0 Items

 17 سبک جذاب کابینت آشپزخانه و ایده های طراحی

در این مقاله بخشی از مجموعه های ارزان قیمت بازسازی شده آشپزخانه است که برای کمک به صاحبان خانه ها در طراحی یک آشپزخانه زیبا و متناسب با بودجه آنها انجام شده نوشته شده است . در اینجا می توانید به کل مجموعه دسترسی پیدا کنید.

هنگامی که بیشتر ما مقایسه کابینت های آشپزخانه را شروع می کنیم اولین چیزی که معمولاً تصمیمی که می گیریم این است که آیا کابینت های رنگی و یا چوبی طبیعی می خواهیم ، و سپس شروع به بررسی سبک های در کابینت می کنیم .

اما نوع در انتخابی شما این امکان را دارد که تأثیر بیشتری در آشپزخانه شما بگذارد حتی بیشتر از مدلی که انتخاب می کنید .

اول : من می خواهم تفاوت بین انواع و سبک ها را برای شما حل کنم . نگران نباشید ، درک این موضوع آسان اما بسیار مهم است .

انواع در های کابینت

مدل درب کابینت آشپزخانه چوبی

سه نوع مختلف وجود دارد : همپوشانی کامل ، پوشش جزئی و افزودنی

همپوشانی کامل

سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه
سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه

آشپزخانه ای با کابینت های سفید که درها کاملاً روی هم قرار دارند. 

این یک نمونه خوب از پوشش کامل توسط روکش است . می توانید بگویید که کاملاً پوشیده است زیرا درها و کشوها فقط یک و نیم 1/2 ” فاصله دارند.

درها کامل روکش شده تقریباً جلوی کابینت را کاملاً می پوشاند و ظاهری یکپارچه ایجاد می کند . اگر هدف شما ظاهری مدرن ، معاصر یا اروپایی است ، این احتمالاً نوعی است که می خواهید انتخاب کنید .

همپوشانی جزئی

سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه
سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه

آشپزخانه ای با کابینت های دو رنگ نقاشی شده که دارای درهای پارالیشن است .

بلافاصله می توانید بگویید که اینها پوششی جزئی هستند زیرا می توانید حدود یک اینچ از قاب صورت را بین درها و کشوها مشاهده کنید.

این سبک سنتی در خانه های متوسط تری یافت می شود و تا حدود سال 2000 بسیار محبوب بوده است . شما هنوز هم آنها را در خانه های زیادی به سبک قدیمی و کلاسیک با آشپزخانه هایی می بینید که قبل از فروش تغییر شکل داده اند ، در تصاویر بالا آشپزخانه ساخته شده است . صاحب خانه یک روکش رنگ تازه روی کابینت های بالا و پایین قرار داده و فوق العاده به نظر می رسند .

 روکش های جزئی فاصله زیادی بین هر یک از درها و کشوها دارند بنابراین شما برای ساخت آنها به چوب کمتری احتیاج دارید که هزینه تولید آنها را کاهش می دهد.

اگر بودجه کافی دارید ، این گزینه خوبی است زیرا تا زمانی که جعبه های کابینت با مواد با کیفیت ساخته شوند ،  شما به راحتی می توانید برای تغییر فضا اقدام کنید ،  این استاندارد طلا ( بهترین )  بود ، تا اینکه روکش کردن کامل محبوبیت بیشتری پیدا کرد.

پوشش نسبی در طی چند سال گذشته  لقب بدی را به عنوان ارزان بدست آورده است ، اما این فقط به این دلیل است که آنها اغلب با جعبه های کابینت ارزان ساخته می شوند و در واحدهای اجاره ای یا آشپزخانه های کم هزینه نصب می شوند.

شروع

سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه
سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه

یک جزیره آشپزخانه با درهایی به سبک شاکر داخلی.

ببینید چگونه این درها با ریل های قاب صورت کابینت تراز شده اند؟

این مشخصه یک کابینت داخلی است .

به دلیل اینکه چقدر کار در نصب دقیق درها به قاب انجام می شود ، گره از بین سه گزینه شما گران ترین است ، اما همچنین قابل توجه ترین است . آنها معمولاً در خانه های سطح بالا یافت می شوند و با سبک های صنعتگر مانند دایره و محور جفت می شوند.

وجود نوع سخت افزار مورد نیاز شما  نیز باعث افزایش قیمت می شود . یک لولای ساده کافی نیست زیرا با منبسط شدن چوب و انقباض چوب ، باید تنظیماتی در راستای درها با قاب انجام شود . این تنظیمات با لولاهای تخصصی انجام می شود که اجازه می دهد این تنظیمات به راحتی انجام شود.

ما انواع و سبک درهای کابینت را در این مقاله برای شما دسته بندی کرده ایم .

مدل و سبک های در کابینت

شاکر

عکسهای پشت کاشی مترو با در های سبک شاکر به خوبی مطابقت دارند .

بسیار ساده و با دوام به یک طراحی تمیز ، سبک شیکر ( نام برند )  احتمالاً  محبوبترین روند درها در حال حاضر است.

آنها غالباً ساخته شده اند و از چوب طبیعی خارق العاده به نظر می رسند و یا رنگ آمیزی می شوند . آنها فقط به اندازه کافی سبک ، به طراحی وام می دهند بدون اینکه خیلی فانتزی باشند.

شیشه

سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه
سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه

کابینت آشپزخانه با درهای شیشه ای طرح دار.

این سبک مخلوط نامیده می شود ، کمی شلوغ است و شیشه به زیبایی به آن می آید.

به طور معمول یک یا دو کابینت فوقانی با درهای شیشه ای که بیشتر با چوبی استفاده می شوند را پیدا می کنید . آنها برای به نمایش گذاشتن موقعیت های با ارزش مانند حاشیه های چین‌دار یا سایر وسایل مورد علاقه شما استفاده می شوند و ظروف خود را در یک کابینت تاریک مخفی نمی کنید .

یکی از جلوه هایی که باعث ایجاد حس خوب می شود ، استفاده از آنها در کنار قفسه های شیشه ای و افزودن نور به داخل کابینت است . می توانید مانند تصویر زیر از آنها به عنوان نور پایه استفاده کنید .

سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه
سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه

این آشپزخانه سقف های بلندی دارد و طراح به جای اینکه جای خالی بالای کابینت های بالا را خالی بگذارد ، فضا را با پایه های در شیشه ای روشن پر کرده است .

مهره

سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه
سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه

یک کانترجزیره آشپزخانه آبی با میزهای گرانیت و کشوی مهره و بوفه

 صفحه لبه دار یکی از محبوب ترین گزینه ها برای آشپزخانه های سنتی است .

 صفحه لبه دارمدت هاست که به عنوان یک گزینه محبوب برای کابینت ها شناخته شده است زیرا این یک صفحه تزئینی آسان برای کار های خانه است که در محل ساخته می شود . از آنجا که ساخت راحت تری نسبت به نمونه های دیگر  دارد ، محبوبیت بیشتری نسبت به قبل پیدا کرده است .

شما می توانید آن را در بسیاری از آشپزخانه های سنتی از جمله صنعتگران و خانه های مدل  ساحلی  پیدا کنید .

فرو رفته

سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه
سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه

یک آشپزخانه سفید با درهای کابینت فرو رفته و لوازم داخلی.

این سبک شکننده است که ابتدایی ترین نمونه از یک صفحه فرو رفتگی است .

پانل های توکار احتمالاً محبوب ترین گزینه در حال حاضر برای آشپزخانه های سنتی است . آنها بسیار متنوع هستند زیرا طراحی ساده و تمیز آنها را برای فضاهای امروزی و معاصر نیز مناسب می کند.

بزرگ شده

سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه
سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه

یک  کانترجزیره آشپزخانه با صفحه های برجسته در کنار آن .

 در مرکز صفحه های کنار این کانتر جزیره برجستگی های دارند.

از دهه 80 و 90 صفحه های برجسته تقریباً در هر آشپزخانه در آمریکا نصب شده است . آنها هنوز هم محبوب هستند اما با محبوبیت درهای فرورفتگی و صفحه تخت در حال افزایش گزینه های بیشتری دارید . صفحه های برجسته هم در آشپزخانه های سنتی و هم در آشپزخانه های امروزی  زیبا به نظر می رسند.

تخته یا تخت

سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه
سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه

درهای کابینت با روکش سفید بلوط سفید در آشپزخانه معاصر.

این درهای تخته سنگ بلوط mdf است . نور پایه ای در بالا و پایین کابینت فوقانی به این ناحیه آمادگی نور بسیار خوبی می بخشد .

یک تخته چوب تمام در را با صفحه صاف تشکیل می دهد . به طور معمول این سبک از تخته خرده چوب ساخته می شود و با روکش پوشانده می شود اما انواع با کیفیت بالا از چوب سخت ساخته می شوند . مناسب برای آشپزخانه های مدرن و اروپایی.

مولیون  ) چوب بنگ سفید )

سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه
سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه

این درهای تخته سنگ بلوط mdf است . نور پایه‌ای در بالا و پایین کابینت فوقانی به این ناحیه آمادگی نور بسیار خوبی می بخشد .

یک تخته چوب تمام در را با صفحه صاف تشکیل می دهد . به طور معمول این سبک از تخته خرده چوب ساخته می شود و با روکش پوشانده می شود اما انواع با کیفیت  بیشتر از چوب سخت ساخته می شوند . مناسب برای آشپزخانه های مدرن و اروپایی .

مولیون  ) چوب بنگ سفید (

کابینت های آشپزخانه فوقانی با چوب بنگ سفید .

به طور معمول از چوب های  بنگ  سفید  برای تقسیم شیشه در بالای کابینت به صفحه های جداگانه استفاده می شود.

از مولیون ها برای سبک سازی صفحات شیشه ای در کابینت ها استفاده می شود . به طور معمول از چوب ساخته می شود و در کابینت های بالایی استفاده می شود ، می توانید از آنها برای تقسیم شیشه به هر شکلی که می خواهید استفاده کنید . مولیون ها یک ویژگی معماری بسیار سنتی هستند .

نیازی نیست که مولیون ها از چوب ساخته شوند . شیشه سرب نیز مانند تصویر زیر نوعی مولیون است .

سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه
سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه

کابینت های در شیشه ای سرب دار.

درهای شیشه ای سرب دار قطعات پایه زیبایی ایجاد می کنند و به شما امکان می دهند ظروف آشپزی مورد علاقه خود را به نمایش بگذارید.

لوور

سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه
سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه

یک کانترجزیره  با چوب گردو با درهای آجدار

درهای مهره در این کانتر جزیره آشپزخانه با چوب گردو با صفحات میز کوارتزیت ( نوعی سنگ ) پوشانده شده اند .

لوورها ممکن است محبوب ترین انتخاب نباشند اما این باعث نمی شود کمتر  به چشم بیایند . اگر درهای کابینت چوبی   mdf تهیه می کنید ، استفاده از آنها را مانند آشپزخانه بالا در نظر بگیرید .

چگونه در سمت راست را انتخاب کنیم

انتخاب شما بستگی به این دارد که شما چه آشپزخانه ای را طراحی می کنید . بیایید به برخی از محبوب ترین سبک های معماری نگاهی بیندازیم و به شما کمک می کنم با انتخاب مناسب در ، ظاهر جدید را ایجاد کنید.

نوین

سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه
سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه

یک آشپزخانه مدرن دو رنگ .

این آشپزخانه بسیار مدرن است و حتی از سخت افزار ( دستگیره ) نیز برخوردار نیست . درها و کشوها را فقط با لمس آنها باز می کنید .

یک آشپزخانه مدرن معمولی بخشی از یک طرح باز است ( بدون کانتر ) که به طور یکپارچه به سایر مناطق خانه ارتباط دارد . درهای کابینت روکش دار تمام صفحه را انتخاب کنید .

رنگ های mdf  محبوب ترین گزینه هستند اما برخی از روکش های چوبی ظریف نیز انتخاب خوبی هستند . شما گزینه های رنگی زیادی در گزینه های پایان دادن به ملامین ، ترمافویل و ورقه خواهید داشت.

امروزی

سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه
سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه

این آشپزخانه معاصر توسط والری پاسکوئوس ( نام طراح ) رنگ های گرم چوب و کابینت رنگی یکدست را ترکیب کرده است.

اگر ظاهری معاصر است که دنبال آن هستید ، برای دستیابی به خطوط بی وقفه ، آشپزخانه هایی با پوشش تخته ای کاملاً پوشیده را شروع کنید.

این یک تصور غلط رایج است که آشپزخانه معاصر فقط به دلیل عمق نداشتن درها باید سرد و بی روح باشد . شما آزاد هستید که از رنگ های گرم چوبی ، یک پشت صحنه جالب و نور زیاد برای افزودن جذابیت و گرما به اتاق استفاده کنید.

سنتی

سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه
سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه

یک آشپزخانه سنتی با میزهای چوبی و لوازم خانگی از جنس استیل.

این آشپزخانه سنتی  دارای درهای کابینت داخلی با لولاهای قابل مشاهده و یک جزیره مرکزی بزرگ است .

آشپزخانه های سنتی به طور معمول از درهای چوبی mdf بهره می برند و از روکش های داخلی یا روکش استاندارد با صفحه های فرو رفته یا برجسته استفاده می کنند . می توانید آنها را رنگ آمیزی کنید یا چوب ها را در حالت طبیعی خود رها کرده و کمی لکه اضافه کنید تا الگوها و رنگ دانه های طبیعی جنگل برجسته شود .

این کاملاً در تضاد با آشپزخانه های سبک اروپایی است.

اروپایی

سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه
سبک دکوراسیون چوبی آشپزخانه

یک آشپزخانه سبک اروپایی نارنجی ، سیاه و سفید.

خطوط تمیز و رنگ های mdf  روشن همان چیزی است که انتظار دارید در آشپزخانه های سبک اروپایی پیدا کنید. این یکی توسط Mark English Architects طراحی شده است.

سبک اروپایی علی رغم دهه ها محبوبیت شدید در اروپا ، در بیست سال گذشته در آمریکا رایج شده است . درها تقریباً همیشه کاملاً روی هم قرار گرفته و روی جعبه های کابینت که فاقد قاب صورت هستند سوار می شوند و حداکثر میزان ذخیره سازی را در اختیار شما قرار می دهند . روکش چوب ، ترمافویل ، ملامین و ورقه همه از محبوبیت های نهایی هستند .

نوشته شده توسط : ف . پاکزاد

مطالب مرتبط با دکوراسیون آشپزخانه :

WhatsApp chat