ایده پله شیشه ای
ایده پله شیشه ای

با برخی از شگفت‌انگیزترین طرح‌های پلکان شیشه‌ای که در زیر فهرست شده‌اند، فضاهای زندگی را مطبوع‌تر و روشن‌تر نشان دهید. ما مطمئن هستیم که شما در اولین مرحله عاشق آنها خواهید شد!

راه پله های شیشه ای امروزه به یکی از ویژگی های اساسی طراحی خانه های مدرن تبدیل شده اند. آنها فراتر از یک هدف کاربردی، به عنوان آثار هنری نیز دیده می شوند که ظاهر و احساس خانه شما را تا حد زیادی ارتقا می دهند. مهم نیست که چه نوع ماده ای برای طراحی ساختار پایه/نرده یا خود طرح راه پله استفاده می شود، پله های شیشه ای در نهایت زیبا و براق به نظر می رسند.

راه پله های شیشه ای دارای مزایای بی شماری هستند ؛ مانند:

آنها در مقایسه با چوب و سایر مصالح ساختمانی استاندارد سازگار با رطوبت هستند که به معنی عدم وجود موریانه یا زنگ زدگی است
اگر به درستی نصب و نگهداری شوند، محکم‌تر هستند و عمر طولانی‌تری دارند. با این حال، از آنها در مناطق کم تردد برای جلوگیری از هر گونه تصادف استفاده کنید
آنها سازگار با محیط زیست هستند و استفاده از آنها کاملاً ایمن است.
آنها هزینه نگهداری پایینی دارند زیرا بدون دردسر هستند و کیفیت شیشه نیز با گذشت زمان بدتر نمی شود.
آنها فضا را روشن می کنند زیرا اجازه می دهند نور منعکس شود یا از آنها عبور کند. شفافیت و نامحسوس بودن آن باعث می شود فضای داخلی جادارتر و دلپذیرتر به نظر برسد
آنها همه کاره هستند زیرا می توانند به زیبایی با هم ترکیب شوند و در ترکیب با مواد دیگر استفاده شوند تا جذابیت زیبایی شناسی چشم نوازی به اتاق ببخشند.
آنها همچنین می توانند از انواع مختلف شیشه و طرح های منحصر به فرد ساخته شوند، اعم از مارپیچ، مستقیم، شناور و غیره.
اگر می‌خواهید از چه نوع شیشه‌ای برای راه پله‌تان استفاده کنید و در چه نوع/شکلی استفاده کنید، ما قبلاً تکالیف را برای شما انجام داده‌ایم. بعداً از ما تشکر خواهید کرد!

انواع شیشه برای راه پله

شیشه مقاوم (شیشه سکوریت/شیشه ایمن)

این ایمن ترین نوع شیشه برای راه پله است و چهار تا شش برابر قوی تر از شیشه های تصفیه نشده است.
در برابر ضربه مقاوم است.
سطح آن به دلیل فرآیند تلطیف کمی مه آلود به نظر می رسد.
نسبتاً گرانتر از شیشه فلوت است.

شیشه فلوت (شیشه معمولی/شیشه تخت/شیشه شفاف)

برخلاف شیشه های مقاوم در برابر حرارت مقاوم نیست.
نسبتاً آنقدر قوی و مقاوم در برابر ضربه نیست.
سطحی تمیز، شفاف و کاملاً صاف دارد.
به دلیل ظرافتی که دارد کاربرد محدودی دارد.
با گذشت زمان نصب و نگهداری آن سخت تر می شود.
قیمت آن نسبت به شیشه سکوریت کمتر است.

شیشه لمینت (نوعی دیگر از شیشه ایمنی)

از دو یا سه صفحه شیشه ای با لایه های پلاستیکی/وینیل تشکیل شده است.
استفاده از آن به دلیل چسبندگی چندین لایه قوی و ایمن است.
تمام لایه های خود را در صورت شکستن دست نخورده نگه می دارد و یک الگوی ترک خوردگی تار عنکبوت روی سطح خود ایجاد می کند.
در برابر حرارت مقاوم است.
می توان آن را به سرعت نصب کرد و به کاهش صدا کمک می کند.

شیشه مات (شیشه نیمه شفاف).

این تعادل کامل بین حریم خصوصی و نور را فراهم می کند زیرا کاملاً شفاف نیست.

شیشه اچ شده (شیشه تزئینی)

طرح راه پله شیشه ای حکاکی شده برای کسانی که عاشق نقوش گل یا هندسی هستند و می خواهند آنها را روی سطح شیشه تکرار کنند، انتخابی عالی است.
با فرآیندی به دست می آید که در آن یک سری برش های کوچک (قالب ها) در سطح شیشه با استفاده از مواد ساینده یا اسیدی پس از تولید آن ایجاد می شود.

شیشه رنگیاز پنل‌های شیشه‌ای کاملاً رنگی خودداری کنید زیرا برخی از رنگ‌ها بر اساس ویژگی‌های اصلی نور را به طور متفاوتی جذب و منعکس می‌کنند. از رنگ سبز روشن یا آبی روشن برای جلوه ای ظریف تر اما منحصر به فرد استفاده کنید.

نوع طراحی

مارپیچی شکل (صرفه جویی در فضا)
منحنی شکل (قوس حلزونی)
سبک شناور (رایزرها در هوا معلق هستند و هیچ چیزی زیر آن نیست)
جعبه ای شکل (از بالا به پایین در دو طرف یا هر دو طرف پوشانده شده است)
L شکل (نیم چرخان / ربع چرخان)
I شکل (مستقیم)
به سبک دوبلکس (پله دو نفره)
U شکل (نیم چرخان)

موارد استفاده در راه پله

پله ها/آج ها
نرده
نرده ها

انواع مکانیسم های نرده

نرده شیشه ای Standoff (پانل های شیشه ای با سیلندرهای فولادی ضد زنگ گرد محکم می شوند).
نرده شیشه ای گیره دار (پانل های شیشه ای با گیره های شیشه ای که روی پایه ها، کفش ها یا نرده ها نصب می شوند، محکم می شوند).
نرده شیشه ای Dadoed (پانل های شیشه ای در داخل کفشک پایین و نرده بالایی محکم می شوند).
انتخاب طرح راه پله شیشه ای ایده آل برای خانه شما آنقدرها هم که به نظر می رسد آسان نیست. برای انتخاب نهایی خود باید عوامل زیر را نیز در نظر بگیرید:

فضای موجود و چیدمان – فضا و چیدمان خانه خود را در نظر بگیرید. اگر خانه شما بزرگ است و بالعکس، به سراغ پله های تزئینی بیشتری بروید.
افراد ساکن در خانه – قبل از تصمیم گیری در مورد نوع طراحی مورد استفاده، وضعیت هر فردی که در خانه زندگی می کند را در نظر بگیرید. اگر بچه‌ها و افراد مسن وجود دارند، می‌توانید برای ایمنی بیشتر از نرده‌ها استفاده کنید و همچنین یک منطقه فرود در بین آن‌ها قرار دهید.
مواد – مطمئن شوید که ترکیب موادی که برای ساختن پله ها یا تکمیل نمای آن استفاده می کنید باید محکم و محکم باشد تا بتواند بار سنگین را حمل کند و از هر نوع حادثه جلوگیری کند.
سطح راحتی – برای سطح بالاتری از راحتی، به سراغ پله های عریض تر و نسبتاً کم شیب بروید. در این مورد از استفاده از پله های دایره ای یا مارپیچ خودداری کنید.
بودجه – از قبل برای پروژه راه پله خود بودجه ای در نظر بگیرید زیرا به شما کمک می کند تا از چه نوع موادی که می توانید استفاده کنید و همچنین طراحی راه پله را انتخاب کنید. اگر سردرگم هستید و در مورد ضخامت مواد و سایر عوامل به مشاوره نیاز دارید، با یک متخصص مشورت کنید.
تضمین ذهنی – تک تک جزئیات را به دقت تجزیه و تحلیل کنید، همه عوامل را در نظر بگیرید و تنها زمانی که 100٪ از همه چیز مطمئن هستید، آخرین مرحله را انجام دهید. چون تعویض پله آسان و ارزان نیست!
بیایید اکنون به پرطرفدارترین ایده‌های طراحی راه پله‌های شیشه‌ای که صاحبان خانه‌های مدرن به دنبال آن هستند، بپردازیم.

طراحی راه پله به سبک جعبه با پانل های شیشه ای از سقف تا کف

این طرح راه پله به سبک جعبه ای با پانل های شیشه ای عمودی از سقف تا کف، حس آرامش بی نظیری را به فضا می بخشد. ضریب ایمنی را تقویت می کند و همچنین نور منطقه را به حداکثر می رساند.

ایده پله شیشه ای
ایده پله شیشه ای

طرح راه پله نرده شیشه ای منحنی

این پلکان چوبی شناور با رنگ قهوه ای روشن با یک صفحه شیشه ای منحنی منحنی که در امتداد یک طرف قرار دارد، زیبا به نظر می رسد. همراه با کفپوشی با رنگ مشابه، یکپارچگی را به فضای داخلی اضافه می کند.

اجرای پله چوبی
اجرای پله چوبی

طراحی پلکان شیشه ای بدون قاب

آیا این راه پله شیشه ای بدون قاب زیبا و با کلاس به نظر نمی رسد؟ براق بودن و سطح شفاف آن باعث می شود که سطح زمین دنج و سبک به نظر برسد. به راحتی با سبک معماری موجود و دکوراسیون خانه ترکیب می شود.

ایده پله شیشه ای
ایده پله شیشه ای

طراحی پلکان شیشه ای با نرده های فلزی

این طرح پلکان کف شیشه ای با نرده های فلزی حال و هوای مدرن و جسورانه ای را به راهرو می بخشد. دیوار طبیعی در سمت چپ و قسط سبک در سمت راست ظاهر کلی منطقه را کاملا متعادل می کند و شیک مینیمال به نظر می رسد.

ایده پله شیشه ای
ایده پله شیشه ای

طراحی پلکان شیشه ای مدرن

این طرح پلکان شیشه ای و فولادی مدرن، هوشمندانه و از نظر زیبایی شناسی جذاب به نظر می رسد. به‌عنوان یک تقسیم‌کننده بصری، فضای ذخیره‌سازی زیر پله‌ها و نمایشگر عکس خانوادگی در بالا را نیز به زیبایی جدا می‌کند.

ایده پله شیشه ای
ایده پله شیشه ای

راه پله مارپیچ با نرده شیشه ای

این راه پله مارپیچ با نرده شیشه ای سلطنتی و مجلل به نظر می رسد. نرده فولادی در دو طرف کل راه پله را با تکیه گاه اضافی فراهم می کند و کف های مرمری وسیع را تکمیل می کند. لوستر بزرگ در قسمت بالایی، یک عنصر سبک اضافی به فضا می بخشد.

ایده پله شیشه ای
ایده پله شیشه ای

طراحی راه پله از جنس استیل و شیشه

اگر دوست دارید عناصر مدرن و روستایی را در دکوراسیون خود ترکیب کنید، این طرح راه پله از جنس استیل و شیشه بهترین گزینه شماست. سنگینی بصری پله های بلوک چوبی به خوبی با پانل های شیشه ای و نرده های فولادی کاهش می یابد و گیاهان سبز به چشم انداز منطقه طبیعی می بخشند.

ایده پله شیشه ای
ایده پله شیشه ای

طرح راه پله نرده استیل با پانل های آینه

این طرح راه پله نرده استیل ضد زنگ با بخش های پانل آینه ای بسیار خیره کننده است. آنها نور اطراف سرسرا را به یک اندازه منعکس می کنند و فضا را مطبوع و روشن جلوه می دهند. همچنین به خوبی با کفپوش چوبی مطابقت دارد.

ایده پله شیشه ای
ایده پله شیشه ای

طراحی راه پله چوبی و شیشه ای

این نرده چوبی و شیشه ای راه پله فورا احساس راحتی و گرما را به شما القا می کند. تیرهای عمودی چوب روشن و کف های افقی ظاهری براق ایجاد می‌کنند و پنل‌های شیشه‌ای کناری به ما اجازه می‌دهند مستقیماً از سراسر اتاق غذاخوری با طبیعت ارتباط برقرار کنیم.

ایده پله شیشه ای
ایده پله شیشه ای

امیدواریم وبلاگ ما به اندازه کافی الهام بخش شما باشد تا طرح راه پله شیشه ای زیبا را در خانه خود بگنجانید و آن را به نقطه گفتگوی جالبی بین دوستان خود تبدیل کنید. بنابراین، فقط منتظر نمانید و بلافاصله شروع کنید! همچنین، اگر طرحی از لیست را دوست داشتید در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

مطالب مرتبط با موضوع پله :

WhatsApp us