ترفندهای نقاشی

10 نکته و تکنیک نقاشی که مورد علاقه متخصصان است

ترفندها و جلوه های خلاقانه رنگ می تواند زیبایی منحصر به فردی را به خانه بیاورد – و هر چه خلاقانه تر باشند ، بهتر خواهد بود .

ترفند ها و تکنیک های رنگ کاری چوب
ترفند ها و تکنیک های رنگ کاری چوب

ترفندها و تزئینات رنگ های تزئینی در طراحی داخلی به طور فزاینده ای محبوب شده اند .

رنگ چیزی بیش از رنگین کمان است : « وقتی می گوییم رنگ ، منظور ما سایه های ژله ای اشباع نیست – منظور ما رنگ در تمام شکوهش است ، از رنگ های ارگانیک ، رنگ ‌های سفید و سایه‌ های گلبرگ ظریف تا عمیق ‌ترین آبی‌ های شب ، سبز ، طلایی و قرمز . »

تزئین خانه ‌های ما با رنگ در طول قرنطینه بسیار خلاق ‌تر شد – و این روندی است که همچنان در حال تکامل است .

استفاده از ترفندهای رنگ آمیزی بر روی سقف ، فراموش کردن گوشه های اتاق به عنوان محل اتصال بین رنگ ها ، و انتخاب جدا شدن دیوارهای میانی و همچنین رنگ آمیزی واحدها و مبلمان آشپزخانه در سایه هایی که باعث شادی ما می شود – همه اینها ظاهر خانه هایی که ما در آن زندگی می کنیم را متحول کرده است .

فکر می‌ کنیم امسال شاهد اشتیاق مداوم برای رنگ و الگو باشیم . ما همچنان به معرفی جزئیات رنگ در خانه‌ هایمان ادامه می ‌دهیم تا نکات جالب بیشتری را در خود جای دهیم .

ما ایده ‌های رنگ آمیزی و ترفندهای رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کرده ‌ایم و نشان می ‌دهیم که چگونه رنگ را در انواع تنظیمات طراحی داخلی معرفی کنیم تا به شما کمک کند طرحی کاملاً جدید در خانه خود ایجاد کنید .

ترفندهای رنگ آمیزی – برای هر اتاق و سطح خانه

ما با انبوهی از متخصصان رنگ و طراحی همکاری کرده ‌ایم تا هیجان ‌انگیزترین گرایش ‌های رنگ را برای سال پیش رو به شما معرفی کنیم . این ترفندهای رنگ آمیزی ظاهری کاملاً جدید را برای خانه شما القا می کند .

1 . کاری کنید که اتاق بزرگ تر به نظر برسد

ترفند ها و تکنیک های رنگ کاری چوب
ترفند ها و تکنیک های رنگ کاری چوب

اگر به دنبال آزمایش رنگ اتاق خواب هستید ، انتخاب رنگ به اندازه اثر نهایی مهم است . در میان گزینه‌ های مورد علاقه ، سایه‌ های خنثی هستند تا فضایی فوق ‌العاده آرام ‌بخش ایجاد کنند . تمرین طراحی خود را انجام دهید و برای اتاق خواب رنگ های گرم و دنج را توصیه می کنیم که ذهن را منحرف یا تحریک نمی کند .

در اتاق خواب اصلی این خانه ، ما از رنگ و کاغذ کتابخانه روژ II در قسمت پایین دیوار استفاده کردیم و از همان رنگ با 50 درصد رنگ سفید مخلوط شده تا سایه روشن تری برای قسمت بالایی ایجاد کنیم . این تکنیک رنگ آمیزی نه تنها باعث افزایش جذابیت می شود بلکه لبه های اتاق را نیز محو می کند و باعث می شود سقف بلندتر و اتاق بزرگ تر به نظر برسد .

2 . تخته سر خود را به یک اثر هنری تبدیل کنید

اتاق خواب با تخته سر نقاشی شده

ترفند ها و تکنیک های رنگ کاری چوب
ترفند ها و تکنیک های رنگ کاری چوب

تدبیر ، کمی تخیل و بودجه محدود ، طراح داخلی این تخته سر منحصر به فرد و چشمگیر را به این سوی سوق داده است .

طراح توضیح می‌ دهد : « ما با ساختن پارچه ‌های تخته سر ، پول زیادی پس انداز کردیم . ما پارچه های بوم را تهیه کردیم و سپس از گلدان های نمونه رنگ سبز برای ایجاد الگو استفاده کردیم . ما با Vert De Terre by Farrow & Ball به عنوان رنگ پایه شروع کردیم و بر روی آن با سایه های سبز روشن تر و تیره تر Farrow & Ball استفاده کردیم . »

نتیجه کلی بافتی جنجالی است – ضربات قلم مو حس حرکتی را ایجاد می کند که به عمق می افزاید و این ایده تخته سر را بیشتر شبیه یک قطعه هنری می کند . یک تکه کتانی قدیمی در پشت به نرمی قاب فلزی می افزاید .

3 . به شومینه روکش مرمری مصنوعی بدهید

اتاق نشیمن با شومینه سنگ مرمر مصنوعی

ترفند ها و تکنیک های رنگ کاری چوب
ترفند ها و تکنیک های رنگ کاری چوب

همانطور که این ایده های رنگ آمیزی اتاق نشیمن نشان می دهد اتاق نشیمن مکان مناسبی برای آزمایش ترفندها و تکنیک های رنگ آمیزی است.

طراح می گوید : « کار درخشانی انجام دادیم تا به نظر برسد شومینه از مرمر قرمز ساخته شده است . فقط مطمئن شوید که زمان لازم را برای به دست آوردن یک پرداخت واقعا زیبا و صاف صرف کنید .

4 . یک  حس خاص به دیوارهای خود وارد کنید

اتاق سبز با دیوار بافت با استفاده از رنگ

ترفند ها و تکنیک های رنگ کاری چوب
ترفند ها و تکنیک های رنگ کاری چوب

هنگام تصمیم گیری در مورد بهترین ایده های رنگ آمیزی راهرو ، دیوارهایی با بافت ظریف انتخاب های هوشمندانه ای هستند . رنگ بندی را می توان با مواد مختلف ترکیب کرد تا با استفاده از برس یا اسفنج با تکنیک های مختلف شستشو انجام شود .

راه های زیادی برای استفاده خلاقانه از رنگ وجود دارد . اگر می‌ خواهید جلوتر بروید ، جلوه ‌های رنگ تخصصی را بررسی کنید تا عمق دیوار خود را فراتر از آنچه رنگ معمولی می ‌تواند به دست آورد ، بسازید .

5 . از رنگ برای ایجاد مناطق مختلف در یک اتاق استفاده کنید

آشپزخانه آبی با دیوارهای رنگ شده و کابینت های سفید

ترفند ها و تکنیک های رنگ کاری چوب
ترفند ها و تکنیک های رنگ کاری چوب

علاوه بر رنگ پس زمینه ، رنگ های متضاد برای آشپزخانه رنگ شده می تواند برای پهن کردن فضا استفاده شود . برای این ناحیه بک اسپلش ، کنتراست قابل توجهی با روکش مات در همان سایه ایجاد می کند . دیوارهای دو رنگ می توانند فضا را متحول کنند و به دیوار عمق دهند . همچنین انجام این رنگ آمیزی آسان است و روشی مقرون به صرفه برای افزودن شخصیت به یک طرح ساده است .

6 . با حاشیه های رنگ شده چشم را فریب دهید

اتاق رختکن با کابینت های صورتی رنگ شده

ترفند ها و تکنیک های رنگ کاری چوب
ترفند ها و تکنیک های رنگ کاری چوب

با اثبات اینکه طراحی دقیق ، نیازی به هزینه زیاد ندارد ، می توان با ایده ‌های رنگ اتاق خواب کمی جسورتر باشیم . ما یک رنگ قهوه ای غنی و گرم پیدا کردیم و برای درب ها و یکی از حاشیه های زیبایش روی پانل ها نقاشی کردیم ، که بسیار شبیه خاتم های استخوانی گران قیمت شد .

7 . از رنگ برای ایجاد یک افکت سه بعدی استفاده کنید

ترفند ها و تکنیک های رنگ کاری چوب
ترفند ها و تکنیک های رنگ کاری چوب

الناز نمکی ، مدیر خلاق استودیو الناز نمکی ، می‌ گوید : « وقتی به ترفندهای رنگ فکر می ‌کنید ، « دیوار پنجم » راهی عالی برای افزودن لایه ‌بندی و جنبه سه‌ بعدی به طراحی یک فضا است . »

برای این اتاق کوچک ، الناز نمکی ، طراح داخلی ، محلول رنگی گچ‌ کاری شده کاملاً سفارشی را انتخاب کرد و با یک صنعتگر پرداخت گچ کار این کار را انجام داد ، که در گوشه ها با شابلون های سفارشی پیزلی در اطراف نورافکن ها پوشانده شده بود .

8 . از رنگ برای گسترش بصری دیوارها استفاده کنید

ایده های سقف با رنگ آبی سقف

ترفند ها و تکنیک های رنگ کاری چوب
ترفند ها و تکنیک های رنگ کاری چوب

ایده های هوشمندانه سقف راه بسیار خوبی برای افزودن لایه دیگری از علاقه و ایجاد فضایی دنج تر است که اغلب آنها یک فکر برای مسیر بعدی هستند ،  اما ما مطمئن هستیم که پتانسیل آنها را در نظر می گیریم . ” استفاده از ترفندها و ایده های رنگ آمیزی روی سقف به گسترش دیوارهای این اتاق غذاخوری کمک کرده است . “

همچنین مقدار نور طبیعی را که از درب های لعابدار کف تا سقف می ‌آید ، در نظر می گیریم . با در نظر گرفتن این موضوع ، یک امولسیون ساده – Farrow & Ball’s Stone Blue – را برای گسترش بصری این اتاق ناهارخوری کوچک مشخص می کنیم .

9 . از رنگ برای پنهان کردن عیوب استفاده کنید

ایده های سقفی با تیرهای رنگ شده سفید

ترفند ها و تکنیک های رنگ کاری چوب
ترفند ها و تکنیک های رنگ کاری چوب

زیبایی ترفندهای رنگ آمیزی هوشمند در این است که وقتی خوب انجام شوند ، می توانند عیوب زیادی را پنهان کنند .

در خانه ‌های قدیمی ، بررسی « استخوان‌ های » اصلی خانه می‌ تواند هزینه داشته باشد ، اگرچه مهم است که در صورت افشای سقف ‌ها شرایطی را که ممکن است در آن قرار داشته باشند در نظر بگیرید . استفاده از رنگ سفید به پنهان کردن عیوب و همچنین ایجاد یک جلوه ملایم تر که با اتاق زیر ترکیب می شود کمک می کند .

رنگ های تزئینی به طور فزاینده ای محبوب شده اند .

10 . چشم را فریب دهید

آشپزخانه با کابینت آبی و کابینت چوبی

ترفند ها و تکنیک های رنگ کاری چوب
ترفند ها و تکنیک های رنگ کاری چوب

معرفی روکش های کم رنگ تر در سطح چشم یک ترفند شناخته شده برای بهبود فضای باز و جلوگیری از نفوذ بیش از حد واحدهای دیواری ، به ویژه مناطق سخت کار مانند اجاق گاز یا سینک است .

« ما معمولاً توصیه می‌کنیم سایه ‌های تیره را در پایین و رنگ ‌های روشن ‌تر را در بالا انتخاب کنید ، به خصوص اگر نور طبیعی عالی در فضای خود ندارید یا سقف ‌ها کوتاه هستند . »

« در آشپزخانه ‌ای که واقعاً تاریک است ، ما اغلب از واحدهای دیواری به‌کلی چشم‌ پوشی می‌ کنیم ، اگر نیازهای ذخیره‌ سازی اجازه دهد ، آن‌ ها را در همان سایه روشن دیوارها رنگ می ‌کنیم تا عملاً ناپدید شوند » .

آیا ترفندها و تکنیک های رنگ منسوخ شده اند ؟

اگر به شابلون های دیواری و سقف های بافت دهه هفتادی فکر می کنید ، بله . اما ترفندهای رنگ آمیزی امروزی بسیار پیچیده تر و امروزی هستند .

تکنیک های نقاشی قدیمی
تکنیک های نقاشی قدیمی

راه های زیادی برای استفاده زیبا از ترفندهای رنگ وجود دارد . شما می توانید یک روکش غیر معمول مانند رنگ براق برای دیوارها انتخاب کنید . این امر می‌ تواند با رنگ ‌های تیره که می‌ خواهید نور را در اطراف اتاق حفظ کنید ، بسیار خوب عمل می ‌کند ،  اما با رنگ ‌های کم ‌رنگ ‌تر نیز کار می ‌کند . فقط مطمئن شوید که زمان لازم را برای به دست آوردن یک پرداخت واقعا زیبا و صاف صرف کنید .

رنگ براق دیوار
رنگ براق دیوار

اگر می ‌خواهید فراتر بروید ، جلوه‌ های رنگ تخصصی را بررسی کنید تا عمق دیوارتان فراتر از آنچه رنگ معمولی می ‌تواند به دست آورد ، به شما بدهد . ما فکر می ‌کنیم این کار بهتر است توسط یک دکوراتور حرفه‌ای انجام شود ، اما اگر اهل ماجراجویی هستید ، خودتان آن را امتحان کنید .

ترفندهای رنگ آمیزی برای دوران مدرن همه چیز در مورد جان بخشیدن به فضای داخلی به روشی مناسب است .

چگونه جلوه های ویژه را روی دیوار نقاشی کنیم ؟

اگر مطمئن نیستید که از کجا ، رنگ آمیزی خانه را شروع کنید ، ایده های زیادی داریم و قاب درب را به عنوان یکی از ساده ترین مکان هایی که می توانید کار رنگ آمیزی را شروع کنید توصیه می کنیم .

قاب درب ها مرزهای بین یک اتاق و اتاق بعدی هستند ، از یک اتاق پذیرایی دنج تا یک آشپزخانه روشن ، پس چرا چیزی نداشته باشید که اتاق را فراتر از آن قاب کند و به خودی خود یک افزودنی سرگرم کننده و رنگارنگ باشد ؟

نویسنده : فیروزه پاکزاد

کلمات کلیدی : ترفندهای نقاشی ، طراحی خانه ، طراحی آشپزخانه چوبی ، رنگ آمیزی دکوراسیون چوبی

منبع : www.homesandgardens.com


مطالب مرتبط با موضوع تکنیک های رنگ کاری :

WhatsApp us