راهنمای طراحی داخلی اتاق مطالعه

شما ممکن است بخشی از اقتصاد همیشه در حال رشد باشید که به شما امکان می ‌دهد در خانه خود به راحتی کار کنید . ممکن است شما فردی باشید که گهگاه در خانه کار می کنید تا از ترافیک بی پایان دوری کنید . ممکن است نویسنده ای باشید که به دنبال تنظیم اتاق مطالعه خود هستید یا حسابداری که بخواهید جایی آرام برای انجام کارهایتان داشته باشید . یا ممکن است به یک فضای خصوصی برای پیگیری ایمیل ها و مدارک ضروری نیاز داشته باشید .

نیاز شما هر چه باشد ، اتاق مطالعه می تواند سرمایه گذاری عالی برای شما باشد . با کمی فکر در مورد انتخاب های طراحی داخلی ، می توانید به راحتی یک گوشه در خانه ایجاد کنید که به شما حریم خصوصی و آرامش می دهد تا تمام کارهای خود را انجام دهید . برای شروع ، راهنمای ما در مورد طراحی داخلی اتاق مطالعه را بررسی کنید .

همه چیز درباره فضاست

خانه هایی با اتاق مطالعه مشخص ، انتخاب فضای اتاق مطالعه را به یک فرآیند ساده تبدیل می کنند . اگر چندان خوش شانس نیستید و فضای بزرگ و دلبازی در اختیار ندارید ، رویایتان را از دست ندهید . تبدیل اتاق خواب اضافی به اتاق کار یا جستجوی اتاقی که زیاد استفاده نمی شود یا اتاق مهمان خود را برای اهداف دوگانه بازسازی کنید . اگر اتاق کاملی ندارید که بتوانید آن را به نیازهای مطالعه خود اختصاص دهید ، در هر قسمت از خانه خود به دنبال یک گوشه مناسب باشید . فضا باید به گونه ای باشد که به شما اجازه دهد تا بتوانید کار خود را بدون مزاحمت های بی مورد انجام دهید . به عنوان مثال ، اتاق کار خود را در یک اتاق نشیمن معمولی پر سر و صدا یا در گذرگاهی که حرکت زیادی می بیند ، قرار ندهید . در صورت امکان ، اتاق یا منطقه ای را جستجو کنید که نور طبیعی زیادی دارد .

طراحی میز مطالعه برای اتاق های کوچک که در آن انتخاب فضای اتاق مطالعه یک فرآیند ساده برای طراحی اتاق مطالعه است یک امر مهم و حیاتی است .

دکوراسیون اتاق مطالعه ، ایده و طراحی
دکوراسیون اتاق مطالعه ، ایده و طراحی

دکوراسیونی را انتخاب کنید که فضای شما را منظم نگه دارد

با طبقه بندی قطعات اصلی میز و صندلی ، اجازه دهید در مورد دکوراسیون دیگری که در اتاق مطالعه نیاز دارید صحبت کنیم . اسناد و فایل‌ های مرتبطی خواهید داشت که باید آن‌ ها را ذخیره کنید ، یا مطالب مرجع یا کتاب ‌های دیگری که می ‌خواهید کنار دست تان باشد . مقدار و نوع فضای ذخیره سازی مورد نیاز به شما کمک می کند تا گزینه های خود را محدود کنید . بسیاری از میزها با قفسه ها و کشوهای داخلی به گونه ای طراحی شده اند که به عنوان راه حل های ذخیره سازی دو برابر می شوند . حجم بیشتری از کاغذها و کتاب ها ممکن است به فضای اختصاصی بیشتری مانند قفسه کتاب یا کابینت بایگانی نیاز داشته باشند . در فضای ذخیره سازی خود خلاق باشید تا جلوه ای دنج و دلپذیر ایجاد کنید .

شما می ‌توانید قفسه‌ های کتاب باز یا قفسه‌ های کتاب با درب های شیشه ‌ای ( مانند باریستر ) را که در اندازه ‌ها و سبک ‌های مختلف هستند انتخاب کنید . یا قفسه های کتاب را روی دیوارها نصب کنید تا مجموعه ارزشمند خود را به نمایش بگذارید .

قفسه کتاب درختی ، قفسه های صنعتی و فلزی ، قفسه های نردبانی ، انتخاب های شما زیاد و متنوع است . یک قفسه کتاب گوشه ای می تواند از گوشه های نامناسب استفاده کند در حالی که ظرافت متقارن یک قفسه کتاب مکعبی به خوبی در هر فضایی قرار می گیرد . قفسه ‌های کتاب مانند تمام فضای ذخیره‌ سازی‌ ها بیش از یک نیاز عملی خدمت می ‌کنند و جزء ضروری زیبایی ‌شناسی طراحی شما هستند .

دکوراسیون اتاق مطالعه ، ایده و طراحی
دکوراسیون اتاق مطالعه ، ایده و طراحی

میز و صندلی برای هر نیاز

هدف اصلی اتاق مطالعه و فضای موجود ، انتخاب میز شما را نیز تعیین می کند . اگر به دنبال چیز ساده ای هستید ، جایی که بتوانید برخی از کارهای نوشتاری و کاغذی را انجام دهید ، سطح صاف بدون حاشیه میز تحریر نیازهای شما را برآورده می کند . برای چیزی که هنوز کاملا مینیمالیستی است ، یک میز لپ تاپ را انتخاب کنید که اغلب با یک کشوی برای صفحه کلید شما ارائه می شود .

یک میز شناور دیواری ظرافت را به ارمغان می آورد و فضای کف شما را از درهم و برهمی دور می کند . اگر گوشه ای دارید که می خواهید از آن استفاده کنید ، میز گوشه می تواند راه حل مناسبی باشد . میز L شکل گزینه دیگری است . با این حال ، برخلاف میز گوشه ، شما روی هر دو بازوی L کار خواهید کرد .

میزهای ایستاده و قابل تنظیم که مزایای بیشتری از سوزاندن کالری در حین کار به شما می دهند ، امروزه بسیار رایج هستند . میز اسلحه ای که طراحی جمع و جور آن برای نگهداری در فضای کار در فضای ذخیره سازی می تواند عالی باشد البته اگر یک منطقه کاری کوچک و بدون مزاحم چیزی باشد که به دنبال آن هستید

در حالی که در حال انتخاب میز برای اتاق مطالعه خود هستید ، صندلی را انتخاب کنید که با میز و زیبایی اتاق شما مطابقت داشته باشد . اطمینان حاصل کنید که صندلی راحت است و با توجه به ارگونومی طراحی شده است . باید به گونه ای باشد که به شما اجازه دهد هنگام کار وضعیت مناسبی داشته باشید .

دکوراسیون اتاق مطالعه ، ایده و طراحی
دکوراسیون اتاق مطالعه ، ایده و طراحی

رنگ مولد را انتخاب کنید

رنگ هایی که برای اتاق مطالعه انتخاب می کنید تاثیر بسزایی در بهره وری و خلاقیت کار شما خواهد داشت ، پس با دقت انتخاب کنید . هرگز نمی توانید با سایه های خنثی مانند سفید و پاستلی که اتاق را مطبوع و جادار نشان می دهد و در عین حال خود را به عنوان پس زمینه ای برای رنگ های دیگری که ممکن است بخواهید با آنها ترکیب کنید ، اشتباه کنید .

رنگ هایی مانند خاکستری ، قهوه ای روشن و آبی راحتی را به ارمغان می آورند .

انرژی آرام و تسکین دهنده اگر به دنبال مثبت بودن و سرزندگی هستید ، سایه هایی مانند زرد و نارنجی را انتخاب کنید .

قرمز ممکن است به مذاق همه خوش نیاید ، اما برای پویایی و هیجانی که به ارمغان می آورد ، یک انتخاب خارق العاده است .

در نهایت ، سبز یک رنگ عالی برای اتاق مطالعه است زیرا رنگ های طبیعی آن فضایی آرام را ایجاد می کند که می توانید در آن تمرکز کنید . انتخاب شما هر چه باشد ، مطمئن شوید که به اهداف اتاق مطالعه شما کمک می کند و با شخصیت شما مطابقت دارد .

دکوراسیون اتاق مطالعه ، ایده و طراحی
دکوراسیون اتاق مطالعه ، ایده و طراحی
لوازم جانبی ، نورپردازی و سایر ملاحظات طراحی

اگر ابعاد اتاق کار به شما اجازه می دهد ایده مبل را داشته باشید . یک مبل شیک با قرارگیری مناسب می تواند در عین حال که اتاق شما را دنج و گرم می کند ، سبک خاصی به اتاق شما ببخشد . اگر از کار کردن پشت میز خسته شده اید ، می توانید با یک کتاب پاهای خود را دراز کنید یا چرت بزنید . یک مبل می تواند آن گوشه عالی را در اتاق مطالعه شما ایجاد کند که می تواند اعضای خانواده را نیز در حین کار با شما همراهی کند . با انتخاب تمام قطعات دکوراسیون ، مدتی را صرف آزمایش با مکان های مختلف کنید . قطعات را به گونه ای نصب کنید که حرکتی نرم در سراسر اتاق داشته باشید – هیچ کس دوست ندارد با دکوراسیون برخورد کند یا در گوشه های نامناسب حرکت کند . چیدمانی را طراحی کنید که کاربردی باشد و اتاق را بزرگ و زیبا جلوه دهد .

نورپردازی اتاق مطالعه شما یک تصمیم مهم طراحی است . در حالی که شما تابش خیره کننده یک چراغ اداری را نمی خواهید ، یک راه حل نوری می خواهید که به شما امکان می دهد به راحتی بخوانید ، بنویسید و تایپ کنید .

کار در شرایط نوری ضعیف باعث خستگی چشم ، سردرد و تحریک پذیری فرد می شود – مشکلاتی که دوست دارید از آنها اجتناب کنید . علاوه بر نورپردازی سقفی یا دیواری ، چراغ رومیزی نیز ضروری است .

با توجه به تمام دکوراسیون و نورپردازی ، اکنون به انتخاب لوازم جانبی بپردازید . هنر مورد علاقه خود را روی دیوار نصب کنید یا یک ساعت دیواری که قرارهای مهم را به شما یادآوری می کند . آن عکس ‌های خانوادگی را به طراحی تان بیاورید تا یک لمس خانوادگی به فضا اضافه کنید . میز خود را با لوازم آرایشی زیبا و شیک و لوازم اداری منحصر به فرد طراحی کنید . گیاهان آپارتمانی یکی دیگر از راه‌ های عالی برای تزئین اتاق هستند و برای کمک به رفع اعصاب از بین رفته است ، گیاهان آرامش را به فضای شما اضافه می ‌کنند .

دکوراسیون اتاق مطالعه ، ایده و طراحی
دکوراسیون اتاق مطالعه ، ایده و طراحی

دکوراسیون ، پالت های رنگ ، چیدمان ، چراغ ها و لوازم جانبی ، اکنون کل اتاق مطالعه را به دلخواه خود تنظیم کرده اید . اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک صندلی را بردارید ، بنشینید و به کار خود برسید .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : طراحی داخلی اتاق مطالعه ، اتاق مطالعه چوبی ، نیمکت چوبی / صندلی چوبی ، اتاق مطالعه روستیک


مطالب مرتبط با موضوع دکوراسیون اتاق مطالعه :

WhatsApp us