ویژگی چوب سرو چیست؟

چوب سدر بسیار بادوام است و به خوبی در شرایط آب و هوایی در فضای باز مقاوم است . … علاوه بر دوام ذاتی، روغن های طبیعی موجود در چوب به جلوگیری از آسیب و پوسیدگی حشرات کمک می کند. سدر نیازی به درمان شیمیایی ندارد و برای خانواده هایی که ترجیح می دهند از محصولات طبیعی استفاده کنند، انتخاب خوبی است.

چوب سدر یا سرو
چوب سدر یا سرو

ویژگی های چوب سدر:

  1. سرو معطر است. به عبارت ساده، مواد بوی خوبی دارند. من نسبت به هر گونه تلاشی برای جوشاندن همه بوهای مختلف موجود در سروهای مختلف جهان در یک «بوی سدر» بی‌اعتماد بوده‌ام (و می‌مانم). رایحه سروهای مختلف به اندازه خود گونه های درخت متفاوت است. علاوه بر این، اگرچه چوب‌های زیادی وجود دارند که بوی مشخصی دارند، بوی سدر نسبت به بسیاری از چوب‌های دیگر طولانی‌تر است.
  2. سدر در برابر پوسیدگی مقاوم است. این می تواند در هر گونه متفاوت باشد، اما به طور کلی، چوب اکثر گونه های سرو از نظر مقاومت در برابر پوسیدگی حداقل نسبتاً بادوام در نظر گرفته می شود و اغلب برای کاربردهای بیرونی استفاده می شود.
  3. سرو نسبتا سبک و نرم است. در حالی که ممکن است کمی تفاوت از یک سر طیف به انتهای دیگر وجود داشته باشد، در کل، یک انتظار رایج این است که سرو سبک وزن باشد و به طور کلی هنگام کار با ابزارها همکاری داشته باشد.
  4. سرو (معمولا) قهوه ای مایل به قرمز است. استثناهای آشکاری مانند سرو سفید شمالی یا سرو زرد (اسم آنها گویای همه چیز است) وجود دارد، اما در کل، سدر معمولاً دارای رنگ و دانه ای آشنا و قابل پیش بینی است. در حالی که تمام چوب ها دارای جذابیت و زیبایی طبیعی هستند، سرو قطعا بیشتر در اردوگاه “آنچه که در داخل است مهم است” قرار می گیرد تا برخی از چوب های درخشان تر مانند گل سرخ .
  5. سدر تا حدودی از نظر ابعادی پایدار است. من این آخرین را فهرست می‌کنم، زیرا ممکن است برای همه گونه‌های سرو درست نباشد، اما ویژگی مشترک بسیاری از گونه‌ها است. با تغییر در رطوبت و محتوای رطوبت، بسیاری از گونه‌های سرو این فضیلت را دارند که زیاد منقبض یا متورم نمی‌شوند – و زمانی که چنین می‌شوند، تمایل دارند این کار را به یک شکل یکنواخت انجام دهند (که عموماً با نسبت T/R پایین آنها تأیید می‌شود. ).
چوب سدر یا سرو
چوب سدر یا سرو

مطالب مرتبط با موضوع شناخت انواع چوب :

WhatsApp us