استاندارد پله معلق

راه پله های معلق می تواند برای والدینی که فرزندان خردسال دارند ترسناک باشد، اما لازم نیست که اینطور باشند. پله های معلق یا راه پله های روباز، تا زمانی که مطابق با استانداردهای کد بین المللی مسکونی.

پله معلق
پله معلق

چه چیزی یک راه پله را خطرناک می کند؟

سه چیز اصلی در مورد ایمنی راه پله وجود دارد: وزن، نگرانی از سقوط، و عوامل لغزش. اگر به دنبال یک پلکان شناور هستید، حتماً در مورد این سه عامل سؤال کنید زیرا برای ایمنی راه پله های روباز بسیار مهم هستند.

راه پله شناور یا معلق چقدر وزن را تحمل می کند؟

شما می خواهید مطمئن شوید که راه پله شما می تواند وزن چندین نفر را برای دهه های آینده تحمل کند. پله های شناور زیبا هستند، اما باید بتوانند کارکرد حمل و نقل افراد از یک طبقه به طبقه دیگر را نیز انجام دهند.

یک پله باید بار متمرکز 200 پوند را تحمل کند. در یک فوت مربع

آیا فرزند من از طریق رایزرهای باز سقوط خواهد کرد؟

در یک راه پله سنتی، رایزر قطعه عمودی است که دو کف را به هم متصل می کند (قطعات افقی که روی آنها قدم می گذارید). پله‌های شناور، در جستجوی مینیمالیسم و ​​حفظ توهم شناور، از شر رایزرها خلاص می‌شوند و هوای آزاد را رها می‌کنند

بیان می‌کند که یک راه پله نمی‌تواند دارای رایزر باز بیش از 4 اینچ باشد. با کف 3.5 اینچی، تنها 3.75 اینچ فاصله وجود دارد.

این کدها با در نظر گرفتن کودکان کوچک طراحی شده‌اند و تضمین می‌کنند که هر کودکی که به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند از پله‌ها بالا برود، نمی‌تواند از طریق بالابرهای باز سقوط کند.

آیا پله ها لغزنده خواهند بود؟

اولین چیزی که باید از آن مطمئن شوید این است که در هنگام بالا و پایین رفتن از پله ها ، یک نرده قابل چنگ زدن داشته باشید. خیلی نرده بزرگ می‌تواند خطری باشد، زیرا نگه داشتن آن سخت است، در حالی که خیلی کوچک نرده، سطح کافی برای گرفتن را نمی‌دهد. برای اکثر مردم، یک نرده برای بالا و پایین رفتن از پله های شناور بیش از اندازه کافی کمک می کند. اگر همچنان نگران سر خوردن روی پله ها هستید، از نوارهای دستگیره Viewrail در جلوی کف های خود استفاده کنید. فلز اصطکاک بیشتری نسبت به چوب تمام شده ایجاد می کند و چسبندگی بهتری به شما می دهد.

این گزینه عالی برای کاهش خطر لغزش است و در عین حال زیبایی حداقلی و محجوب را حفظ می کند.

راه حلی که باعث کشش بیشتر می شود این است که یک نوار چسب دار و بدون لغزش بگیرید و آن را در جلوی کف پله خود قرار دهید. این یک سطح با اصطکاک بالا ایجاد می کند اما زیبایی طبیعی کف چوب را منحرف می کند. راه حل های نوار چسب در کاربردهای تجاری رایج هستند اما می توانند در پروژه های مسکونی استفاده شوند.

همه راه پله ها می توانند خطرناک باشند

از آنجایی که سفر از یک طبقه به طبقه دیگر همیشه خطر سقوط بیشتری ایجاد می کند، همیشه هنگام بازی کودکان در نزدیکی راه پله مراقب باشید. فرقی نمی کند که راه پله شناور باشد یا سنتی، زیرا خطرات سقوط یکسان است.

باز هم، مطمئن شوید که به قوانین حاکم بر راه پله ها توجه داشته باشید. اگرچه سازنده یا پیمانکار شما ممکن است فکر کند کدها مزاحم هستند، اما آنها برای محافظت از شما و خانواده شما در برابر آسیب جدی وجود دارند. تا زمانی که طبق این کدها بسازید، پله های شناور خطر بیشتری نسبت به راه پله های سنتی برای کودکان ندارند.

مطالب مرتبط با موضوع پله :

WhatsApp us