بهترین چوب برای کف پوش پله چیست ؟

( تجزیه و تحلیل اینکه کدام نوع برای خانه شما مناسب است )

انواع بسیاری از چوب های سخت برای کف پوش پله ها موجود است ! دانستن اینکه چه نوع چوبی را برای خانه خود انتخاب کنید ممکن است دشوار باشد . ما تمام جزئیات را برای شما شرح می دهیم تا بتوانید تعیین کنید کدام نوع چوب برای پله های خانه شما بهترین است .

هنگامی که ما شروع به جستجوی گزینه های مختلف برای کف پله ها در دکوراسیون ورودی خود کردیم ، اطلاعات مفیدی یافتیم ! اگر شما در مسیر ساخت پله هستید و برایتان چالش برانگیز است که بدانید چه موادی برای استفاده مناسب است ، پس این مقاله را تا انتها بخوانید .

بهترین چوب برای کف پله

بهترین چوب برای کف پله

چه موادی برای پله ها بهتر است ؟

مواد مختلفی وجود دارد که می توانید برای پله های خود انتخاب کنید و چوب یک انتخاب بسیار عالی برای شما است ، گونه های مختلف چوبی زیادی برای انتخاب وجود دارد و البته که همه چوب ها یکسان نیستند و قبل از انتخاب چوب برای خانه خود باید دوام را برای یک منطقه پر رفت و آمد و همچنین سبک را در نظر بگیرید . این گزینه های چوبی محبوب را به همراه کیفیت و درجه سختی آنها در این مقاله بخوانید تا بهترین مورد را برای خود پیدا کنید .

گزینه محبوب کف پله

هر گونه از چوب ویژگی های متفاوتی را برای ظاهر خانه شما به ارمغان می آورد .  برخی ممکن است با رنگ ها در مقابل لکه ها بهتر عمل کنند . برخی ممکن است در برابر آب مقاوم تر و بادوام تر باشد . هنگام بررسی گزینه های محبوب برای کف پله ها ، باید بدانید که هر کدام چه چیزی را در سبک و عملکرد ارائه می دهند .

این لیست شامل رتبه بندی سختی مقیاس جانکا است . از ترازو جانکا برای تعیین سختی انواع چوب استفاده می شود . عدد بالاتر در ترازو نشان دهنده سطح بالاتری از سختی است . این بهترین راه است برای تعیین اینکه کدام چوب برای پله های شما مناسب است !

کف پله چوب گردو :

بهترین چوب برای کف پله

بهترین چوب برای کف پله

رایج ترین گردویی که در دنیا استفاده می شود گردوی سیاه است . گردوی سیاه یک گزینه گران قیمت است که بسیار قوی و بادوام است و دانه ای مستقیم دارد . رنگ طبیعی گردو از قهوه ای شکلاتی تا قهوه ای کم رنگ متغیر است . معمولاً برای برجسته کردن رنگ آن با روکش شفاف یا روغن عملی می شود .

درجه سختی : 1010

کف پله چوب کاج :

بهترین چوب برای کف پله

بهترین چوب برای کف پله

کاج یک گزینه چوبی مقرون به صرفه و در دسترس است که به خوبی عمر می کند و در برابر چروکیدگی و تورم مقاوم است . سبک و نرم ، مستعد آسیب ناشی از فرورفتگی ها و خراش هایی است که معمولاً در روزمرگی خانه رخ می دهد . این چوب هنگامی که به عنوان کف های چوب سخت به تنهایی استفاده می شود دوام کمتری دارد . این نکته مهمی است که قبل از پاره شدن فرش پله ها باید به خاطر بسپارید .

چند سبک مختلف کاج وجود دارد :

    کاج گره‌ دار : پانل ‌های کاج با مقدار زیادی گره که ظاهری روستایی به آن می‌ دهد .

    درجه سختی : 420

    کاج سفید : قهوه ای بسیار روشن ، زرد کم رنگ ، رنگ آن با افزایش سن تیره می شود ، دانه صاف ، مقاوم در برابر پوسیدگی .

درجه سختی: 380

    کاج درجه یک : بیشتر در ساختمان های جدید برای پوشاندن استفاده می شود . برای رنگ‌آمیزی مناسب نیست زیرا مستعد رنگ ‌های ناهموار و لک است .

گزینه بهتر

کف پله چوب گیلاس آمریکایی :

این چوب یک گزینه گران ‌تر با رنگ صورتی روشن تا قهوه ‌ای مایل به قرمز است که ممکن است با افزایش سن تیره شود . دارای دانه ای صاف و بسیار بادوام است .

بهترین چوب برای کف پله

بهترین چوب برای کف پله

درجه سختی : 995

افرا نرم :

بهترین چوب برای کف پله

بهترین چوب برای کف پله

چندین گونه از چوب افرا نرم در دنیا استفاده می شود که عموماً به همه آنها به عنوان افرا نرم اشاره می شود تا این گروه را از افرا سخت متمایز کند . بدون رنگ ، در سایه های قهوه ای روشن تا تیره استفاده می شود . این چوب به خوبی رنگ می شود و افرا نرم تقریباً 25٪ سختی کمتری نسبت به افرای سخت دارد ، با درجه سختی 700 تا 950 بسته به گونه آن .

انتخاب عالی

کف پله چوب بلوط :

بهترین چوب برای کف پله

بهترین چوب برای کف پله

بلوط رایج ترین نوع چوب سخت در دنیا است . به وفور در دسترس است و نسبت به بسیاری از گزینه های دیگر ارزان تر است . بلوط به خوبی رنگ را جذب می کند و به دلیل دانه های قوی می تواند خراش ها و فرورفتگی ها را پنهان کند . بلوط قرمز و بلوط سفید اغلب برای کفپوش در خانه ها استفاده می شوند و شاید انتخاب خوبی برای شما باشند ! با این حال ، تفاوت هایی بین این دو چوب وجود دارد :

    بلوط قرمز سبک تر با دانه ای صاف تر است . همچنین کمی نرم ‌تر و ارزان ‌تر است و بیشترین استفاده را در چوب‌ های سخت برای کف ‌پوش دارد . بلوط قرمز دارای درجه سختی 1290 است .

    بلوط سفید در برابر پوسیدگی مقاوم است و هنگام استفاده از رنگ های خاکستری و رنگ های روشن تر از بلوط قرمز بهتر است . بلوط سفید دارای درجه سختی 1360 است .

کف پله چوب افرا سخت :

بهترین چوب برای کف پله

بهترین چوب برای کف پله

افرا سخت یک چوب سخت سفید کرمی است که مقرون به صرفه و بسیار بادوام است . افرا خیلی خوب لکه می ‌گیرد و اغلب به گونه ‌ای رنگ ‌آمیزی می ‌شود که مانند چوب ‌های گران‌ تری مانند ماهون یا گیلاس به نظر برسد .

درجه سختی : 1450

ککف پله چوب گیلاس برزیلی :

جاتوبا که معمولاً به عنوان گیلاس برزیلی شناخته می شود ، چوبی سخت از قهوه ای مایل به نارنجی تا قهوه ای مایل به قرمز تیره است . این چوب از سال 2000 تا 2005 در خانه ها بسیار محبوب بود . رنگ این چوب ممکن است در معرض نور تیره شود .

درجه سختی : 2350

از چه نوع چوبی برای پله ها استفاده کنم ؟

انتخاب نوع و سبک چوب برای کف پله شما یک موضوع ترجیحی شخصی است . هنگام طراحی یا به روز رسانی یک خانه گزینه ” یک اندازه متناسب با همه ” وجود ندارد ، اما مهم است که در هنگام تصمیم گیری چند چیز را در نظر بگیرید !

مهم است که در صورت تصمیم به درجه سختی هر گزینه توجه کنید . به خاطر داشته باشید که چوبی که در مقیاس سختی بالاتر است ، طبیعتا دوام بیشتری دارد . پله ها معمولاً ترافیک زیادی را از طرف خانواده ، دوستان و حیوانات خانگی تحمل می کنند . پس شما باید چوبی را انتخاب کنید که در طول سال ها به خوبی حفظ شود .

جفت کردن کف پله های جدید با کف های چوبی رنگ آمیزی شده

از آنجا که چوب یک ماده طبیعی است ، در طول زمان تغییر می کند . قرار گرفتن در معرض نور ، فرسودگی و پارگی عمومی ، و به سادگی افزایش سن باعث تغییرات قابل مشاهده می شود و ایجاد تطابق دقیق با کفپوش های چوبی قدیمی دشوار خواهد بود .

با این حال ، اگر می خواهید دقیقاً کفپوش قدیمی خود را تکرار کنید ، بهترین گزینه استفاده از همان گونه و رنگ لکه است . اما ، همانطور که برنامه ریزی می کنید ، به خاطر داشته باشید ، چوب برداشت شده از یک درخت یا موقعیت جغرافیایی متفاوت می تواند متفاوت به نظر برسد ، حتی اگر همان گونه باشد .  

گزینه دیگر تلاش نکردن برای یافتن یا ایجاد یک تطابق دقیق است . در عوض ، می توانید با یک کنتراست هر آنچه را می خواهید تعریف کنید . شما می خواهید کف پله های شما طوری به نظر برسند که هماهنگی و ریتمِ خاصی را به نمایش بگذارند ، حتی اگر یکسان نباشند . انتخاب چوب و رنگ مکمل می تواند به حفظ انسجام خانه شما کمک کند .

خانه های قدیمی با پله

خانه ‌های قدیمی ‌تر با پله ‌ها ممکن است علاوه بر ظاهری به روز ، نیاز به تعمیر داشته باشند . سن ، سبک و وضعیت راه پله شما نقش مهمی در تصمیم گیری شما خواهد داشت . در مواردی که ممکن است لازم باشد در اطراف رشته های پله و بالابرهای موجود کار کنید ، اگر می خواهید ظاهری منسجم داشته باشید ، ممکن است در انتخاب خود محدود شوید .

آیا کاج یا بلوط برای پله بهتر است ؟

کاج و بلوط هر دو انتخاب رایجی هستند که برای پله ها استفاده می شود و به راحتی در دسترس و بادوام هستند . تفاوت اصلی در هزینه و زیبایی است .

شناخت چوب کاج :

    مزایا : مقرون به صرفه ، به راحتی به اشکال مختلف شکل می گیرد ، رنگ روشن تر و بادوام ، رنگ پذیر و قابل رنگ شدن .

    معایب : چوب نرم تر ، بادوام نیست مگر اینکه از قبل درمان شده و نگهداری شود . همه چیز درباره چوب کاج

شناخت چوب بلوط :

    مزایا : بادوام ، شیک ، تمیز کردن آسان .

    معایب : هزینه بالاتر ، برای کف پوش یک انتخاب همه کاره است .

هنگام تصمیم گیری بین کاج و بلوط برای پله ها ، در نهایت به انتخاب شخصی و بودجه شما بستگی دارد . همه چیز درباره چوب بلوط

ضخامت چوب برای کف پله

هنگام یافتن بهترین کف پله ، باید قوانین ساختمانی را نیز در نظر بگیرید . استانداردهای آیین نامه ساختمانی برای ضخامت کف پله 3 سانتی متر – 7 سانتی متر است . طراحی راه پله شما نیز بر استانداردهای ضخامت تاثیر می گذارد . به عنوان مثال ، پله ‌های شناور دارای کف پله ‌هایی هستند که هیچ پشتیبانی از رایزرها ندارند . پله های شناور نیاز به کف با حداقل ضخامت 1 7 سانتی متر دارند . کف پله ‌هایی که توسط رایزر پشتیبانی می‌ شوند ممکن است دارای کف‌هایی با ضخامت 3 سانتی متر باشند .

ضخامت کف پله یک مسئله ایمنی است . اگر کف پله خیلی ضخیم باشد ، ممکن است باعث زمین خوردن افراد شود . اگر آنها مطابق کد نباشند ، ممکن است خیلی ضعیف باشند و به دلیل خم شدن یا شکستن در طول زمان به یک مشکل ایمنی تبدیل شوند .

از کجا می توان کف پوش پله را خریداری کرد ؟

می توانید از فروشگاه های کفپوش یا یک حیاط چوب محلی در منطقه خود بازدید کنید . ممکن است مجبور شوید راه دیگری برای بریدن پله‌ ها پیدا کنید ، اما یافتن خود چوب اغلب نسبتاً راحت تر است . همانطور که به دنبال چوب برای کف پوش پله خود هستید ، با کارمندان فروشگاه صحبت کنید . آنها همچنین ممکن است به شما کمک کنند تا بهترین چوب را برای خانه خود انتخاب کنید !

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و شما را مشتاق کرده باشد که به پروژه پله خود رسیدگی کنید ! کفپوش های چوبی کاملاً زیبا هستند و داشتن تمام اطلاعاتی که می توانید قبل از تصمیم گیری داشته باشید بسیار مهم است .

مترجم : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : کف چوبی ، کفپوش چوبی ، طراحی چوبی

منبع : thelivedinlook.com


سوالات متداول :

آیا می توان از کفپوش چوبی در پله ها استفاده کرد؟

نصب کفپوش چوبی روی پله ها نسبتاً ساده است و باید از پایین پله شروع شود . بسته به اندازه راه پله شما، نصب کفپوش های چوبی جدید شما فقط یک روز طول می کشد، اما به این معنی است که در طول این کار این منطقه از دسترس خارج می شود.

آیا پله های چوبی لیز هستند؟

همه راه پله های خانه می توانند لغزنده باشند ، چه فرش یا چوبی. برخی عوامل می‌توانند چوب را لغزنده‌تر کنند، مانند استفاده از لاک‌ها یا واکس‌ها، یا اینکه کاملاً نو و براق است.

آیا پله های چوبی ارزش افزوده دارند؟

همانطور که CNN گزارش داد، کفپوش های چوبی نیز می توانند ارزش خانه را 3 تا 5 درصد افزایش دهند. این آنها را برای هر کسی که به دنبال فروش خانه خود در آینده نزدیک است، چشم انداز بسیار جذابی می کند. با این حال، حتی اگر قصد ندارید به این زودی جابجا شوید، کفپوش‌های چوبی ممکن است سرمایه‌گذاری خوبی باشند .

چه چوبی برای کف پله مناسب است؟

در حالی که راش نرم تر از بلوط و سایر چوب های سخت است، با این وجود راش یکی از بهترین چوب ها برای راه پله ها است. کف‌های چوبی کاج و کف های پله‌ها ماندگاری باورنکردنی دارند – خانه‌های زیادی با کف‌پوش‌های کاج پیدا خواهید کرد که قرن‌ها قدمت دارند.

چطور از لغزنده و لیز بودن پله ها جلوگیری کنیم ؟

بهترین راه برای اینکه پله های چوبی خود را کمتر لغزنده کنید، افزایش کشش با نصب فرش، کف پله های چسبنده ضد لغزش یا استفاده از پوشش ضد لغزش کف روی سطح هر پله است.
محصولات مرتبط : ترمز پله ، لب پله ؛ سرگیر پله ضد لغزش ، ترمز پله , نوار ضد لغزش پله ؛ ترمز پله سمباده ای ، پروفیل های لب پله الومینیم و ..

چگونه از پله های چوبی محافظت می کنید؟

روغن چوب – متداول‌ترین محافظ برای پله‌های چوبی است و تنها چند لایه آن می‌تواند سال‌ها دوام بیاورد. هنگامی که روغن را اعمال می کنید، منافذ چوب آن را خیس می کند که به کاهش جذب آب کمک می کند و از پوسیدگی چوب جلوگیری می کند و آن را قوی نگه می دارد.

آیا کف پله های شما باید با کفپوش کف ساختمان شما مطابقت داشته باشد؟

طراحان داخلی و کارشناسان کفپوش به طور کلی در مورد پاسخ توافق دارند. پله ها به عنوان یک انتقال بین هر دو طبقه عمل می کنند، و بنابراین، باید با هر دو طبقه بالا و پایین هماهنگ شوند.

ساده ترین و ارزان ترین کفپوش برای نصب کدام است؟

اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه هستید، ورق وینیل گزینه بسیار خوبی است زیرا معمولاً نصب آن به تنهایی برای اکثر صاحبان خانه به اندازه کافی آسان است، بنابراین ممکن است از هزینه نصب صرف نظر کنید.

آیا می توانم کفپوش چوبی را روی کاشی بگذارم؟

بله، اگر کف موجود خوب و صاف و تمیز باشد، می توانید یک کف چوبی را روی کاشی قرار دهید . من کفپوش چوب سخت مهندسی شده با ضخامت 1.5 سانت الی 1.8 را پیشنهاد می کنم.کفپوش چوب سخت مهندسی شده

چهار نوع پله چیست؟

چهار نوع پله
پله های مستقیم ساده‌ترین و همچنین خطرناک‌ترین، زیرا اگر از بالا سر بخورید، احتمالاً به سمت پایین می‌روید. …
پله L شکل. تا پاگرد و چرخش مقداری علاقه و رمز و راز ایجاد می کند. …
پله های U شکل. …
پله های بادگیر یا پله های دایره ای.

کدام کفپوش بیشترین ارزش را به خانه می دهد؟

کفپوش چوب های سخت یا چوب مهندسی شده , چوب های مهندسی احتمال ترک خوردن و تاب برداشتن کمی دارند .
برای ارزشمند شدن سازه کفپوش های چوب گردو ؛ بلوط ، راش اروپایی پیشنهاد می شود


وبلاگ کف پله چوبی :

گالری عکس کف پله چوبی :

عکس پله چوبی دوبلکس 

WhatsApp us