کاج یکی از انواع چوبی است که برای تزئین پله های خانه شما ایده آل است. استفاده از چوب کاج برای این منظور فواید متعددی دارد که آن را در بسیاری از خانه ها رایج کرده است. کاج سفید در ایران بسیار در دسترس است و از اکثر فروشگاه های چوب میتوانید آن را تهیه کنید . البته برای کف پله باید تخته ها به هم چسبیده شوند و نیاز به نجاری دارد .

چوب کاج
چوب کاج

فواید چوب کاج

برخی از مزایای کف پله کاج شامل هزینه پایین چوب، در دسترس بودن و ظاهر آن است. از آنجایی که استفاده از کف پله های کاج در مراکز تجاری و دکوراسیون داخلی منازل بسیار رایج است، شما میتوانید چوب متناسب با بودجه خود را انتخاب کنید . کاج معمولاً بعنوان یک چوب ارزان قیمت قرار دارد و برای بسیاری از مردم قابل دسترسی است. چوب از نظر ظاهری از ساده تا گره دار متفاوت است و به شما این امکان را می دهد که در انتخاب سبک خانه خود تطبیق پذیری داشته باشید.

معایب چوب کاج

تنها عیب پله های کاج این است که چون چوب نرم است، به راحتی آسیب می بیند. اگر جسمی را روی پله‌ها بیندازید، فرو می‌روند و اگر در خانه‌تان سگ داشته باشید، احتمالاً پنجه‌های آن‌ها روی پله‌ها را خراش می‌دهد. با این حال، این ویژگی همیشه یک نقطه ضعف نیست. اگر می خواهید خانه شما ظاهری شیک یا روستیک داشته باشد، کاج خراشیده و دندانه دار به خوبی کار می کند.

رنگ آمیزی چوب کاج

کاج چوبی است که هم آستر و هم رنگ و لاک را به خوبی می پذیرد. اگرچه اکثر مردم رنگ آمیزی پله های چوبی را انتخاب می کنند، اما قیمت پایین کاج به این معنی است که در صورت تمایل می توانید کف ها را رنگ کنید. چوب های گران تر پله مانند گیلاس برای رنگ آمیزی ایده آل نیستند زیرا برای ظاهر چوب زیاد هزینه می کنید. اگر می‌خواهید کف های کاج رنگ روشن خود را نشان دهند، آن‌ها را با پوششی شفاف یا روشن رنگ آمیزی کنید. هرچه لایه های بیشتری از استری را بمالید، پله ها تیره تر ظاهر می شوند.

دیگر

کاج علاوه بر این که به عنوان کف پله مفید است، به عنوان دست انداز روی نرده پله ها و حتی به عنوان کفپوش اطراف خانه شما نیز به خوبی عمل می کند. میزان استفاده از کاج به سبک دکوری که می خواهید برسید بستگی دارد. در محیط خانه ، استفاده از کاج برای پله ها و کفپوش، حس طبیعی را ایجاد می کند، اما در محیط شهری، اگر کف پله شما کاج است، کف خود را با مواد مقاوم بپوشانید.

مطالب مرتبط با موضوع کف پله چوبی :