همه آنچه باید درباره درب ام دی اف بدانید

ام دی اف یک محصول چوبی مهندسی شده است که از فشرده سازی الیاف چوب سخت یا نرم با رزین و موم تحت دما و فشار بالا ساخته می شود که متراکم تر از تخته سه لا و تخته خرده چوب است ، معمولاً در ساخت و سازهای مسکونی و تجاری استفاده می شود . در این راهنما ، مهم ‌ترین موضوعات مربوط به درب‌ های ام‌ دی ‌اف ، از جمله فرآیند ساخت ، مزایا و معایب آن ‌ها و نحوه مقایسه آن‌ ها با درب ‌های داخلی هسته‌ دار را پوشش می ‌دهیم .

همه آنچه باید درباره درب ام دی اف بدانید
همه آنچه باید درباره درب ام دی اف بدانید

درب ام دی اف چیست ؟

ام دی اف مخفف تخته فیبر با چگالی متوسط است ، یک محصول چوبی مهندسی شده است که از الیاف چوب بازیافتی تولید می شود . این چوب به عنوان جایگزین مقرون به صرفه تر و بادوام تر برای چوب طبیعی ساخته شده است ، زیرا در برابر ترک خوردن ، تاب برداشتن ، انبساط ، جمع شدن و شکافتن مقاومت می کند . همچنین سطح صاف تری را برای نقاشی نسبت به بسیاری از انواع چوب از جمله کاج و صنوبر فراهم می کند .

درب داخلی ام دی اف چگونه ساخته می شود ؟

در این بخش ، به فرآیند ساخت ام دی اف می پردازیم ، که به توضیح چگونگی استحکام و دو ام ام دی اف کمک می کند . در طی این فرآیند ، پانل ‌های MDF به تراکم بالا از 14 تا 22 کیلوگرم بر متر مکعب در یک پرس داغ ، فشرده می ‌شود . کل پیوند بین فیبر با استفاده از یک بایندر آلی یا رزین مصنوعی ساخته می شود .

همه آنچه باید درباره درب ام دی اف بدانید
همه آنچه باید درباره درب ام دی اف بدانید

ام دی اف از چند جهت با تخته خرده چوب متفاوت است :

     تراکم : MDF دارای تراکم یکنواخت تر است .

     لبه های قابل ماشین کاری : ام دی اف دارای لبه های محکم و صاف است که می توان آنها را ماشین کاری کرد .

     بدون نیاز به لمینت : علاوه بر این ، می توان ام دی اف را به سطح صاف و بدون دانه بندی رنگ کرد که نیاز به لمینت و روکش را از بین می برد .

پانل های MDF ضخیم تر ، که از 5 سانتی متر تا 10 سانتی متر متغیر است ، اغلب به عنوان مواد اصلی در پانل های دکوراسیون استفاده می شود . پانل های ام دی اف با ضخامت کمتر از 5 سانتی متر معمولا در سایدینگ استفاده می شود .

فرآیند تولید MDF

مراحل معمول برای تولید MDF شامل موارد زیر است :

1 . تحویل یا تهیه خرده چوب

در بیشتر موارد ، دکوراسیون برای ام دی اف تراشه های چوب است . این مواد معمولاً توسط راه آهن یا کامیون از کارخانه های تخته سه لا ، کارخانه های چوب بری ، کارخانه های تراشه های ماهواره ای ، عملیات خرد کردن درختان و سایر مکان های خارج از محل تحویل داده می شود . در برخی از تاسیسات ، خرده چوب در محل تهیه می شود . در این صورت ، کنده‌ های چوب برداشته می‌ شوند ، به طول ‌هایی که قابل کنترل‌ تر هستند بریده می‌ شوند و به چیپرها ارسال می ‌شوند . در صورت نیاز ، تراشه ها را می توان شستشو داد تا زباله ها خارج شوند .

همه آنچه باید درباره درب ام دی اف بدانید
همه آنچه باید درباره درب ام دی اف بدانید

2 . پالایش تراشه های چوب

سپس خرده ‌های چوب را در یک هاضمه تحت فشار بخار قرار می‌ دهند و در آنجا نرم می‌ شوند . سپس ، آنها را در یک محفظه تصفیه قرار می دهند ، جایی که دیسک های گردان ، تراشه های نرم شده را به الیاف تبدیل می کنند که می توان از آنها برای ساخت تخته استفاده کرد .

3 . خشک کردن

در مرحله بعد ، الیاف به منطقه خشک شدن منتقل می شوند . گاهی اوقات ، تراشه های چوب در ابتدا در یک پیش خشک کن چرخشی خشک می شوند ، اما در هر صورت ، تراشه ها از خشک کن های لوله ای عبور می کنند که رطوبت الیاف را به سطوح مورد نیاز کاهش می دهد . در تولید MDF معمولا از سیستم های خشک کردن لوله تک مرحله ای یا چند مرحله ای استفاده می شود . خشک کن های لوله ای با چند مرحله دارای یک خشک کن لوله اصلی و یک خشک کن لوله مرحله دوم هستند که توسط یک کلکتور سیکلونی یا نقطه انتشار دیگری از هم جدا شده اند . گرما در خشک کن های تیوب عموماً از طریق گاز طبیعی ، روغن تقطیر ، پروپان یا حرارت غیر مستقیم تأمین می شود .

4 . ترکیب کردن

سپس الیاف به ناحیه اختلاط حرکت می کنند ، اگرچه ترتیب عملیات خشک کردن و اختلاط بستگی به این دارد که از کدام روش برای مخلوط کردن الیاف با رزین ها و انواع دیگر افزودنی ها استفاده شود .

رزین هایی که بیشتر در تولید ام دی اف استفاده می شوند اوره فرمالدئید هستند ، اگرچه از رزین های ملامینه ، ایزوسیانات ها و رزین های فنلی نیز استفاده می شود . برخی از تاسیسات فرمولاسیون رزین را در یک مخلوط کن با احتباس کوتاه تزریق می کنند ، اگرچه اکثر کارخانه ها رزین ها را به سیستم های دمنده تزریق می کنند .

اگر رزین به یک مخلوط‌ کن جداگانه تزریق شود ، الیاف ابتدا با استفاده از یک سیکلون بازیابی فیبر ، خشک شده و از جریان گاز جدا می ‌شوند و پس از آن به داخل مخلوط ‌کن می ‌روند . این الیاف متعاقباً با موم ، رزین و سایر مواد افزودنی مخلوط می ‌شوند و پس از آن به یک ظرف نگهداری خشک ، می ‌روند .

5 . تشکيل تخته

سپس هوا الیاف رزین شده را از سطل ذخیره سازی به داخل دستگاه فرمینگ منتقل می کند . در اینجا ، آنها بر روی یک سیستم صفحه نمایش قرار می گیرند که به طور مداوم در حال حرکت است . این تخته که به طور مداوم شکل می گیرد باید قبل از اینکه روی پرس داغ قرار گیرد ، از قبل پرس شود . پس از این مرحله پیش پرس ، تخته چند مرحله از قبل اصلاح می شود . موادی که برش داده می شود جمع آوری شده و به دستگاه فرمینگ ارسال می شود .

6 . پرس داغ

تخته هایی که از قبل فشرده و بریده شده اند ، سپس به پرس داغ می روند . پرس فشار و گرما را اعمال می کند تا رزین فعال شود ، که تمام الیاف را به یک صفحه جامد متصل می کند . در برخی موارد ، تخته ممکن است در یک پرس گرم مداوم فشرده شود ، و در برخی دیگر ، تخته از پیش فشرده شده ممکن است با استفاده از یک اره برش به تخته های جداگانه بریده شود . این تخته ‌ها متعاقباً در یک پرس داغ دسته‌ ای و چند بازشو قرار می‌ گیرند . گرمایش صفحات با روغن داغ یا بخار با تجهیزات خانگی رایج است .

همه آنچه باید درباره درب ام دی اف بدانید
همه آنچه باید درباره درب ام دی اف بدانید

7 . آماده سازی محصول نهایی

هنگامی که فشار دادن به پایان رسید ، تخته ها خنک می شوند ، سنباده می شوند و برش داده می شوند . سپس ، آنها را به ابعاد نهایی خود اره می کنند . رنگ آمیزی و لمینیت نیز ممکن است در این مرحله رخ دهد .

در نهایت ، این محصول برای ارسال بسته بندی می شود و در آنجا برای تولید درب های داخلی ، درب و کابینت ، کفپوش ، وینسکات ( وینسکات امروزه بعنوان بخش مهمی از طراحی داخلی بخصوص برای دیوارهای مرتفع و طویل می باشد . ) و محصولات مختلف دیگر استفاده می شود .

همه آنچه باید درباره درب ام دی اف بدانید
همه آنچه باید درباره درب ام دی اف بدانید

مزایای درب ام دی اف

درب ‌های ام‌ دی‌ اف نسبت به نمونه ‌های چوب جامد خود مزایای زیادی دارند ، از جمله :

1 . بدون تاب برداشتن

ام دی اف نیز مانند چوب در اثر نوسانات رطوبت و دما منقبض و منبسط می شود . با این حال ، ام دی اف برخلاف چوب خالص تاب نمی خورد . این به لطف ساختار ام دی اف است که به آن اجازه می دهد به عنوان یک واحد حرکت کند . حتی زمانی که تغییرات دما و رطوبت شدید باشد ، آسیب چوب نگران کننده نخواهد بود .

درب های چوب خالص ( درب تمام چوب ) به شدت در برابر گرما و سرما آسیب پذیر هستند و نوسانات سریع رطوبت و دما می تواند تاثیر منفی بر درب های چوبی جامد داشته باشد . حتی با وجود پیشرفت هایی در تکنولوژی و ساخت ، درب های چوبی هنوز هم درجاتی از انقباض و انبساط را تجربه می کنند .

2 . پایان بندی صاف تر

تخته ام دی اف از ذرات بسیار ریز تشکیل شده است که به این معنی است که هیچ دانه قابل توجهی وجود ندارد . نتیجه یک روکش بهتر و صاف تر است ، به خصوص اگر رنگ شده باشد . اگر مشتریان شما می‌خواهند درب های خود را رنگ کنند ، درب ‌های ام ‌دی ‌اف را به درب های چوبی توپر توصیه کنید .

3 . بیشتر قابل تنظیم است

به دلیل ساختار تخته های ام دی اف ، می توان آنها را به روش های مختلف سوراخ کرد و بدون آسیب دیدگی برش داد . این امر سفارشی سازی آنها را آسان می کند و توضیح می دهد که چرا سبک های بسیاری از درب های ام دی اف در دسترس هستند . درب های ام دی اف نیز در اندازه های بزرگ تر عرضه می شوند . برای مشتریانی که به یک تکه چوب بزرگ بدون اتصال نیاز دارند ، MDF اغلب بهترین گزینه است .

4 . مقاومت بهتر در برابر آب

با درب های چوب خالص ، رطوبت یک مسئله رایج است . در حالی که یک درب چوبی را می توان به خوبی با پرداخت خوب محافظت کرد ، اگر سطح به طور تصادفی خراشیده شود ، می تواند آن را در برابر رطوبت آسیب پذیر کند که می تواند کپک را جذب کند . کپک بسیار سازگار است و فقط یک شکاف کوچک برای رشد یک کلنی لازم است .

درب های ام دی اف را می توان به گونه ای طراحی کرد که در برابر رطوبت مقاوم باشند . به صاحبان خانه هایی که قصد نصب درب را در حمام یا مکان های دیگر با رطوبت بالا دارند ، باید توصیه شود که تخته های ام دی اف را تهیه کنند که به طور استثنایی در برابر آب مقاوم باشند ، زیرا تخته های ام دی اف معمولی همچنان در معرض آب می توانند به راحتی آسیب ببینند .

5 . مقرون به صرفه تر

با درب های ام دی اف ، صاحبان خانه می توانند استحکام و طول عمر درب های چوبی جامد ( تمام چوب ) را با قیمت کمتری دریافت کنند . اگرچه همه انواع چوب جامد گران نیستند ، اکثر آنها گران هستند . بسیاری از محبوب ترین گونه های چوبی مانند گردو ، گیلاس و بلوط سفید بسیار گران هستند و گونه های کمیاب تر مانند چوب ماهون و ساج می توانند بسیار گران باشند . سه عاملی که بیشتر بر قیمت گذاری تأثیر می گذارد زیبایی شناسی ، دوام و در دسترس بودن است .

6 . تامین آسان تر

یکی دیگر از مزایای ام دی اف این است که به راحتی می توان چیزی مانند بلوط سفید یا افرا را پیدا کرد ، مخصوصا برای مشتریانی که به دنبال اندازه خاصی هستند .

7 . بازدارنده آتش

درب های ام دی اف نیز وجود دارند که ضد حریق هستند . اگرچه این نوع درب ام دی اف بیشتر در ساختمان ‌های تجاری یافت می‌ شود ، اما می ‌توان از آن در خانه ‌ها برای حفاظت در برابر آتش ، به‌ ویژه برای فضاهایی مانند اتاق خواب و آشپزخانه استفاده کرد .

8 . آسان برای کار

از آنجایی که ام دی اف از محصولات جانبی چوب ساخته می شود ، پیمانکاران برای برش ، مسیریابی یا سوراخ کردن آن با ابزارهای معمولی نجاری خود مشکلی نخواهند داشت . همچنین می توان قطعات ام دی اف را با استفاده از پیچ ها یا میخ های متنوع به یکدیگر متصل کرد . قطعات ام دی اف را می توان تقریباً با هر نوع چسبی از جمله چسب ساختمانی ، چسب پلی اورتان و چسب نجاری به هم چسباند .

همه آنچه باید درباره درب ام دی اف بدانید
همه آنچه باید درباره درب ام دی اف بدانید

9 . دوستدار محیط زیست

خرید درب ام دی اف یک تصمیم سازگار با محیط زیست است . ام دی اف از ضایعات چوب بازیافتی تهیه می شود که در غیر این صورت در محل دفن زباله ریخته می شود یا می سوزد . ام دی اف باعث استفاده بهتر از منابع طبیعی چوب و استفاده بهینه از هر درخت می شود . در واقع ، ام دی اف تقریباً از 100 درصد از هر درختی که برای ساخت این محصول استفاده می شود ، استفاده می کند ، برخلاف الوار جامد که فقط از دو سوم هر درخت استفاده می کند .

برخی از دلایل دیگر دوستدار محیط زیست ام دی اف عبارتند از :

     ام دی اف تأثیر کمتری بر محیط زیست دارد : محصولات چوبی به اندازه سایر محصولات ساختمانی به انرژی زیادی برای تولید نیاز ندارند . آنها به اندازه محصولات جانبی برای محیط زیست ضرری ایجاد نمی کنند و می توانند بازیافت یا استفاده مجدد شوند . آنها همچنین در طول زندگی خود کمترین تاثیر را بر محیط زیست دارند .

 ام دی اف زیست تخریب پذیر و تجدید پذیر است : ام دی اف ، مانند تمام محصولات چوبی ، پس از پایان عمر مفید آن ، 100 درصد زیست تخریب پذیر است و از یک منبع طبیعی 100 درصد تجدیدپذیر و پایدار می آید . این در مورد بتن ، پلاستیک یا فلز صادق نیست .

همه آنچه باید درباره درب ام دی اف بدانید
همه آنچه باید درباره درب ام دی اف بدانید

هزینه ام دی اف چقدر است ؟

در مورد محصول چوبی که برای درب داخلی خود انتخاب می کنید ، گزینه های مختلفی برای هر سبک و طرحی وجود دارد . اگر خریدار بودجه کمی داشته باشد ، احتمالاً قیمت عامل اصلی انتخاب های او خواهد بود . در این بخش ، ما به شما ایده ای از قیمت درب ام دی اف و نحوه مقایسه آنها با سایر محصولات چوبی می دهیم :

     درب ام دی اف : قیمت درب ام دی اف معمولاً حدود هر لنگه 1.5 الی 4 میلیون تومان است ، اگرچه برخی از آنها بسیار ارزان هستند . درب‌ های ام ‌دی ‌اف می ‌توانند کاملاً جامد ، هسته توخالی یا هسته جامد باشند و البته که سبک‌ های زیادی از آنها در دسترس هستند . آنها نسبت به چوب جامد ( تمام چوب ) خود پایداری بیشتری دارند زیرا کمتر تحت تأثیر رطوبت قرار می گیرند و سطح بسیار صافی را برای رنگ آمیزی فراهم می کنند . اگرچه به طور کلی از نظر ظاهری صاف و صیقلی هستند ، درب های ام دی اف در سبک های دیگر نیز موجود هستند . هنگامی که درب کاملاً جامد است ، درب های MDF اغلب بسیار سنگین هستند .

     درب های توخالی : درب های توخالی از جمله ارزان ترین گزینه های موجود هستند . یک درب توخالی از یک پوسته ساخته شده از چوب ، وینیل یا ام دی اف تشکیل شده است که داخل آن چیزی وجود ندارد . این درب ها وزن بسیار کمی دارند ، به سرعت قابل نصب و کاملاً مقرون به صرفه هستند . با این حال ، این درب ها در قسمت مسدود کردن صدا زیاد شناخته شده و مشهور نیستند . درب‌ های توخالی گزینه‌ های محبوبی برای کمد هستند اما معمولاً برای معابر و حمام نیز استفاده می ‌شوند . آنها در اندازه ها و سبک های مختلف وجود دارند .

     درب کامپوزیت : درب های کامپوزیت نیز می توانند قیمت مناسبی داشته باشند ، اگرچه معمولاً قیمت آنها بسیار بیشتر از همتایان MDF و هسته توخالی خود است . همانطور که از نام آن پیداست ، یک درب کامپوزیت می تواند از مخلوطی از مواد مختلف از جمله چوب ، ام دی اف و پلاستیک تشکیل شده باشد . هزینه درب کامپوزیت از یک درب به درب دیگر متفاوت است ، بنابراین مشتریان باید قبل از سفارش قیمت را بررسی کنند . آنها معمولاً به نگهداری کمی نیاز دارند ، اما توجه داشته باشید که برخی از درب های کامپوزیت به طور منفی تحت تأثیر رطوبت قرار می گیرند .

     درب های چوبی جامد : قیمت درب های چوب جامد مشابه درب های کامپوزیت است . آنها از یک تکه چوب تشکیل شده اند و در سبک های مختلفی از ساده تا بسیار تزئینی هستند . گونه های چوبی محبوب برای درب های چوبی جامد عبارتند از : صنوبر ، افرا ، گردو و بلوط . به یاد داشته باشید که هرچه گونه های چوبی بادوام تر و عجیب تر باشد ، هزینه آن بیشتر خواهد بود .

     درب ‌های هسته‌ ای یکپارچه : درب‌ های هسته ‌ای گران‌ ترین گزینه هستند . درب های هسته جامد می توانند دارای روکش نازکی از چوب ، وینیل یا ام دی اف باشند که هسته خمیر چوب را پوشش می دهد . برخی از درب های آلومینیومی و فولادی نیز دارای هسته جامد هستند . درب های هسته جامد وزن کمتری نسبت به درب های چوبی جامد دارند ، اما از درب های توخالی سنگین تر هستند . آنها همچنین عایق های صوتی نسبتاً مؤثری هستند .

برای مشتریانی که به دنبال گزینه ای سخت و بادوام هستند که وزن کمتری نسبت به فلز یا چوب جامد داشته باشند ، یک درب با هسته جامد می تواند انتخاب خوبی باشد .

آیا درب داخلی ام دی اف معایبی هم دارد ؟

علیرغم مزایای بی شماری که ارائه می دهند ، صفحات MDF دارای معایب متعددی هستند . برای نمونه ، تخته های ام دی اف به راحتی خراشیده می شوند اما باید بدانید که پس از این اتفاق ، نمی توان آنها را تعمیر کرد . این به این دلیل است که سطح خارجی MDF کم و بیش مشابه هسته آن است ، اما بیش از حد فشرده شده است و به آن اجازه می دهد مانند یک درزگیر عمل کند . اگر پیمانکار سعی کند آن را سنباده بزند ، به هسته فیبر واکس شده برخورد می کند و به یکپارچگی کلی تخته آسیب می رساند .

هنگامی که چوب جامد ( تمام چوب خالص ) خراشیده می شود ، می توان آن را سنباده زد تا از هرگونه آسیب روی سطح خلاص شود .

دیگر معایب احتمالی ام دی اف عبارتند از :

     آسیب پذیری در برابر گرمای شدید : به یاد داشته باشید که ام دی اف از ترکیبات رزین و موم مانند ساخته شده است . بنابراین نباید در نزدیکی رادیاتور ، بخاری ، شومینه یا اجاق گاز نصب شود .

     وزن : ام دی اف به طور قابل توجهی سنگین تر از تخته سه لا است ، بنابراین باید در حمل و نقل و یا بلند کردن تخته های ام دی اف دقت کرد . چگالی آن باعث می شود که حمل ، برش ، سنباده زدن و نصب آن دشوار باشد .

     لبه ‌های تیز : لبه‌ های ورق ‌های ام‌ دی‌ اف بسیار تیز هستند و در صورت عدم احتیاط هندلرها ممکن است تکه تکه شوند . به مشتریانی که با ام دی اف کار می کنند توصیه می شود که دستکش بپوشند .

     تحریک کننده برای چشم ها و بالقوه آسیب رساندن به ریه ها : فرمالدئید در ساخت ام دی اف استفاده می شود و هنگام برش آن ، یک ماده شیمیایی مضر به شکل گرد و غبار بسیار ریز منتشر می شود که ممکن است بینی را تحریک کند و ممکن است برای ریه ها مضر باشد . پیمانکارانی که با ام دی اف کار می کنند باید یک ماسک گرد و غبار یا حتی بهتر از آن یک ماسک تنفسی دو کارتریجی بگذارند . آنها همچنین باید در فضایی که تهویه مناسبی دارد ، کار کنند .

     سختی کار با میخکوب : اگر MDF را با میخکوب ببندید ، احتمال زیادی وجود دارد که سطح آن چروک شود که در محل هر میخ یک نوک برجسته و کوچک باقی می ماند . این برجستگی ها را می توان با استفاده از اسکنه چوبی یا کاغذ سنباده از بین برد .

     رطوبت می تواند باعث تورم شود : لبه های باز روی تخته ام دی اف می تواند رطوبت را جذب کند و باعث متورم شدن آن شود . برای به حداقل رساندن تورم ، لبه ها را با چوب جامد ، لمینت پلاستیکی ، روکش چوب یا لاک پلی اورتان بپوشانید .

     پیچ ها می توانند باعث شکافتن شوند : هنگامی که می خواهید پیچ را به لبه پانل ام دی اف وارد کنید ، ممکن است شکاف ایجاد شود . برای جلوگیری از این وضعیت ، باید ابتدا شکاف ها را درست کنید .

     تیغه‌ های اره MDF مات می ‌شود : به دلیل محتوای چسب بالای ام‌ دی ‌اف ، برش این ماده باعث کدر شدن تیغه‌ های اره ، سریع ‌تر از برش چوب واقعی می ‌شود . برای اطمینان از تمیز بودن برش ها و عدم کدر شدن سریع تیغه ها ، افراد باید از تیغه هایی استفاده کنند که با کیفیت بالا و دارای نوک کاربید هستند .

     ام دی اف نمی تواند فشارهای بالا را تحمل کند : ام دی اف با چوب طبیعی استحکام یکسانی ندارد و وقتی تحت فشار باشد شکافته یا ترک می خورد . طول عمر آن نیز به اندازه چوب واقعی نیست .

     میخ های بیشتری مورد نیاز است : زمانی که تخته های ام دی اف نصب می شوند ، باید از میخ های زیادی استفاده کرد زیرا تراکم تخته ها کمتر از چگالی چوب طبیعی است . میخ ها را باید در فواصل نزدیک فرو کرد .

همه آنچه باید درباره درب ام دی اف بدانید
همه آنچه باید درباره درب ام دی اف بدانید

MDF در مقابل درب های داخلی هسته جامد

درب های ام دی اف و هسته جامد دو مورد از محبوب ترین گزینه ها برای درب های داخلی هستند . در این بخش به طور خلاصه به مقایسه این دو می پردازیم .

درب های هسته جامد ( شبیه درب تمام چوب ) معمولاً دارای یک پوسته بیرونی ساخته شده از کامپوزیت یا تخته سه لا هستند . در داخل ، آنها دارای ترکیبی از الیاف چوب هستند که باعث می شود شبیه درب ساخته شده از چوب جامد باشد . درب های هسته جامد نسبت به همتایان توخالی بادوام تر در نظر گرفته می شوند و کاهش نویز و عایق دما بیشتری را ارائه می دهند .

درب های ام دی اف یک محصول مهندسی شده از چوب هستند و در سال های اخیر به گزینه ای بسیار محبوب برای درب های داخلی تبدیل شده اند . در حالی که هر دو درب ام دی اف و چوب جامد بادوام و نسبتاً مقرون به صرفه هستند ، فقط درب های ام دی اف در برابر تاب مقاومت دارند . برای مشتریانی که به دنبال دربی هستند که عایق صدا و دمای عالی باشد ، درب های ام دی اف گزینه ای است که باید در نظر گرفته شود . درب های ام دی اف دارای روکش صاف و زیبایی هستند که به راحتی رنگ آمیزی می شوند . درب‌ های ام‌ دی ‌اف با محیط زیست سازگارتر هستند ، زیرا از محصولات چوبی باقی ‌مانده و مواد پایدار ساخته شده ‌اند .

همه آنچه باید درباره درب ام دی اف بدانید
همه آنچه باید درباره درب ام دی اف بدانید

مجموعه گسترده ما از درب های تجاری با کیفیت بالا ساخته شده است .

ما در فن و هنر ، مجموعه بزرگی از درب های چوبی داخلی با درجه معماری را طراحی و تولید می کنیم . محصولات ما همه به طور ویژه برای مطابقت با بالاترین استانداردهای صنعت ساخته شده اند و از مواد با کیفیت بالا ، از جمله هسته های چوبی کامپوزیت ساختاری و روکش لمینت پلاستیکی یا روکش چوب برای پرداخت های زیبا استفاده می کنیم .

ما تجربه چندین ساله در بکارگیری به روزترین قوانین ساختمانی ، قوانین ایمنی و مشخصات سازنده داریم . اگر علاقه مند به کسب اطلاعات در مورد محصولات درب داخلی ما هستید ، می توانید در سایت ما موارد زیادی را پیدا کنید .

سوالات متداول درباره MDF :

انواع ام دی اف چیست ؟

تخته های ام دی اف در انواع مختلف و در طیف وسیعی از ضخامت ها موجود می باشند . برخی از انواع محبوب ام دی اف عبارتند از استاندارد و ملامینه . اگر نوع خاصی از ام دی اف مورد نیاز شما می باشد ، لطفا با تیم فروش ما تماس بگیرید .

آیا می توانید روی تخته های ام دی اف رنگ آمیزی کنید ؟

MDF سطح فوق ‌العاده صافی دارد و می ‌توان آن را رنگ ‌آمیزی کرد ، اما مهم است که همیشه ابتدا از آستر استفاده کنید.

آیا ام دی اف در برابر رطوبت مقاوم است ؟

ام دی اف ملامینه ما در برابر رطوبت مقاوم است و برای مناطقی با رطوبت بالا یا مستعد رطوبت عالی است.
ورق ام دی اف - MDF
ورق ام دی اف – MDF

کلمات کلیدی : ام دی اف MDF چوب کامپوزیت درب

نویسنده : فیروزه پاکزاد

منبع : https://blog.manhattandoor.com/mdf-doors/


مطالب مرتبط با موضوع ام دی اف :

WhatsApp us