پوشش چوب پلی استر چیست؟

پوشش های پلی استر پوشش های سه جزئی شامل پوشش پایه، شتاب دهنده و هاردنر هستند. اینها پوشش‌هایی با محتوای جامد بسیار بالا هستند که برای ایجاد سختی سطح بسیار بالا، پوشش عالی و خواص سطحی بسیار قوی طراحی شده‌اند. پوشش‌های پلی‌استر، پوشش‌هایی با واکنش‌پذیری بالا هستند که عمر گلدانی محدودی در طول اجرا دارند. همچنین، در طول نگهداری، تمام اجزای پوشش ها باید به طور جداگانه ذخیره شوند، زیرا در کنار هم قرار دادن آنها خطر آتش سوزی و انفجار را به همراه دارد.

پوشش های پلی استر به دو دسته پارافینیک و پلی استر غیر پارافینی طبقه بندی می شوند.

رنگ پلی استر
رنگ پلی استر

پلی استر پارافینیک:

پلی استرهای پارافینیک حاوی موم مخصوصی هستند که پس از اعمال بر روی سطح حرکت می‌کنند و می‌توان آن را سمباده زد و صاف کرد و سطح نهایی را با براقیت عالی و پرداختی بی‌عیب و نقص می‌گذارد. این پوشش‌ها با کیفیت‌ترین پوشش‌ها هستند که در آن 100% پوشش براق با شفافیت بسیار بالا، سطح بی‌عیب، سختی عالی و ضخامت لایه خشک بسیار بالا (DFT) ارائه می‌شود. آنها به طور مستقیم بر روی بستر با کاربرد مرطوب روی مرطوب که شامل ضخامت پوشش از 2 میلی متر تا 10 میلی متر است، اعمال می شوند.

پس از خشک شدن، آنها را سمباده می زنند تا سطح چند میلی متری بالایی را برش دهند و در نهایت آن ها را صاف می کنند تا سطح نهایی را که ضخیم، شفاف و شفاف با پوششی غنی و بی عیب هستند، به دست آورند. همچنین این پوشش‌ها برای مدت طولانی در بستر جذب نمی‌شوند و در نتیجه براقیت و پرداخت سطح را برای مدت طولانی حفظ می‌کنند. دارای پایداری ضعیف در برابر اشعه ماوراء بنفش معمولاً فقط برای کاربردهای داخلی استفاده می شود.

ما پوشش های پلی استر پارافینیک با کیفیت بسیار بالا را در هر دو رنگ شفاف و رنگدانه ارائه می دهیم. این پوشش‌ها حاوی فرمول‌های ویژه‌ای هستند تا از رفتار کاربرد یکسانی در شرایط دمای پایین و بالا اطمینان حاصل کنند.

رنگ پلی استر

پلی استر غیر پارافینی:

پوشش های پلی استر غیر پارافینی حاوی موم نیستند و از این رو نیازی به فرآیند پرهزینه بریدن لایه رویی با سنباده زدن و سفت کردن دقیق ندارند. آنها را می توان مانند سیستم های PU 2K اعمال و جلا داد. آنها که بر پایه پلی استر هستند، پوشش های جامد بالایی دارند که پوشش، سختی سطح و براقیت بسیار بالایی را ایجاد می کنند. برای شرایط کاربرد بدون گرد و غبار، این پوشش‌ها گزینه‌های عالی برای ایجاد براقیت و سختی سطح عالی با حفظ براقیت بسیار خوب در طول زمان هستند، در حالی که در مقایسه با همتایان پارافینیک خود هزینه‌های بسیار کمتری در هر فوت مربع دارند.

پلی استرهای پارافینیک از دو قسمت Base coat و Top coat تشکیل شده اند. علاوه بر این، آنها در هر دو رنگ شفاف و همچنین رنگدانه موجود هستند.

رنگ پلی استر
رنگ پلی استر

مطالب مرتبط با موضوع رنگ پلی استر پولیشی :

WhatsApp us