آیا پلی اورتان برای مبلمان فضای باز خوب است؟

پلی اورتان بادوام ترین در بین پوشش های بیرونی شفاف است . … پلی یورتان در صورت داشتن مواد مناسب می تواند با موفقیت در فضای باز استفاده شود. به دنبال پوششی باشید که دارای مواد افزودنی برای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش باشد. برچسب باید برای استفاده بیرونی نوشته شود تا پوشش خشک شده با چوب منبسط و منقبض شود.

خدمات رنگ کاری پلی اورتان چوب تهران

رنگ پلی اورتان , رنگ کاری چوب
رنگ پلی اورتان , رنگ کاری چوب

صاحبان خانه اغلب مایلند زیبایی چوب با کیفیت را بر روی درهای بیرونی نشان دهند و با روکش شفاف تزئین کنند. در صورت استفاده از نوع نامناسب پلی اورتان، این می تواند مشکلاتی ایجاد کند. پایان در برابر آفتاب و آب و هوا مقاومت نمی کند و به کار دیگری نیاز دارد. پلی اورتان در صورتی که مواد لازم را داشته باشد می تواند با موفقیت در فضای باز استفاده شود. به دنبال پوششی باشید که دارای مواد افزودنی برای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش باشد. برچسب باید برای استفاده بیرونی نوشته شود تا پوشش خشک شده با چوب منبسط و منقبض شود.

همه چیز درباره پلی اورتان چوب

رنگ پلی یورتان برای درب و دکوراسیون خارجی ساختمان
رنگ پلی یورتان برای درب و دکوراسیون خارجی ساختمان

پلی اورتان

از آنجایی که پلی اورتان یک روکش شفاف است، می تواند زیبایی چوب را به نمایش بگذارد. یک انتخاب محبوب برای کابینت و تزئینات، همچنین از چوب محافظت می کند. پلی یورتان بیرونی حاوی رزین پلی اورتان است، یک عامل صاف کننده که باعث کاهش براقیت، جاذب اشعه ماوراء بنفش و حلال می شود. بیشتر پلی یورتان هایی که برای استفاده بیرونی رتبه بندی می شوند بر پایه روغن هستند. سعی نکنید از پلی اورتان داخلی در بیرون استفاده کنید زیرا روکش بسیار سریع از بین می رود.

رنگ پلی اورتان چیست ؟

رنگ پلی اورتان , رنگ کاری چوب
رنگ پلی اورتان , رنگ کاری چوب

مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش

روکش های شفاف ماندگاری رنگ را ندارند. روکش شفافی که به دانه‌های چوب اجازه می‌دهد خود را نشان دهند، نور خورشید را نیز از بین می‌برد. مسدود کردن اشعه ماوراء بنفش می تواند مشکل باشد. بیشتر فرمولاسیون ها از ترکیبات فلزی ریز آسیاب شده استفاده می کنند که در برابر نور مرئی شفاف هستند اما نور ماوراء بنفش را منعکس می کنند. دی اکسید تیتانیوم اغلب برای این منظور استفاده می شود. ترکیبات جذب کننده اشعه ماوراء بنفش پرتوها را جذب کرده و به صورت گرما آزاد می کنند. هیچ کدام از افزودنی ها 100 درصد مؤثر نیستند. برای مسدود کردن موثرتر اشعه ماوراء بنفش، به ترکیبات مسدود کننده بیشتری نیاز دارید. اما اضافه کردن بیشتر آن را مانند رنگ مات می کند.

همه سوالات رنگ پلی اورتان چوب

رنگ پلی اورتان , رنگ کاری چوب
رنگ پلی اورتان , رنگ کاری چوب
انعطاف پذیری

چوب با رطوبت، باد و دما منبسط و منقبض می شود. پلی یورتان های بیرونی باید ترکیب مناسبی از روغن و رزین داشته باشند تا پوشش با چوب خم شود. حتی با افزودنی‌های خاص، Minwax توصیه می‌کند سالی یک‌بار رنگ‌کاری مجدد انجام شود. اگر در حالی که روکش قدیمی هنوز در شرایط خوبی است، مجدداً پوشش داده می شود، فقط باید چربی و کثیفی را پاک کنید، ماسه بزنید و برای آماده سازی سطح با مواد معدنی پاک کنید.

رنگ کاری چوب

ملاحظات

در حالی که پلی اورتان بیرونی در هر دو نسخه روغنی و لاتکس موجود است، Contractor ساحلی دریافت که نسخه‌های مبتنی بر آب به خوبی نسخه‌های روغنی مقاومت نمی‌کنند. مقدار محافظ UV موجود در پلی اورتان بر دوام آن تأثیر می گذارد. سازندگان از این اطلاعات محافظت می کنند، بنابراین شما نمی دانید که آیا این مقدار سخاوتمندانه است یا فقط یک یا دو قطره. برای بهترین نتیجه، از یک مارک خوب استفاده کنید و به اطلاعات پوشش و تعداد پوشش روی برچسب توجه کنید. پوشش توصیه شده مقدار مناسب محافظ فرابنفش چوب را در نظر می گیرد. پلی اورتان را قبل و در حین استفاده هم بزنید تا مواد مسدود کننده اشعه ماوراء بنفش به طور یکنواخت پخش شوند.

رنگ مخصوص چوب فضای باز چیست ؟

بهترین رنگ برای فضای باز ، رنگ های روغن گیاهی ، رنگ های پلی اورتان مخصوص فضای باز ، اجرای رنگ ترمووود مخصوص فضای بیرونی و دکوراسیون خارجی

مطالب مرتبط با موضوع رنگ کاری پلی یورتان :

WhatsApp us