۳ نکته درباره خرید مبلمان خانگی

مبلمان

مبلمان

۱) هنگام خرید دقت کنید که مبل، صندلی و میزتان کمترین درز و کنده‌کاری را داشته باشد تا بتوانید راحت‌تر آنها را تمیز کنید.

مبلمان

مبلمان

۲) اگر برای‌تان امکان دارد، مبلمانی بخرید که رویه آن از جنس چرم باشد؛ چون نظافت مبل و صندلی‌هایی که روکش‌شان چرم است، بسیار ساده‌تر از نظافت مبلمان با پارچه‌های نخی و پنبه‌ای است. برای تمیز کردن روکش چرم مبل‌ها، کافی است یک دستمال نخی را با کمی آب آغشته به پودر لباس‌شویی مرطوب کنید و آن را روی مبل‌ها بکشید و سپس با یک پارچه نمناک و بعد یک پارچه خشک، نظافت‌تان را به پایان برسانید.

۳) بد نیست موقع خرید، فضای منزل‌تان را هم در نظر بگیرید تا وسایلی بزرگ‌تر از فضای باز خانه‌تان نخرید و با برخورد کردن با آنها، رفت و آمدتان را مشکل نکنید.

 ۳ نکته درباره نگهداری از مبلمان خانگی

۱) مبل‌های‌تان را در فضای آفتاب‌گیر خانه نچینید. نور خورشید باعث از بین رفتن رنگ چوب و پارچه مبل‌تان می‌شود. ضمنا اگر می‌خواهید که طول عمر مبلمان‌تان بیشتر شود، لباس‌های خیس‌تان را برای خشک شدن روی آنها پهن نکنید. نم و رطوبت لباس‌ها باعث پوسیدگی پارچه و چوب مبل‌ها می‌شود.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

۲) بهتر است وقتی مهمان دارید، روکش مبل‌های‌تان را بکشید و بعد از هر مهمانی، آنها را با آب گرم و پودر صابون بشویید.رویه پارچه‌ای مبلمان‌تان را حتما با یک پارچه نمناک گردگیری کنید. این کار باعث می‌شود که گرد و غبار روی مبل به دستمال خیس شما بچسبد و در فضا پخش نشده و باعث آزار ریه شما نشود. ضمنا به هیچ عنوان از مواد شوینده‌ قوی مثل انواع سفیدکننده‌ها برای تمیز کردن مبل و صندلی‌تان استفاده نکنید. اگر این کار را بکنید، هم پس از مدت کوتاهی مبل‌های‌تان از رنگ و رو می‌افتد و هم بخار متصاعد شده از مواد شوینده به ریه‌های شما آسیب می‌رساند.

 

 

 

مبلمان

مبلمان

۳) اگر فنر مبل‌های‌تان دررفته، خست به خرج ندهید و خیلی زود آنها را برای تعمیر به کارگاه‌های مخصوص تعمیرات مبل بفرستید. فنری که از جایش دررفته باشد، می‌تواند پارچه مبل را پاره کند و باعث آسیب رسیدن به بدن شما شود.

http://www.aftabir.com

WhatsApp us