ترکیب رنگ راه پله چوبی
ترکیب رنگ راه پله چوبی

این ترکیب رنگ های جالب راه پله را امتحان کنید تا پلکان معمولی شما فوق العاده به نظر برسد. ما مطمئن هستیم که این کار شخصیت و فضای خانه شما را برای بهتر شدن تغییر خواهد داد

برخلاف تصور رایج، طراحان داخلی مدرن اکنون پله ها را به عنوان اشیاء دکوری در خانه ها در نظر می گیرند و نه صرفاً یک ساختار فیزیکی که دو سطح را به هم متصل می کند. راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید جان تازه‌ای را به راه پله موجود خود ببخشید، زیرا این پلکان ترکیبی از ویژگی‌های ساختاری مانند بالابرها، کف پله ها ، نرده‌ها، دست انداز و غیره است. می‌توانید هر یک یا دو ویژگی را به دلخواه انتخاب کنید و آن را با رنگ‌های رنگی تزئین کنید، آن را با کاشی‌های رنگارنگ و موارد دیگر تکمیل کنید.

اگر قصد دارید یک راه پله جدید به خانه خود اضافه کنید، قبل از انجام پرش نهایی ، انواع، سبک ها و سایر عناصر مهم را در اینجا در نظر بگیرید. با این حال، اگر فقط می‌خواهید ویژگی‌های عجیب و غریب را در فضا بگنجانید، آزمایش رنگ راه پله ایده عالی است.

قبل از اینکه در این پست وبلاگ بیشتر حرکت کنیم، ابتدا به چند سؤال متداول می پردازیم.

بهترین رنگ های راه پله طبق Vastu کدامند؟

به گزارش Vastu Shastra، یک پله همیشه نیاز به رنگ‌آمیزی با رنگ‌های روشن دارد، زیرا انرژی مثبت را در فضا القا می‌کنند، چشم را تسکین می‌دهند و همچنین بر دیگر بخش‌های اجتماعی خانه شما تسلط ندارند. برخی از انتخاب های رنگی می توانند صورتی پاستلی، زرد، آبی روشن، خاکستری روشن، سفید مایل به قرمز، سبز و قهوه ای باشند.

از استفاده از رنگ‌های تیره مانند مشکی و قرمز خودداری کنید، زیرا این رنگ‌های منفی را به اطراف هدایت می‌کنند و فضای شما را کسل‌کننده و تاریک نشان می‌دهند.

چگونه یک ترکیب رنگ برای راه پله خود انتخاب کنید و خودتان آن را رنگ کنید؟

اگر در مورد چگونگی انتخاب ترکیب رنگ ایده آل برای راه پله خود گیج شده اید، نگران نباشید. ما چند نکته را برای شما فهرست کرده ایم تا با آنها شروع کنید:

برای رنگ آمیزی راه پله می توانید رنگی از خانواده رنگ دیوار موجود خود انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر دیوارهای شما قبلاً سفید رنگ است، می توانید راه پله خود را به رنگ قهوه ای، قهوه ای روشن یا کرم رنگ کنید.
همیشه به سراغ دو رنگ مرتبط با طرح رنگ موجود خانه خود بروید و از آنها در پایین پله ها استفاده کنید. همچنین می‌توانید بین سایه‌های تیره‌تر و روشن‌تر را برای نرده و کف پله استفاده کنید تا تضاد ایجاد کنید
از نمونه‌های رنگی یا تکه‌های پارچه‌ای رنگی روی پله‌های خود استفاده کنید تا متوجه شوید چه رنگ‌هایی به خوبی با هم ترکیب می‌شوند و پس از نهایی شدن، به خود قسمت نقاشی برسید.

مراحل رنگ آمیزی راه پله چوبی به شرح زیر است:

از بالای راه پله شروع کنید و سپس به سمت پایین بروید تا کار رنگ آمیزی شما آسان تر شود
برای اطمینان از ماندگاری رنگ ، از رنگ های مخصوص کف استفاده کنید
روی رایزرهای چوبی (قسمت های عمودی پله) از رنگ سخت و روغنی و روی کف (قسمت های افقی پله) از رنگ مخصوص استفاده کنید. مطمئن شوید که هر دانه چوب را برس بزنید تا مرتب و کامل به نظر برسد
شش تا نه ساعت صبر کنید تا اولین لایه رنگ خشک شود و بعد از آن لایه دوم رنگ را بمالید.
بیایید اکنون به محبوب‌ترین ایده‌های رنگ راه پله که صاحبان خانه‌های مدرن به آن فکر می‌کنند بپردازیم. برای الهام گرفتن آماده شوید!

زیبایی در رنگ راه پله متضاد

آبی و نارنجی بهترین ترکیب رنگ دیوار و راه پله است اگر می خواهید ظاهری جسورانه داشته باشید و درام بصری به فضای خود اضافه کنید. این انتخاب رنگ باعث می شود نرده های فولادی روی پله های چوبی شناور برجسته و درخشان شوند.

ترکیب رنگ راه پله چوبی , نصب پله و کف پله چوبی , ساخت و قیمت و ایده کف پله چوبی
ترکیب رنگ راه پله چوبی

گاهی اوقات تغییر رنگ دیوار راه پله به جای خود راه پله می تواند تفاوت را ایجاد کند


پوشیده شده در خاکستری رسمی

این پلکان خاکستری رنگ جامد فورا حال و هوای رسمی و پیچیده ای را به فضای نشیمن می بخشد. بین دیوارهای سفید مایل به سفید و نرده های سفید راه پله احاطه شده است، کاملاً زیبا به نظر می رسد و با طرح رنگ موجود نیز مطابقت دارد.

ترکیب رنگ راه پله چوبی
ترکیب رنگ راه پله چوبی

وقتی از سیاه و سفید کلاسیک خسته شده اید، خاکستری بهترین گزینه بعدی برای کنار هم قرار دادن این دو است


قاب شده در رنگ راه پله قهوه ای روشن و خاکستری

رایزرهای خاکستری روشن و کف های قهوه ای روشن منظره ای برای چشم های دردناک هستند. آنها سرگرم کننده، شاد به نظر می رسند و فضا را از نظر بصری بزرگتر نشان می دهند. نرده مشکی به کل طراحی راه پله براقی منحصر به فردی می بخشد.

راه پله قهوه ای روشن
راه پله قهوه ای روشن

رنگ های روشن به خوبی با دکور و نور منطقه ادغام می شوند


پله آفتابی رنگ

آیا این رنگ نرده راه پله زرد فوراً توجه و علاقه شما را جلب نمی کند؟ ما مطمئن هستیم که این کار را می کند. این راه پله های چوبی با رنگ متوسط ​​را برجسته و مشخص می کند و همچنین با لامپ های آویز صنعتی بسیار عالی به نظر می رسد.

پله آفتابی رنگ
پله آفتابی رنگ

این نرده های راه پله زرد شما را به یاد آفتاب گرم تابستان می اندازد


سلطنتی و زیبا

این ترکیب رنگ راه پله یک شاهکار است. ترکیب خلاقانه کف پله های قهوه‌ای روشن، برافراشته‌های سفید و نرده‌های چوبی تیره، حال و هوایی باکلاس و سلطنتی به این فضای راهرو می‌بخشد و آن را بهشتی جلوه می‌دهد.

پله چوبی سلطنتی و زیبا
پله چوبی سلطنتی و زیبا

زیبایی راه پله با پنجره های بزرگ و کف پوش های مرمر سفید بیشتر شده است


پاشیده شده در رنگ های رنگین کمان

با این راه پله رنگین کمانی رنگین کمان، زیاده روی کنید و وحشی شوید. مطمئناً لحظه ای که به طبقه بالا می روید لبخندی به شما می زند و تضمین می کند که مهمانانتان وقتی برای یک گردهمایی اجتماعی در محل شما هستند، یک “وای” بزرگ را تضمین کند.

پله رنگ های رنگین کمان
پله رنگ های رنگین کمان

این راه پله رنگارنگ یک شروع مکالمه ایده آل برای پیر و جوان است

در مجموع، تغییر طرح رنگ راه پله راهی عالی برای القای شخصی سازی و گرما به فضای زندگی شما در عین خلق یک اثر هنری فوق العاده است. پس برای چی منتظری؟ فوراً شروع کنید و داستان های دگرگونی راه پله خود را با ما در میان بگذارید. ما منتظر شما در کادر نظر زیر هستیم!


مطالب مرتبط با موضوع پله :

WhatsApp us