چوب ام دی اف چیست ؟

انواع ، خواص ، ساخت

امروزه چوب ام دی اف بسیار محبوب شده است . فرم کامل ام دی اف تخته فیبر با چگالی متوسط است و هزینه کم آن را به جایگزینی قوی برای چوب تبدیل کرده است . در این مقاله به جزئیات MDF پرداخته شده است که شامل انواع ، خواص و مراحل ساخت ام دی اف می باشد .

تخته فیبر با چگالی متوسط (MDF) چیست ؟

یک محصول چوبی کامپوزیت مهندسی شده که از بقایای چوب سخت و چوب نرم به هم چسبیده با موم و رزین تحت فشار شدید ساخته شده است و تخته فیبر با چگالی متوسط یا چوب MDF نامیده می شود .

ورق ام دی اف
ورق ام دی اف

انواع ام دی اف

انواع مختلفی از MDF یافت می شود که ممکن است با رنگ برچسب گذاری شوند . انواع اصلی تخته ام دی اف به شرح زیر است :

     صفحه ام دی اف فوق سبک (ULDF) .

     به طور معمول ام دی اف های سبز رنگ ، مقاوم در برابر رطوبت هستند .

     به طور معمول ام دی اف قرمز یا آبی ، ضد حریق است .

خواص ام دی اف :

در گذشته ماده اولیه گندم برای ام دی اف در کارخانه های آزمایشی مجهز بود و برای ساخت کلاسورهای ام دی اف با کیفیت بالاتر استفاده می شد . مواد شیمیایی مانند اوره ملامین فرمالدئید ، مخلوط چسب اوره ملامین فرمالدئید به عنوان چسب استفاده می شد .

تولید MDF با کیفیت های مختلف نیاز به مقادیر مختلف رزین و کیفیت های مختلف کاه گندم داشت و ام دی اف تولیدی را تخته فیبر با چگالی متوسط (SMDF) می نامیدند .

خواص مورد تجزیه و تحلیل MDF عبارتند از :

     استحکام پیوند داخلی

     مدول پارگی  ( استحکام خمشی یا استحکام شکست یا مدول شکست یا مدول پارگی ، یک ویژگی ماده است و بیانگر حداکثر تنش فشاری یا کششی ( هر کدام که باعث شکست می ‌شود ) است که ماده ، قبل از شکست تحت خمش در آزمون خمش می ‌تواند تحمل کند . )

     مدول الاستیسیته (  مدول الاستیسیته (Modulus of Elasticity) یا مدول یانگ (Young Modulus) یکی از تعاریف مهم در علم مقاومت مصالح است . مدول یانگ یک خاصیت مکانیکی است که نسبت تنش (Stress)  به کرنش محوری (Axial Strain) را در ناحیه الاستیک ماده ، نشان می دهد . )

     ضخامت

     قابلیت ارتجاعی

     جذب آب

     تورم

مراحل ساخت ام دی اف

روند ساخت MDF در طول زمان تغییرات زیادی کرده است . در حال حاضر تکنولوژی پیشرفته باعث تغییر کیفیت و صرفه جویی در زمان و هزینه تولید شده است . بنابراین در حال حاضر یک تجارت سودآور است . این امر شامل برخی از فرآیندها است ، مانند :

     مجموعه

     آماده سازی چوب

     دستور العمل های رزین

     فناوری مطبوعات

     تکنیک سنباده پانل

     به پایان رساندن

توضیحات فرآیند در ادامه آورده شده است .

مجموعه

انتخاب و تصفیه مواد اولیه یا بقایای چوب ، اولین مرحله آماده سازی این چوب است . از کارخانه های چوب بری و تخته سه لا ، تراشه ها و براده ها جمع آوری می شود ، در صورت استفاده از چوب نرم ، پوست ‌زدایی انجام می شود ، پوست ‌زدایی ضایعات آلی و شن کاهش می‌ یابد و طراحی ظریف ‌تر را افزایش می ‌دهد . چوب نرم خرد شده و در صورت نیاز دوباره خرد می شود . ممکن است برای این کار از خردکن استفاده شود .

آماده سازی چوب

با استفاده از آهنربا ناخالصی های فلزی حذف می شوند . مواد به صورت مجزا به لوب های بزرگ و زمین های کوچک تبدیل می شوند . برای جداسازی بقیه فلزات از یک آشکارساز مغناطیسی استفاده می شود . سپس الیاف انتخاب شده برای پرس فرستاده می شوند . برای این کار از فیدر پیچ جانبی و فیدر پیچ پلاگین استفاده می شود . آب حذف می شود که برای این کار مهم است و یک تصفیه کننده مواد را به الیاف قابل استفاده تبدیل می کند . اجسام خارجی توسط موتورهای بزرگ تر حذف می شوند .

پخت و پرس

برای کاهش تحمل فرمالدئید رزین قبل از پالایش ، یک کاتالیزور پس از تصفیه اضافه می شود . مقدار رزین با مقدار مورد نیاز کنترل می شود . برای تولید تخته ها با ضخامت یکنواخت از رول اسکالپینگ استفاده می شود . فشرده سازی در چند مرحله انجام می شود . اینها قبل از پردازش نهایی بریده یا خراب می شود و از یک درام بزرگ برای فشرده کردن آن به یک تخته یکنواخت استفاده می شود . قبل از خنک شدن تختۀ حاصل بریده می شود .

سنباده پانل

پانل های آماده شده برای یک سطح صاف سنباده می شوند در ادامه تسمه استفاده می شود و پوشش با مواد ساینده کامل می شود در این مرحله از ساینده های سرامیکی مختلفی مانند زیرکونیوم آلومینا ، اکسید آلومینیوم استفاده می شود . همچنین از کاربید سیلیکون برای سطوح ریزتر استفاده می شود که برای بهبود ثبات درجه بندی دو طرفه است . در طول ساخت برای جلوگیری از الکتریسیته ساکن از تکنولوژی ضد الکتریسیته استفاده می شود زیرا الکتریسیته ساکن باعث گرد و غبار بیش از حد می شود .

به پایان رساندن

اولین مرحله تکمیل ، برش است . بسته به تقاضا برای کیفیت ، مراحل تکمیل MDF متفاوت است . صحت رنگ و صحت دانه چوب مورد توجه قرار می گیرد . برای برش با اندازه های مختلف ، از قلمه های مختلف استفاده می شود .

     برش نوارهای باریک : (1-24 اینچ/2.5-61 سانتی متر) از ماشین های تخصصی استفاده می شود .

     برش سایز کوچک : (42-49 اینچ/ 107-125 سانتی متر) از برش قالب استفاده می شود .

     برش ورق بزرگ : (مثلاً 100 اینچ) از برش گیوتین استفاده می شود .

مرحله دوم تکمیل ، لمینیت است که تخته فیبر بین دو رول ارسال می شود . بین دو رول ، چسب اعمال می شود ، بنابراین تخته فیبر و روکش چسب می شود . برای پوشش نهایی از وینیل ، فویل و …  استفاده می شود . اینها توسط دستگاه لمینیت اعمال می شوند .

نویسنده : فیروزه پاکزاد

کلمات کلیدی : چوب ام دی اف ، خواص چوب ام دی اف ، انواع چوب ام دی اف ، ساخت . تعمیر چوب ام دی اف

منبع : www.civiltoday.com


مطالب مرتبط با موضوع ام دی اف :

WhatsApp us