پنجره رنگی کامل‌کننده دکوراسیون زیبا

چیز خاصی در نوری که از شیشه‌های رنگی پنجره عبور می‌کند و مسیری درخشان از نور در سرتاسر فضا ایجاد می‌کند، وجود دارد. چه از فضای داخلی خانه و چه از خارج به این پنجره‌ها نگاه کنید، پنجره‌های رنگی حال و هوای خاص خودشان را دارند که برای سالیان سال است این زیبایی آن‌ها حفظ شده است. شیشه‌های رنگی منقوش در واقع هنری است که به قرن ۷ میلادی باز می‌گردد و نشانه‌ای است از کلیساهای قرون وسطا.

پنجره رنگی

پنجره رنگی

امروزه مردم دوست دارند تا از این نوع شیشه‌ها در پنجره‌ بالای در و یا در پنجره‌های فرعی خانه استفاده کنند. گاهی هم از این پنجره‌ها در اتاق‌هایی استفاده می‌کنند که ایجاد فضایی شخصی و بدون دید در آن مورد نظر بوده است. مثل اتاق خواب و یا در حمام و سرویس بهداشتی. گهگاه از این پنجره‌های منقوش در سقف هم استفاده می‌شود. از شکل‌های زیبای گلدار و طبیعی گرفته تا خطوط و سطوح هندسی و ساده، همه‌ی طرح‌های شیشه‌های رنگی این قابلیت را دارند که نمای خارجی ساختمان و یا دکوراسین داخلی خانه را کامل کنند.

پنجره رنگی

پنجره رنگی

اگر شما هم از جمله کسانی هستید که دوست دارند خانه‌شان را با استفاده از این شیشه‌های رنگی بیارایند، باید بدانید که تغییر دادن شیشه‌هایتان کار بسیار ساده ایست. ابتدا قاب پنجره‌تان را اندازه بگیرید و شیشه‌ مورد نظرتان را که با ابعاد پنجره‌تان هماهنگ است انتخاب کنید. درست مثل کارگذاشتن شیشه‌های معمولی است. روش ساده‌تر آن استفاده از رنگ‌های آماده‌ ویترای است که به راحتی در لوازم التحریری‌ها قابل تهیه بوده و استفاده از آن‌ها بسیار ساده است. فقط بهتر است قبل از کار طرح مورد نظرتان را آماده کنید و رنگ‌های آن را بدانید. سپس طرح را بر روی کاغذی به اندازه‌ی شیشه‌ پنجره‌تان بکشید تا به عنوان الگو آن را در زیر شیشه قرار دهید و بر اساس آن خطوط اولیه‌ کار، که حاشیه‌ طرح‌تان می‌شوند را با خمیر مخصوص به رنگ شیشه بکشید. سپس با استفاده از رنگ‌های ویترای فضای بین محیط‌های بسته در طرح‌تان را رنگ‌آمیزی کنید. در صورتی که باز دل و جرات انجام این کار را ندارید و یا می‌خواهید کارتان کاملا دقیق انجام شود، آن را به یک متخصص بسپارید.

اگر در خانه‌ای اجاره‌ای زندگی می‌کنید، یا هنوز مطمئن نیستید که می‌خواهید پنجره‌های رنگی دائمی داشته باشید، شرکت‌هایی هستند که برچسب‌هایی شفاف برای چسباندن بر روی شیشه را عرضه می‌کنند که به راحتی قابل نصب و سپس جدا کردن است. این برچسب‌ها تنوع فراوانی در طرح و رنگ دارند و می‌توانید آن‌ها را ببرید تا اندازه‌ی پنجره‌ مورد نظرتان شود.

پنجره رنگی

پنجره رنگی

چه از شیشه‌های رنگی واقعی استفاده کنید و چه از فیلم‌های رنگی و یا رنگ ویترای، پنجره‌ شما بسیار منحصر به فرد و زیبا خواهد شد. می‌توانید از طرح‌های سنتی و قدیمی و یا گل و مرغ‌های تاریخی هم برای شکل دادن به شیشه‌های رنگی منزل‌تان استفاده کنید تا طراحی‌ای هوشمندانه داشته باشید.

پنجره رنگی

پنجره رنگی

http://www.modeonline.ir

WhatsApp us