09191210119 فقط واتساپ - 33281484 تهران بازار چوب, طراح و سازنده دکوراسیون چوبی , سازه های چوبی لوکس و منحصر به فرد

چوب روسی 

چوب روسی به تمام گونه ها از چوب های موجود درکشور روسیه مانند اکراین ؛ گرجستان , جنگلهای سیبری و .. که وجود دارد گفته می شود. این چوب ها در فصل گرما که اصولا از اردیبهشت اغاز می شود , برش و برداشت می شود وبرای برش و تبدیل شدن به تخته روسی به کارخانه چوبری ارسال می شود . اصولا کارخانه ها بیشتر در مناطق نزدیک به شهر ها هستند تا بتوانند تامین نیرو کنند . چوب روسی اغلب بوسیله رودخانه و یا کامیون به نزدیکترین ریل قطار آورده می شود و به کارخانه جهت برش انتقال می یابد . رودخانه ها هم برای حمل چوب ها بسیار عالی هستند .

برش و خشکن چوب در روسیه

چوبها بعد از برش به کانکس های خشکن منتقل میشوند و بعد از رساندن رطوبت به کمتر از 15% بسته بندی و به کشورهای منطقه مانند ایران , چین , پاکستان و.. صادر می شوند .

از گونه های معروف باید به انواع چوب کاج مانند نراد , ساسنا , یولکا , نوئل و انواع چوب راش , چوب بلوط , گرده بینه های خانه سازی که از تراورس های چوب روسی میباشد را نام ببریم

ابعاد چوب روسی

ابعاد تخته های روسی از یک استاندارد خاص پیروی میکنند. این ابعاد برای چوب کاج به شرح زیر است .

تراورس ها : 20*20 سانتی متر 25 * 25 سانتی متر – 20*10 سانتی متر

تخته های از نظر ضخامت شامل :   2.5 سانت 4 سانت – 5 سانت – 6.3 سانت 7.5 سانت

عرض تخته های روسی : 10 سانت – 12 سانت -15 سانت – 20 سانت – 25 سانت – 30 سانت

قد چوب های روسی : 200 سانت – 400 سانت – 600 سانتی متر

شکل بسته بندی

بندیل های چوب روسی با تسمه کش فلزی انجام میشود . هر بندیل بین 5 الی 7 متر مکعب میباشد که در هر تریلی حدود 20 متر مکعب بهوزن 14 تن بارگیری می شود .

کاربرد چوب روسی

بیشترین مصرف چوب ها و تخته های روسی در قالب بندی و ساختمان سازی می باشد . این مصارف میتواند شامل : تخته بنایی , تخته قالب بندی بتن , نمای بیرونی ساختمانها , نمای داخلی , سقف کاذب , تیر و ساخت کلبه و شله و..

چوب کاج روسی بدلیل وزن سبک و مقاومت بالا درهنگام خمش یک گزینه عالی برای ساخت و ساز کلبه و ساختمانهای چوبی است .

استفاده از چوب روسی در دکوراسیون داخلی و خارجی بسیارمتداول و لوکس است . خانه های بسیار لوکس و خارق العاده ای با چوب های کاج روسی که از قیمت نسبتا مناسبی برخوردار است ساخته شده است .

از بیشترین موارد استفاده باید به چوبهایی که بصورت آماده برش میخوردند اشاره کنیم : مانند چوب لمبه از کاج روسی , چوبزیرسازی  چوب نیمکتی , ابزار های امادهمانند فتیله و نبشی و بخصوص تخته بنایی نیز اشاره کنیم .

معایب چوب کاج روسی

کلا خانواده کاج دربرابر ضربه در برابر اجسام سلب و نوک تیز ضعف دارند برعکس چوب راش و بلوط روسی که از تراکم بالاتری برخوردارهستند چوب کاج بسیار نرم است .  در برخی ازپروژه ها دیده می شود برای کفپوش و کف پله از چوب کاج استفاده می شود که این امری اشتباه است . مگر کفپوش داخلی در مسیر تردد با کفش نباشد .

گونه های مهم و پرمصرف چوب روسی

چوب راش روسیه

چوب راش روسیه که از مناطق گرجستان , ارمنستان گرداوری , برش و در ضخامت های 4 سانت الی 7 سانتی متر با عرض آزاد و طول حدود 300 سانت صادر می شوند .

چوب بلوط روسی

کمیاب و با رنگ روشن و نقوش زیبا , بیشترین بلوط در بازار ایران بلوط ایرانی , بلوط ترکیه , بلوط امریکا میباشد

بلوط دارای رنگ قهوه ای روشن است . آوند های این چوب بسیار درشت هستند بطوری که چوبهایی بالایه های نازک قابلیت عبور نور را دارد .

چوب بلوط یک چوب سنگین و دارای مقاومت بالا دربرابر فشار و رطوبت میباشد . چوب بلوط یک گزینه عالی برای درب کابینت ,کفپوش , درب لابی  و دکوراسیون لوکس چوبی میباشد .

یکی از پرمصرف ترین چوب های مورد استفاده درایران کاج روسی میباشد .مانند چوب کاج یولکا , چوب کاج ساسنا , چوب کاج نراد , چوبکاج نوئل  یکی از بهترین نوع کاج روسی ,کاجی است که از منطقه اکراین برداشت میشود این کاج دارای رنگ روشن تر وگره ریزترینسبت به کاج های دیگر است .

با تشکر از توجه شما 

گروه فن و هنر ایران زمین وارد کننده انواع تخته کاج روسی  – برش و کارشناسی چوب  – طراحی و ساخت انواع سازه های چوبی , تمام چوب