آیا می توانیم کفپوش چوبی را روی دیوارها قرار دهیم ؟

ایده های جدید دیوارکوب چوبی

آیا تا به حال تکه ای از کفپوش چوبی را پیدا کرده اید که در همه جای خانه خود بخواهید از آن استفاده کنید ؟ به هر حال ، برخی از زیباترین و سخت ‌گیرترین گونه‌ های چوب در جهان برای ساخت تخته ‌های کفپوش استفاده می ‌شوند . با این گفته ، ممکن است از خود بپرسید : ” آیا می توانیم کفپوش چوبی را روی دیوارها بگذاریم ؟ ” که پاسخ شما ” بله ” خواهد بود .

کفپوش چوبی را می توان به عنوان پوشش چوبی برای دیوارها استفاده کرد ، اما چند نکته وجود دارد که قبل از انجام دادن باید بدانید . بیایید نگاهی بیندازیم به این که چرا استفاده مجدد از کفپوش چوبی بسیار محبوب است و چگونه آن را روی دیوارهای خود نصب کنید .

آیا می توانیم کفپوش چوبی را روی دیوارها قرار دهیم ؟

همانطور که قبلا ذکر شد ، نصب چوب سخت روی دیوار امکان پذیر است . این امر به لطف سبک های طراحی شیک مینیمالیستی و صنعتی در سال های اخیر به یک روند کاملاً محبوب تبدیل شده است ، زیرا انجام این کار مزایای زیادی دارد . بیایید نگاهی به برخی از مزایای استفاده از کفپوش چوبی بر روی دیوارها و همچنین چرایی تبدیل شدن آن به یک روند محبوب بیندازیم .

چرا از کفپوش چوبی روی دیوارها استفاده می شود ؟

این امر ممکن است در نگاه اول یک روند عجیب به نظر برسد ، اما هر چه بیشتر در مورد آن فکر کنید، حس بهتری پیدا می کند . کفپوش های چوبی به دلیل ترافیکی که متحمل می شوند بسیار مقاوم طراحی شده اند . همچنین برای حفظ شکل کلی و ظاهر خوب خود در طول عمر خود با حداقل تعمیر و نگهداری طراحی شده است .

کفپوش پارکت و دیوارکوب چوبی
کفپوش پارکت و دیوارکوب چوبی

سوال این است که چرا این ویژگی ها را در نظر نگیریم و آنها را در پوشش دیوار اعمال نکنیم ؟ این اساساً ایده استفاده از چوب سخت روی دیوارها است . چرا در حالی که تخته ‌های کفپوش چوبی خوبی دارید که می توانید از آنها استاده کنید ، از صفحه ‌های توخالی و نامرغوبی استفاده می کنید که به مرور زمان ترک می ‌خورند یا محو می ‌شوند ؟

جدا از دوام ذاتی و جذابیت زیبایی شناختی این نمونه ها ، چوب سخت دارای خواص دیگری نیز می باشد که آن را به گزینه ای ایده آل برای پوشش دیوار تبدیل می کند . از آنجایی که تخته ‌های کفپوش از چوب باکیفیت ساخته شده ‌اند ، به راحتی می ‌توان آن ‌ها را رنگ و لکه کرد . از این گذشته ، این تخته ها به ندرت حاوی گره ها یا الگوهای دانه های عجیب و غریب هستند که باعث می شود رنگ یا لکه به آن بچسبد .

تخته‌ های چوبی سخت از انعطاف ‌پذیرترین برش ‌های چوب هستند . این بدان معنی است که آنها را می توان بدون تلاش زیاد تغییر شکل داد ، چرخاند ، برش داد ، میخ کرد ، سوراخ کرد و حتی خم کرد . علاوه بر این ، آنها تمایل به پذیرفتن پوشش های محافظ مانند رزین اپوکسی یا موم دارند که معمولاً برای اطمینان از طول عمر کفپوش استفاده می شود .

کفپوش پارکت و دیوارکوب چوبی
ورق پلای وود با انواع روکش چوب برای کفپوش و دیوارکوب

تخته های کفپوش نیز در مواد متنوعی در دسترس هستند . اگر چوب سخت با سلیقه شما سازگار نیست ، گزینه ‌های کفپوش دیگری مانند MDF ، تخته سه لا و روکش‌ ها وجود دارد . این مواد معمولاً به طور قابل توجهی ارزان ‌تر از چوب سخت هستند ، بنابراین در صورت نیاز می‌ توان دیوارهای چوبی را با بودجه کمی نصب کرد .

انواع کفپوش چوبی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، انواع مختلفی از کفپوش های چوبی وجود دارد که می توانید از آنها به عنوان پایه دیوار چوبی استفاده کنید . این مواد کفپوش از نظر اندازه ، شکل ، رنگ ، هزینه ، نحوه اتصال آنها به یکدیگر و نحوه نصب آنها بسیار متفاوت است . در ادامه ما تعدادی از رایج ترین مواد کفپوش چوبی و خواص آنها را فهرست کرده ایم .

ورقه : ورقه چوب مهندسی شده با مواد چوب سخت

دوام : از بسیار بادوام تا دوام متوسط

قیمت : معمولاً گران قیمت تا قیمت مناسب

در دسترس بودن : وابسته به گونه ها به راحتی در دسترس است .

سهولت استفاده برای دیوارها : استفاده آسان

چکش خواری : بسیار چکش خوار تا چکش خواری متوسط و شکل پذیری متوسط

کفپوش چوبی تمام چوب

کفپوش چوبی تمام چوب یکی از محبوب ترین انتخاب ها برای پایه های دیوار چوبی است . چرا ؟ کفپوش چوبی تمام چوب بسیار بادوام است و به چشم بسیار زیبا است و تقریباً با هر فضایی که در آن استفاده می شود مطابقت دارد . این امر به دلیل این واقعیت است که چوب پردازش نشده است و به آن اجازه می دهد تراکم خود را حفظ کند تا ویژگی های طبیعی گونه های درختی که از آن مشتق شده است را حفظ کند .

کفپوش چوبی تمام چوب
کفپوش چوبی تمام چوب

محدوده قیمت کفپوش های چوبی تمام چوب نیز می تواند به طور قابل توجهی متغیر باشد . گونه ‌های چوبی ارزان ‌تر مانند کاج به ‌طور گسترده مورد استفاده قرار می ‌گیرند و می ‌توان آن ‌ها را هم با هزینه نسبتاً کم خریداری کرد و هم نصب کرد . با این حال ، گونه های چوبی مانند بلوط و گردو نه تنها به سختی به دست می آیند در ضمن می توانند بسیار گران باشند ، به ویژه در مقادیر مورد نیاز برای ایجاد کفپوش .

کفپوش چوبی مهندسی شده

کفپوش های چوبی مهندسی شده به طور قابل توجهی ارزان تر از کفپوش های چوبی سخت هستند .

چوب مهندسی شده چیست ؟ چوب مهندسی شده یک اصطلاح عمومی است که برای توصیف تخته ای استفاده می شود که متشکل از ذرات چوبی است که پردازش شده (خرد شده) ، با رزین مخلوط شده و سپس با حرارت به شکل تخته فشرده شده است . این تخته ها را می توان از یک یا مخلوطی از گونه های چوبی ساخت .

کفپوش چوبی مهندسی شده
کفپوش چوبی مهندسی شده

تخته‌ های چوبی مهندسی شده معمولاً از دو طرف با روکش یا ورقه پوشانده می ‌شوند تا به ظاهر چوب ، تمام چوب دست یابند . با این حال ، از آنجایی که آنها فقط ظاهر تمام چوب دارند ، فاقد بافت و دانه واقعی هستند . از طرف دیگر ، از آنجایی که تخته چوب مهندسی شده اساساً ذرات چوبی است که بین روکش قرار گرفته است ، نه تنها مقرون به صرفه تر است ، بلکه می تواند از تمام چوب قوی تر و بادوام تر باشد .

کفپوش چوبی لمینت

حالا اگر فکر می کردید که چوب مهندسی شده و کفپوش لمینت یکسان هستند ، متوجه تفاوت ها می شوید .

آنها دو ماده متفاوت هستند که به بازار عرضه می شوند .

لمینت چیست ؟ به زبان ساده ، لمینت از یک هسته MDF (تخته فیبر با چگالی متوسط) تشکیل شده است که روی آن روکش (یا تصویر) واقعی از چوب سخت پوشانده شده است .

کفپوش چوبی لمینت
کفپوش چوبی لمینت

این MDF سپس در یک لایه محافظ پوشانده می شود که از مواردی مانند ضربه ، سایش ، آسیب آب ، هجوم حشرات و سایش عمومی جلوگیری می کند . لمینت ممکن است محبوب ترین انتخاب هنگام انتخاب مواد برای کفپوش چوبی روی دیوارها نباشد ، اما در مقایسه با بسیاری از گزینه های دیگر ، بسیار متنوع و مقرون به صرفه است .

نحوه نصب کفپوش چوبی روی دیوار

اکنون که می دانید چرا نصب کفپوش چوبی روی دیوارها بسیار محبوب است و گزینه های شما چیست ، فکر می کنیم ایده خوبی است که به شما نشان دهیم چگونه این کار را خودتان انجام دهید .

نصب پانل های کفپوش چوبی روی دیوارها بسیار ساده است ، اما اگر قبلاً این کار را نکرده باشید ، می تواند کمی دلهره آور باشد . در ادامه فهرستی از چیزهایی که به آن نیاز دارید و همچنین یک آموزش کوتاه که بهترین راه برای انجام آن را به شما نشان می دهد ، آورده ایم .

     یک اره میتر

     یک اره دستی

     چسب با استحکام صنعتی انعطاف پذیر

     یک تفنگ میخکوبی

     یک پارچه تمیز

     مقداری آب و صابون

     پانل های کفپوش چوبی به انتخاب شما

سطح خود را آماده کنید

همانطور که قبلا ذکر کردیم استفاده از کفپوش روی دیوارها بسیار ساده است . چالش برانگیزترین بخش فرآیند آماده سازی است که باید به درستی انجام شود تا از بی ثباتی جلوگیری شود .

چگونه دیوارهای خود را برای پوشش چوبی که می خواهید آماده می کنید ؟ خوب ، با تعیین اینکه آیا سطح دیوار شما قادر به تحمل وزن تخته های کف است ، شروع کنید .

اجرای کفپوش ، دیوارکوب و سقف کاذب چوبی
اجرای کفپوش ، دیوارکوب و سقف کاذب چوبی

دیوار مورد نظر باید به شما این امکان را بدهد که پوشش را در تمام طول آن محکم کنید . اگر این امر امکان پذیر نیست ، ابتدا مقداری چوب مهندسی شده نصب کنید تا به عنوان یک نقطه نصب مطمئن برای تخته های کف واقعی شما عمل کند . در مرحله بعد ، باید انتخاب کنید که پانل های کفپوش شما در چه جهتی اجرا شوند . یا افقی یا عمودی .

صرف نظر از اینکه کدام یک را انتخاب می کنید ، باید حاشیه ای را با یک مداد به عرض یک تخته از انتهای دیوار مشخص کنید و از آن به عنوان نقطه شروع استفاده کنید . این به عنوان یک راهنما عمل می کند ، اما هنوز باید تعیین کنید که به چه تعداد پانل برای پوشاندن سطح دیوار نیاز دارید و اینکه آیا تخته های شما نیاز به تغییر اندازه بر اساس اندازه دیوار شما دارند یا خیر .

در نهایت ، ارزش دارد که دیوارهای خود را قبل از نصب پانل های دیواری تمیز کنید . اگر از چسب برای محکم کردن پانل ها روی سطح دیوارها استفاده می کنید ، این امر به طور ویژه مهم است . با این حال ، حتی اگر از میخ استفاده می کنید ، این احتمال به مرور زمان ایجاد رطوبت و کپک در زیر پوشش شما را کاهش می دهد .

چسب مناسب را انتخاب کنید

انتخاب یک چسب برای دیوارهای چوبی برجسته با توجه به نیروهایی که بر روی آن وارد خواهند شد ، مهم است .

چه نوع چسبی برای محکم کردن این پانل ها مناسب تر است ؟ مسلما بهترین انتخاب ، یک چسب انعطاف پذیر با استحکام صنعتی خواهد بود .

انتخاب بهترین چسب برای نصب کفپوش
انتخاب بهترین چسب برای نصب کفپوش

برای این کاربرد می توان از انواع چسب های تک و دو جزئی استفاده کرد ، اما به دلیل زمان آماده سازی مرتبط با چسب های دو جزئی ، توصیه می کنیم از محصول یک قسمتی استفاده کنید . چسب‌ ها را می ‌توان مستقیماً روی دیوار یا هر پانل جداگانه در هنگام قرار دادن آن اعمال کرد ، فقط مطمئن شوید که از قبل برنامه ‌ریزی کنید و مطمئن شوید که پانل صحیح را هر بار دارید .

پانل چوبی خود را نصب کنید

هنگامی که دیوار خود را به خوبی علامت گذاری و تمیز کردید ، نوبت به نصب پانل های چوبی می رسد . اگر پانل های جداگانه ای دارید که به هم متصل نمی شوند ، این قسمت باید آسان باشد . با این حال ، اگر از قطعات چوب مهندسی شده استفاده می ‌کنید که با استفاده از اتصالات به هم می ‌چسبند ، باید تخته‌ ها را همانطور که هنگام نصب کفپوش انجام می ‌دهید جای گذاری کنید .

 اگر پانل را به صورت افقی نصب می کنید ، ما به شدت توصیه می کنیم که از سطح کفپوش (بالای تریم) شروع کنید و به سمت بالا حرکت کنید . این امر نه تنها آسان تر است ، بلکه هر تخته ای را که باید در حین نصب برش داده شود ، مخفی می کند . اگر از چسب استفاده می ‌کنید (همانطور که قبلاً ذکر کردیم) به سادگی آن را در طول مسیر روی هر پانل بمالید .

نصب کفپوش و دیوارکوب چوبی
نصب کفپوش و دیوارکوب چوبی

اگر از میخ استفاده می کنید ، توصیه می کنیم از لبه چوب به سمت پایین میخ بزنید تا میخ ها کاملاً پنهان شوند . اگر پانل‌ های خود را به صورت عمودی نصب می ‌کنید ، این احتمال وجود دارد که تخته‌ های شما کمی عریض ‌تر باشند ، و حتی اگر آن ‌ها هم نباشند ، به طور کلی برداشتن این ترکیب آسان ‌تر است ، اما بستگی به این دارد که چه کسی این کار را انجام دهد .

 نصب عمودی به این معنی است که شما دائماً باید بررسی کنید که آیا تخته ها کاملاً صاف هستند یا خیر . برای اینکه کارها برای شما کمی آسان تر شود ، می توانید دستورالعمل هایی را روی دیوار ترسیم کنید و با استفاده از یک سطح و خط کش از صحت آنها اطمینان حاصل کنید . درست همانطور که با پانل های افقی انجام دادید ، هر پانل را با دقت نصب کنید و در طول مسیر از چسب و یا میخ استفاده کنید .

در طول فرآیند ، پانل های بد را بررسی کنید و آنها را با پانل های مناسب تر تعویض کنید . همچنین ممکن است متوجه شوید که برخی از پانل ها باید در طول مراحل نصب بسته به نوع چوبی که استفاده می کنید ، اندازه آنها تغییر کند . این امر معمولاً در مورد تخته ‌های چوبی مهندسی شده صدق می ‌کند ، زیرا آنها به صورت پلکانی طراحی شده ‌اند . برای رفع این مشکل ، به سادگی از یک اره میتر برای برش دادن آنها به طول و یا عرض مناسب استفاده کنید .

نصب کفپوش و دیوارکوب چوبی
نصب کفپوش و دیوارکوب چوبی

طرح های پایانی را اعمال کنید

اکنون که دیوارهای چوبی خود را به خوبی نصب کرده اید ، زمان آن فرا رسیده است که با تکمیل آن ، سازه خود را زیباتر کنید . در حالی که برخی افراد ظاهر چوبی بازسازی شده روستیک را ترجیح می دهند ، برخی دیگر ظاهر صیقلی تر و براق را به پوشش چوبی خود ترجیح می دهند . اگر اینطور است ، گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد .

استفاده از پرکننده چوب

اول از همه ، می توانید از مقداری پرکننده چوب برای پنهان کردن سرهای میخ که بیرون زده اند استفاده کنید . در حالی که استفاده از تفنگ میخکوبی برای نصب دیوار برجسته چوبی شما بسیار سریع تر عمل می کند ، این یکی از نکات منفی است . اگرچه یک راه حل آسان است ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقداری پرکننده چوب تهیه کنید ، آن را با استفاده از یک چاقوی بتونه روی نواحی آسیب دیده بمالید ، اجازه دهید خودش را بگیرد و سپس آن را سنباده بزنید .

اعمال رنگ

در مرحله بعد ، می توانید رنگ یا لکه چوب را روی دیوارهای خود اعمال کنید ، اما این عمل فقط با چوب سخت کار می کند زیرا چوب و لمینت مهندسی شده به صورت پیش ساخته فروخته می شود . اگر از هر نوع رنگی روی دیوار چوبی خود استفاده می کنید ، با استفاده از کمی صابون ، آب و یک پارچه تمیز دیوار را به خوبی تمیز کنید . هنگامی که چوب خشک شد ، پرایمر خود را بمالید و اجازه دهید قبل از استفاده از رنگ ، در مدت زمان توصیه شده سازنده خشک شود . این کار را می توان قبل از نصب پانل نیز انجام داد .

انواع کفپوش و دیوارکوب چوبی
انواع کفپوش و دیوارکوب چوبی

اعمال رنگ

استفاده از رنگ چوب به دیوار برجسته چوبی شما بسیار ساده تر است . سطح تخته های خود را سنباده بزنید و ذرات چوب سرگردان را بردارید . در مرحله بعد ، رنگ خود را بگیرید و با استفاده از یک قلم مو یا غلتک شروع به اعمال آن روی سطح تخته خود کنید . اگر دیوار شما بسیار بزرگ است ، برای اطمینان از اعمال یکنواخت رنگ در طول فرآیند ، به صورت چند بخش کار کنید . این کار را نیز می توان قبل از نصب پانل انجام داد .

کاربرد طرح ها

داشتن یک سطح چوبی روی دیوار به شما این امکان را می دهد که آزادی خلاقانه تری نسبت به دیوار خشک یا بتنی داشته باشید . امکانات بی پایان هستند !

می ‌توانید طرح ‌های کاراکتر ، کلمات ، اعداد و هر چیز دیگری را که فکرش را بکنید روی دیوار خود استنسیل کنید . این عمل به ویژه اگر در حال آماده کردن اتاق کودک یا مهد کودک هستید مفید است .

هنگام نصب دیوار چوبی باید به چه نکاتی توجه کنید ؟

در حالی که ممکن است ایده ای در مورد اینکه دوست دارید دیوارتان چه شکلی باشد در ذهن داشته باشید ، موارد دیگری وجود دارد که باید هنگام چیدن آنها در نظر بگیرید . در زیر چند نکته وجود دارد که به راحتی نادیده گرفته می ‌شوند تا در صورت تمایل به دیوار چوبی ، و برخی از مزایا و معایب مرتبط با آن ‌ها ، در نظر بگیرید .

چه طرحی را دوست دارید ؟

قبلاً اشاره کردیم که می توانید پانل های چوبی خود را به صورت عمودی یا افقی نصب کنید . در حالی که اینها گزینه ‌های اصلی هستند ، می ‌توانید پانل ‌های یک ‌جزئی تمام چوب ، قالب ‌سازی‌ ها ، پانل‌ های شش ضلعی یا حتی پیکربندی ‌های استخوان ماهی را نیز نصب کنید . گزینه های دیگر شامل افزایش دانه چوب یا تغییر بافت آن به روش های دیگر است .

ایده دیوارکوب اتاق نشیمن با چوب
ایده دیوارکوب اتاق نشیمن با چوب

چه رنگی دوست دارید ؟

گونه‌ های چوب سخت معمولا بهترین ظاهر طبیعی را ارائه می ‌دهند ، اما رنگ ‌های فوق ‌العاده ‌ای در پانل ‌های چوبی مهندسی شده نیز وجود دارد . رنگی را انتخاب کنید که نه تنها به فضایی که دیوار بخشی از آن است ، بلکه با سایر وسایل موجود در فضا نیز مناسب باشد . خوشبختانه ، چوب سخت و برخی از انواع چوب های مهندسی شده را می توان رنگ آمیزی کرد تا مطابق با ترجیح رنگ شما باشد .

چه الگویی را دوست دارید ؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، گزینه های زیادی در مورد طراحی کلی دیوار برجسته چوبی شما وجود دارد . یکی از این گزینه ‌ها الگوی چیدمان لت‌ های چوبی است . تنوع بی پایانی از الگوها برای انتخاب وجود دارد ، خواه شش ضلعی ، شاه ماهی ، افقی ، عمودی یا ترکیبی از همه اینها باشد .

اجرای انواع الگو های هندسی برای کفپوش و دیوارکوب چوبی
اجرای انواع الگو های هندسی برای کفپوش و دیوارکوب چوبی

نکات طراحی

همانطور که احتمالاً می توانید تصور کنید ، مردم برای مدت طولانی از کفپوش روی دیوارها استفاده می کنند و در نتیجه ، چند نکته وجود دارد که می توانید آنها را دنبال کنید . برخی از بهترین مواردی که باید در نظر داشته باشید مربوط به آماده سازی هستند ، حتی اگر احتمالاً می خواهید ببینید که پانل های خود پس از نصب چگونه به نظر می رسند ، بهتر است در برخی موارد از قبل آنها را تراشیده ، رنگ آمیزی ، یا شابلون کنید .

در حالی که برخی از طرح ها را فقط زمانی می توان اجرا کرد که دیوار در جای خود قرار گیرد ، چیزهایی مانند رنگ و لکه چوب را می توان از قبل اعمال کرد و در زمان شما نیز صرفه جویی کرد . ترفند دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که در حالی که خطوط عمودی می توانند فضا را بلندتر نشان دهند ، خطوط افقی باعث می شوند فضا بزرگتر یا “بازتر” به نظر برسد .

چگونه یک دیوار پایه چوبی را حفظ می کنید ؟

نگهداری دیوارهای چوبی در واقع بسیار آسان است . تنها کاری که واقعاً باید انجام دهید این است که مطمئن شوید که دیوارها تمیز هستند زیرا چوب تمایل به جمع آوری گرد و غبار نسبتاً سریع دارد . برای تمیز کردن دیوار چوبی خود ، یک قاشق چای خوری صابون را در مقداری آب بریزید و یک بار به دیوار بمالید ، سپس اجازه دهید دیوار کاملا خشک شود .

چگونه یک دیوار پایه چوبی را حفظ می کنید ؟
چگونه یک دیوار پایه چوبی را حفظ می کنید ؟

اگر می خواهید از تجمع گرد و غبار روی دیوار خود جلوگیری کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که فضای اشغال شده به طور مرتب تمیز می شود . تمیز کردن شدیدی نیاز ندارد ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که فضا به طور منظم جارو و یا جاروبرقی می شود تا اطمینان حاصل شود که گرد و غبار به دیوار برجسته شما جذب نمی شود .

     اگر نگران آسیب دیدگی هستید ، نباید انتظار بریدگی های عظیم در دیوار خود را داشته باشید ، مگر اینکه دلیلی برای این کار داشته باشید . در طول زمان به هر دیواری آسیب وارد می‌ شود ، زیرا بخشی کاربردی از خانه شما است ، اما اگر منطقه ‌ای شاهد تردد و شلوغی بسیار است ، باید چوبی با پوشش رزین یا گونه ‌های چوبی مخصوصاً با دوام را انتخاب کنید .

اگر با خط و خش مواجه شدید ، تعمیر آنها بسیار آسان است . تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقداری سرکه و روغن گیاهی را در یک کاسه کوچک مخلوط کنید ، سپس یک پارچه یا حوله کاغذی تمیز بگیرید و آن را در مخلوط فرو کنید . در نهایت ، ناحیه آسیب دیده را مالش دهید تا زمانی که خراش ها دیگر قابل مشاهده نباشند .

سرکه و روغن گیاهی برای حفاظت چوب
سرکه و روغن گیاهی برای حفاظت چوب

اکنون که می دانید چرا دیوارهای برجسته چوبی بسیار محبوب هستند ، چه گزینه هایی در هنگام انتخاب متریال برای یک دیوار وجود دارد ، و همچنین نحوه نصب و نگهداری از این دیوارها را ، وقت آن است که دانش جدید خود را آزمایش کنید ! به یاد داشته باشید که هنگام کار با پانل های چوبی سنگین و ابزار برقی مطمئن شوید که هم شما و هم محل کارتان به خوبی محافظت می شود .

سوالات متداول

چه چوبی برای دیوارهای برجسته بهترین است ؟

در حالی که تقریباً هر چوبی را می توان برای استفاده با دیوارهای چوبی تغییر کاربری داد ، برخی از آنها بهتر از بقیه هستند . به طور متوسط ، پانل های تمام چوب و روکش ، پانل های دیواری برجسته چوبی عالی را ایجاد می کنند . در ایران اکثر دیوارکوب ها با چوب کاج روسی ، راش یا بلوط اجرا میشود که در بین همه کاج روسی بیشترین استفاده را دارد .

آیا دیوارها چوبی قدیمی و از مد افتاده هستند ؟

دیوارهای چوبی برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته اند ، بنابراین ممکن است تعجب کنید که آیا آنها از مد افتاده اند یا خیر . خبر خوب این است که دیوارهای تاکیدی چوبی هنوز هم بسیار مد هستند ، تنها تفاوتی که در حال حاضر وجود دارد این است که پوشش‌ ها و پیکربندی‌ ها مدرن شده اند .

آیا دیوار چوبی تیره ، اتاق را بزرگ تر نشان می دهد ؟

در حالی که بسیاری از مردم می دانند که لباس های تیره جلوه بصری لاغری دارند ، اما برای دیوارهای برجسته کاربرد ندارد . دیوارهای برجسته تیره در واقع به لطف یک ترفند پرسپکتیو ، فضا را بزرگ تر نشان می دهند . به خاطر داشته باشید که خطوط افقی نیز فضا را بزرگ ‌تر نشان می‌ دهند ، در حالی که خطوط عمودی فضاها را بلندتر نشان می‌دهند .

نویسنده : فیروزه پاکزاد

کلمات کلیدی : کفپوش چوبی ، طراحی کفپوش چوبی ، دیوارکوب چوبی ، دیوار چوبی ، طراحی دیوارکوب چوبی

منبع : woodhappen.com
مطالب مرتبط با دیوارکوب چوبی :

WhatsApp us