سوالات رنگ کاری

آیا رنگ پلی اورتان برای چوب خوب است؟

استفاده از پوشش های پلی یورتان به سطوح چوبی سطح خاصی از پرداخت را می دهد که از نظر سختی سطح، مقاومت شیمیایی و مقاومت مکانیکی نمی تواند توسط پوشش های تک بسته نیترو سبقت گیرد. … به دلیل این ویژگی ها بیشترین کاربرد را برای درمان چوب دارند.

لیست قیمت رنگ کاری چوب تهران


رنگ پلی اورتان برای چه مواردی استفاده می شود؟

پوشش های پلی یورتان برای سال ها به عنوان پوشش نهایی در صنایعی مانند: خودرو و وسایل نقلیه حمل و نقل تجاری، فولاد سازه نفت و گاز دریایی و خشکی، کشتی ها، مدول های اقامتی ، قطعات خارجی خط لوله، خرده فروشی و تجاری معماری و سازه های فولادی، پانل سازی، استفاده می شود. …

درب تمام چوب کابینت با رنگ پلی اورتان
درب تمام چوب کابینت با رنگ پلی اورتان

رنگ چوب پلی اورتان چیست؟

روکش چوب پلی اورتان برای پوشش سطوح ، محافظت از آنها در برابر خراش و کمک به مقاومت در برابر آسیب آب استفاده می شود. یادگیری نحوه استفاده از پلی اورتان می تواند به مبلمان و کفپوش چوبی ظاهری براق و صاف بدهد و در عین حال دوام آن را افزایش دهد.


آیا رنگ پلی اورتان ضد آب است؟

خشک شدن سریع و استفاده آسان – رنگ پلی اورتان به سرعت پخته می شود، به این معنی که زمان خرابی و تلفات مرتبط کمتر است. … مقاومت در برابر آب و مواد شیمیایی – مقاومت در برابر آب، بخار، رطوبت و اکثر مواد شیمیایی به این معنی است که پلی یورتان یک مانع ضد آب است و از خوردگی زیرلایه جلوگیری می کند.


آیا رنگ پلی اورتان نیاز به پرایمر دارد؟

آیا رنگ پلی اورتان به پرایمر نیاز دارد؟ از آنجایی که یورتان فقط یک سطح پرایمر است ، قبل از رنگ آمیزی نیز باید از یک درزگیر استفاده کنید. رنگ‌های پرکننده برای پر کردن هر حفره‌ای روی سطح از سنباده زدن یا زنگ‌زدگی فرموله می‌شوند، برخلاف پرایمر اپوکسی به تنهایی، که تنها زمانی مؤثر است که روی سطح اعمال شود


پلی اورتان چقدر دوام می آورد؟

به طور معمول، می توانید انتظار داشته باشید که یک قوطی با روکش پلی اورتان در صورت باز نگه داشتن آن تا سه سال دوام بیاورد. زمانی که تصمیم به استفاده از محصول خود گرفتید، در این زمان بین شش تا ۱۲ ماه فرصت خواهید داشت تا آن را به پایان برسانید تا اینکه استفاده از آن بیش از حد سخت/پوسته شود.


آیا پلی اورتان چوب را ضد آب می کند؟

پلی اورتان، لاک و لاک، درزگیرهای آزمایش شده و واقعی با خواص ضد آب عالی هستند . آنها را یا برس می زنند یا روی چوب تمیز و سمباده شده اسپری می کنند و سپس اجازه می دهند تا کاملاً خشک شوند، قبل از اینکه قطعه کمی دوباره سنباده زده شود و دوباره پوشش داده شود.

رنگ کاری چوب ، رنگ پلی اورتان مخصوص چوب در تهران
رنگ کاری چوب ، رنگ پلی اورتان مخصوص چوب در تهران

آیا باید از پلی اورتان روی رنگ استفاده کرد؟

استفاده از یک یا دو لایه پلی اورتان روی سطح رنگ شده راه خوبی برای محافظت از رنگ است. … پلی اورتان بر پایه روغن به سطح صاف تری می رسد، اگرچه خشک شدن آن چندین ساعت بیشتر طول می کشد. می توانید پلی اورتان را روی هر نوع رنگی اعمال کنید ، به شرطی که تمیز باشد و به درستی آماده شده باشد.


آیا می توان از پلی اورتان در کابینت آشپزخانه استفاده کرد؟

روکش لاک پلی اورتان می تواند فرسودگی و پارگی کابینت های آشپزخانه را کاهش دهد، به ظاهر جدید آنها کمک کند و عمر کابینت ها را افزایش دهد. پلی یورتان روی چوب ناتمام بهترین کار را دارد اما می توان آن را مستقیماً روی سطوح رنگ شده نیز رنگ کرد.


آیا بعد از پلی اورتان می توانید در خانه بخوابید؟

حداقل تا دو روز بعد از اجرای رنگ کاری پلی یورتان نباید در خانه بخوابید . در کل هنگام رنگ کاری و حتی بعد از آن حضور کودکان و افراد اسیب پذیر ممنوع است .


چگونه می توان پلی اورتان را بدون رد برس اعمال کرد؟

هنگامی که علائم قلم مو خود به خود برطرف نشد، چند تکنیک اصلاحی را امتحان کنید.
به جای برس از برس فوم یا اپلیکاتور پشم بره استفاده کنید. …
اگر از برس موی طبیعی استفاده می کنید، به جای برس مصنوعی، از یک برس موی طبیعی استفاده کنید. …
پلی اورتان خود را با تینر رنگ نازک کنید، آن را با یک چوب همزن رنگ مخلوط کنید.


آیا می توانید پلی اورتان را روی رنگ سفید قرار دهید؟

پلی اورتان یک روکش عالی برای مبلمان چوبی است، اما استفاده از آن روی رنگ های سفید یا رنگ روشن عالی نیست . من پلی اورتان را برای صاف کردن میز و مبلمان به رنگ های طبیعی یا نزدیک به طبیعی چوب توصیه می کنم.


تفاوت رنگ پلی استر و رنگی پلی اورتان
رنگ پلی یورتان

آیا پلی اورتان برای استفاده در فضای باز است؟

بیشتر پلی‌های خارجی را می‌توان در داخل خانه استفاده کرد، اما پلی‌های داخلی هرگز نباید در فضای باز استفاده شوند . آنها فاقد مواد افزودنی هستند که از پوشش بیرونی در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند.

همه چیز درباره پلی اورتان چوب


آیا پلی اورتان سیلر است؟ منظور از سیلر بستن منافذ است !

برای آب بندی، پر کردن شکاف ها ، دور نگه داشتن آب و هوا از اتصالات، جذب حرکات طبیعی مصالح ساختمانی و افزایش زیبایی استفاده می شود. سیلیکون و پلی اورتان دو نوع درزگیر محبوب هستند.


از چه نوع آستری برای رنگ پلی اورتان استفاده کنم؟

رنگ به سطوحی که با پلی یورتان عمل می‌کنند نمی‌چسبد مگر اینکه آستر شده باشند. پرایمرهای لاتکس بر پایه آب و لاتکس اکریلیک برای حالت دادن به پلی اورتان مناسب نیستند. اعمال کننده ها باید از یک پرایمر با کیفیت بر پایه روغن استفاده کنند که با رنگ های پایه آب سازگار باشد.

برخی از شرکت های سازنده رنگ های پلی یورتان , آستر و رنگ مخصوص روی چوب هم تولید میکنند .


چگونه روی سطح پلی اورتان رنگ می کنید؟

در حالی که پلی اورتان یک پوشش برای چوب است، رنگ آمیزی روی آن کاملاً امکان پذیر است. رنگ های اکریلیک و روغنی برای رنگ آمیزی روی چوب های پلی اورتان عالی هستند. برای انجام این کار، مهمترین مرحله تمیز کردن سطح با یک پارچه مرطوب است. سپس از یک کاغذ سنباده ریز برای براق کردن سطح استفاده کنید.


پرایمر پلی اورتان چیست؟

پرایمر پلی اورتان اپیفنز یک پلی اورتان نیمه براق دو جزئی است که سطحی صاف و غیر متخلخل را ایجاد می کند و پس از آن یک لایه نهایی از رنگ پلی اورتان براق بالا می آید. به عنوان پرکننده روی ژل کت، سیستم های رنگ پلی اورتان یا اپوکسی موجود بالای خط آب استفاده کنید .

از پرایمر ها برای ایجاد یک زیرسازی عالی بر روی چوب استفاده می شود .


آیا 2 لایه پلی اورتان کافی است؟

2 لایه پلی اورتان برای محافظت از چوب در برابر رطوبت و آلودگی ها کافی است . با این حال، برای محافظت بیشتر در برابر آسیب آب، حدود سه یا چهار لایه پلی اورتان کافی است.

خدمات رنگ کاری پلی اورتان چوب تهران


پلی اورتان پایه آب بهتر است یا روغن؟

پلی اورتان مبتنی بر روغن بهتر به نظر می رسد . این دارای عمق بیشتری است – هم از نظر رنگ و هم از نظر درخشش و به همان شکلی است که ما انتظار داریم چوب سخت به نظر برسد. پلی اورتان بر پایه آب هم رنگ کدرتر و هم روکش کدرتر دارد. در ایران بیشتر پلی یورتان تینری موجود است که سریع خشک می شود و کیفیت خیلی خوبی دارد .


چند لایه پلی اورتان برای ضد آب شدن نیاز دارید؟

پلی یورتان چوب سخت را ضد آب نمی کند، اما یک لایه محافظ قوی برای مقاوم سازی چوب در برابر آب و محافظت از کف شما در برابر خراش ایجاد می کند. برای اینکه کفپوش های خود بهترین محافظت را داشته باشند، حتما از 3 لایه پلی اورتان درجه بالا استفاده کنید .


رنگ پلی یورتان برای درب و دکوراسیون خارجی ساختمان

آیا پلی اورتان برای مبلمان فضای باز خوب است؟

پلی اورتان بادوام ترین در بین پوشش های بیرونی شفاف است . … پلی یورتان در صورت داشتن مواد مناسب می تواند با موفقیت در فضای باز استفاده شود. به دنبال پوششی باشید که دارای مواد افزودنی برای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش باشد. برچسب باید برای استفاده بیرونی نوشته شود تا پوشش خشک شده با چوب منبسط و منقبض شود.

صاحبان خانه اغلب مایلند زیبایی چوب با کیفیت را بر روی درهای بیرونی نشان دهند و با روکش شفاف تزئین کنند. در صورت استفاده از نوع نامناسب پلی اورتان، این می تواند مشکلاتی ایجاد کند. پایان در برابر آفتاب و آب و هوا مقاومت نمی کند و به کار دیگری نیاز دارد. پلی اورتان در صورتی که مواد لازم را داشته باشد می تواند با موفقیت در فضای باز استفاده شود. به دنبال پوششی باشید که دارای مواد افزودنی برای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش باشد. برچسب باید برای استفاده بیرونی نوشته شود تا پوشش خشک شده با چوب منبسط و منقبض شود.

ادامه مطلب ..


بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه چیست؟

نیمه براق : این بهترین انتخاب برای رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه است. از آنجایی که کمی براق است، رنگ نیمه براق به انعکاس نور کمک می کند و در دراز مدت دوام بیشتری دارد، که در محیط آشپزخانه مهم است.


آیا بوی پلی اورتان می تواند به شما آسیب برساند؟

هنگامی که بخارات پلی یورتان به طور کامل تهویه نمی شود، عوارض جانبی متعددی مانند آسم و مشکل در تنفس برای افراد مبتلا به بیماری های تنفسی دارد. بخارات پلی اورتان همچنین می تواند باعث تحریک چشم، بینی و گلو شود . استفراغ؛ سردرد؛ تنگی نفس و سرگیجه.

رنگ کاری چوب ، رنگ پلی اورتان مخصوص چوب در تهران
رنگ کاری چوب ، رنگ پلی اورتان مخصوص چوب در تهران

آیا پلی اورتان رنگ سفید زرد می شود؟

پلی اورتان با گذشت زمان زرد نمی شود ، صرف نظر از اینکه پایه آب باشد یا روغن. روکش های روغنی شروع به زرد شدن می کنند و با افزایش سن کهربایی تر می شوند. از هم‌اکنون، می‌توانید پایان را بردارید و با پرایمر و رنگ سفید شروع کنید یا روی پلی‌اورتان را با پرایمر و رنگ سفید رنگ کنید.


چرا رنگ سفید من زرد می شود؟

رطوبت . … استعمال دخانیات در منزل و آشپزی نیز می تواند باعث رها شدن رطوبت در هوا و نشستن روی رنگ شده و لکه های زرد رنگی به جای بگذارد. رطوبت یکی از دلایل رایج زرد شدن رنگ سفید روی چوب و زرد شدن کابینت های سفید رنگ است، زیرا کابینت ها اغلب در مکان هایی قرار می گیرند که رطوبت بیشتری دریافت می کنند. کارخانه رنگ چوب اشن نوعی از پلی اورتان را از ایتالیا وارد بازار کرده که هاردنر مقاوم در برابر زردی دارد و این رنگ در برابر زرد شدن مقاوم است .


آیا می توانید از پلی اورتان روی چوب بیرونی استفاده کنید؟

بله، می توانید از پلی اورتان بر پایه آب در بیرون برای هر مبلمان، عرشه یا کف فضای باز استفاده کنید. با این حال، اطمینان حاصل کنید که قوطی یا برچسب پلی اورتان بر پایه آب دارای ترکیبات مناسب است. برای استفاده در خارج باید حاوی مواد افزودنی برای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش باشد. علاوه بر این، برای جلوگیری از خرد شدن باید برچسب “برای استفاده بیرونی” داشته باشد.


آیا باید بین لایه های پلی اورتان سنباده بزنید؟

آره. پلی اورتان Minwax باید بین لایه ها سمباده شود . برای از بین بردن ذرات ریز گرد و غبار که در زمانی که هنوز مرطوب بود روی آن نشسته اند، با کاغذ سنباده 220 سنباده بزنید. سنباده زدن در این حالت نه تنها باعث صاف شدن سطح می شود، بلکه می تواند به سایش سطح و افزایش چسبندگی بین لایه نیز کمک کند.

رنگ پلی اورتان ساختمان و دکوراسیون چوبی لوکس
رنگ پلی اورتان ساختمان و دکوراسیون چوبی لوکس

پلی اورتان چقدر طول می کشد تا خشک شود؟

بسته به نوع پلی یورتان مورد استفاده، بین 2 ساعت تا 24 ساعت طول می کشد تا پلی اورتان خشک شود. پلی اورتان پایه آب حدود 2 ساعت طول می کشد در حالی که پلی اورتان پایه روغن حدود 8 ساعت برای خشک شدن نیاز دارد.


چگونه چوب را برای پلی اورتان آماده می کنید؟

آماده سازی چوب

قبل از هر لایه پلی یورتان جدید، با استفاده از جاروبرقی (در صورت وجود) و پارچه چسبنده ، چوب را کاملاً تمیز کنید تا گرد و غبار سنباده پاک شود . همچنین می توانید از پارچه مرطوب شده با الکل معدنی (برای پلی روغنی) یا پارچه پنیر مرطوب شده با الکل دناتوره شده (برای پلی بر پایه آب) استفاده کنید.


آیا می توانم پلی اورتان را سمباده بکشم؟

بله، می توانید پلی یورتان را سمباده بزنید. اگرچه استفاده از کاغذ سنباده صرفاً برای حذف پلی یورتان کار نمی کند، می توانید از آن در انتها برای حذف هر گونه پلی اورتان باقی مانده از چوب استفاده کنید. برای جدا کردن آن از روی چوب می توانید از سنباده 120 یا سنباده 150 گریت استفاده کنید.


پلی اورتان روی چوب چه می کند؟

روکش چوب پلی اورتان برای پوشش سطوح ، محافظت از آنها در برابر خراش و کمک به مقاومت در برابر آسیب آب استفاده می شود. یادگیری نحوه استفاده از پلی اورتان می تواند به مبلمان و کفپوش چوبی ظاهری براق و صاف بدهد و در عین حال دوام آن را افزایش دهد.


مطالب مرتبط با موضوع رنگ پلی یورتان چوب :

WhatsApp us