پله های فضای باز نیاز به برنامه ریزی و طراحی دقیق دارند. این به این دلیل است که آنها در معرض شرایط آب و هوایی مختلف و پدیده های طبیعی مانند باران، تگرگ، گرد و غبار و برف هستند. از آنجایی که آنها در ایجاد ظاهری زیبا و دلپذیر به خانه شما کمک می کنند، مهم است که زمان کافی را برای انتخاب طرح و موضوع دکوراسیون مناسب برای چنین پله هایی اختصاص دهید. در اینجا 15 بهترین طراحی پله در فضای باز برای هر خریدار خانه آورده شده است :

ایده های طراحی پله در فضای باز

پله های چوب پلانک روشن

یک راه آسان برای روشن کردن پله های بیرونی خانه اضافه کردن یک گزینه نورپردازی به آنها است. یک نورپردازی نواری مخفی و ظریف می تواند برای پله ها بسیار مناسب باشد. مواد چوب تخته را انتخاب کنید تا به پله های خود ظاهری طبیعی و زیبا ببخشید. شما می توانید برای هر پله از یک تابلو نورپردازی گرم و زرد استفاده کنید.

پله های فضای باز
پله های فضای باز

پله های چوب تخته ای نورانی می توانند ورودی خانه شما را روشن کنند

پله های چوبی منتهی به پاسیو

پله های چوبی هرگز از مد نمی افتند! از پله‌های چوبی ساده و در عین حال شیک می‌توان برای رسیدن به پاسیو مبله شما استفاده کرد. شما می توانید از این طرح پله به خوبی در حیاط خانه و همچنین حیاط خلوت خود استفاده کنید. این ایده طراحی ظاهری طبیعی به خانه شما می دهد.

پله های فضای باز
پله های فضای باز

پله های چوبی گزینه زیبایی هستند

راه پله سنگ طبیعی

یک راه پله با سنگ طبیعی برای خانه های دارای باغ عالی است. می تواند درست با دکوراسیون چشم انداز طبیعی ترکیب شود . به سادگی یک راه پله سنگی پیچ در پیچ را حک کنید و آن را با فضای سبز تزئین کنید. این نوع راه پله بادوام و مقاوم در برابر تمام شرایط آب و هوایی سخت است.

پله های فضای باز
پله های فضای باز

راه پله های سنگی زیبایی طبیعی را به نمایش می گذارد

راه پله با کاشی های تک رنگ

اگر می خواهید ظاهری ساده و پیچیده برای پله های بیرونی خود داشته باشید، گزینه کاشی تک رنگ را انتخاب کنید. یک سایه خاکی مانند قهوه ای مایل به زرد، بژ، اخرایی یا قهوه ای را انتخاب کنید. کاشی های مات می توانند زیبایی شناسی بهتری به راه پله بدهند. اگر می‌خواهید بیشتر آزمایش کنید، یک گزینه کاشی دو رنگ، یکی برای بالابر و دیگری برای آج انتخاب کنید.

پله های فضای باز
پله های فضای باز

کاشی های تک رنگ ساده و در عین حال موثر هستند

تزئین شده با گل

آیا می خواهید زیبایی طبیعی پله های بیرونی شما را در بر بگیرد؟ گل بهترین گزینه شماست. اگر پله های بیرونی شما به حیاط جلویی یا باغچه حیاط خلوت باز می شود، درختان انگور و درختچه های خود را به صورت استراتژیک قرار دهید تا به پله های شما جذابیت گلی بدهید. از طرف دیگر، می‌توانید گلدان‌ها و گلدان‌های زیبا، پر از گل‌های رنگارنگ و معطر را در هر پله قرار دهید تا راه پله اثیری به نظر برسد.

پله های فضای باز
پله های فضای باز

گل ها می توانند راه پله ها را زیبا جلوه دهند

سنگ و مرمر

طراحی کلاسیک پله های فضای باز از مواد قدیمی و بادوام مانند سنگ و مرمر به خوبی استفاده می کند. این دو ماده اغلب برای ساخت راه پله در کاخ ها و عمارت های سلطنتی استفاده می شد. همان شکوه را به خانواده خود بیاورید. می‌توانید به مرمر سفید بکر بچسبید تا جذابیت روستایی اجزای سنگ را نشان دهید یا با سنگ مرمر سیاه براق آزمایش کنید.

پله های فضای باز
پله های فضای باز

سنگ و مرمر ترکیبی جاودانه برای طراحی پله های فضای باز است

راه پله باریک مدرن با نور LED

اگر به دنبال یک رویکرد فوق مدرن و پیچیده برای طراحی نمای بیرونی هستید، می توانید پله های باریکی را انتخاب کنید که با نور LED پوشانده شده اند. یک پالت رنگ خنثی و مواد طبیعی مانند سنگ یا آجر را برای پله ها انتخاب کنید. محیط اطراف را حداقلی نگه دارید تا بیشترین تاثیر را داشته باشید.

پله های فضای باز
پله های فضای باز

راه پله های باریک با نور LED به نظر مدرن هستند

کمتر، بیشتر است

هنگام طراحی پله های بیرونی خانه خود، همیشه به اصل ارزشمند “کمتر، بیشتر” اعتماد کنید. به دنبال پله های پهن کمتری بروید تا همه چیز ساده و ظریف باشد. به جای پر کردن پله های زیاد برای منطقه ای با ارتفاع کم، تنها به تعداد لازم پله با ارتفاع کم بسازید.

پله های فضای باز
پله های فضای باز

هیچ جایگزینی برای طراحی ساده وجود ندارد

راه پله مارپیچ

یکی دیگر از طراحی های زیبای پله های فضای باز شامل پله های مارپیچ است. این طرح عمدتاً در قلعه ها و عمارت های قدیمی یافت می شد. در زمان‌های اخیر محبوبیت فزاینده‌ای در خانواده‌های مدرن به دست آورده است و از این رو، باید به اندازه کافی از آن استفاده کنید. اگر خانه شما بیش از یک طبقه دارد، یک راه پله مارپیچ می تواند مناسب برای فرار از آتش یا حتی یک ورودی جانبی باشد.

پله های فضای باز
پله های فضای باز

پله های مارپیچ می توانند گزینه مناسبی برای راه پله در فضای باز باشند

پله های رنگارنگ

اگر می خواهید رنگ های روشنی را به فضای بیرونی خانه خود اضافه کنید، پله های رنگارنگ گزینه مناسبی برای شما هستند. می توانید به سراغ پله های رنگین کمانی بروید یا یک رنگ روشن نارنجی روشن یا زرد را برای پله ها انتخاب کنید. رنگ های براق را انتخاب کنید تا پله های فضای باز خود را به خوبی تزئین کنید.

پله های فضای باز
پله های فضای باز

پله های رنگارنگ امروزه مد شده اند

سنگ مرمر خالص

هیچ جایگزین بهتری برای سنگ مرمر سفید خالص برای طراحی پله های فضای باز شما وجود ندارد. به عنوان یک ماده، سنگ مرمر بسیار بادوام و مقاوم در برابر ناهنجاری های جوی و همچنین کدر شدن است. هنگامی که از سنگ مرمر استفاده می کنید، طرح را بیش از حد پیچیده نکنید. به سادگی از یک یا دو نوع بافت سنگ مرمر متضاد برای عرشه پله های خود استفاده کنید.

پله های فضای باز
پله های فضای باز

پله های مرمر ظریف و پیچیده هستند

موزاییک زیبا

اگر می خواهید جذابیت مدیترانه ای کلاسیک را به پله های فضای باز خود بدهید، پله های موزاییک را انتخاب کنید. تکه های شیشه ای رنگارنگ را برای ردیف کردن پله ها انتخاب کنید. با استفاده از سنگ مرمر یا سنگ خالص برای ساخت آن، پله ها را تمیز و بدون عارضه نگه دارید. هنگام انتخاب کاشی های موزائیک می توانید الگوی رنگین کمانی را انتخاب کنید یا از یک طرح رنگی استفاده کنید.

پله های فضای باز
پله های فضای باز

موزاییک گزینه خوبی برای تزئین راه پله است

پلکان آجری

یک ایده طراحی روستیک برای راه پله های بیرونی خانه شما استفاده از آجر است. آجرهای قرمز قهوه ای جذابیت خام و روستایی به نمای بیرونی خانه شما می بخشد. این را می توان به خوبی برای انواع راه پله های فضای باز، چه در ورودی خانه و چه در حیاط خلوت استفاده کرد.

پله های فضای باز
پله های فضای باز

پلکان های آجری حال و هوای روستایی دارند

پله های بتنی تخت

اگر می خواهید ظاهری براق و صنعتی به نمای بیرونی خانه خود بدهید، طرح پله های بتنی تخت را انتخاب کنید. این ایده طراحی نسبتاً بدون دردسر است و ساخت آن آسان است. از استفاده از هرگونه رنگ یا تزئین اضافی در چنین پله هایی خودداری کنید. بگذارید بتن خاکستری تمام حرف زدن را انجام دهد.

پله های فضای باز
پله های فضای باز

پله های تخت و بتنی جذابیت پیچیده ای دارند

پله های چوبی قهوه ای و سفید کلاسیک

در نهایت، قهوه ای و سفید یک ترکیب کلاسیک در مورد راه پله ها هستند. چوب باکیفیت انتخاب کنید و برای طراحی آج‌ها و برافراشته‌ها از سایه‌های ساده سفید قهوه‌ای استفاده کنید. نرده ها نیز باید در یک طرح رنگی مشابه رنگ آمیزی شوند. از آنجایی که در خارج از منزل قرار دارد، همیشه از چوب با کیفیت برای طراحی پله ها برای طول عمر استفاده کنید.

پله های فضای باز
پله های فضای باز

قهوه ای و سفید ترکیبی کلاسیک برای طراحی پله های فضای باز است

بنابراین، اختصاص زمان و تخیل کافی برای نهایی کردن طراحی صحیح پله های فضای باز برای خانه شما ضروری است . استفاده مناسب از طرح رنگ، مواد و ساختار مناسب برای اطمینان از اینکه راه پله بیرونی شما محکم و زیبا است، بسیار مهم است.


مطالب مرتبط با موضوع پله :

WhatsApp us