فواید سونا

تاثیرات سونا بر زیبایی

آیا قبل از سونا باید لایه برداری کنید یا بعد از آن ؟

بهتر است بعد از جلسه سونا لایه برداری کنید زیرا مهم است که بعد از لایه برداری از گرما اجتناب کنید . مهم نیست که کدام نوع سونا را انتخاب می کنید ، گرما منافذ شما را باز می کند ، سموم را از بین می برد و اجازه می دهد کثیفی ها به راحتی پاک شوند و همچنین روغن های باقی مانده را از بین می برد . استفاده از سونا بعد از لایه برداری می تواند باعث تحریک جدی پوست شما شود .
فواید سونا
فواید سونا

لایه برداری صورت به حذف سلول های مرده پوست و تحریک بافت های زیرین کمک می کند . در صورت استفاده موثر ، ظاهری سالم و شاداب برای پوست ایجاد می کند و از مسدود شدن منافذ پوست جلوگیری می کند . و هنگامی که با سونا ترکیب می شود ، اثرات شگفت انگیزی دارد . اما آیا قبل از سونا باید لایه برداری کنید یا بعد از آن ؟

بهتر است بعد از جلسه سونا لایه برداری کنید زیرا مهم است که بعد از لایه برداری از گرما اجتناب کنید . مهم نیست که کدام نوع سونا را انتخاب می کنید ، گرما منافذ شما را باز می کند ، سموم را از بین می برد و اجازه می دهد کثیفی ها به راحتی پاک شوند و همچنین روغن های باقی مانده را از بین می برد . استفاده از سونا بعد از لایه برداری می تواند باعث تحریک جدی پوست شما شود .

به خواندن  مقاله ادامه دهید تا بیشتر بدانید که چگونه سونا می تواند بر روی پوست لایه برداری شده شما تأثیر بگذارد .

لایه برداری بعد از یک جلسه سونا به پاکسازی موثر پوست از سموم و ذرات مرده کمک می کند و صورت و بدن را الاستیک و صاف می کند .

استفاده صحیح بیشتر از چیزی که تصورش را بکنید به شما کمک می کند .

لایه برداری قبل از حمام بخار بهتر است یا بعد از آن ؟

فواید سونا
فواید سونا

همانطور که همه ما می دانیم اتاق های بخار برای استراحت عالی هستند . اما راه ‌هایی برای به حداکثر رساندن آن و به دست آوردن چیزی بیش از آرامش وجود دارد . یکی از آنها لایه برداری مناسب است .

بهتر است بعد از استفاده از اتاق بخار ، لایه برداری انجام شود ، زیرا لایه برداری صورت زمانی که منافذ پوست باز هستند بهترین عملکرد را دارد . در صورت استفاده صحیح ، لایه بردار کار خود را با صیقل دادن پوست ، جوان سازی سلول ها و ایجاد شادابی و نرمی پوست به خوبی انجام می دهد .

آیا سونا برای لایه برداری خوب است ؟

چه مرطوب و چه خشک ، گرما اغلب برای پوست مفید است .

گرمای سونا منافذ را باز می کند ، سموم را از بین می برد و اجازه می دهد کثیفی ها به راحتی پاک شوند . لایه برداری منافذ را باز می کند ، تعریق را افزایش می دهد ، سموم را از بین می برد و گردش خون را تحریک می کند . همچنین به از بین بردن هرگونه چربی یا کثیفی باقیمانده روی پوست حتی بعد از جلسه سونا کمک می کند .

ترکیب هر دو به روش صحیح می تواند برای پوست و سلامت عمومی شما بسیار مفید باشد . سونا قبل از لایه برداری به باز شدن منافذ و حذف سموم از بدن کمک می کند و در نتیجه کار لایه بردار را بسیار آسان تر و روان می کند .

هدف این است که سالم و آرام باشید . گرما به دفع عرق کمک می کند . همیشه اطمینان حاصل کنید که لایه بردار مورد استفاده شما ملایم و برای پوست شما مناسب است . مهم است که لایه بردار صورت ملایم باشد تا از تحریک پوست جلوگیری کند ، که بیشتر در معرض این اتفاق است زیرا منافذ پوست به دلیل گرمای سونا باز هستند .

آیا سونا منافذ پوست را باز می کند ؟

سونا از گرمای خشک برای باز کردن منافذ پوست شما استفاده می کند . باز شدن منافذ منجر به فرار باکتری ها ، روغن و کثیفی می شود . باز شدن منافذ نیز منجر به تعریق می شود که می تواند به کاهش چربی پوست و همچنین تنظیم تعادل pH کمک کند .

باز شدن منافذ پوست احتمال ابتلا به آکنه یا هر بیماری پوستی دیگر را کاهش می دهد زیرا پوست شما سموم زیادی تولید نمی کند .

همچنین با عرق کردن از شر سموم موجود در سطح پوست خلاص می شود . سموم باکتری ها و کثیفی ها را به دام می اندازد که باعث آکنه می شود . تعریق شدید به شستن همه آنها کمک می کند و پوست شما را سالم و شفاف نگه می دارد .

چه نوع سونا برای لایه برداری بهتر است ؟

سوناهای مادون قرمز بر خلاف سایر انواع سونا از لامپ های خاصی ساخته شده اند که بدن را گرم می کنند و نه اتاق را . از طریق انتشار مادون قرمز ، بدن می تواند تا 140 درجه فارنهایت گرم شود . مزایای سونا مادون قرمز بیشتر از یک سونا یا اتاق بخار سنتی است .

سونا درمانی مادون قرمز انواع مختلفی از بیماری های پوستی ، از لک گرفته تا آکنه ، جوش و بثورات پوستی را برطرف می کند . به دلیل خواص شگفت انگیز آن ، در طول جلسه سونای مادون قرمز ، کلاژن تولید می شود که به جایگزینی سلول های قدیمی پوست با سلول های جدید کمک می کند .

این بدان معناست که بخشی از کار لایه بردار قبل از استفاده انجام می شود .

سونا سنتی

فواید سونا
فواید سونا

 نکات مثبت : جلسات سونا سنتی می تواند روی پوست شما معجزه کند ، منافذ را تمیز کند و گردش خون را بهبود بخشد .

نکات منفی : دمای بسیار بالا در سونای سنتی می تواند به پوست نفوذ کند و منجر به صدمات شدید شود .

سونا مادون قرمز

 نکات مثبت : سونای مادون قرمز بسیار بیشتر از سونای سنتی یا اتاق بخار عمل می کند . مشکلات پوست را برطرف می کند ، به بهبود ظاهر پوست پیر کمک می کند ، تولید کلاژن را افزایش می دهد و خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد .

نکات منفی : سونای مادون قرمز ممکن است برای برخی افراد مناسب نباشد . گرمای خشکی که سونای مادون قرمز ساطع می کند ممکن است باعث خشکی پوست شود .

اتاق بخار

نکات مثبت : وقتی از اتاق بخار استفاده می کنید ، می توانید خیلی راحت تر و سریع تر از گرما ریکاوری کنید . این کار شما را سریع تر برای لایه برداری آماده می کند زیرا ممکن است به استراحت زیادی نیاز نداشته باشید .

نکات منفی : گرمای اتاق بخار ممکن است برای افراد مبتلا به آسم یا شرایط مرتبط با سلامتی مناسب نباشد .

چگونه پوست خود را برای سونا آماده می کنید ؟

چه از سونا برای استراحت پس از یک جلسه تمرینی استفاده کنید و چه می خواهید از برخی از مزایای سلامتی سونا بهره مند شوید ، همیشه باید ابتدا صورت خود را بشویید .

برای آماده کردن پوست خود برای یک جلسه سونا ، باید :

    صورت خود را بشویید – صورت خود را به آرامی با شستشوی صورت یا صابون ملایم بشویید . از بین بردن عرق یا هرگونه کثیفی از صورت شما تضمین می کند که بهترین بهره را از سونا ببرید . از آنجایی که قرار است در سونا به شدت عرق کنید ، بهتر است پوستی تمیز داشته باشید تا از باز شدن منافذ جلوگیری کنید .

    هیدراته – همیشه به یاد داشته باشید که لحظه ای که وارد سونا می شوید ، بدن خود را به شدت کم آب می کنید . همیشه اطمینان حاصل کنید که قبل ، حین و بعد از جلسه سونا آب زیادی می نوشید .

مطالعات نشان داده اند که ماندن بیش از 10 دقیقه در سونا سالم نیست . عملکردهای بدن و گردش خون و سایر مواد مغذی بازده کاهشی دارد .

می توانید در بین جلسات استراحت کنید ، دوش بگیرید و قبل از ورود مجدد به سونا خنک شوید .

بعد از سونا چه چیزی روی پوست خود می زنید ؟

پس از خروج از سونا ، بهترین کاری که می توانید برای آبرسانی و مرطوب کردن پوست خود انجام دهید چیست ؟

برای به دست آوردن بهترین نتیجه از سونا ، توصیه می شود بعد از یک جلسه سونا از اسکراب لایه بردار روی پوست استفاده کنید . اسکراب باید به آرامی بر روی پوست در یک حرکت دایره ای نزدیک به 30 ثانیه انجام شود . اطمینان حاصل کنید که این کار را برای مدت طولانی انجام ندهید تا از تحریک پوست جلوگیری کنید که احتمال وقوع آن بسیار زیاد است زیرا منافذ پوست از سونا باز شده است .

پس از انجام این کار ، از یک شیر آب یا کاسه آب گرم روی صورت خود بپاشید تا زمانی که پوست شما تمیز شود و بیشتر کرم لایه بردار پاک شود . اکنون می توانید صورت خود را با یک دستمال مرطوب پاک کنید و سپس آب سرد بپاشید تا منافذ پوست بسته شود .

چگونه منافذ پوست خود را بعد از  اتاق بخار تمیز می کنید ؟

بخار دادن به خارج شدن چربی ها و کثیفی روی سطح پوست شما کمک می کند . گرمای بخار باعث تعریق شدید شما می شود و همچنین می تواند به دفع سموم از پوست کمک کند .

فواید سونا
فواید سونا

برای اطمینان از تمیز بودن منافذ پوست پس از بخار دادن ، صورت خود را با آب ولرم بشویید و خشک کنید . وقتی منافذ پوست شما باز هستند ، حساس خواهند شد ، بنابراین بهتر است صورت خود را با حوله مالش ندهید . با این حال ، می توانید از یک پاک کننده ملایم صورت یا شستشوی صورت بدون عطر استفاده کنید .

این زمان بسیار خوبی برای استفاده از ماسک صورت و سایر محصولات پوستی مانند لایه بردار صورت است .

آیا اتاق بخار برای جوش های سر سیاه خوب است ؟

گرمای اتاق بخار به باز شدن منافذ پوست و از بین بردن تجمع کثیفی و باکتری برای پاکسازی عمیق ‌تر کمک می ‌کند . باز شدن منافذ پوست باعث نرم شدن جوش های سرسیاه می شود و در نتیجه جابه جایی آنها را بسیار راحت تر می کند .

سموم کمتر برابر است با بسته شدن منافذ بیشتر که به معنای کاهش جوش های سرسیاه و سایر بیماری های پوستی است . وقتی منافذ مسدود کمتری وجود داشته باشد ، منجر به صاف ‌تر شدن پوست نیز می ‌شود .

حمام یخ قبل یا بعد از سونا ؟ ( مزایا و معایب فرو رفتن در آب سرد )

فواید سونا
فواید سونا

قرار گرفتن در معرض دمای بسیار گرم و سرد ، دنیای سلامتی را فرا گرفته است و ترتیب انجام آنها بسیار مهم است . آیا قبل از سونا باید حمام یخ داشت یا بعد از آن ؟

توصیه می شود بعد از سونا از حمام یخ استفاده کنید تا پاسخ استرس بدن خود را به حداکثر برسانید . اگر مجبورید یکی یا دیگری را انتخاب کنید ، سونا برای ریکاوری بعد از تمرین مناسب است . هنگام انجام روتین فرو رفتن در سونا ، 15 دقیقه را در یک سونا با دمای 125 درجه فارنهایت و 30 ثانیه را در حمام یخی 50 درجه فارنهایت بگذرانید . این روند را سه بار تکرار کنید .

به خواندن مقاله ادامه دهید تا متوجه شوید که آیا بهتر است از حمام یخ قبل یا بعد از سونا استفاده کنید ، روال فرو رفتن در سونا چیست و آیا فرو رفتن در سرما به طور کلی مفید است یا خیر !

استفاده از حمام یخ قبل از سونا بهتر است یا بعد از آن ؟

در حالی که سونا و حمام یخ به تنهایی دارای فواید روحی و جسمی متعددی هستند ، هنگام جفت کردن آنها به چه ترتیبی باید از آنها استفاده کرد ؟

بهتر است بعد از سونا از حمام یخ استفاده کنید . گرما درمانی استرس را افزایش می دهد ، پاسخ های سازگاری بدن ما را افزایش می دهد و رگ های خونی ما را گشاد می کند . از طرف دیگر سرما درمانی فرآیندهای سلولی را کند می کند ، التهاب را کاهش می دهد و رگ های خونی را منقبض می کند .

فواید سونا
فواید سونا

مطالعه ای که در سال 2019 انجام شد نشان می دهد که یک جلسه سونا شبیه ورزش است . به همین دلیل ،  ضربان قلب ما را افزایش می دهد ، باعث آزاد شدن پروتئین های شوک حرارتی می شود و بدن ما را ملزم به سازگاری می کند .

انجام یک جلسه سونا قبل از حمام یخ بهترین راه برای بدن ما برای بالا بردن سرعت و پایین آوردن آن است .

آیا سونا یا حمام یخ برای سلامتی و بهبودی بهتر است ؟

برخی از یافته های بحث برانگیز در مورد اینکه آیا سونا یا حمام یخ برای بهبودی بهتر است وجود دارد .

بهتر است از سونا برای سلامتی و ریکاوری استفاده کنیم زیرا اثرات روتین تناسب اندام ما را طولانی می کند .  حمام کردن با یخ در واقع بسیاری از مزایای تمرین را متوقف می کند و تا 2 روز بعد از انطباق و رشد عضلات جلوگیری می کند .

علاوه بر این ، حمام کردن با یخ التهاب را کاهش می دهد و نیاز بدن ما به ایجاد پاسخ طبیعی خود به استرس را کاهش می دهد . سرما درمانی راهی فوق العاده برای تحریک بدن ماست اما کاملا جدا از تمرین .

گرما درمانی یک روش استراتژیک برای تشویق بدن ما به سازگاری و بهبودی است .

فواید سونا چیست ؟

فواید سونا
فواید سونا

وقتی صحبت از گنجاندن سونا در عادات روزانه شما می شود ، فواید زیادی وجود دارد .

مزایای استفاده از سونا عبارتند از :

 • حمایت از سلامت قلب
 • بهبود استقامت و قابلیت های هوازی
 • تحریک رشد عضلات
 • القای تولید هورمون رشد انسانی
 • تسکین درد عضلات و مفاصل
 • افزایش سم زدایی مولکولی
 • تسریع بهبودی و بهبودی

این فهرست همچنان می تواند ادامه داشته باشد . به طور کلی ، سونا زمانی که به درستی استفاده شود یک تغییر دهنده اساسی در زندگی است .

فواید حمام یخ چیست ؟

فواید سونا
فواید سونا

حمام یخ هدف خاص خود را دارد و زمانی که در تلاش برای التیام یک جراحت هستید واقعاً می تواند مفید باشد .

مزایای حمام یخ عبارتند از :

 • کاهش درد عضلانی و درد روز بعد
 • ارتقاء سلامت سیستم عصبی مرکزی
 • کاهش التهاب و تورم ( مناسب برای توانبخشی آسیب ، نه بعد از تمرین )
 • کاهش اثرات گرما و رطوبت

بسیاری از افراد به محض بیدار شدن از خواب از سرما درمانی استفاده می کنند تا بدن خود را در حالت هوشیاری و تمرکز قرار دهند . این اتفاق شما را برای بقیه روز شما تنظیم می کند !

در مورد تعویض سونا و حمام یخ چطور است ؟

رفتن از سونا به حمام یخ و تکرار این فرآیند می تواند راهی موثر برای کاهش درد باشد .

هنگامی که وارد دمای بسیار بالا می شویم ( به عنوان مثال ، سونا ) ، بدن ما استرس را احساس می کند . بنابراین ، حس درد کاهش می یابد و ما هوشیارتر می شویم . هنگامی که بعد از آن به آب سرد می رویم ، این اثر را معکوس می کند و بدن ما را مجبور می کند که روی تولید گرما تمرکز کند .

این می تواند روشی موثر برای آموزش خودمان برای سازگاری با موقعیت های سخت باشد . اگر چه ، اگر فشار خون بالا دارید یا مستعد مشکلات قلبی هستید ، احتیاط کنید .

روال فرو رفتن در حمام سرد چیست ؟

روال فرو رفتن در سونای سرد ، همچنین به عنوان چرخه نوردیک شناخته می شود ، تمرینی است که شامل جایگزینی یک جلسه سونا با یک حمام سرد برای مزایای بهینه است .

اگر تازه شروع به کار کرده اید ، دستورالعمل های انجام یک حمام سرد عبارتند از :

 • o       15 دقیقه را در یک سونا با دمای 125 درجه فارنهایت یا گرم تر بگذرانید .
 • یک سونا مادون قرمز یا سنتی را انتخاب کنید زیرا اتاق بخار به اندازه کافی گرم نمی شود .
 • فوراً به مدت 30 ثانیه ، حداکثر تا 2 دقیقه ، در یک حمام سرد با دمای 50 درجه فارنهایت شیرجه بزنید .

    این چرخه را در مجموع 3 بار ( 3 جلسه سونا و 3 حمام سرد ) کامل کنید .

فواید این فرآیند هم ذهنی و هم جسمی است و یک تجربه ” جنگ یا گریز ” ایجاد می کند که باعث انقباض عروق خونی و افزایش سریع فشار خون شما می شود .

زمانی که به درجات مختلف دما عادت دارید ، می ‌توانید آن را بالا ببرید و تا 10 دقیقه را در یک فرورفتگی سرد بگذرانید – اما فقط در صورتی که بتوانید آن را تحمل کنید .

چرا مردم بعد از سونا داخل آب سرد می پرند ؟

پریدن در آب سرد بلافاصله بعد از یک سونای گرم و آرامش بخش مانند یک کابوس به نظر می رسد . چرا مردم این کار را انجام می دهند ؟

مردم ممکن است به دلیل هجوم آدرنالین که دریافت می کنند ، مستقیماً از یک سونا گرم به حمام یخی بروند . بدن ما اندورفین ترشح می کند که ما را در خلق و خوی خوب قرار می دهد . آستانه درد معمولا افزایش می یابد و گردش خون بهبود می یابد . این اثر نه تنها درد عضلانی را بهبود می بخشد ، بلکه می تواند به طور چشمگیری پوست و چهره ما را بهبود بخشد .

جای تعجب نیست که مردم بعد از آن احساس نشاط کنند !

آیا فرو رفتن  در آب سرد مناسب است ؟

هنگامی که به طور مناسب استفاده می شود ، فرو رفتن در آب سرد می تواند سلامت فیزیولوژیکی و روانی ما را بهبود بخشد . با این حال ، خطراتی نیز وجود دارد .

اگر باردار هستید ، مشکلات تنفسی یا قلبی دارید ، از فشار خون بالا رنج می برید یا ریه های ناسالم دارید ، از انجام حرکات سرد خودداری کنید . انجام این کار می تواند بدن شما را در شوک مضر قرار دهد و یک نتیجه بالقوه کشنده ایجاد کند .

به همین دلیل است که همیشه مهم است که قبل از استفاده از سرماخوردگی با پزشک خود مشورت کنید ، به خصوص اگر بیماری زمینه ای دارید .

چه مدت بعد از سونا باید از حمام سرد استفاده کرد ؟

شما تصمیم گرفته اید که آنقدر شجاع باشید که بعد از جلسه سونا در حمام یخ غوطه ور شوید . چه مدت باید این کار را انجام دهید ؟

به طور کلی ، شما باید حداقل 5 ثانیه یا حداکثر 15 دقیقه را در یک حمام یخ بگذرانید . مبتدیان باید نقطه یک دقیقه را هدف قرار دهند ، در حالی که افراد با تجربه تر می توانند بدن خود را تا 10 دقیقه و حتی بیشتر از آن در آب سرد نگه دارند .

هر چیزی بیش از 15 دقیقه می تواند باعث پاسخ هیپوترمی شود ، بنابراین از آن زمان تجاوز نکنید و بیش از هر چیز به بدن خود گوش دهید .

آیا می توانید به جای حمام یخ دوش آب سرد بگیرید ؟

حمام یخ ندارید ؟ مشکلی نیست .

فواید سونا
فواید سونا

به جای آن می توانید از دوش خود استفاده کنید . برای انجام این کار ، قبل از گرفتن دوش آب گرم ، 30 ثانیه تا 8 دقیقه با آب سرد شروع کنید .

دلیل اینکه این کار به اندازه آب سرد موثر نیست این است که به راحتی می توانید قسمتی از بدن خود را از آب سرد دوش خارج کنید . در حمام سرد ، این امر تقریبا غیرممکن است .

به طور کلی ، هر دو حمام یخ و سونا می توانند برای بدن شما مفید باشند ، اگرچه همیشه باید ابتدا از سونا استفاده کنید .

حمام های سرد برای بهبودی آسیب دیدگی مناسب هستند . مطمئناً از حمام سرد نباید مستقیماً بعد از تمرین استفاده کنید ، بلکه باید ساعت ها قبل یا در روز تعطیل خود استفاده کنید .

سونا قبل یا بعد از یوگا و حرکات کششی ( مزایا و معایب )  :

راه های مختلفی برای گنجاندن سونا در روتین خود وجود دارد . اینکه چگونه و چه زمانی این کار را انجام می دهید می تواند دنیای متفاوتی برای شما ایجاد کند . سونا قبل از یوگا و حرکات کششی بهتر است یا بعد از آن ؟

 1. بهتر است بعد از یوگا و حرکات کششی به مدت 15 دقیقه از سونای مادون قرمز برای بهبود ریکاوری عضلات ، محدود کردن کم آبی بدن و بهبود انعطاف پذیری استفاده کنید . اگر ترجیح می دهید از سونا قبل از یوگا استفاده کنید ، زمان خود را به 5 دقیقه محدود کنید و سونای بخار را انتخاب کنید . در حالی که هر دو دستور ، مزایا و معایبی دارند ، همیشه ابتدا با پزشک خود مشورت کنید .

به خواندن مقاله ادامه دهید تا بدانید که آیا بهتر است از سونا قبل یا بعد از یوگا استفاده کنید ، در مورد مزایا و معایب هر کدام ، و اینکه کدام نوع سونا برای انجام حرکات کششی بهترین است !

استفاده از سونا قبل از یوگا بهتر است یا بعد از یوگا ؟

به طور کلی ، بهتر است بعد از جلسه یوگا از سونا استفاده کنید . این به کاهش درد روز بعد و بهبودی کمک می کند ، به ماهیچه های شما کمک می کند مواد زائد متابولیک را دفع کنند ، به کاهش وزن کمک می کند و بدن شما را تشویق می کند تا اندورفین ترشح کند . برای محدود کردن خطرات ، بیش از 15 دقیقه را در داخل نگذرانید .

در ادامه بیشتر به جزئیات خواهیم پرداخت .

استفاده از سونا قبل از یوگا :

یوگا یک تمرین کم تاثیر در نظر گرفته می شود ، اما برای افراد ضعیف مناسب نیست . آن ژست های در سطح متخصص اصلا شوخی بردار نیست . آیا استفاده از سونا قبل از کلاس می تواند به عملکرد بهتر شما کمک کند ؟

استفاده از سونا قبل از یوگا هم مزایا و هم معایبی دارد . استفاده از آن قبل از تمرین می تواند از سفتی عضلات جلوگیری کند و مفاصل شما را گرم کند تا آسیب را محدود کند . با این حال ، در صورت استفاده نادرست ، در معرض خطر گرمازدگی ، کم آبی بدن و حتی آسیب فیزیکی قرار خواهید گرفت .

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا قبل از انجام یوگا سونا بگیرید یا خیر ، می تواند مشکل باشد . بیایید در مورد جوانب مثبت و منفی این امر صحبت کنیم .

نکات مثبت :

استفاده از سونا قبل از انجام یوگا مزایایی دارد . این مزایا دقیقا چیست ؟

استفاده از سونا قبل از یوگا ایده خوبی است زیرا :

    جریان خون را تحریک می کند و از سفتی ماهیچه ها جلوگیری می کند ( به ویژه در هنگام قرار گرفتن در معرض هوای سرد ) .

    به مفاصل کمک می کند تا در هنگام وضعیت بدن آزادتر حرکت کنند .

    به پیشگیری از آسیب کمک می کند .

    دمای بدن ، ضربان قلب و متابولیسم را افزایش می دهد .

    به بهبود کلی انعطاف پذیری کمک می کند .

اینها همه دلایلی هستند که چرا مربیان یوگا ممکن است استفاده از سونا را قبل از تمرین توصیه کنند .

 نکات منفی :

از سوی دیگر ، استفاده از کلاس پیش یوگا سونا چه مضراتی دارد ؟

استفاده از سونا قبل از یوگا ایده بدی است زیرا می تواند :

    هنگامی که زمان زیادی در سونا سپری می شود ، بر عملکرد تمرینی شما تأثیر منفی می گذارد .

    شما را در معرض آسیب هایی مانند گرمازدگی ، کم آبی بدن و آسیب عضلانی قرار می دهد .

    منجر به عوارض سلامتی مانند حملات قلبی یا غش می شود .

    به دلیل خستگی عضلانی ، از نگه داشتن ژست های طولانی مدت جلوگیری کنید .

به این دلایل ، بسیار مهم است که زمانی را که در داخل سونا می گذرانید به 5 دقیقه یا کمتر محدود کنید . به این ترتیب ، بدون تمام معایب ، به مزایای زیادی دست خواهید یافت .

استفاده از سونا بعد از یوگا :

درد روز بعد یکی از بدترین قسمت های شروع یک دوره ورزشی جدید است . آیا استفاده از سونا بعد از یوگا می تواند به بهبود تجربه درد کمک کند ؟

معمولاً توصیه می شود بعد از یوگا از سونا دیدن کنید . انجام این کار به ماهیچه های شما کمک می کند تا سموم را آزاد کرده و سریع تر بهبود یابند ، تولید کورتیزول را کاهش می دهد و تولید هورمون رشد انسانی را افزایش می دهد . این خطرات فقط در صورت استفاده نادرست از سونا مطرح می شود .

اگر شرایط سلامتی دارید که با رفتن به سونا بعد از تمرین تشدید می شود ، همیشه ابتدا با پزشک خود مشورت کنید .

نکات مثبت :

مزایای واضح استفاده از سونا بعد از یوگا و حرکات کششی چیست ؟

استفاده از سونا بعد از تمرین توصیه می شود زیرا :

    درد روز بعد را بهبود می بخشد .

    به عضلات شما کمک می کند تا اسید لاکتیک و سایر مواد زائد متابولیک را آزاد کنند .

    با بالا نگه داشتن ضربان قلب باعث کاهش وزن می شود .

    به شما این امکان را می دهد تا به کشش های خود عمیق تر وارد شوید .

    ذهن شما را آرام می کند و ترشح اندورفین را افزایش می دهد .

به طور کلی ، اضافه کردن سونا به روتین بعد از یوگا به شما کمک می کند تا سریع تر به اهداف تناسب اندام خود برسید !

 نکات منفی :

با این حال ، استفاده از سونا بعد از تمرین معایبی نیز دارد . آنها چه هستند ؟

استفاده از سونا پس از یک جلسه یوگا توصیه نمی شود زیرا اگر در آن زیاده روی کنید ، ممکن است :

فواید سونا
فواید سونا

    افزایش احتمال کم آبی بدن و گرمازدگی ( به دلیل افزایش جریان خون در حین ورزش ) .

    توانایی بدن خود را برای بازیابی و عضله سازی کاهش دهید .

    کاهش وزن را بر افزایش عضله در اولویت قرار دهید ( و از ایجاد توده عضلانی بدون چربی جلوگیری کنید ) .

به همین دلیل مهم است که قبل ، در حین و بعد از تمرین آبرسانی کنید و بیش از 15 دقیقه را در آن سپری نکنید.

قبل یا بعد از یوگا باید از چه نوع سونا استفاده کرد ؟

همه انواع سونا دارای مزایای منحصر به فرد در طراحی خود هستند . کدام یک برای آرامش قبل یا بعد از یوگا مناسب است ؟

قبل از یوگا به مدت 5 دقیقه یا کم تر از اتاق بخار استفاده کنید زیرا رطوبت بالا و دمای کمتری دارد و شما را از گرمازدگی در امان نگه می دارد . به مدت 15 دقیقه بعد از یوگا از سونای مادون قرمز استفاده کنید زیرا بدن شما را از هسته گرم می کند و عمیق تر به عضلات شما نفوذ می کند .

اعمال این دستورالعمل ها در روتین یوگا و سونا بهترین نتایج را به همراه خواهد داشت و از آسیب رساندن به خود جلوگیری می کند .

سونا سنتی :

سوناهای سنتی داغ ترین نوع هستند ، اما آیا برای قبل و بعد از یوگا بهترین هستند ؟

اگر تنها گزینه شما یک سونا سنتی است ، پس از تمرین از آن استفاده کنید . با حفظ سطح هیدراتاسیون و انجام حرکات کششی سبک ، 10 دقیقه را در داخل سونا بگذرانید . استفاده از سونا قبل از تمرین می تواند شما را در معرض خطر کم آبی و آسیب عضلانی قرار دهد .

سونا استاندارد اولین انتخاب ما برای استفاده در هنگام انجام یوگا نخواهد بود ، اما تا زمانی که محدودیت ‌های خود را زیر پا نگذارید ، همچنان می ‌تواند یک افزودنی عالی باشد .

سونا مادون قرمز :

این سوناها بسیار کارآمد هستند . با این حال ، آیا سوناهای مادون قرمز مناسب برای قبل یا بعد از یوگا هستند ؟

سونای مادون قرمز برای استفاده 15 دقیقه بعد از کلاس یوگا مناسب است . آنها در بالا بردن سریع دمای بدن شما موثر هستند و راهی عالی برای کمک به کشش بعد از تمرین هستند . این امر به بهبود عضلات کمک می کند ، سطح کورتیزول شما را کاهش می دهد و به بهبود انعطاف پذیری کمک می کند .

می توانید قبل از کلاس خود از این سونا استفاده کنید . فقط حتما بدن خود را هیدراته کنید زیرا سونای مادون قرمز رطوبت کمی دارند و بلافاصله عرق می کنند .

اتاق بخار :

سونای بخار تعادل کاملی بین رطوبت و گرما دارد . آیا مربی یوگا شما هم اینطور فکر می کند ؟

فواید سونا
فواید سونا

اگر می خواهید قبل از یوگا در سونا بنشینید ، اتاق بخار بهترین گزینه شما است . گرمای آن کمی کم تر از سایر سوناها است و رطوبت زیاد به خنک شدن بدن شما کمک می کند . به این ترتیب ، خطر کم آبی یا غش در حین استفاده از سونا را کم تر می کند .

گذراندن 5 دقیقه یا کم تر در سونا ، شما را از خطراتی که در بالا ذکر کردیم محافظت می کند .

آیا باید قبل یا بعد از حرکات کششی از سونا استفاده کرد ؟

این مقاله نکات استفاده از سونا را همراه با روتین یوگا شما پوشش داده است ، اما در مورد حرکات کششی معمولی چطور ؟

پزشکان در سرتاسر جهان بر اهمیت گرم کردن ماهیچه‌ ها قبل از تمرین مجدد تاکید می ‌کنند ، به همین دلیل است که توصیه می‌ شود قبل از انجام حرکات کششی عمومی از سونا استفاده کنید . 5 دقیقه نشستن در سونا به شل شدن عضلات و مفاصل و بهبود گردش خون کمک می کند . این تمرین خطر آسیب دیدگی را محدود می کند .

می توانید در حالی که در داخل سونا هستید یا پس از اتمام جلسه خود ، حرکات کششی را انتخاب کنید . این امر کاملا به شما بستگی دارد ! دمای بالاتر نه تنها به شما امکان می دهد تا عمیق تر در کشش های خود وارد شوید ، بلکه ترمیم پارگی های میکرو عضلانی ناشی از تمرین را نیز تحریک می کند .

به طور خلاصه ، 15 دقیقه بعد از یوگا ، سونای مادون قرمز را انتخاب کنید تا بهترین نتایج تناسب اندام را داشته باشید و از آسیب دیدگی جلوگیری کنید .

اگر بعد از تمرین ، حرکات کششی عمومی انجام می دهید ، ابتدا به مدت 5 دقیقه در سونا قدم بگذارید تا به شما کمک کند از روال ریکاوری خود بیشترین بهره را ببرید !

سونا قبل یا بعد از سرما درمانی – ایمن ترین و موثرترین روش

کرایوتراپی یک روند جدید رایج برای درمان بسیاری از مشکلات سلامتی و کاهش درد ، کاهش التهاب و کاهش وزن است . از آنجایی که استفاده از سونا اثرات شگفت انگیز زیادی بر بدن دارد ، برخی ممکن است تعجب کنند که آیا سرما درمانی می تواند قبل یا بعد از سونا برای به حداکثر رساندن فواید آن استفاده شود .

شما می توانید قبل یا بعد از کرایوتراپی از سونا استفاده کنید تا زمانی که جلسات حداقل 6 ساعت فاصله داشته باشند . صبر کردن ضروری است زیرا پریدن از یک دمای شدید به دمای دیگر ممکن است بدن شما را بیش از حد تحت فشار قرار دهد ، آن را در شوک قرار دهد ، باعث تحریک پوست شود و آسیب خاصی به کسانی که با نگرانی‌ های سلامت خاصی مانند فشار خون بالا دست و پنجه نرم می‌ کنند ، وارد کند .

برای اطلاعات بیشتر در مورد بهترین شیوه های جفت شدن سونا و کرایوتراپی و همچنین مزایای احتمالی به خواندن مقاله ادامه دهید .

کرایوتراپی قبل از استفاده از سونا بهتر است یا بعد از آن ؟

سونا و اتاق کرایوتراپی هر دو می توانند فواید زیادی برای بدن شما داشته باشند . به همین دلیل ، بسیاری از مردم به دنبال بهترین راه برای استفاده همزمان از آنها در عین ایمن ماندن هستند .

مردم فنلاند هزاران سال است که از سونا و به دنبال آن دمای خنک به عنوان راهی برای افزایش متابولیسم ، افزایش آدرنالین و تکمیل فرآیند سم ‌زدایی استفاده می‌ کنند .

انجام درمان کرایوتراپی حداقل 6 ساعت پس از یک جلسه سونا به طور کلی توسط اسپاها یا افرادی که تجربه استفاده از هر دو را دارند توصیه می شود . یک جلسه سونا پس از کرایو ممکن است برای برخی افراد بیش از حد تحمل باشد . این تفاوت ‌ها در واکنش ‌های بدن یکی از دلایل اصلی پیشنهاد سونا قبل به جای بعد از آن است .

سرمای کرایوتراپی ، هیپوتالاموس شما ( بخشی از مغز که دمای بدن را کنترل می ‌کند ) را تحت فشار قرار می ‌دهد . این نوع سرما درمانی می تواند برای بدن ، اندام ها و سیستم عصبی بسیار سخت باشد . استفاده از سونا به کار سخت کم تری از بدن نیاز دارد و می تواند به عنوان ” گرم کردن ” برای کارهای سخت استفاده شود .

یکی دیگر از دلایلی که کرایوتراپی بعد از سونا بهتر است استفاده شود ، به دلیل توانایی آن در بستن منافذ شما پس از پاک کردن سونا است . علاوه بر این ، سونا و سرما درمانی ، هر دو به افزایش گردش خون و کاهش التهاب کمک می کنند .

اثرات سونا می ‌تواند ساعت‌ ها یا حتی روزها ادامه داشته باشد ، بنابراین استفاده از اتاقک سرمای چند ساعت پس از سونا می ‌تواند سیستم ایمنی شما را تقویت کند و اثرات را به حداکثر برساند .

آیا می توان بعد از کرایوتراپی ( سرما درمانی ) به سونا رفت ؟

اگرچه به نظر می ‌رسد اکثر استفاده‌ کنندگان از سونا و کرایو ترجیح می‌ دهند از قبل جلسه سونا را انجام دهند ، اما افراد زیادی هستند که بر این عقیده هستند که استفاده از کرایوتراپی در ابتدا برای آنها مؤثرتر است .

می توانید پس از کرایوتراپی به سونا بروید به شرطی که بین جلسات 6 ساعت یا بیشتر صبر کنید . برای کسانی که این توصیه ها را دنبال می کنند ، خطرات شوک قرار دادن بدن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد .

برای کسانی که به دنبال کمک به درد عضلات هستند ، استفاده از سونا در ابتدا بسیار موثر است . افرادی که آسیب های فیزیکی مانند شکستگی دارند باید ابتدا از اتاقک کرایوتراپی استفاده کنند و چند روز بعد یک جلسه سونا داشته باشند .

اگر مطمئن نیستید که آیا باید درمان سرد یا گرم را شروع کنید ، می توانید از پزشک خود و همچنین مرکز سونای خود برای کمک ، مشاوره شخصی بخواهید .

بسته به نوع مزایایی که به دنبال آن هستید ، متخصصان ممکن است یک روتین استفاده از سونا و کرایو را توصیه کنند .

آیا باید از سرما درمانی و سونای مادون قرمز با هم استفاده کرد ؟

استفاده از کرایوتراپی در کنار سونای مادون قرمز می تواند به خوبی یکدیگر را تکمیل کند . اگرچه هر یک از این جلسات می تواند تسکین و یا درمان متفاوتی را ارائه دهد ، اما اثرات متداخل زیادی نیز وجود دارد . استفاده از این دو به صورت هم افزایی می تواند برخی از نتایج را بهینه کند .

اگرچه گرمای شدید و سرمای شدید در دو طرف طیف قرار دارند ، اما هر دو توانایی افزایش جریان خون ، ترشح نوراپی ، بهبود بازسازی پوست جدید و سم زدایی بدن را دارند .

در این مقاله چند مزیت مشترک کرایوتراپی ( سرما درمانی ) و سونای مادون قرمز وجود دارد :

 • بهبودی آسیب دیدگی
 • درد عضلانی
 • تسکین استرس
 • کاهش التهاب
 • بهبود پوست خشک
 • خواب بهتر

سرما درمانی یا سونا کدام بهتر است ؟

بسته به اینکه در حال تلاش برای درمان هستید و چه علائمی در آن زمان دارید ، کرایو یا سونا ممکن است گزینه بهتری باشد .

اگرچه اتاق‌ های کرایوتراپی و اتاق‌ های سونا هر دو ابزار بسیار خوبی برای استفاده در هنگام تسکین درد یا سلامت کلی هستند ، چیزهای زیادی وجود دارد که یکی می‌ تواند انجام دهد که دیگری نمی ‌تواند انجام دهد .

اگر سرماخوردگی ، زخم های باز ، آسم ناشی از سرما یا عفونت سینوسی دارید ، بهتر است از سونا استفاده کنید . این بیماری ها با گرما بهتر درمان می شوند ، زیرا دمای سرد می تواند علائم را بدتر کند .

اگر سردرد یا میگرن دارید ، دچار کم ‌آبی هستید ، علاقه ‌مند به کاهش وزن هستید ، یا به دنبال تسکین سریع‌ تر درد در کوتاه ‌مدت هستید ، از سرما درمانی بهتر است .

به طور کلی ، اگر بتوانید هم دماهای بالا و هم دمای پایین را تحمل کنید ، فکر نمی‌ کنیم یکی بهتر از دیگری باشد .

مزایای بالقوه استفاده از کرایوتراپی چیست ؟

اکنون که ثابت کرده ‌ایم کرایوتراپی و سونا را می‌ توان به طور همزمان مورد استفاده قرار داد ، ممکن است در مورد مزایای خاص کرایوتراپی به تنهایی تعجب کنید .

در اینجا برخی از مزایای بالقوه استفاده از اتاقک کرایوتراپی آورده شده است :

فواید سونا
فواید سونا
 • علائم میگرن را کاهش می دهد .
 • تحریک عصبی را بی حس می کند .
 • کمک به درمان اختلالات خلقی و بهبود خلق و خو .
 • درد ناشی از آرتریت را کاهش می دهد .
 • ممکن است متاستاز تومورهای کم خطر را کند کند .
 • ممکن است به پیشگیری از اختلالات شناختی کمک کند .
 • درماتیت آتوپیک و سایر بیماری های پوستی را درمان می کند .
 • التهاب را کاهش می دهد .
 • خواب بهتر را ترویج می کند .

مزایای بالقوه استفاده از سونا مادون قرمز چیست ؟

یک سونا مادون قرمز می تواند مزایای خاص خود را داشته باشد که با مزایایی که ممکن است از گذراندن وقت در یک سونا یا اتاق بخار سنتی دریافت کنید متفاوت است .

برخی از مزایای بالقوه سونا مادون قرمز عبارتند از :

 • خواب بهتر .
 • ذهن و بدن را آرام می کند .
 • سم زدایی داخلی و خارجی بدن را انجام می دهد .
 • درد عضلات را تسکین می دهد .
 • درد آرتروز مفاصل را کاهش می دهد .
 • پوستی شفاف و سفت تر را فراهم می کند .
 • گردش خون را بهبود می بخشد .
 • ممکن است به افراد مبتلا به سندرم خستگی مزمن کمک کند .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : سونا ، سونا چوبی ، سونا خشک ، فواید سونا


مطالب مرتبط با موضوع سونای خشک :

WhatsApp us