً آماده مونتاژ می شوند ، اما اگر می خواهید کنترل بیشتری روی محصول نهایی داشته باشید ، گزینه های نیمه سفارشی عالی هستند . یکی از جنبه های کابینت که مردم اغلب نادیده می گیرند کشوها هستند . معمولاً اینها از مواد مشابه جعبه کابینت ساخته می شوند . اما در کابینت های باکیفیت ممکن است از چوب جامد ( تمام چوب ) ساخته شوند تا در برابر استفاده بیش از حد در آینده مقاومت کنند . جلوی کشوها احتمالا دارای چوب جامد ( تمام چوب ) یا ام دی اف خواهد بود .

کابینت ایده آل

علیرغم اهمیت تعیین متریال مناسب برای بدنه سازه کابینت ، اولویت اصلی معماران و مشتریان آنها اغلب درب کابینت است . به هر حال . این قسمت تعیین کننده ترین جزء کابینت آشپزخانه است و گزینه های بی پایانی برای مشخص کردن آن وجود دارد . اگر مشتری شما می خواهد که درب ها با رنگ صورتی یا سفید ظریف رنگ آمیزی شوند ، ام دی اف راه حلی فوق العاده است . البته توجه داشته باشید که درب های ام دی اف بدون دانه هستند . بنابراین نمی توان آنها را لکه دار کرد . اگر ظاهر طبیعی کلاسیک با طراحی کلی آشپزخانه تطابق بیشتری دارد ، درب های چوبی جامد ( تمام چوب ) را انتخاب کنید که در قالب قاب یا دال ساخته شده اند . فقط از تمام گزینه های نمونه چوبی که باید فیلتر کنید آگاه باشید .

گزینه های پرداخت چوب

بررسی دقیق یک کابینت خوش ساخت نیاز به دانش زیادی دارد . از آنجایی که کابینت ها اکثر فضای آشپزخانه را اشغال می کنند و سبک و رنگ می تواند آنها را به عنصر طراحی واحد در اتاق تبدیل کند ، مهم است که معماران ، طراحان و صاحبان خانه بدانند که هنگام تصور یک آشپزخانه کامل چه می خواهند .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : کابینت چوبی ، طراحی کابینت چوبی ،


مطالب مرتبط با موضوع کابینت آشپزخانه :

WhatsApp us