ایده های پنل دیوار کوب چوبی برای به روز رسانی هر فضایی در خانه شما

زیبایی را اضافه کنید ، دیوارهای ناهموار را بپوشانید یا اتاق خود را با این ایده های هوشمندانه و زیبا به روز رسانی کنید .

دیوارکوب در دکوراسیون داخلی
دیوارکوب در دکوراسیون داخلی

اگر به دنبال راه هایی برای تغییراتی در خانه خود ، بدون انجام هیچ گونه کار بزرگ بازسازی هستید ، پس این ایده های پانل یا دیوار کوب دیواری انتخابی عالی برای شروع هستند .

پنل دیوارکوب چوبی

چه به دنبال یک خانه روستیک باشید ، چه به دنبال جذابیت سنتی برای فضای خانه خود هستید ، پوشش دیوار ، روکش کاری و قالب ‌گیری ، همه راه ‌های عالی برای تغییر دادن یک فضا به صورت متفاوت و خاص خود هستند .

یک راه ساده دیگر برای آوردن شکل معماری به اتاق ‌های بی ‌نظیر خود ، افزودن صفحات دیواری نیز یک انتخاب عملی است ، زیرا می‌ تواند از دیوارها محافظت کند ، از فرسودگی و پارگی عمومی جلوگیری کند ( یا نشانه ‌های حوادث قبلی را بپوشاند ) . به علاوه می تواند سطح عایق را نیز اضافه کند .

ایده های دیوارکوب

پانل های دیواری می تواند ظاهر متفاوتی داشته باشد و تقریباً در هر اتاقی هم عملی است . از اتاق خواب گرفته تا حمام ، اتاق نشیمن گرفته تا آشپزخانه ، اگر دیواری دارید که می ‌خواهید بپوشانید ، موادی که می ‌خواهید دیوار را با آن بپوشانید انتخاب کنید .

در ادامه طرح هایی فهرست شده اند که می توانید برای ایده گیری از آنها کمک بگیرید :

1 . پوشش دیوار خود را در امتداد سقف گسترش دهید :

اتاق خواب با پانل های چوبی روی دیوار که به سمت سقف می روند .

پنل دیوارکوب چوبی تخت خواب روستیک
پنل دیوارکوب چوبی تخت خواب روستیک

این طرح برای یک اتاق چگونه عمل می کند ؟ صاحب این خانه با استفاده از تخته های چوبی روستایی که به دیوار پشت تخت متصل کرده است ، پانل ها را روی سقف و در امتداد سقف ادامه داده است تا اتاق خواب ویژگی سبک سایبانی دنج داشته باشد . این تکنیک جسورانه در اتاقی که فاقد هر گونه ویژگی معماری است و برای تخت بدون تاج سر به خوبی عمل می کند . اگر از پانل‌ های چوبی سنگین ‌تر مانند تخته ‌های داربست استفاده می ‌کنید ، حتماً با یک متخصص در مورد اتصال ایمن آنها به سقف بالای تخت مشورت کنید .

2 . از پانل های دیواری برای قاب بندی آثار هنری استفاده کنید :

اتاق نشیمن با رنگ آبی با جزئیات قالب بندی نقاشی شده روی دیوار و مبل مخملی آبی .

پنل دیوارکوب چوبی
پنل دیوارکوب چوبی

افزودن قالب های چوبی به دیوارهای شما ظاهری مانند پانل را ایجاد می کند و انجام آن سریع و آسان است . به سادگی مستطیل ها را در فواصل یکسان در امتداد دیوار خود اندازه بگیرید و سپس طول قالب را برش دهید تا به اشکال کشیده شده تبدیل شوند . مطمئن شوید که قالب خود را با زاویه 45 درجه برش داده اید تا گوشه ها به خوبی به هم برسند و آنها را به رنگ دیوار خود رنگ کنید . یک بوم یا یک اثر هنری را در مرکز یکی از مستطیل ها آویزان کنید تا یک قاب برای نشستن آن ایجاد شود .

3 . رنگ سیاه را انتخاب کنید :

اتاق نشیمن دو رنگ از دیوارهای پانل چوب مشکی و مبل خاکستری .

دیوارکوب لوور رنگ مشکی

پنل دیوارکوب چوبی
پنل دیوارکوب چوبی

مشکی زغالی افزودنی عالی برای هر فضای داخلی است ، رنگی جسورانه و در عین حال ظریف است و تمام گرایش های استایل ها را از اسکاندیناوی ، مینیمال تا شیک و بوهو را شامل می شود . رنگ‌ ها و بافت ‌های موجود در تخته‌ های چوبی لایه‌ ای از بافت و عمق ایجاد می‌ کنند و استفاده از تکنیک ‌های طراحی را که طراحان داخلی به شدت بر روی آن تمرکز می ‌کنند ، آسان می ‌کند . همچنین این امکان وجود دارد که این محصول را با هر رنگ یا پالت مواد در هر اتاقی جفت کنید – این رنگ واقعا همه کاره است ! » .

4 . دیوارکوب ها را روی پانل های اتاق خواب قرار دهید :

اتاق خواب با دیوارهای چوبی آبی سرمه ای پشت تخت .

پنل دیوارکوب چوبی
پنل دیوارکوب چوبی

اگر انتخاب کرده اید که در اتاق خواب خود از پانل های چوبی استفاده کنید ، فکر نکنید که دشوار است شما می توانید با یک تخته چوبی نیز این کار را انجام دهید . در این مقاله در حالی که پانل های دیواری به طول های باریک از چوب هستند که به شکل عمودی متصل شده اند و به رنگ آبی تیره رنگ آمیزی شده اند ، سر تخته دارای الگوی پانل هایی است که در طرحی به شکل ماهی چیده شده اند و برای یک روکش طبیعی تمام نشده باقی مانده اند . دو طرح که روی هم قرار گرفته اند به این اتاق خواب مدرن روستیک جذابیت و عمق می بخشد .

5 . سینه دودکش را با پانل های روستایی بپوشانید :

اتاق نشیمن با شومینه و چوب زغالی مشکی که سینه دودکش را پوشانده است    .

پنل دیوارکوب چوبی
پنل دیوارکوب چوبی

همین چند سال پیش ، پوشاندن سینه دودکش با یک کاغذ دیواری معمولی بسیار عجیب بود ، اما اگر می خواهید خانه شما کمی قدیمی تر به نظر برسد ، می توانید با تخته ‌های روستیک به کار رفته در این اتاق نشیمن متنوع ، ظاهر اتاق نشیمن خود را کمی قدیمی و فرسوده کنید ، که می‌ توان با دادن رنگ به تخته ‌های طبیعی ، فضا را متفاوت تر هم کرد . حتی می توانید از یک طول اضافی برای ساخت یک  دیوار کوب چوبی روستیک مناسب استفاده کنید .

6 . بافت ها را برای یک محیط دنج ترکیب کنید :

اتاق خواب با دیوارهای چوبی در قسمت پشت تخت .

پنل دیوارکوب چوبی
پنل دیوارکوب چوبی

ممکن است بخواهید به اتاقی که معماری خاصی ندارد پانل ها را بیافزایید اما باید بدانید که این اتاق ها می توانند هر فضایی را متفاوت و دوست داشتنی کنند ، حتی فضاهایی که از نظر معماری سطح بالایی دارند نیز با این پانل ها متفاوت تر و زیباتر می شوند . جفت کردن یک دیوار پوشیده از پانل های چوب خام با عرض و طول های مختلف ، با یک دیوار آجری ساده ، حس جذاب و صنعتی را ایجاد می کند که یادآور یک آپارتمان زیر شیروانی شهری است . ترکیب این دو بافت کنار یکدیگر حسی دنج و گرم ایجاد می کند که برای اتاق خواب عالی است .

7 . به اتاق ساده خود نگاهِ ویژه ای داشته باشید :

اتاق خواب سفید با پوشش دیواری پشت تخت .

پنل دیوارکوب چوبی
اتاق خواب سفید با پوشش دیواری پشت تخت .

در این طرح یک اتاق ساده و سفید با اضافه کردن یک پانل چوبی ساده ، جان تازه‌ ای گرفته است . صاحب خانه با استفاده از طول های ام دی اف و چسباندن به دیوار با چسب قوی ، و استفاده از بریدگی ها برای ایجاد یک الگوی انتزاعی به دیوار کنار آن استفاده کرده است .

8 . پانل‌ های آج دار را انتخاب کنید که جزئیات بسیار کمی دارد :

حمام با وان حمام مستقل و پوشش چوبی سیاه پشت حمام .

پنل دیوارکوب راه راه
حمام با وان حمام مستقل و با پوشش چوبی سیاه , دیوارکوب لوور راه راه مشکی

ترکیب پانل های آجدار و پرتره تزئین شده ، دیوارها را برجسته و متفاوت می کند . ایده آل برای فضاهایی که به معنای واقعی کلمه می خواهید احساس کنید که در حال نزدیک شدن به شما هستند . دیوار را به رنگ خاکستری تیره ، سبز زمردی یا سرمه ای رنگ کنید .

9 . دیوار کوب چوبی را به عنوان جایگزین کاشی در نظر بگیرید :

حمام با وان مستقل و روکش چوبی آبی تیره .

دیوارکوب لوور با چوب
حمام با وان مستقل و روکش چوبی آبی تیره .

پانل کردن ، یک راه عالی برای بیان یک طرح شخصی در حمام به جای کاشی است ، و می توانید روی آن یک قفسه باریک قرار دهید تا وسایل بهداشتی یا شمع ها را ذخیره کنید که اینکار حمام کردن را آرامش بخش تر می کند .

ممکن است سوال شما این باشد که مطمئناً صفحات چوبی در حمام بخار خمیده می شوند !!

اگر متریال مناسبی تهیه کنید نه این اتفاق نمی افتد . پانل کاری با پروفیل مهره های نیمه گرد را می توان روی ورقه های ام دی اف مقاوم در برابر رطوبت ساخت . ” بعد از رنگ آمیزی شبیه چیز واقعی به نظر می رسد و برای لوله کشی عالی است . “

10 . یک تقسیم کننده اتاق و دیوارکوب فرانسوی ایجاد کنید :

پانل دیوارکوب چوبی
تقسیم کننده اتاق و دیوارکوب فرانسوی , پارتیشن چوبی

برای داشتن ظاهری شاداب و لوکس ، پوشش پشتی با تیرهای عمودی را انتخاب کنید . این پانل به عنوان یک تقسیم کننده اتاق عمل می کند تا یک کمد لباس باز را پنهان کند یا یک ویژگی بیانی را به جای تاج تخت ایجاد می کند . یک روغن یا لاک شفاف بر روی یک پانل چوبی روشن ، تکمیل کننده روکش های حصیری و ملحفه های سفید است ، اما برای جلوه تزئینی متفاوت ، می توان به آنها لکه تیره یا رنگ مشکی داد . قبل از منگنه کردن حصیر ، ابتدا مطمئن شوید که در آب خیس شده است تا انعطاف پذیر شود . اگر پانل از هر دو طرف قابل مشاهده است ، قاب پانل را در پشت برای یک روکش منظم تکرار کنید .

11 . کاغذ دیواری را به جای پانل چوبی انتخاب کنید :

کاغذ دیواری با پانل مصنوعی .

پانل دیوارکوب دیواری چوبی
کاغذ دیواری با پانل مصنوعی .

وقتی می‌ خواهید پانل ‌های چوبی را بدون هزینه یا کار انجام دهید ، می ‌توانید آن را با یک کاغذ دیواری طرح دار ، هوشمندانه جعل کنید . پانل های دیواری باریک فوراً ظاهری مینیمالیستی و لوکس را تداعی می کنند ، اما پانل های از پیش ساخته شده قیمت بالایی دارند . طرح‌ های مدرن به شما امکان می ‌دهند بدون نیاز به انجام کارهای دستی ظاهری دوست داشتنی داشته باشید ، به این معنی که دیوارها در شرایط بی ‌نظیری هستند – جدا از یک لایه خمیر کاغذ دیواری به خواسته خود خواهید رسید .

کاغذ دیواری همه کاره را می توان برای ایجاد یک دیوار برجسته ، به عنوان یک پانل دیوار مرکزی برای قاب بندی مبلمان یا شومینه ، یا به عنوان یک دیوار نیم متری در اتاق نشیمن و اتاق خواب استفاده کرد .

12 . قفسه های باز را انتخاب کنید :

آشپزخانه با پوشش دیواری پشت سینک و قفسه بندی باز .

آشپزخانه با پوشش دیواری پشت سینک و قفسه بندی باز .
آشپزخانه با پوشش دیواری پشت سینک و قفسه بندی باز .

اگر ترجیح می ‌دهید کابینت ‌روی دیوار نداشته باشید ، اما همچنان به فضای ذخیره‌ سازی نیاز دارید ، پانل ‌ها را بدون بستن فضا با کمد و جزئیات سنتی آشپزخانه شیکر را تکرار می ‌کنند . رنگ آمیزی دیوار و قفسه ها به همان رنگ کابینت های زیرین ، یک روکش یکپارچه ایجاد می کند و همچنین اجازه می دهد تا ریل های میخ شده روی قفسه تقریباً ناپدید شوند . یک پایه سبز خاکی ، لیوان ها و کاسه های رنگارنگ را به نمایش می گذارد .

13 . اتاق را در یک رنگ غوطه ور کنید :

اتاق نشیمن با مبل خردلی و روکش دیواری شرابی .

اتاق نشیمن با مبل خردلی و روکش دیواری شرابی .
اتاق نشیمن با مبل خردلی و روکش دیواری شرابی .

اگر همه دیوارها را یک رنگ می کنید ، افزودن پانل‌ ها با ایجاد نور و سایه بر روی دیواری که می‌ تواند یک دیوار مسطح باشد ، یک برجستگی فوری ایجاد می‌ کند . با رنگ آمیزی تمام کارهای چوبی به یک رنگ ، از پائین گرفته تا آرشترو و کرکره ها به یک رنگ ، به این معنی است که شب که فرا رسد  ، یک فضای غوطه ور کاملاً پیله ای با این رنگ گرم و زیبا ایجاد می شود .

14 . روستایی را یک تمثیل کنید :

اتاق خواب با روکش دیواری روستیک .

اتاق خواب با روکش دیواری روستیک .
اتاق خواب با روکش دیواری روستیک .

خواص تسکین دهنده این ماده طبیعی را پذیرا باشید . چه بخواهید دیوارهای خود را با چوب اصلاح شده یا چوب جدید بپوشانید ، دیوارهای پانل شده راهی عالی برای تقویت فضای مسطح هستند . دیوار پشت تخت یک جایگزین قابل توجه برای یک تاج تخت است . پتینه‌ های طبیعی و رنگ‌ های نقره ‌ای تخته‌ های قدیمی یا اصلاح‌ شده ظاهری زیبا و جذاب ایجاد می ‌کنند .

15 . به جای تاج تخت از پانل بندی استفاده کنید :

تاج تخت پانل دار پشت تخت .

تاج تخت پانل دار پشت تخت .
تاج تخت پانل دار پشت تخت .

به دنبال ارتقاء برای تخت دیوانی هستید ؟ روی تاج تخت چوبی سنتی با بخش پانل ‌بندی ‌شده چشمگیر ، شگفتی بیافرینید . با کشیدن قطعه پانل شده درست تا سقف ، آن را به اندازه ای که می خواهید فوق العاده و خاص کنید . رنگ آمیزی چوب در یک سیاهی عمیق نه تنها به پوشاندن فضای خواب کمک می کند ، بلکه ظاهری هوشمندانه به محیط می دهد که شایسته یک اتاق در هتل است .

پشت تخت را با بالشتک ‌هایی جمع کنید تا جایی راحت برای استراحت سرتان در زمان دراز کشیدن در روز های تعطیل باشد .

16 . فضای ناهارخوری آرامی ایجاد کنید :

پانل دیوارکوب ناهارخوری
پانل دیوارکوب ناهارخوری

فضایی از تضادها ، رنگ صورتی ملایم روی دیوار فورا به این فضای ناهارخوری مینیمال گرمای بیشتری می بخشد . استفاده از سایه ‌ای که یک سطح بالاتر از خنثی است ، برای کف‌ پوش براق و دیوار خاکستری جذاب طرح زیبا و جذابی می آفریند .

پانل ‌های هوشمند ، میز ناهار خوری اسکاندیناوی براق و پایه ‌های قاب مشکی ، عنصری شیک را به اتاق می ‌آورند ، در حالی که رنگ ‌های روشن با مواد طبیعی صندلی‌ های ناهار خوری حصیری ، سایه ‌های آویز و پوشش ‌های ارگانیک در کنار سرامیک ‌های ساده کاملاً زیبا به نظر می رسد .

17 . سطح قدیمی را با جدید تطبیق دهید :

حمام با نیم قاب چوبی سبز .

حمام با نیم قاب چوبی سبز .
حمام با نیم قاب چوبی سبز .

برای ایجاد ظاهری قدیمی با پوشش دیواری خود ، لمس های جاودانه را اضافه کنید . رنگ سفید دیوار ، نت پایه این حمام است ، اما این پوشش نیمه رنگ آمیزی آبی ، گچی است که به زیبایی با سفیدی دیوار هماهنگ شده است . ویژگی های شیک و قدیمی را با اکسسوری های مدرن مشکی کنار هم قرار دهید . یک آینه به سبک باروک طلایی ، جلوه ای از جذابیت قدیمی را به آن اضافه می کند .

18 . با شیکر فضا را ساده نگه دارید :

دفتر با میز و صندلی و روکش دیواری چوبی سفید .

دفتر با میز و صندلی و روکش دیواری چوبی سفید .
دفتر با میز و صندلی و روکش دیواری چوبی سفید .

ایده ‌آل برای اتاق‌ های کوچک ، این طراحی کلاسیک و مینیمال به ‌طور نامحسوس هر فضایی را هوشمند می‌ کند . برای اینکه اتاق ‌های سفید بی حالتی کم تری داشته باشند این طراحی عالی است و توجه را از هیچ مبلمانی دور نمی کند .

این نوارهای ام دی اف 12  سانتی متر برای ایجاد مستطیل به هم چسبانده شده اند و قبل از رنگ آمیزی به دیوار چسبانده شده اند . همچنین می توانید برای ایجاد یک قفسه کتاب بسازید .

19 . با شبکه ای به سبک ژاکوبین عظمت را اضافه کنید :

ایده پوشش دیوار در دیوارهای آبی سرمه ای ژاکوبین .

ایده پوشش دیوار در دیوارهای آبی سرمه ای ژاکوبین .
ایده پوشش دیوار در دیوارهای آبی سرمه ای ژاکوبین .

این شبکه در مقیاس بزرگ زمانی که در تمام ارتفاع دیوار استفاده می‌ شود تاثیر بیشتری می ‌گذارد . این طرح یک سبک تاریخی است ، اما برای فضاهای مدرن نیز به اندازه کافی فوق العاده است . آن را در یک پوسته صاف رنگ کنید ، روی سطح ادامه دهید و آن را با کف پوش خانه هماهنگ کنید تا جلوه ای فراگیر داشته باشد .

افزودن تزیینات بر روی لبه پانل احساس زیبایی ایجاد می کند . در این طرح ، ما از قاب پانل 18×3 سانتی متر با ربع داخلی در حدود 40 x 40 سانتی متر استفاده کرده ایم .

20 . پانل بر روی یک ویژگی ساختاری :

گوشه اتاق نشیمن با صندلی و کوسن خاکستری و روکش چوبی سفید .

گوشه اتاق نشیمن با صندلی و کوسن خاکستری و روکش چوبی سفید .
گوشه اتاق نشیمن با صندلی و کوسن خاکستری و روکش چوبی سفید .

تقسیم پانل ها در ارتفاع دادو ، یک لبه کوچک برای نمایشگر ایجاد می کند .

در این طرح ، ما از پانل ‌هایی با ابعاد حدود 50×50 سانتی‌ متر استفاده کرده ‌ایم که با چسباندن نوارهای چوبی 6 × 3 سانتی متر ایجاد شده ‌اند . قفسه دادو از چوب 6 x 3 با یک قالب کوچک متصل است . در زیر دادو ، الوار 6×3  سانتی متر با شکاف های 6 سانتی متر اضافه کرده ایم .

21 . پانل و ریل برای اضافه کردن ارتفاع :

اتاق خواب با تم سبز با کف فرش و نقاشی دیواری .

اتاق خواب با تم سبز با کف فرش و نقاشی دیواری .
اتاق خواب با تم سبز با کف فرش و نقاشی دیواری .

از پانل های دیواری روی یک دیوار ویژه برای ایجاد یک قفسه برای نمایش ظرافت های اتاق خواب استفاده کنید . بالا بردن ارتفاع تا یک ریل تصویری موجود کمک می‌ کند تا طرح را به طور یکپارچه به دکور منتقل کنید ، در این ایده اتاق خواب سبز ، ظاهر را با تلنگری از رنگ زیباتر کنید .

22 . از دیوارها با پانل ها در ارتفاع دادو محافظت کنید :

اتاق غذاخوری با میز و صندلی ، دیوارهای خاکستری و لامپ .

اتاق غذاخوری با میز و صندلی ، دیوارهای خاکستری و لامپ .
اتاق غذاخوری با میز و صندلی ، دیوارهای خاکستری و لامپ .

این سبک در راهروها ، جایی که دیوارها در گذرگاه ممکن است کوبیده شوند ، و در اتاق های غذاخوری که صندلی های عقب رانده شده به دیوار برخورد می کنند ، کاربردی است . به علاوه ، از آنجایی که فقط یک سوم پایینی دیوار را می پوشاند ، غالب نخواهد شد .

با رنگ آمیزی دیوارها ، کرکره ها ، پانل ها و آرشترو به همان رنگ ، پس زمینه عالی ایجاد کنید . یک طرح رنگی چشمگیر اتاق ناهارخوری را در نظر بگیرید تا با رنگ های جسورانه و زیبا محبط را خاص تر کنید .

23 . روکش کابین را بازسازی کنید :

اتاق خواب با دیوارهای چوبی .

اتاق خواب با دیوارهای چوبی .
اتاق خواب با دیوارهای چوبی .

یک تاج تخت را با سادگی تخته های کاج تمام شده با رنگ به سبک اسکاندیناوی که به صورت عمودی پشت تخت ثابت شده است ، عوض کنید . آنها با یک تخت خواب مدرن و ملحفه کتانی عالی به نظر می رسند . هر گره زبر روی چوب را سنباده بزنید و با لاک مات محافظت کنید . در این طرح ، پانل های زبانه و شیار 18 ×3  سانتی متر کاج خام به باتوم های دیواری میخ می شوند .

24 . یک ریل میخ دار بگنجانید :

منطقه مطالعه زیر شیروانی با پوشش دیوار سفید و میز و صندلی .

منطقه مطالعه زیر شیروانی با پوشش دیوار سفید و میز و صندلی .
منطقه مطالعه زیر شیروانی با پوشش دیوار سفید و میز و صندلی .

سبک پانل بندی در این فضای مطالعه ساده ترین روش برای دستیابی به خواسته تان است . همه چیز شامل چسباندن چند نوار چوب به دیوارها برای ایجاد شکل جعبه و رنگ آمیزی همه چیز به همان سایه است .

یک تکه چوب افقی فرصت مناسبی را برای گنجاندن یک ریل میخ به دلیل تقویت دیوار فراهم می کند . این یک راه عالی برای قرار دادن مخفیانه در یک انبار اضافی برای آویزان کردن کت یا سایر قطعات و وسایل است .

25 . پانل دیواری برای تقلب در داشتن تاج تخت :

اتاق خواب با روکش چوبی پشت تخت .

اتاق خواب با روکش چوبی پشت تخت .
اتاق خواب با روکش چوبی پشت تخت .

اگر در خانه ‌های اجاره‌ ای زندگی می ‌کنید یا آماده نیستید که در اتاق‌ تان پانل‌های چوبی را داشته باشید ، همیشه می‌ توانید از یک ایده ساده سفید اتاق خواب ، مانند یک تاج تخت تقلبی مانند نمونه بالا استفاده کنید . این طرح روستیک سفید شده بسیار گسترده تر از تخت است و لایه ای از بافت و رنگ اضافی را به این اتاق اضافه کرده است .

با این حال ، چیزی که حتی مفیدتر است این است که می توانید به راحتی لوازم جانبی را به آن وصل کنید ، بدون اینکه آسیب دائمی به دیوارهای اتاق وارد شود .

26 . کاشی هایی با شمایل چوب اضافه کنید :

حمام با پوشش چوبی پشت وان حمام .

حمام با پوشش چوبی پشت وان حمام .
حمام با پوشش چوبی پشت وان حمام .

در نگاه اول ، این پانل مدرن مانند چوب به نظر می رسد – اما در واقع چینی است . تکنیک ‌های پیشرفته ساخت ، ایجاد کاشی ‌های فوق ‌العاده واقعی با جزئیات و بافت ظریف چوب و بدون نگرانی در مورد تاب برداشتن در حمام را ممکن می‌ سازد .

قرار دادن آنها به صورت افقی و تطبیق آنها با زمین ، چشم را فریب می دهد و اتاق را وسیع تر از آنچه هست نشان می دهد . با این حال ، گاهی اوقات این طراحی می تواند سقف را پایین تر نشان دهد ، بنابراین در استفاده از این طرح در یک اتاق کوچک مراقب باشید .

27 . تم را به اتاقی بدون ویژگی خاص اضافه کنید :

دیوار کوب چوبی به سبک ژاکوبین
دیوار کوب چوبی به سبک ژاکوبین

در اینجا ، دیوار کوب چوبی به سبک ژاکوبین مقداری درام دورهمی را به اتاق غذاخوری اضافه می کند . این طرح پر از حس و البته کمی رسمی تر از انواع دیگر است . پانل ها را فقط یک سوم از دیوار بالا بکشید تا سقف بلندتر به نظر برسد .

« پانل‌ سازی اگر یک سوم یا دو سوم از دیوار یا ارتفاع کامل باشد ، بهترین ظاهر را دارد . اگر پانل‌ ها فقط تا نیمه ‌ی دیوار کشیده شوند ، می ‌توانند این مسئله را داشته باشند که سقف را پایین‌ تر از آنچه هست نشان دهد .

28 . برای ظاهری امروزی از پوشش دیواری پهن از کف تا سقف استفاده کنید :

آشپزخانه با صفحات چوبی سفید روی دیوارها .

آشپزخانه با صفحات چوبی سفید روی دیوارها .
آشپزخانه با صفحات چوبی سفید روی دیوارها .

پانل کردن یک راه عالی برای افزودن زیبایی به آشپزخانه مدرن است . زبانه و پانل های شیار پهن به این اتاق ظاهری معاصر می بخشد .

اگر به دنبال پوشاندن دیوارهای ناهموار هستید ، پوشش کامل دیوار عالی است . همچنین این طرح در پوشاندن درب شربت آشپزخانه مفید است .

29 . از پانل های سفید برای ظاهری ساحلی استفاده کنید :

اتاق نشیمن با مبل گوشه خاکستری و دیوارهای چوبی و سقف .

اتاق نشیمن با مبل گوشه خاکستری و دیوارهای چوبی و سقف .
اتاق نشیمن با مبل گوشه خاکستری و دیوارهای چوبی و سقف .

پانل‌ های سفیدکاری شده مانند این تصاویر کلبه‌ های ساحلی را به یاد افراد می آورند . پانل های نازکی که روی دیوارها و سقف متقاطع شده اند به اتاق جذابیت روستایی می بخشد که به راحتی می توان آن را تنها با یک رنگ کردن حفظ کرد . همچنین در تابش نور در ، روشنایی محیط اتاق معجزه می کند .

30 . پانل های نیمه دیوار را با رنگ روشن رنگ آمیزی کنید :

ورودی با روکش چوبی نیمه دیواری ، قلاب کت و محل نگهداری کفش .

ورودی با روکش چوبی نیمه دیواری ، قلاب کت و محل نگهداری کفش .
ورودی با روکش چوبی نیمه دیواری ، قلاب کت و محل نگهداری کفش .

همانطور که اشاره کردیم ، پانل کردن نیم دیوار می تواند مسئله کوچک تر به نظر رسیدن سقف را از آنچه که هست به همراه داشته باشد . با رنگ آمیزی پانل ها در یک سایه کم رنگ مانند خاکستری از این کار جلوگیری کنید ، اما آن را کمی تیره تر از دیوار نگه دارید .

رادیاتورها یا لوله ‌ها را با رنگ‌ آمیزی در همان سایه ‌ای که پانل ‌ها هستند ، ترکیب کنید تا از آسیب ‌دیدگی خود پانل جلوگیری شود .

31 . از چوب بازیافتی یک دیوار ویژه بسازید :

پانل های چوبی روستیک با قفسه های دیواری و کابینت های آبی .

پانل های چوبی روستیک با قفسه های دیواری و کابینت های آبی .
پانل های چوبی روستیک با قفسه های دیواری و کابینت های آبی .

چوب احیا شده می تواند یک راه فوق العاده و دوستدار محیط زیست برای ایجاد یک دیوار ویژه در آشپزخانه باشد . اگر آن را از یک متخصص خریداری کنید ، می تواند کمی گران تر از سایر اشکال پانل های زبانه و شیار باشد .

با این حال ، اگر مایلید کمی سرگرم شوید و یک کار کارگاهی در خانه تان انجام دهید ، می‌ تواند یک راه عالی برای کسب امتیازات سبک جدی با بودجه شما باشد .

32 . برای یک پیچ و تاب مدرن ، پانل ها را به رنگ صورتی روشن رنگ کنید :

منطقه مطالعه با پوشش دیوار صورتی و میز و صندلی .

منطقه مطالعه با پوشش دیوار صورتی و میز و صندلی .
منطقه مطالعه با پوشش دیوار صورتی و میز و صندلی .

پانل های دیواری برای رنگ آمیزی در طیف وسیعی از رنگ ها عالی هستند . آبی آسمانی محدودیت انتخاب رنگ شماست ، اما گزینه های رایج شامل صورتی کم رنگ و خاکستری زغالی تیره است .

اگر می خواهید دیوار کوب چوبی را به عنوان یک پروژه خانگی در نظر بگیرید ، نصب این دیوار کوب ها بسیار آسان است . همانطور که از نام آن پیداست ، تخته ‌ها به گونه ‌ای طراحی شده ‌اند که در کنار هم قرار بگیرند و به ‌طور مخفیانه روی الگوهای نگهدارنده میخ می ‌شوند .

نسخه‌ های مشابه جدیدتر شامل ورق‌ های ام دی‌اف با نمایه V-joint از قبل تایید شده ‌اند . آنها پایدار هستند و حتی می توان آنها را به دیواری که کاملاً صاف نیست نصب کرد .

33 . یک پنجره بزرگ را با پانل ها قاب بگیرید :

حمام با پوشش نیمه چوبی سبز رنگ .

حمام با پوشش نیمه چوبی سبز رنگ .
حمام با پوشش نیمه چوبی سبز رنگ .

یک پنجره بزرگ نباید مانع از اضافه کردن صفحات دیواری به حمام شما شود . پانل های سبک ژاکوبین در تقلید از شکل پنجره و قاب بندی آن کار بسیار خوبی انجام می دهند .

کپی کردن از ظاهر پانل ساده تر از چیزی است که به نظر می رسد – به سادگی از نوارهای نازک ام دی اف برای ایجاد یک شبکه استفاده کنید . نوارها را به اندازه ای نزدیک یا دور از هم قرار دهید تا به اندازه پانلی که می خواهید برسید و برای به دست آوردن ظاهر ، همه را یک رنگ کنید .

35 . حمام را بگنجانید :

حمام خنثی با پشتی و آینه گرد .

حمام با پوشش نیمه چوبی سبز رنگ .
حمام با پوشش نیمه چوبی سبز رنگ .

به دنبال یک ایده پانل حمام شیک هستید ؟ این روش هوشمندانه را در نظر بگیرید که به طور یکپارچه حمام را در پوشش چوبی اطراف قرار می دهد . پانل چوبی با ارتفاع دادو ( که در آینه گرد شیک منعکس شده است ) توسط پانل حمام منعکس می شود که به یکپارچگی و مشخص کردن تمام سطوح کمک می کند ، این پانل حتی برای جلوه بیشتر روی درب های کمد هدایت می شود .


سوالات متداول درباره دیوارکوب پانل چوبی :

آیا پوشش دیوار گران است ؟

نه ، اینطور نیست ! اگر خودتان این کار را انجام می دهید ، اولاً به این معنی است که در هزینه کار صرفه جویی می کنید ، که در بیشتر موارد بالاترین پرداختی است که باید بپردازید . و حتی مواد این کار می تواند به اندازه یک چیپس ارزان باشند ! یک تخته پالت ساده را می توان جدا کرد و پانل های آن را روی دیوار استفاده کرد . یا ام دی اف گران است و استفاده از آن آسان است .

آیا پوشش دیوار اتاق را کوچک تر نشان می دهد ؟

این یک قانون نیست که بتوان به صراحت به آن پاسخ داد ، اما می ‌توان از آن برای ایجاد فضایی دنج ‌تر و صمیمی ‌تر استفاده کرد . گفته می ‌شود ، اگر تخته ‌های چوبی عمودی را به دیوار اضافه می ‌کنید ، می ‌تواند کمک کند که فضا بزرگ ‌تر به نظر برسد زیرا چشم شما را به سمت سقف می ‌کشند . اگر نگران کوچک تر شدن فضای کوچک هستید ، از رنگ روشن مانند خاکستری یا سفید استفاده کنید تا به بازتاب نور کمک کند .

فواید پانل سازی چیست ؟

علاوه بر افسانه به نظر رسیدن ، پانل راه حلی سریع برای دیوارهای قدیمی در شرایط نه چندان عالی است . تا زمانی که گچ خشک نشده باشد ، و شما با رطوبت مواجه شده باشید ، می ‌توان پانل‌ ها را درست روی دیوارهای موجود قرار داد تا فوراً تمیز شود . و حمام جایگزین گرم تری برای کاشی می شود .

آیا پوشش دیوار باید از ام دی اف باشد ؟

چوب ماده سنتی است که برای پانل های دیوار استفاده می شود ، اما اگر می خواهید رنگ آمیزی مدرن تری داشته باشید ، ام دی اف ارزش بسیار بهتری دارد و در واقع یک تخته بسیار پایدار است . در محیط های با رطوبت بالا ، مانند حمام ، استفاده از ام دی اف مقاوم در برابر رطوبت ( MR ) ضروری است .

آیا می توانیم پانل های دیواری را خودمان نصب کنیم ؟

این به توانایی شما بستگی دارد ، اما کیت های پانل های زیادی وجود دارد که به طور خاص برای افرادی که اینکار را انجام می دهند طراحی شده اند . اینها معمولاً مبتنی بر ام دی اف هستند ( الوار جامد نیاز به مهارت / ابزار حرفه ای دارد ) و می توان آنها را به سادگی با استفاده از چسب نوع ” بدون میخ ” روی دیوارها چسباند .

اگر طاقچه ‌ها و پنجره ‌های دشواری برای کار کردن وجود داشته باشد ، ممکن است شرایط پیچیده شود ، بنابراین ممکن است برای اطمینان از نتایج هوشمندانه ، ارزش استخدام یک نجار یا کارشناس محلی را داشته باشد – از افراد رتبه ‌بندی شده ،  برای یافتن معاملات استفاده کنید .

اتاق غذاخوری با روکش دیواری سفید

اتاق غذاخوری با روکش دیواری سفید
اتاق غذاخوری با روکش دیواری سفید

دیوارپوش باید چه ارتفاعی داشته باشد ؟

قسمت بالای تابلو باید به اندازه یک سوم یا دو سوم از دیوار قرار گیرد . تقسیم دیوار به نصف می تواند باعث پایین آمدن سقف ها شود . کار را با ویژگی ‌های معماری موجود انجام دهید – اجرای پانل ‌ها تا ریل بسیار مؤثر است – و به ارتفاع پنجره ‌ها و لوازم فکر کنید . فراموش نکنید که برای تعمیر و نگهداری لوله کشی ، پانل های دسترسی به هر شیر جداسازی یا مخزن را در نظر بگیرید .

چگونه می توانیم پانل های دیواری را حرفه ای جلوه دهیم ؟

اکثر متخصصان پانل ‌سازی ، ریل ‌های دادوی منطبق را عرضه می ‌کنند ، که می ‌توان از آن برای پنهان کردن بسیاری از گناهان تسطیح استفاده کرد و ارتباط واضحی بین پوشش و دیوار ایجاد کرد . نصب پایه در بالای پانل همین کار را در سطح کف انجام می دهد .

چگونه دیوارکوب ها را رنگ کنیم ؟

بسته به سبک پانل ، معمولاً بهتر است همه آن را یک رنگ کنید ، به خصوص اگر از قطعات ام دی اف استفاده کرده اید تا کل دیوار شبیه یک تکه پانل شود .

کلمات کلیدی : دیوارکوب چوبی دیوارکوب

نویسنده : فیروزه پاکزاد

منبع :

https://www.idealhome.co.uk/all-rooms-ideas/wall-panelling-ideas-229783

مطالب مرتبط با موضوع دیوارکوب :

WhatsApp us