بهتر است چه نوع چوبی را برای ساخت پله ها انتخاب کنید : بلوط ، راش یا کاج

هنگام برنامه ریزی برای ساخت یک راه پله در خانه خود ، با یک انتخاب روبرو می شوید – ساختن پله ها از چوب کاج ارزان قیمت یا سرمایه گذاری بیشتر در تولید پله ها از بلوط یا چوب راش . در این مقاله به شما در درک این موضوع کمک می کنیم .

 چوب به چوب های نرم ، ارزان قیمت ، صمغی ، مخروطی و چوب سخت که فاقد رزین است و چگالی و سختی بالایی دارد تقسیم می شود . کاج و صنوبر از چوب های نرم ، بلوط و راش از چوب های سخت هستند . چرا وقتی می توانید پس انداز کنید ، هزینه بیشتری بپردازید ؟

پاسخ بسیار ساده است – چوب های نرم ، مانند کاج ، قادر به تحمل بارهای سنگین روی پله ها مانند چوب های سخت نیستند . افتادن اشیاء مختلف روی پله ها ، راه رفتن روی آن با پاشنه ، آثاری از پنجه حیوانات – همه اینها به سرعت بر چوب ارزان قیمت تأثیر می گذارد . با توجه به این واقعیت که جایگزینی راه پله یا قطعات آن یک فرآیند پیچیده و گران است – بدون صرفه جویی ! چنین ساختار پیچیده ای به عنوان یک راه پله باید با بالاترین کیفیت ممکن ساخته شود و ایجاد آن باید برنامه ریزی شود ، به یاد داشته باشید که پله ها برای ماندگاری ساخته شده اند . با ایجاد یک راه پله بلوط یا راش ، نیازی به صرف زمان و هزینه برای تعمیر آن ندارید – چنین پلکانی بدون از دست دادن ظاهر و کیفیت شما برای مدت طولانی دوام خواهد آورد .

مشخصات چوب

چوب مناسب برای پله چوبی
چوب مناسب برای پله چوبی

مرکز تضمین کیفیت نازک کاری پله های چوبی سخت را برای برآورده کردن تمام الزامات ایمنی و دوام ممکن تولید می کند . تجهیزات مورد استفاده برای ساخت پله ساخت ایتالیا ، بلژیک ، فنلاند و البته روسیه است . در فرآیند ایجاد و نصب پله ها ، ما فقط از مواد حرفه ای استفاده می کنیم . ما همچنین از فناوری‌ هایی برای تولید محصولات و کارهای نصب و راه ‌اندازی توسعه یافته توسط فن ‌آوران خود استفاده می‌ کنیم . تیم ما متشکل از بهترین متخصصان در این زمینه است .

ما برای چه کسی کار می کنیم ؟ ما پله های چوبی را به سفارش خریداران خصوصی تولید می کنیم و همچنین با طراحان ، شرکت های ساختمانی و سازمان های تجاری با شرایط خاص به طور فعال همکاری می کنیم .

امروزه کاج ، توس ، راش و بلوط محبوب ترین و رایج ترین گونه های چوبی در تولید دکوراسیون ایران هستند . شخصی که برای اولین بار تصمیم می گیرد دکوراسیون چوبی بخرد همیشه این سوال را دارد که ” دکوراسیون را از کدام چوب انتخاب کنم ؟ ” در زیر مقایسه هر 4 نوع چوب ، ویژگی ها ، مزایا و معایب آنها آورده شده است . در یک برش کاج ، هسته قهوه ای – قرمز / زرد و چوب صنوبر زرد متمایل به سفید به وضوح متمایز می شوند – انتقال بین آنها به خصوص در درختان بالغ کاملاً تیز است . چوب کاج سرشار از گذرگاه‌ های رزینی تا قطر 0.1 میلی ‌متر است که در هر نوع اره ‌زنی قابل مشاهده است . استحکام چوب کاج بادوام ، صمغی و نسبتاً سخت است ، به ویژه در هسته – 0.52 گرم در سانتی متر مکعب ، چسبناک و نسبتاً مستعد تاب خوردگی است . چوب کاج به راحتی اره می شود ، فرآوری می شود و اتصال دهنده ها را به خوبی نگه می دارد ، کاملاً رنگ آمیزی می شود و با لکه آغشته می شود . رنگ کاج دارای رنگ ناهمگن ، اغلب در لکه ها و گره ها است . اگر از رنگ و بافت طبیعی آن استفاده می کنید ، باید در نظر داشت که دکوراسیون ” کاج طبیعی ” یا در سبک قومی روستایی و روشن یا در فضای داخلی زیر شیروانی ، ” خانه های آلپ ” و موارد مشابه مناسب خواهد بود .

ویژگی چوب کاج این است که چه در رنگ های بسیار ملایم و چه در رنگ های اشباع ، سودمندتر به نظر می رسد . بهترین انتخاب رنگ های طبیعی برای این چوب : ” شکلاتی ” ، ” کاراملی تیره ” ، ” عسل گندم سیاه ” است . با توجه به نمونه ، کاج برس ، سفید شده یا به سادگی لاک شده به نظر می رسد .

تصویر توس دارای رنگ سفید مایل به زرد یا سفید با چوب مایل به قرمز و قهوه ای است ، چوب دل و سنبله تفاوتی ندارند ( چوب غیر هسته ای ) . پرتوهای هسته روی آن فقط در یک بخش شعاعی قابل مشاهده است ، افزایش سالانه کمی متفاوت است ، فقط در اواخر رشد به خوبی بیان می شود . چوب توس می ‌تواند دارای لکه‌ های قهوه ‌ای مایل به قرمز یا ساختار الیاف خاصی باشد که ناشی از دندانه‌ زنی است ، یک نقص ژنتیکی که باعث می‌ شود الیاف به‌صورت پیچ خورده و نامنظم رشد کنند . این رذیله در نجاری یک فضیلت محسوب می شود ، زیرا به شما امکان می دهد محصولات بسیار زیبایی به دست آورید . گاهی اوقات آنها با میکروب مبتلا به عفونت ویروسی روبرو می شوند که در نتیجه آن لکه های پوستی در چوب وجود دارد که هنگام برش ، نقاط قهوه ای ( لکه ها ) و راه راه ایجاد می کنند . چنین نقص بیولوژیکی یک ارزش غیرقابل انکار در ایجاد محصولات است .

قدرت ویژگی های توس ظاهر آن را تعیین می کند . متراکم ترین و بادوام ترین چوب توس آهنی است که کمی پایین تر از آن چوب توس زرد ، سنگی و سیاه است . در تولید دکوراسیون عمدتاً از توس آویزان ( زگیل دار ) و پرزدار استفاده می شود که از نظر تراکم و استحکام بین انواع سخت و نرم – 0.65 گرم بر سانتی متر مکعب – در موقعیت متوسط ​​قرار می گیرد . چوب چسبناک و کشسان است که این امکان را فراهم می کند .

برای تولید عناصر مجعد ( خم شده ) با استحکام بالا ، به عنوان مثال ، لاملا برای پایه های دکوراسیون ارتوپدی ، که در فروشگاه ما مجهز شده اند . همین ویژگی ها به چوب توس اجازه می دهد تا اتصالات را محکم نگه دارد ، محکم به هم بچسبد – محصولات ساخته شده از آن به سختی شل و شکسته می شوند . به همین دلیل است که در بخش های اداری عمدتاً از توس ساخته می کنند ، زیرا این دکوراسیون اغلب در معرض بارهای چرخه ای قرار می گیرند .

حکاکی روی تخت یا صندلی توس ، کابینت می تواند پیچیدگی بالایی داشته باشد ، بدون اینکه سریع شکسته شود . با این حال ، توس به هیچ وجه در برابر رطوبت مقاوم نیست : سریع تر از سایر چوب ها پوسیده می شود و غیرقابل استفاده می شود یا تحت تأثیر یک قارچ قرار می گیرد .

رنگ ، هنگامی که دکوراسیونی با رنگ روشن ، صاف و یکنواخت مورد نیاز است ، توس بهترین انتخاب است . ترکیبی از توس رنگ آمیزی شده صاف و بلوط طبیعی ، بافت دیدنی به دست می رساند – آنها به طور فزاینده ای در طراحی دکوراسیون مدرن استفاده می شوند و به شما امکان می دهند محصولات خارق العاده و جذابی ایجاد کنید .

استفاده از توس در رنگ طبیعی پذیرفته نیست زیرا محصولات ناتمام به نظر می رسند . اما چوب توس را می توان با رنگ های چوب گونه های گران قیمت ، تقلید از بافت آنها رنگ آمیزی کرد . همچنین ، توس برای نقاشی با لعاب ( سفید ، عاج و غیره ) عالی است ، به لطف خواص توس ، مینای آن ظاهر خود را برای سالها حفظ می کند .

تصویر چوب راش سفید ، رنگ زرد یا قرمز کمی دارد . اگر درخت قدیمی باشد ، چوب ممکن است قرمز مایل به قهوه ای باشد . راش دارای پرتوهای هسته گسترده و لایه های سالانه است که موجی هستند و طراحی جالبی را ایجاد می کنند . با برش شعاعی تنه ، پرتوها در ظاهر به نوارهای براق یا ” آینه ” تبدیل می شوند ، با یک برش مماسی تبدیل به ” دانه ” قهوه ای می شوند که به الگوی لکه دار یا ” دوکی ” می دهد .

استحکام در راش ، چوب راش متراکم ، نسبتاً سخت – 0.68 گرم در سانتی‌متر مکعب است ، دارای بالاترین قابلیت خم شدن در بین گونه‌ های ارائه شده است ، کاملاً پردازش شده و هر نوع پرداختی را با بازگشت زیبایی شناختی بالا می ‌پذیرد . با استفاده طولانی مدت ، راش از نظر استحکام خیلی کمتر از بلوط نیست ، زیرا دکوراسیون ساخته شده از آن سال ها دوام می آورد . اما چوب راش از نظر مقاومت در برابر پوسیدگی از بلوط بسیار ضعیف تر است ، رطوبت هوا را با شدت بیشتری جذب می کند و راش از نظر تمایل به آسیب بیولوژیکی از کاج رتبه پایین تری است . اما دکوراسیون واقع در یک اتاق خشک توسط همه موارد فوق خوب عمل می کند پس به مکان انتخای تان دقت داشته باشید . هنگام سفارش تخت یا میز و یا کابینت های ساخته شده از راش ، محصولاتی زیبا و شیک با بافتی غنی ، رنگ اصیل ، مقاوم در برابر سایش و بادوام دریافت خواهید کرد .

رنگ راش از نظر رنگ درختی همه کاره است . در رنگ های سفید ، عاج ، ونگ ، گردویی تیره و روشن ، شاه بلوط ، زیبا و نجیب به نظر می رسد . سطوح باشکوه از راش سفید شده و طبیعی ساخته شده است که با لاک بی رنگ پوشانده شده است .

تصویر رنگ هسته بلوط – قهوه ای تیره یا روشن : هسته پر از تیل است  – برآمدگی سلول هایی که لثه ها ، تانن ها ، رزین ها را جمع می کنند . چوب بلوط زرد مایل به قهوه ای است . تنه بلوط با پرتوهای هسته ای بسیار توسعه یافته رشد می کند که تا حد زیادی الگوی مشخصه چوب را تشکیل می دهد . زیبایی محصولات بلوط نیز با بافت بزرگ و بسیار رسا چوب مشخص می شود . زیبایی بلوط به طور کامل در محصولات چوب جامد آشکار می شود .

استحکام چوب بلوط دارای استحکام استثنایی در چگالی نه چندان زیاد – 0.69 گرم بر سانتی متر مکعب است .

برش چوب بلوط دشوار است ، به خصوص انجام حکاکی خوب – چوب شکافته می شود ، و الگودهی آن ، با انتخاب ناموفق یک واحد چوب ، عناصر را غیر قابل بیان می کند . بنابراین ، در محصولات بلوط ، اغلب ، نخ از یک ماده متفاوت ساخته می شود . بلوط در برابر آسیب های بیولوژیکی ، استرس فیزیکی – بلند مدت و کوتاه مدت ، قدرت مخرب آب بسیار مقاوم است . با دوام نامحدود – دکوراسیون بلوط ماندگاری نامحدودی دارند ، چوب بلوط به دلیل زیبایی که دارد یکی از با ارزش ترین چوب ها است .

رنگ بلوط آنقدر نجیب است که اغلب به سادگی با لاک شفاف پوشانده می شود و فقط بر شأن چوب تأکید می کند – الگوی آن ، درخشش طبیعی ، بافت رسا . بلوط لاک زده بلوط سفید شده زیبا است ، تقلید از رنگ دکوراسیون قدیمی اروپایی ، که به معنای واقعی کلمه سفید ( آهک ) شده است تا مرتب به نظر برسد و در اثر پوسیدگی و حشره آسیب نبیند . سفید دارای سایه های زیادی است – خاکستری تیره ( “سالخورده ” ) ، خاکستری روشن ( ”  قطب شمال ” ) ، صورتی ، یاسی .

دکوراسیون ساخته شده از چوب بلوط سفید شده به فضای داخلی جذابیت خاصی می بخشد ، به نظر می رسد جایگزینی برای بازسازی و براقیت مد روز باشد ، به همین دلیل است که در فضای داخلی کلاسیک و قدیمی ، به ویژه آنهایی که به دوران استعمار گرایش دارند ، بسیار محبوب است . بلوط پتینه شده دارای خواص مشابهی است .

چوب قبل از رنگ آمیزی قلم مو زده می شود – الیاف نرم تابستانی با یک برس سفت برداشته می شوند ، به طوری که در نتیجه الیاف سخت بیرون می آیند و یک الگوی چوب منحصر به فرد را تشکیل می دهند . سپس چوب با مینای سفید ، رنگ آمیزی می شود و رگه های در معرض آن به طور طبیعی رنگ می شوند یا با رنگ تیره تری پوشانده می شوند .

بلوط پتینه شده

بر اشرافیت بلوط و رنگ ” عاج ” تأکید می کند . محصولات در این رنگ بسیار گران به نظر می رسند ، به فضای داخلی وقار ، اصالت ، قدمت و حس کلاسیک می بخشند .

مقایسه قیمت

قیمت نوع خاصی از چوب بر اساس کیفیت آن تعیین می شود . بلوط دارای بهترین ترکیب از خواص کاربردی و زیبایی شناختی است ، زیرا ساخت دکوراسیون از آن گران تر از دیگران است . راش از نظر ارزش پس از بلوط و سپس توس است . هزینه محصول نهایی نیز تحت تأثیر فناوری های تولید است ، به عنوان مثال ، برس زدن ،  و پیچیدگی طراحی ، استفاده از پتینه ، لاک و رنگ . به طور خلاصه ، چندین نتیجه می توان گرفت :

1 . هنگام انتخاب دکوراسیون ارزان قیمت ، باید کاج یا توس را انتخاب کنید . علاوه بر این ، هنگام انتخاب صندلی  ، اولویت باید به توس داده شود ، زیرا . از شل شدن دکوراسیون خیلی بیشتر از کاج جلوگیری می کند .

 2 . برای انتخاب دکوراسیون گران تر ، باید  چوب راش یا بلوط را ترجیح دهید . ویژگی های استحکام این نوع چوب ها کاملاً به یکدیگر نزدیک است ، بنابراین آنها عمدتاً بین الگوها انتخاب می شوند . همچنین اغلب برای پردازش انواع بلوط اضافی ( پتینه ، سفید کردن ، و غیره)  استفاده می شود . تختخواب ، میز کنار تخت ، کمد و همچنین کابینت و دکوراسیون کابینت سفارشی – رویاهای خود را با ما به واقعیت تبدیل کنید !

دکوراسیون را از چه نوع چوبی انتخاب می کنید ؟ با وجود مشترک شدن مواد مختلف در ساخت وسایل دکوراسیون ، چوب طبیعی موقعیت پیشرو خود را از دست نداده است . سازگاری با محیط زیست ، ضد حساسیت ، زیبایی منحصر به فرد طبیعی و دوام دکوراسیون چوب طبیعی به ویژه اهمیت داشته و دارد . در میان انواع چوب محبوب برای ساخت دکوراسیون ، همیشه بلوط و کاج خودنمایی می کنند . چوب بلوط یکی از با ارزش ترین و معتبرترین چوب های سخت است ، کاج یکی از گونه های سوزنی برگ سنتی است ، اما از نظر خواص جذابیت کمی ندارد . دکوراسیون چوب بلوط از دیرباز به عنوان استانداردی از پیچیدگی ، ظرافت و اعتبار در نظر گرفته شده است و یکی از ویژگی های تغییر ناپذیر خانه های ثروتمند بوده است . امروزه اما ، کمی تغییر کرده است ، و دکوراسیون چوب بلوط یکی از پرطرفدارترین و هرچند گران در میانِ گزینه ها باقی مانده است . از جمله مزایای دکوراسیون بلوط جامد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

استحکام و دوام باور نکردنی ، قابلیت اطمینان و ایمنی بالا ؛ زیبایی منحصر به فرد چوب و خواص تزئینی که به صنعتگران اجازه می دهد تا شاهکارهایی را ایجاد کنند که هر فضای داخلی را تزئین می کند ، علیرغم این واقعیت که بلوط عمدتاً در یک ژانر کلاسیک در نظر گرفته می شود .

ویژگی ها و خواص چوب بلوط

چوب بلوط با تعدادی ویژگی منحصر به فرد متمایز می شود که به لطف آنها دکوراسیون خاص می شود که از زیبایی شناسی شروع می شود و به ویژگی های عملیاتی ختم می شود : بافت زیبایی که با وجود پرتوهای قلبی شکل شفاف ، مشخص می شود و چوب صنوبر سبک الیاف آن بسیار قوی هستند که پردازش را دشوار می کند .

برای کار با بلوط به برش های بسیار سخت شده نیاز است . بلوط یک چوب سخت است . سختی با روش برینل با قرار دادن سطح مورد آزمایش با یک توپ فولادی سخت شده به قطر 10 میلی متر با نیروی 100 کیلوگرم تعیین می شود .

برای بلوط ، این رقم 3.7 کیلوگرم بر میلی متر مربع است . این بدان معنی است که دکوراسیون بلوط جامد به راحتی خراشیده نمی شوند ، خم نمی شوند و آسیب نمی بینند . در هر صورت دکوراسیون چوب بلوط کاملاً بازسازی شده است که بارها در عمل ثابت شده است .

چوب مناسب برای پله چوبی
چوب مناسب برای پله چوبی

چوب بلوط با سختی و استحکام بالا کاملا انعطاف پذیر و پلاستیکی است که تاثیر مثبتی بر خواص تزئینی دارد . این آرایه به تکنیک های مختلف پردازش تزئینی انعطاف پذیر است : کنده کاری ، برس زدن به منظور بافت و پیری مصنوعی ، رنگ آمیزی ، سفید کردن .

حتی قفسه ‌های نازک بلوط می‌ توانند وزن قابل توجهی را برای مدت طولانی بدون تغییر شکلِ غیرقابل برگشت تحمل کنند . خواص شیمیایی بلوط مقاومت در برابر پوسیدگی آن را تعیین می کند .

توده و بر این اساس ، نمای دکوراسیون بلوط عملاً از تغییرات رطوبت و دما نمی ترسند ، که باعث می شود دکوراسیون از چوب  بلوط جامد نه تنها برای آشپزخانه ، بلکه برای حمام نیز ساخته شود .

یک واقعیت جالب ، توانایی چوب بلوط برای تغییر رنگ به بنفش تیره با رنگ سبز در طول تماس مستقیم طولانی مدت با آب است . این نادرترین رنگی است که به طور طبیعی به دست می آید . چنین چوبی گران ترین است . با این حال ، این مثال به وضوح دوام ، قابلیت اطمینان و پایداری بلوط جامد را نشان می دهد .

چوب مناسب برای پله چوبی
چوب مناسب برای پله چوبی

دکوراسیون چوب کاج جامد برای ساخت گونه های چوبی دکوراسیون محبوبیت کمی ندارد . از یک طرف به انواع برترین چوب تعلق ندارد و به همین دلیل یکی از مقرون به صرفه ترین گزینه ها محسوب می شود ، از طرف دیگر دکوراسیون کاج جامد به دلیل ترکیبی از خواص ، ویژگی ها و ساختار محبوبیت بیشتری پیدا می کند .

مشخصات : ویژگی های چوب کاج و دکوراسیون ساخته شده از این چوب ، دارای رنگ زرد ملایم و الگوی برجسته ای است که اغلب با عناصر روستایی است که به آن جذابیت خاصی می بخشد . دکوراسیون کاج اتاق را با راحتی پر می کند و فضای خاصی از سادگی و طبیعی بودن ایجاد می کند . بنابراین ، دکوراسیون چوب کاج برای دکوراسیون داخلی در کشور ، قومی ، اکو ، سبک اسکاندیناوی و تنوع بسیار زیاد ، یکی از مناسب ترین انتخاب ها در نظر گرفته می شود .

کاج یک چوب نرم است ( شاخص سختی برینل 2.49 کیلوگرم بر میلی متر مربع است ) ، در حالی که از نظر ویسکوزیته و شکل پذیری بالا تفاوتی زیادی با سایر چوب ها ندارد ، که همین امر کار برای خم شدن این چوب را دشوار می کند . بنابراین ، دکوراسیون اغلب دارای خطوط مستقیم و طراحی لاکونیک است که با روح و شخصیت خود چوب هماهنگ است . همچنین در تصویر زیر می توانید سختی جانکا کاج را مشاهده کنید :

چوب مناسب برای پله چوبی
چوب مناسب برای پله چوبی

نرمی چوب یکی دیگر از ویژگی های بارز طراحی و ساخت دکوراسیون یعنی حجیم بودن آن است . کانترها و قفسه های نازک قادر به تحمل وزن قابل توجه نیستند . سطوح افقی نازک یک منطقه بزرگ تحت تأثیر وزن خود به تدریج می توانند فرورفته و تحت تأثیر وزن خود تغییر شکل دهند . به همین دلیل ضخیم می شوند . با توجه به چنین ویژگی های فیزیکی و زیبایی شناختی ، با وجود انعطاف پذیری چوب کاج برای پردازش ، به سختی می توان حکاکی های ظریفی را بر روی دکوراسیون پیدا کرد . بنابراین ، دکوراسیون چوب کاج جامد با سبک خاص خود متمایز می شود .

خواص شیمیایی به گونه‌ای است که چوب حاوی فیتون‌ سیدهایی است که هوا را از باکتری ‌ها و ویروس ‌های مضر که سیستم ایمنی را تقویت می‌ کنند ، پاک می‌ کند و در هوا آزاد می ‌کند . دکوراسیون چوب کاج مخصوصاً برای خانه هایی که کودکان و افراد دارای نقص ایمنی در آن زندگی می کنند توصیه می شود .

چوب مناسب برای پله چوبی
چوب مناسب برای پله چوبی

دکوراسیون چوب کاج برای اتاق های مختلف مناسب است : تخت و کمد برای اتاق خواب ، میز ، صندلی ، قفسه برای اتاق نشیمن ، به عنوان دکوراسیون آشپزخانه یا دکوراسیون راهرو برای همه مکان ها و فضا ها یک انتخاب ایده ال خواهد بود . با این حال ، هنگام انتخاب دکوراسیون برای اتاق هایی با شرایط خاص ، باید توجه ویژه ای به وجود پردازش چوب ویژه با ترکیبات ویژه ای داشت که ساختار چوب را از آسیب ، تغییر شکل و پوسیدگی محافظت می کند .

چوب بلوط یا کاج ؟ دکوراسیون چوب کاج و بلوط هر دو در نوع خود منحصر به فرد و تکرار نشدنی هستند . چوب کاج به شما امکان می دهد از بهترین جذابیت های چوب طبیعی لذت ببرید ، در حالی که ارزان است . بلوط معتبر ، ظریف و بادوام است . اینکه کدام گزینه را انتخاب کنید به شما بستگی دارد .

ما دکوراسیون با کیفیت تضمین شده – هم چوب کاج و هم بلوط را ارائه می دهیم . ما منتظر تماس های شما هستیم ، فروشگاه آنلاین ما همیشه در خدمت شماست ! فن آوری های مدرن امکان استفاده از چوب را به عنوان قاب برای پنجره ها فراهم می کند و آنها را از تمام شاخص های منفی که باعث ناراحتی می شود خلاص می کند . به همین دلیل ، هر نوع چوبی را می توان پایه قرار داد .

بیشترین استفاده در شرایط کنونی عبارتند از : چوب بلوط ، کاج اروپایی و کاج . هر کدام از این انواع نکات مثبت و منفی خود را دارند که دامنه کاربرد و محبوبیت آنها را مشخص می کند .

اما ترجیح شما کدام یک از این چوب ها است ؟ بیایید همه چیز را تا آنجا که ممکن است با جزئیات بررسی کنیم .

بلوط به شایستگی در میان انواع برترین چوب ” توپخانه سنگین ” نامیده می شود .

علاوه بر این که با انواع تراکم بالا متفاوت است ، بسیار جذاب نیز می باشد . هر پنجره ای که بخواهید بسازید با پنجره های دوجداره چوب بلوط با قابلیت اطمینان و کاربردی بسیار بالا همراه خواهد بود . هنگام تصمیم گیری برای اولویت دادن به پنجره های چوب بلوط ، به این بیندیشید که می توانید قابلیت اطمینان ، دوام و شاخص های ظاهری بسیار بالا را بدست آورید .

در عین حال ، این ماده به دلیل مقاومت در برابر ضربه و آسیب مشهور است . به لطف راه حل های مدرن درمان ، می توان به حداکثر ایمنی آتش سوزی دست یافت و از آسیب چوب توسط آفات جلوگیری کرد . اما بلوط از نظر وزن زیاد و هزینه بالا دارای معایبی است . همین ویژگی هاست که خریداران را از خرید دور می کند .

پنجره های چوب کاج رایج ترین نوعی است که در صنعت نجاری مورد استفاده قرار می گیرد . این نوع مقرون به صرفه ، ارزان و دارای دوام عالی است . رزین های معطری که در داخل چوب قرار دارند فضای راحتی را در خانه ایجاد می کنند . اما ، آنها همچنین یک نقطه ضعف بزرگ دارند . مسئله این است که وقتی چوب گرم می شود ، رزین ها از ترک ها شروع به ترشح می کنند .

آنها همچنین قابل اشتعال هستند و حتی مواد خاصی در برابر این خاصیت ، برای محافظت وجود ندارد .

پنجره های کاج اروپایی تقریباً در وسط محبوبیت قرار دارد – درست بین چوب بلوط و کاج . مانند نسخه های قبلی تمام ویژگی های مثبت اصلی را دارد و در عین حال عاری از معایب است . اما ، کاج اروپایی عیب خود را در تغییر شکل هندسی در هنگام خشک شدن نشان می دهد . به همین دلیل ، بهتر است پنجره هایی از جنس کاج اروپایی را از قطعات چسب زده درست کنید ، نه از یک آرایه .

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : پله چوبی ، پله چوب بلوط ، پله راش ، پله کاج

منبع : pristineblue.ru


مطالب مرتبط با موضوع پله چوبی :


WhatsApp us