چگونه ارتفاع میز بر وضعیت بدن، سلامت و بهره وری شما تأثیر می گذارد

آیا می دانستید که ارتفاع میز می تواند تاثیر عمیقی بر زندگی شما داشته باشد؟ ارتفاع میز شما می تواند به شدت بر وضعیت بدنی، سلامتی و بهره وری شما تأثیر بگذارد. از طریق تعیین ارتفاع میز مناسب و پیدا کردن صندلی اداری مناسب ، می توانید از پیامدهای منفی مختلف مانند درد مفاصل، آسیب دیدگی کمر و موارد دیگر جلوگیری کنید.

مطمئن نیستید که ارتفاع میز شما چگونه می تواند این همه آسیب وارد کند؟ آیا می خواهید ارتفاع صحیح میز کامپیوتر خود را بدانید تا بتوانید از خود در برابر این معایب بزرگ محافظت کنید؟ برای یادگیری هر آنچه که باید در مورد ارتفاع میز، صندلی و مانیتور خود بدانید، ادامه مطلب را بخوانید.

استاندارد ابعاد میز تحریر ایستاده
استاندارد ابعاد میز تحریر ایستاده

چرا ارتفاع میز مهم است

در جامعه امروزی، ما زمان زیادی را صرف تماشای صفحه نمایش خود می کنیم. چه در رایانه هایمان در محل کار یا تلفن هایمان تقریباً در همه جا، ما روزانه به چشم ها و بدن خود فشار می آوریم. به همین دلیل مهم است که بدانیم چگونه از فناوری به طور مسئولانه استفاده کنیم.

با توجه به اینکه همه قسمت های بدن ما به هم متصل هستند، آسیب رساندن به یک قسمت می تواند بر بقیه بدن شما بسیار تأثیر بگذارد. نشستن نادرست برای انطباق با ارتفاع نادرست میز یا صندلی اداری نامناسب باعث می شود بدن خود را به شکلی نامطلوب منقبض کنید، چه بازوها، پاها، پشت یا حتی مچ دست. این به احتمال زیاد باعث درد مکرر کمر و گردن می شود. و در شرایط شدیدتر، مطالعات نشان می دهد که ارتفاع نادرست میز می تواند منجر به آسیب دائمی کمر یا دیسک شود.

علاوه بر این، ارتفاع نادرست مانیتور می تواند باعث ایجاد کشش غیر ضروری در شانه ها و گردن شود. این، همراه با صندلی اداری ناخوشایند یا تنظیم نادرست، به مرور زمان بر انحنای طبیعی ستون فقرات شما تأثیر می گذارد. به دلیل زمانی که در حین کار خمیده بودید، شروع به ایستادن و نشستن با حالتی نادرست می‌کنید. فکر می کنید وضعیت بدن فقط یک مسئله غرور است؟ متأسفانه، وضعیت بدنی نامناسب می تواند باعث ایجاد درد زیادی شود، معمولاً به شکل آسیب های کمر. علاوه بر ارتفاع مانیتور شما، یک صندلی کامپیوتر با کیفیت می تواند تفاوت فوق العاده ای در وضعیت بدن و سلامت کلی شما ایجاد کند.

علاوه بر این، اگر تأثیر آن بر سلامتی و وضعیت بدن شما کافی نبود، ارتفاع نامناسب میز نیز می تواند به طور قابل توجهی بهره وری شما را در محل کار یا مدرسه کاهش دهد. مطالعات نشان می دهد که طراحی محل کار، به ویژه تنظیم میز، این قدرت را دارد که عملکرد کارگران را تا 16 درصد افزایش دهد. اطمینان از داشتن فضای کاری که به بهترین وجه شما و بدنتان را در خود جای می دهد، به شما کمک می کند تا ابزارهای لازم برای موفقیت در زندگی کاری و شخصی خود را در اختیارتان قرار دهد.

ارتفاع استاندارد میز

ممکن است تعجب کنید که آیا چیزی به عنوان ارتفاع میز استاندارد جهانی یا یک استاندارد بین المللی وجود دارد.

بر اساس دستورالعمل های طراحی ارگونومیک، ارتفاع استاندارد میز اداری 73 تا 80 سانتی متر است.

با این حال، در حالت ایده آل، ارتفاع میز باید به قد کاربر بستگی داشته باشد. برای نشستن در یک موقعیت بهینه، افراد قد بلند باید صندلی خود را بالا بیاورند. به این ترتیب، زمانی که پاهای آن‌ها روی زمین قرار می‌گیرند، پاهای آن‌ها در زاویه قائم به پشت قرار می‌گیرند. اما پس از آن، با یک صندلی بلندتر، یک کارگر قد بلندتر به یک میز بلندتر نیز نیاز دارد تا فضای کافی برای پاهایش در زیر میز وجود داشته باشد.

بدون این تنظیمات، استفاده از یک میز اداری “استاندارد” در واقع برای افراد بلند قد و کوتاه قد بسیار ناراحت کننده خواهد بود. علاوه بر این، ارتفاع میز روی وضعیت نشستن کاربر و همچنین موارد زیر تأثیر می گذارد:

موقعیت پاها: وقتی پشت میز می نشینید، پاهای شما باید صاف روی زمین بنشیند، در حالی که زانوها باید در یک ردیف یا کمی پایین تر از باسن قرار بگیرند. اگر کوتاه‌تر از حد متوسط ​​هستید، ممکن است لازم باشد از زیرپایی استفاده کنید تا مطمئن شوید که پاهایتان از صندلی‌تان آویزان نمی‌شود.
موقعیت بازوها: ارتفاع بهینه میز باعث می شود که بازوهای شما به راحتی و در زاویه قائم به پهلوها بنشینند.
موقعیت آرنج ها: آرنج شما در حالت ایده آل باید در زاویه 90 درجه باشد.
هنگام نشستن، همیشه درست پشت صندلی خود بنشینید تا از خمیدگی خودداری کنید. پشتی صندلی باید تا حدود 110 درجه خم شود. همچنین باید حمایت کافی از قسمت فوقانی و پایین کمر شما را فراهم کند.

البته، همه اینها تنظیمات ایده آلی هستند که در صورت امکان، باید برای جلوگیری از آسیب قابل پیشگیری اجرا شوند.

عوامل موثر بر میانگین ارتفاع میز

طراحان میز و صندلی اداری معمولاً محدود به اطمینان از اینکه طرح یا ابعاد نهایی میز یا صندلی که ایجاد می کنند می تواند 90 درصد از جمعیت مورد نظر را در خود جای دهد، محدود می شود. در این صورت صدک 5 زن تا 95 صدک مرد را شامل می شود.

میز تحریر چوبی
میانگین ارتفاع میز

ارتفاع میز اداری ایده آل

بنابراین، ارتفاع یک میز اداری چقدر است که باعث سلامتی و عادات مثبت می شود؟ ارتفاع صحیح میز کامپیوتر تحت تاثیر چند عامل از جمله قد شما، تجهیزاتی که استفاده می کنید و کارهای روزانه شما دارد. با این حال، 28 اینچ (71.12 سانتی متر) ارتفاع استانداردی است که باید از آن استفاده کنید، به خصوص اگر قد شما بین 5’8 اینچ (172,72 سانتی متر) و 5’10 اینچ (177.8 سانتی متر) است.

ارتفاع استاندارد میز تحریر
ارتفاع استاندارد میز تحریر

نکته کلیدی این است که اطمینان حاصل کنید که می توانید به راحتی زاویه 70 درجه تا 135 درجه را با ساعد/بازوی خود حفظ کنید. میزهای قابل تنظیم بهترین گزینه هستند زیرا به شما اجازه می دهند ارتفاع را به خوبی تنظیم کنید. اگر از قبل میز تحریر دارید، هرچند خیلی بلند یا خیلی پایین، بهترین چیزی که باید در نظر بگیرید، خرید یک صندلی قابل تنظیم است که شما را به سطح میزتان ارتقا دهد. آیا میز شما خیلی پایین است؟ یک راه‌حل آسان، اگر ترجیح می‌دهید میز جدیدی نخرید، خرید بلندکننده‌های پا یا قرار دادن کتاب‌ها یا بلوک‌ها در زیر پایه‌های میز است.
مطمئن نیستید که چگونه حرفه شما ممکن است بر ارتفاع میز مناسب شما تأثیر بگذارد؟ کسانی که با دست می نویسند از سطح بالاتری بهره می برند، در حالی که کسانی که تایپ می کنند از سطح پایین تر بهره می برند. همچنین، کسانی که وظایف فیزیکی بیشتری دارند ممکن است به یک میز زیر آرنج نیاز داشته باشند. از طرف دیگر، کسانی که کارهایی را انجام می دهند که نیاز به دقت دارند، باید میزشان بالای آرنج باشد. این کار از خستگی و خمیدگی چشم جلوگیری می کند.

در هر صورت، اگر با کامپیوتر کار می کنید، فراموش نکنید که مانیتور شما حداقل یک بازو فاصله داشته باشد. مطالعات نشان می دهد که بسته بودن صفحه نمایش می تواند باعث تنش و فشار شود. و در حالی که ارتفاع میز شما فوق العاده مهم است، همچنین مطمئن شوید که چیزی که روی میزتان ندارید باعث تشویق عادات بد نمی شود.

ماشین حساب ارتفاع میز ایده آل

ماشین حساب ارتفاع میز ایده آل ابزاری رایگان است که به شما امکان می دهد به راحتی و به سرعت ارتفاع میز و صندلی ایده آل خود را محاسبه کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که قد خود را بر حسب سانتی متر ارائه دهید و مشخص کنید که می خواهید برای حالت نشسته یا ایستاده محاسبه شود.

اگر گزینه نشستن ماشین حساب ارتفاع را انتخاب کنید، نتایجی را در ارتفاع صندلی، میز و مانیتور ایده آل شما ایجاد می کند. همچنین به عنوان یک ماشین حساب ارتفاع میز ایستاده عمل می کند و توصیه هایی را در مورد ارتفاع میز و مانیتور ایده آل شما ارائه می دهد.

اگر از امکانات ارگونومیک استفاده می کنید، می توانید از این اطلاعات به عنوان پایه استفاده کنید. به این ترتیب، می توانید بر اساس محاسبات ایجاد شده توسط ماشین حساب ارتفاع میز، به تنظیم فضای کاری بهینه برسید.

برای استفاده از ماشین حساب به لینک زیر مراجعه و به پایین صفحه دقت کنید .

ماشین حساب ارتفاع میز تحریر

بهترین ارتفاع میز ایستاده

قد شما بهترین مبنای برای تعیین بهترین ارتفاع میز ایستاده برای شماست. علاوه بر این، در حالت ایده‌آل باید هم ارتفاع آرنج شما در زاویه 90 درجه باشد.

ارتفاع میز ایستاده
ارتفاع میز ایستاده

از آنجایی که قد شما معیار اولیه برای اندازه گیری ارتفاع بهینه میز ایستادن برای شما است، آنچه که برای شما بهتر است لزوماً برای دیگران کارساز نخواهد بود، همانطور که در مثال های زیر مشاهده می شود:

اگر قد شما 5 فوت یا 152 سانتی متر است، ارتفاع میز ایستاده ایده آل شما 91.5 تا 98.5 سانتی متر خواهد بود.
اگر قد شما 5 فوت و 5 اینچ یا 165 سانتی متر است، ارتفاع میز ایستاده ایده آل شما 99 تا 107 سانتی متر خواهد بود.
اگر قد شما 6 فوت یا 183 سانتی متر است، ارتفاع میز ایستاده ایده آل شما 110 تا 119 سانتی متر خواهد بود.
البته مفهوم این امر این است که واقعاً هیچ ارتفاع میز ایستاده استاندارد یا ارتفاع میز ایستاده معمولی وجود ندارد.

ارتفاع صندلی بهینه

ارتفاع صندلی بهینه دقیقی وجود ندارد، زیرا مانند میز شما، ارتفاع مناسب با اندازه شما تعیین می شود. به طور کلی، با این حال، زانوهای شما باید در زاویه 90 تا 125 درجه قرار داشته باشند، وزن شما به طور مساوی توزیع شده باشد، ران های شما موازی با زمین باشند و پاهای شما محکم نگه داشته شوند.

برای به دست آوردن ارتفاع مناسب برای شما، داشتن یک صندلی قابل تنظیم با تکیه گاه کمر ضروری است. تکیه گاه کمر، زمانی که به درستی قرار گیرد، به حفظ انحنای طبیعی ستون فقرات شما کمک می کند و در عین حال اطمینان می دهد که شانه ها و باسن شما در یک راستا باقی می مانند. به زبان ساده، تکیه گاه کمر صندلی ها را بسیار راحت تر می کند! همچنین ممکن است بخواهید صندلی های کامپیوتری را که به طور خاص برای نشستن ساعت های طولانی طراحی شده اند، کشف کنید.
چه به دنبال یک صندلی دانش آموزی سازگار برای مدارس و امکانات آموزشی باشید یا یک صندلی اداری مشبک ارگونومیک برای کار، انتخاب صندلی با مواد با کیفیت و طرحی که از استفاده متناوب یا طولانی مدت پشتیبانی می کند، ضروری است. این اطمینان حاصل می کند که روز کاری هشت ساعته شما را دچار درد و رنج نمی کند.

ارتفاع استاندارد میز تحریر
ارتفاع استاندارد میز تحریر

منتظر مزایا نباشید

با ایجاد چند تغییر و تنظیمات جزئی در محل کار خود، می توانید ایستگاه کاری اداری خود را ارگونومیک تر کنید و در نتیجه بهره وری خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید، وضعیت بدنی سالم را ارتقا دهید و از درد مفاصل، آسیب های کمر، فشار چشم و موارد دیگر جلوگیری کنید.

با توجه به اینکه این تغییرات را می توان بسیار مقرون به صرفه انجام داد، دلیلی وجود ندارد که در اسرع وقت محل کار خود را تغییر ندهید. ممکن است از اینکه چقدر فوراً مزایای بسیاری را تجربه خواهید کرد شگفت زده شوید.

امروز با ASHWOOD تماس بگیرید

تیم ما در اینجا در ASHWOOD خوشحال است که تمام صندلی‌ها و میزهای قابل اجرا را که می‌توانید برای یک فضای کاری شاد و سالم به آن نیاز داشته باشید، فراهم کند. اولویت اصلی ما این است که مشتریان ما بتوانند به راحتی صندلی‌ها و مبلمان اداری راحت ما را به گونه‌ای تغییر دهند که به بهترین شکل آنها را در خود جای دهد.

مطالب مرتبط با موضوع میز تحریر چوبی :

WhatsApp us