معرفی کتاب موفقیت

خانه » Blog » موفقیت » موفقیت در کسب و کار : میانبرهای طلایی زندگی و تفکر
معرفی کتاب موفقیت
معرفی کتاب موفقیت
معرفی کتاب موفقیت
معرفی کتاب موفقیت
معرفی کتاب موفقیت
معرفی کتاب موفقیت
معرفی کتاب موفقیت
معرفی کتاب موفقیت

از کسب و کار تان بزرگ تر باشید:

نگاهی بر تازه های کتاب 

کتاب «خودیاری؛ تفسیر ۵۲ ایده طلایی از ساموئل اسمایلز» نوشته «استیو شیپ ساید» و ترجمه «مریم تقدیسی» از سوی انتشارات ققنوس روانه بازار نشر شد.

شیپ‌ ساید در کتاب حاضر به تفسیر ۵۲ ایده طلایی از ساموئل اسمایلز درباره فضایل و خصوصیات افراد برجسته، سخت‌کوش و درستکار پرداخته و کوشیده است در پایان هر فصل با ارائه تمرینات مختلف، شکلی عملی و کاربردی به توصیه‌ های اسمایلز دهد.

ساموئل اسمایلز( ۱۹۰۴ ـ ۱۸۱۲م)، شاعر و نویسنده بریتانیایی خود نمونه مردی ویکتوریایی بود که شرح حال و خصوصیات افراد برجسته، سخت‌کوش و درستکار را به منظور «آموزش و تزکیه» خوانندگانش گردآوری می‌کرد و هدفش از نوشتن کتاب تنها سرگرم کردن آن‌ ها نبود. به اعتقاد او،‌ بزرگی متعلق به همه طبقات اجتماع است و از این رو به همان اندازه که رهبران را اندرز می‌داد، توصیه ‌هایی هم به زیردستانشان می‌کرد.

اسمایلز کاملا از تفاوت‌ های بین نظریه ‌پردازی درباره زندگی و تجربه بی ‌واسطه آن آگاه بود و تلاش می‌کرد خودیاری را مجموعه‌ای از تصاویر زندگی، نه چکیده زندگی یا میان‌بر زندگی یا روشی جادویی برای زندگی کردن، نشان دهد و مطالعه کردن را کاری سودمند و سازنده می‌دانست. اما معتقد بود مطالعه تنها یکی از شیوه‌های پرورش ذهن است که نفوذ آن بسیار کم‌تر از تجربه بی واسطه زندگی و سرمشق خوب در شکل گرفتن شخصیت است.»

شیپ ساید در مقدمه کتاب درباره اهمیت آن و نیز اندیشه خود اسمایلز آورده است:« «خودیاری» از زمان انتشارش در سال ۱۸۵۹ به یکی از پرفروش‌ترین و پر طرفدارترین کتاب‌های قرن تبدیل شد. اسمایلز در کتاب خود به این نتیجه رسیده است که «بزرگی» خصوصیتی مادرزادی نیست و در دسترس همه قرار دارد، هر چند اصل و تبار آدمی پست و حقیر باشد. چنین نتیجه‌ای در دورانی که ملتی در حال بازسازی خود، الگوهای خود و ایجاد تعادل در قدرت دنیا بود بسیار جذاب به نظر می‌رسد.»

نویسنده مطالب کتاب را به ۵۲ بخش تقسیم کرده و در هر بخش پس از آوردن سخنانی از اسمایلز خود به تحلیل و تفسیر آن‌ ها پرداخته است. همچنین در انتهای هر بخش، توصیه یا تمریناتی برای مخاطب، در راستای گفتار اسمایلز ارائه داده است.

در بخش چهارم درباره اهمیت برنامه ‌ریزی می‌خوانیم: « برنامه ریزی مالی شاید کاری وقت‌گیر و کسل کننده به نظر برسد، ولی از نظر اسمایلز این کار چیزی بیش از صرف برنامه‌ریزی برای تعطیلات سال آینده است. او می‌گوید: «تحقق همه کارهای بزرگ که تمدن و شادی را برای انسان به ارمغان آورده‌اند به دست افراد حسابگر یا صرفه جو صورت گرفته، و افراد ولخرج همیشه برده آن ‌ها بوده‌اند.»» سپس شیپ ساید در تفسیرآن گفته است: « متأسفانه این بدان معنا نیست که ما هم به دلیل چندرغازی که در حساب پس اندازمان داریم جزو افرادی محسوب شویم که «کارهای بزرگی» در تاریخ بشریت انجام داده‌ اند. بلکه منظور اسمایلز این است که فقدان این عامل هم درست مثل فقدان عامل خویشتنداری به این معناست که کنترل زندگی خود را در دست نداریم. اسمایلز روش زندگی «باری به هر جهت» را به تمسخر گرفته، چون به اعتقاد او این روش زندگی به این معناست که کنترل زندگی کاملا در دست عوامل خارجی و سایر افراد قرار دارد…»

در بخش دهم کتاب آمده است: «اسمایلز در عین حال که معتقد بود باید با تمام وجود کارتان را پیگیری کنید، به اهمیت این موضوع هم اشاره کرده که نباید آن‌قدر خود را گرفتار جزئیات کنید که از کار اصلی عقب بمانید. «جوان‌ ها می توانند با یک خط کش یا نخ اندازه‌گیری‌های خود را انجام دهند. ایرادی بر هیچ یک وارد نیست مگر این که ذهنشان را به کوتاهی خط‌کش یا به نازکی آن نخ کنند.» و در توضیح‌ شیپ ساید می‌خوانیم: « همه ما چنین کسانی را دیده‌ایم، انسان‌های کسل‌کننده و تحمل ناپذیری که ساعت ‌ها درباره جزئیات وراجی می‌کنند، چون فکر دیگری غیر از آن در سر ندارند. اگر قرار بود این افراد ریاست سازمان ملل را به عهده بگیرند یا دست تنها سازمان بهداشت جهانی را اداره کنند، این مسئله قابل اغماض بود، ولی موضوع این است که اکثر آن‌ ها پیش پا افتاده‌ترین کارهای دنیا را در دست دارند.» 

تفسیرهای جالب توجه کتاب حاضر درباره خودیاری خواننده را قادر می‌سازد تا توصیه‌های یکی از مشهورترین کتاب‌های دنیا در زمینه خودیاری و خودسازی را عملی کند. هدف شیپ‌ساید نشان دادن ماهیت جاودانه نگرش‌های اسمایلز از طریق زنده کردن آن‌ها در بافت زندگی امروز است. 

کتاب «خودیاری، تفسیر ۵۲ ایده طلایی از ساموئل اسمایلز» نوشته «استیو شیپ» ساید با ترجمه مریم تقدیسی توسط انتشارات ققنوس منتشر شد.
 کتاب حاضر در ۱۷۴ صفحه و شمارگان ۲۰۰۰ نسخه به چاپ رسیده و با قسمت ۴۵۰۰ تومان وارد بازار نشر شده است.


اسمایلز در عین حال که معتقد بود باید با تمام وجود کارتان را پیگیری کنید، به اهمیت این موضوع هم اشاره کرده که نباید آن قدر خود را گرفتار جزئیات کنید که از کار اصلی عقب بمانید. «جوان ها می توانند با یک خط کش یا نخ اندازه گیری های خود را انجام دهند. ایرادی بر هیج یک وارد نیست مگر این که ذهنشان را به کوتاهی آن خط کش یا به نازکی آن نخ کنند.»

همه ما چنین کسانی را دیده ایم، انسان های کسل کننده و تحمل ناپذیری که ساعت ها درباره جزئیات وراجی می کنند، چون فکر دیگری غیر از آن در سر ندارند. اگر قرار بود این افراد ریاست سازمان ملل را به عهده بگیرند یا دست تنها سازمان بهداشت جهانی را اداره کنند، این مسئله قابل اغماض بود، ولی موضوع این است که اکثر آن ها پیش پا افتاده ترین کارهای دنیا را در دست دارند.

شاید این افراد با کسل کردن دیگران می خواهند انتقامشان را از جامعه بگیرند. ولی به احتمال بسیار موضوع این است که آن ها هدف را نمی بینند و نه تنها نمیدانند چطور باید کار را انجام دهند، بلکه این را هم نمی دانند که آن ها را به کدام سمت پیش می برد. نمی توان خود کار را هم مقصر دانست. انجام دادن کاری کسالت بار نیست که انسان را کسل می کند؛ خود فرد است که باید بیش تر تلاش کند و اجازه ندهد موضوعی ناچیز و قراردادی مثل عنوان یک کار او را تعریف کند. اسمایلز در این مورد فلشیه اسقف نایمز را مثال زده است. این اسقف در جوانی شمع ساز بود و پزشکی به خاطر این موضوع او را دست انداخت. اسقف در پاسخ او گفت: «اگر تو در همان شرایطی متولد می شدی که من متولد شدم، احتمالاً هنوز هم شمع ساز بودی.»

اسمایلز برای هر کاری که خوب انجام می شود احترام و ارزش قائل است، ولی منظور او این است که کارهای سطح پایین نباید باعث پایین آمدن سطح انتظار از زندگی شوند. کسانی به بزرگی می رسند که با این که می دانند کارشان سطح پایین است، در حد توان و امکانات خود زندگی می کنند، ولی قدم بعدی ای را که باید در آینده بردارند در نظر می گیرند.

انجام ندادن کار فقط به این دلیل که از سطح شما پایین تر است یا وسواس درباره به دست آوردن یک شغل و چیز دیگری غیر از آن را ندیدن، هر دو عواملی اهریمنی اند که ما را از تحقق قابلیتمان باز می دارند. مشکل این جاست که ما به سادگی می توانیم اجازه دهیم شغلمان افق دیدمان را اشغال کند و جلو نور خورشید را بگیرد، به خصوص اگر اکثر وقت آزادمان را به آداب معاشرت با همکارانمان یا کسانی بگذرانیم که در همان مسیر شغلی کار می کنند .

منبع : وبسایت 

گرداوری گروه فن و هنر – بخش موفقیت


معرفی جدیدترین کتاب های موفقیت در بازار

جشن زندگی برای روپرت مك كرون در لندن شروع شد. جایی كه او شغلی خوب در بانك داشت و زندگی هماهنگ با برنامه‌ها پیش می‌رفت اما ناگهان روپرت متوجه شد كه از كارش راضی نیست و احساس فرسودگی و بیماری سراغش آمد .

 جشن زندگی برای روپرت مك كرون در لندن شروع شد. جایی كه او شغلی خوب در بانك داشت و زندگی هماهنگ با برنامه‌ها پیش می‌رفت اما ناگهان روپرت متوجه شد كه از كارش راضی نیست و احساس فرسودگی و بیماری سراغش آمد. این بود كه برای بهبود به آفریقای‌جنوبی سفر كرد و این كتاب نتیجه فرایند بهبود اوست كه به‌‌خوبی برای ما بازگو كرده است:

زندگی زنجیره‌ای تمام‌نشدنی از چالش‌های مختلف است. وقتی كارهایی را انجام می‌دهیم كه دوست داریم، از مشكلات زندگی ترس كمتری خواهیم داشت و وقتی بتوانیم با این مشكلات روبه‌رو شویم، می‌توانیم به جلو پیش برویم و اختیار زندگی را در دست بگیریم و رشد كنیم.

كافی است خودمان را باور داشته باشیم. هدف‌های مشخصی در زندگی داشته باشیم و برای رسیدن به زندگی موفق، مسئولیت آنچه در زندگی‌مان رخ می‌دهد را بپذیریم. باید یاد بگیرید كه با قلب خودتان به خود احترام بگذارید، وقتی به خودتان احترام بگذارید، می‌توانید بدون هراس زندگی كنید. در این صورت است كه دیگر قضاوت‌های دیگران برایتان مهم نیست. با احترام به خودتان می‌توانید به دیگران هم احترام بگذارید.

كتاب: جشن زندگی  نویسنده: روپرت مك كرون  ترجمه: فرشید قهرمانی  نشر: مثلث  قیمت: 5هزار تومان

 

 

قوانین ایده‌آل بودن

 

تا به‌حال به این اندیشیده‌اید، آخرین‌باری كه هدیه‌ای را دوست نداشتید، دریافت كردید چه عكس‌العملی داشتید؟ یا اینكه چه زمان‌هایی اگر سكوت می‌كردید، بهتر بود؟ اینكه اگر دوست خود را طور دیگری به پدرومادرتان معرفی می‌كردید، اكنون احساس بهتری داشتید. هیچ‌وقت موقع بازی درگیر این مسئله نبودید كه چطور آبرومندانه ببازید یا پیروز شوید؟ جایی كه ماندن برایتان خسته‌كننده است، باید چه عملكردی داشته باشید؟ آیا برای شما هم نوشتن یك دعوتنامه رسمی سخت است؟ چقدر خوشحال می‌شوید اگر آداب صرف غذا را به خوبی بدانید؟ شاید باورش سخت باشد،‌ اما دانستن جواب همین سؤال‌های به ظاهر ساده و اینكه بدانید چرا، چطوری، كی و كجا به بایدها و نبایدها عمل كنید، تاثیر عمیقی بر زندگی شما خواهد داشت.

منظور از شخصیت ایده‌آل داشتن،‌ این نیست كه اوقات خوشی نداشته باشید. درحقیقت آگاهی از نحوه درست انجام‌دادن كارها، به صورت مفرح و درعین حال آرامش‌بخش خواهد بود اما اگر می‌خواهید رفتاری مودبانه داشته باشید، قوانینی وجود دارد كه باید از آنها پیروی كنید. شما با همراهی این كتاب به شخصیت ایده‌آل نزدیك‌تر خواهید شد. اگر از همین حالا پیروی از این قوانین را آغاز كنید، سال‌ها در ذهنتان باقی خواهد ماند.

مردم با مشاهده شما خواهند گفت: «خب، چه شخصیت ایده‌آلی!» با این حساب دوستان خوب فراوان و اوقات بسیارخوشی انتظار شما را می‌كشند.

 

كتاب: شخصیت ایده‌آل باشید!   نویسنده: برایان كوریتس و جان بریجز  ترجمه: مژگان احمدی  قیمت: 4500 تومان

 

ارتباط، كلید خوشبختی

 

مهم‌ترین قانونی كه در زندگی باید آموخت، این است كه زندگی شما فقط درصورتی بهتر می‌شود كه خودتان بهتر شوید و كلید خوشبختی شما در زندگی، ارتباط است؛ آنچه مهم است كیفیت زمان است نه كمیت آن. طبق گفته یك موسسه مطالعاتی- روانشناسی، 85درصد خوشبختی شما در زندگی‌تان از تعاملات با كسانی است كه برایتان مهم هستند و تنها 15درصد باقی‌مانده خوشبختی شما برآمده از دستاوردهایتان خواهد بود.

 

مسلما شما هم به‌دنبال تعادل در زندگی‌تان هستید؛ حال این تعادل ممكن است حول محور مدیریت زمان باشد یا شاید بتوان گفت حول محور مدیریت زندگی تشكیل شده باشد. برای مدیریت هرچه بهتر زندگی‌تان با دانستن «اصول موفقیت» رشد چشمگیرتری خواهید داشت.

 

اینكه چقدر به خودتان احترام می‌گذارید و برای خودتان ارزش قائل هستید، نشان‌دهنده عزت‌نفس شماست و با كنترل و مدیریت 24ساعته زندگی‌تان طبق اصول موفقیت، شما می‌توانید احساسی بسیارعالی درباره خودتان و زندگی‌تان داشته باشید. واقعیت این است كه برای اینكه به موفقیت دست پیدا كنیم، نه‌تنها باید در كاری كه می‌كنیم خوب باشیم، بلكه باید دیگران هم خوب‌بودن ما را درك كنند. چون انسان‌ها موجوداتی ادراكی هستند.

 

شاید باورش سخت باشد اما با صرف انرژی و زمانی‌كه داوطلبانه به دیگران می‌دهید، سرعت شما بسیار زیاد می‌شود. این یكی از سریع‌ترین راه‌ها برای بالارفتن از نردبان موفقیت است.

 

كتاب: اصول موفقیت  نویسنده: برایان تریسی  ترجمه: ابوذر كرمی  نشر: نسل نواندیش  قیمت: 4800 تومان

 

میلیونر شوید

 

در هر 60 ثانیه، یك نفر به دنیای میلیونرها می‌پیوندد! این موضوع حقیقت دارد. در هر دقیقه از هرروز، یك جای این دنیای بزرگ یك میلیونر خلق می‌شود. به طوری كه میلیون‌ها میلیونر وجود دارد. بسیاری از میلیونرها، ویژگی‌های یكسانی دارند. شما نیز باید راهبردها و فنون آنها را یاد بگیرید و به‌علاوه، از باورها و نگرش‌های آنها برای خلق ثروت بهره‌مند شوید.  همه ثروتمندان روش كار مشخصی دارند. آنها این روش را طی سال‌ها آزمون و خطا كسب كرده‌اند و اكنون برایشان قابل پیش‌بینی است. همه میلیونرهای دنیا، معیارهای میلیونی داشته‌اند. آیا شما هم چنین معیارهای دارید؟

 

می‌دانید بهترین روش‌های كسب درآمد، چه ویژگی‌هایی دارند؟ هرقدر میلیونر روشنفكر بیشتری وجود داشته باشد، دنیای بهتری خواهیم داشت. با اضافه‌شدن هر تعداد میلیونر دردهه آینده، موجی از میلیونرهای روشنفكر به وجود می‌آید كه با قسمت‌كردن ثروت مالی و علمی خود، آینده اقتصادی دنیا را متحول خواهند كرد. میلیونر روشنفكر یك دقیقه‌ای بودن، به همین سادگی است:

كاری كه دوست دارید را انجام دهید. ارزش زیادی برای خود و كارتان قائل باشید. به كارتان عشق بورزید.

كتاب: میلیونر یك دقیقه‌ای  نویسنده: مارك ویكتور هنسن، رابرت آلن  ترجمه: امیر بهنام  قیمت: 7900 تومان

گرداوری گروه فن و هنر ایران زمین

منابع : برترینها


مطالب مرتبط با موضوع موفقیت :

WhatsApp us