راهنمای سبک های طراحی داخلی اتاق مطالعه

وقتی خانه ای را طراحی می کنید ، اتاق مطالعه ای که بچه هایتان یا شما می توانید بدون هیچ مزاحمتی در آن کار کنید ، نباید نادیده گرفته شود . و اگر شما یکی از آن افراد خوش شانس هستید که در یک آپارتمان بزرگ یا خانه مستقل زندگی می کنید ، می توانید یک اتاق را به عنوان اتاق مطالعه اختصاص دهید .

با این حال ، این بدان معنا نیست که نمی توان اتاق مطالعه را برای یک آپارتمان کوچک طراحی کرد . عناصر اصلی یک اتاق مطالعه کاملاً طراحی شده متشکل از یک میز با اندازه مناسب ، یک صندلی و گزینه های ذخیره سازی است . ضروری ترین عاملی که باید در طراحی اتاق مطالعه رعایت کنید ، سبکی است که متناسب با حرفه شما باشد . در این مقاله برخی از سبک های اتاق مطالعه محبوب آورده شده است تا به شما در انتخاب طرح مناسب کمک کند .

سبک اتاق مطالعه مشترک :

اگر قرار است فضا بین خواهر و برادرها تقسیم شود ، یک اتاق مطالعه مشترک بزرگ مانند این فضای مطالعه آبی و سفید انتخابی عالی است . حتی برای کارآفریان خانگی که با تیم‌ های خود کار می‌ کنند و به یک میز کار بزرگ نیاز دارند ، عالی است . در این طرح ، یک میز طاقچه بلند با سه صندلی راحت ، کابینت ‌های ذخیره‌ سازی فردی ، قفسه‌ های کتاب در بالا با هنر دیواری و چراغ‌ های دیواری ، طراحی اتاق مطالعه را فوق ‌العاده مدرن و کاربردی کرده است .

ایده دکوراسیون اتاق مطالعه
ایده دکوراسیون اتاق مطالعه

اتاق مطالعه مدرن روستیک :

طراحی مدرن – روستیک برای افرادی مناسب است که دوست دارند ایده جذابیت دنیای قدیم به خانه شان بازگردد . این اتاق مطالعه سبک روستیک شامل یک میز مطالعه چوبی با کشوهای ذخیره سازی ، یک صندلی چوبی با پشتی حصیری و کفپوش چوبی نیز می باشد . یکی دیگر از چیزهای خوب در مورد این سبک این است که برای انجام این کار به کل اتاق نیاز ندارید . این مفهوم می تواند بخشی از اتاق خواب شما یا هر گوشه ای از خانه شما باشد .

ایده دکوراسیون اتاق مطالعه
ایده دکوراسیون اتاق مطالعه

اتاق مطالعه سفید فوق العاده جذاب :

این سبک اتاق مطالعه آرامش را فریاد می زند !

یک کابینت آینه ای به رنگ سفید برای مرتب نگه داشتن کتاب های شما ، یک واحد توکار با ترکیبی از قفسه ها و کشوها ، یک میز مطالعه جمع و جور با پانل پشتی راه راه ، این فضا را چند منظوره کرده است . کنار هم قرار دادن همه چیز در کنار یک صندلی روکش زرد روشن توانسته اتاق را به کمال برساند . اگر یک نویسنده تمام وقت ، یک وکیل یا یک کارآفرین خانگی هستید ، این سبک اتاق مطالعه مدرن یک انتخاب عالی برای شما است .

ایده دکوراسیون اتاق مطالعه
ایده دکوراسیون اتاق مطالعه

اتاق مطالعه به سبک غربی :

این سبک اتاق مطالعه دارای حس غربی فوق العاده ای است . این طرح دارای گزینه‌ های ذخیره ‌سازی متعدد ، میز مطالعه جمع ‌و جور با فضای پا و صندلی حصیری است که آن را به یک طراحی هوشمند برای صرفه‌ جویی در فضا تبدیل می ‌کند . اگرچه این طراحی اتاق مطالعه برای دو نفر طراحی شده است ، اما مطمئناً می توان آن را برای یک یا بیشتر از دو نفر ( بسته به فضای موجود ) سفارشی کرد .

ایده دکوراسیون اتاق مطالعه
ایده دکوراسیون اتاق مطالعه
سبک اتاق مطالعه با استفاده از پنجره :

این سبک جمع و جور و در عین حال جادار برای کسانی که برای انجام کار خود به نور کافی نیاز دارند ، به خوبی کار می کند . این طرح دارای یک میز طاقچه بلند ، کابینت‌ های باکس باز ، قفسه ‌های دیواری و یک صندلی راحت است که همه آن را تکمیل می ‌کند . اگر فضای شما کوچک و تنگ است ، این سبک انتخابی عالی است ، همانطور که در تصویر نشان داده شده است ، می توان چنین اتاق کاری را در گوشه اتاق خواب تان طراحی کرد .

ایده دکوراسیون اتاق مطالعه
ایده دکوراسیون اتاق مطالعه
سبک متفاوت اتاق مطالعه مدرن :

برای کسانی که همه چیز را مدرن دوست دارند ، این سبک اتاق مطالعه در صدر فهرست شان قرار خواهد گرفت . در این طرح ، این اتاق مطالعه به کمال با تمام پایه های مدرن طراحی شده است . پارتیشن درب شیشه ای روشی هوشمندانه برای ایجاد یک فضای مجزا در اتاق نشیمن یا اتاق های بزرگ است ، به خصوص اگر در یک آپارتمان یا یک خانه مستقل بدون اتاق مطالعه اختصاصی زندگی می کنید . به این ترتیب ، شما یک اتاق مطالعه جداگانه دارید که در آن می توانید کارها را در آرامش انجام دهید . از نظر طراحی ، این اتاق مطالعه دارای قفسه های باز دو رنگ ، دیوار کاغذ دیواری شده ، میز مطالعه با تاقچه مشکی با کفپوش چوبی و کاناپه ای راحت است که همین امر فضا را مدرن و شیک جلوه می دهد .

ایده دکوراسیون اتاق مطالعه
ایده دکوراسیون اتاق مطالعه
راهنمای ترکیب رنگ اتاق مطالعه :

رنگ ها نقش اساسی در ایجاد فضایی آرام و سازنده دارند . طبق روانشناسی رنگ ها ، رنگ های خاصی برای اتاق مطالعه شما ایده آل هستند که می توانند بر روحیه شما تأثیر مثبت بگذارند . متخصصان معتقدند که باید از رنگ های تیره در اتاق های مطالعه اجتناب شود . به عنوان مثال ، مشکی یک نه بزرگ است ! چه از فضای اتاق مطالعه خود برای پرداخت قبوض استفاده کنید ، چه کار در خانه داشته باشید و چه تنها در اواخر شب مطالعه کنید ، اتاق مطالعه با رنگ مناسب بسیار الهام بخش تر خواهد بود . چه رنگ زرد روشن چه سبز شاداب باشد .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : اتاق مطالعه ، طراحی اتاق مطالعه ، رنگ بندی اتاق مطالعه ، سبک های طراحی اتاق مطالعه


گالری عکس ایده های جالب دکوراسیون اتاق مطالعه ، میز تحریر و ..:


مطالب مرتبط با موضوع اتاق مطالعه :

WhatsApp us