چوب کاج روسی ( کاج ساسنا )

کاج اسکاتلندی ( . عرض sylvestris به کاج ) یک گسترده از جنس کاج خانواده کاج (کاجیان ). در شرایط طبیعی آن در اروپا و آسیا رشد می کند .

درختی به طول 25-40 متر و قطر تنه 0.5-1.2 متر است. کاج اسکاتلندی از بلندترین درختان (تا 45-50 متر) در ساحل جنوبی دریای بالتیک رشد می کنند . مستقل دارای تاج بالا، مخروطی ، و سپس گرد، گسترده، با شاخه های افقی در verticils تنظیم شده است . ساقه خم می تواند رخ دهد زمانی که آسیب دیده .

توزیع و زیستگاه

گستردگی رویش درخت کاج ساسنا در نقشه کره زمین
گستردگی رویش درخت کاج ساسنا در نقشه کره زمین

چوب صنوبر و کاج سیبری

محل رویش درخت گسترده ای از مناطق اوراسیا ، با شروع از اسپانیا و انگلیس و به سمت شرق به حوضه رودخانه الدان و جریان متوسط رود آمور در سیبری شرقی . در شمال، کاج به لاپلند می رسد ، در جنوب آن در مغولستان و چین یافت می شود .

این درختان در کنار هم رشد می کند با صنوبر ، توس ، آسفن ، بلوط ؛ این نیاز به شرایط خاک و زمین ندارد زمین ماسه ای ، باتلاق . این کاج به شرایط مختلف دما سازگار است. این درخت عاشق نور خورشید است .

دانشمندان در بخش های مختلف این محدوده، گونه های کاج اسکاتلندی، و نیز فرم های مورفولوژیکی و زیست محیطی – اکوتایپ ها را شناسایی کرده اند که از مناطق خاص رشد می کنند.

نهال کاج سیلوستریس
نهال کاج سیلوستریس

نهال کاج سیلوستریس

در حال حاضر، دانشمندان با توجه به 3 زیرمجموعه واقعی اسکوت کاج:

Pinus sylvestris var. هتاا استیون – در شبه جزیره بالکان ، در شمال ترکیه و قفقاز جنوبی، در ارتفاع 500-2600 متر از سطح دریا رشد می کند .
Pinus sylvestris var. lapponica – در نروژ ، سوئد ، فنلاند و مناطق مجاور روسیه در شمال 65 درجه شمالی شمال (در شمال کرهای و منطقه Murmansk ) رشد می کند. در جزایر Solovetsky در دریای سفید، رشد آن تا 30 متر است . سوزن کوتاه و سخت تر است. دانه ها قهوه ای مایل به زرد هستند. اغلب یک شکل خزنده ی درختی شکل می دهد
Pinus sylvestris var. mongolica Litv. – در مغولستان ، شمال غربی چین و جنوب سیبری ، در ارتفاع 300- 2000 ارتفاعات سیصد الی دو هزار متر بالاتر از سطح دریا رشد می کند.

چوب ساسنا از روسیه وارد ایران می شود

این مناطق اشغال شده در Transbaikalia ، در نقاط دیگر آن را ترجیح می دهد خاک خشک و شنی. در ذخیره Sokhondo در Transbaikalia یک درخت با ارتفاع 42 متر رشد می کند.

اکوتایپ ها
با توجه به منطقه گسترده ای از کاج اسکاتلندی، گسترش به مناطق مختلف بسیار سازگار با محیط زیست، این گونه است که با یک مقدار بسیار مهم مشخص، و 30 اختصاص داده محیط زیست توده . به عنوان مثال، در حوضه آنگارا رشد می کند آنگارسک کاج – اکوتیپ از کاج اسکاتلندی

شکل گیری در شرایط طبیعی اکوتایپ های متمایز به ایجاد تعداد زیادی از اسامی علمی، مترادف گونه ها، که در حال حاضر دارای مقام nomاست

. illeg یا نام معلول و در سیستماتیک استفاده نمی شود.

ارزش اقتصادی و کاربرد استفاده از چوب

تنه از مقطع یک کاج ساسنا
تنه از مقطع یک کاج ساسنا

همچنین نگاه کنید به: کاج (چوب)
چوب کاج اسکاتلندی بسیار مسطح و با دوام است؛ در مهندسی مسکونی و هیدرولیک، در نجاری و نجاری، برای ساخت روکش و تخته سه لا استفاده می شود .

خاک اره کاج به عنوان مواد خام برای تولید الکل هیدرولیز شده است .

چوب با رزین بالا مانع از خمیر از آن می شود .

اتوماسیون حاشیه در کاج وسط I-III bonitet – 330-600 متر مکعب / در هکتار

ریشه ها، بسیار انعطاف پذیر در حالت تازه، قوی و انعطاف پذیر در هنگام خشک شدن؛ از آنها ساخته شده از ظروف مختلف، به عنوان مثال، برای عروسی wicker

ساخت سبد بافته شده از حصیر
ساخت سبد بافته شده از ریشه کاج ساسنا
ساخت سبد بافته شده از حصیر
ساخت سبد بافته شده از ریشه کاج ساسنا

مواد اولیه برای صنایع شیمیایی
کاج منبع بسیاری از مواد و محصولات به طور گسترده ای مورد استفاده توسط انسان است.

رزین – سیب ، در کانالهای رزین تشکیل شده و چوب و پوست را در جهت افقی و عمودی نفوذ کرده و در حین بهره برداری استخراج می شود ، یک ماده خام ارزشمند برای صنایع شیمیایی است. رزین جمع آوری شده ذوب شده و فیلتر می شود، آن را از آب و ناخالصی آزاد می کند.

رزین خالص، سورنتین نامیده می شود . هنگامی که تقطیر با بخار از سقز مقطر کردن حدود 25 درصد از روغن های ضروری ، به نام صمغ سقز ، و به دنبال تصفیه، خالص روغن سقز . پس از تقطیر روغن اساسی رزین باقی می ماند – رزین. سقز و کرفس می تواند به پردازش پیشرفته تر به منظور به دست آوردن لاک الکل، حلال، طعم دهنده ، چسب، لوستر و دیگر محصولات تحت پوشش قرار گیرد. مقدار قارچ و سیب زمینی بستگی به سن درختان، ماهیت خاک و شرایط آب و هوایی دارد. روده به دست آمده در پردازش رزین، در صنعت صابون، کاغذ، لاستیک و رنگ، و همچنین برای چنگ زدن و رشته آلات موسیقی استفاده می شود .

در تقطیر خشک چوب و سمپاش، سورگوم با کیفیت بهتر برای اولین بار به دست آمده و سپس فنی، قیر و سرکه چوب است . زغال سنگ در دیگ باقی مانده است.

استفاده در پزشکی

استفاده‌ از اجزای درخت کاج برای دارو و درمان

جوانه های کاج Scots ( Turiones Pini لاتین ) به عنوان یک ماده خام دارویی در زمستان یا اوایل بهار (فوریه – مارس) برداشت می شود، با ساینده ها یا چاقوها در قالب تاج های با باقیمانده ساقه حدود 3 میلی متر، خشک در اتاق زیر شیروانی یا تحت سوله با تهویه خوب، یک لایه بر روی کاغذ یا پارچه (در زیر زمین سقف و خشک کن ها نمی تواند خشک شود ) . به عنوان یک عامل ضد عفونی کننده، ضد درد، دیورتیک در مجموعه و برای حمام استفاده می شود.

اجزای درخت کاج در درمان و پزشکی
اجزای درخت کاج در درمان و پزشکی

سوزن کاج ( لات Folium Pini ) به شکل “پا” در مناطق برش در هنگام ورود به سیستم جمع آوری می شود. سوزنها حاوی اسانس روغن 1٪، اسید اسکوربیک 0.2٪ ، رزین، تانن ها هستند . از سوزن های کاج، شاخه های جوان و مخروط، روغن کاج ( Oleum Pini )، که بخشی از آماده سازی “Pinabin” و “Fitolysin” است، به عنوان داروهای ضد التهابی و ضد اسپاسم و سنگ کلیه استفاده می شود . روغن برای استنشاق استفاده می شود .برای بیماری های ریه ها و برای پر کردن هوا در دفتر و ساختمان های مسکونی، بخش های بیمارستان، مهد کودک، مدارس، سونا. از سوزن کاج عصاره کاج برای تقویت حمام ها تولید می شود.

خالص اسکاتلندی شیره کاج – سقز ( . عرض سقز communis مشاهده ) مورد استفاده برای تولید چسب . روغن سقز تصفیه شده (سقز) ( عرض. ولم Terebinthinae RECTIF icatum ) به طور گسترده ای در پزشکی استفاده می شود.

سورنا
‘ Globosa Viridis’ (شاید این یک اصطلاح برای Pinus nigra subsp. Laricio ‘Globosa Viridis’ ) فرم کم آفتاب شکل تاج یک گیاه جوان کروی است، بعدا – هرمیلی، اغلب ناهموار است. ارتفاع یک درخت بالغ 2.5 متر است، قطر 1.8 متر است. تزئینی به دلیل گردن گرد، تخت متراکم، سبز تیره، سوزن های طولانی (از شکل اسمی).شاخه ها متراکم هستند، به زمین می رسند. اثر “plush” در دو اندازه سوزن ایجاد شده است: طولانی (تا 10 سانتی متر) سال گذشته و سوزن های کوتاه سال جاری. واقعیت این است که سوزن جوان که در اواخر تابستان ظاهر می شود، زمان آن است که تنها نیمی از آن رشد کند. فصل بعد او به پایان می رسد. بهتر در مکان های آفتابی باز توسعه می یابد.خاک نیازمند نیست به منظور جلوگیری از آسیب به تاج در زیر بار برف توصیه می شود که قاب زمستان را مخصوصا در سن جوانی تنظیم کنید. برای سقوط مرطوب و طولانی مدت، توصیه می شود که اسپری پیشگیرانه را انجام دهید.قارچ کش ها

‘Watereri’
‘ Watereri’ Anthony Waterer ، 1865. Syn. : Pinus sylvestris watereri ، 1902؛ Pinus sylvestris f. pumila 1891؛ Pinus sylvestris ‘Nana’، 1937 ..
توسط آنتونی واتر در انگلستان یافت شددر لانه Knap Hill. در حال حاضر نمونه در حال رشد است. شکل نسبتا آرام در حال رشد، کوتوله ارتفاع 3-4 متر است، عرض یکسان است. در طول سالها، آن را به ارتفاع 7.5 متر می رسد. تاج در ابتدا گسترده ای شکل، و بعد به طور گسترده ای مخروطی است. انتهای شاخه ها به سمت بالا حرکت می کنند، رشد سالانه حدود 5 سانتیمتر است. کلیه ها به طور حاد تخم مرغی، رزین هستند. سوزن 25-40 میلی متر طول، صورتی، خاکستری، نازک، سفت و سخت پیچ خورده. واژن سفید یا قهوه ای است، بدون سقوط

منبع : ویکی پدیا

تخته کاج روسی٬ ساسنا چوب کاج٬ چوب کاج روسی٬ درخت کاج٬ کاج روسی٬

WhatsApp us