10 طرح ابتکاری سه بعدی آشپزخانه برای زیباتر کردن فضای شما

طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی
طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی

گنجاندن یک طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی در خانه شما دشوار است زیرا باید تعادل کاملی بین طراحی و راحتی ایجاد کنید ، پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید .

آشپزخانه قلب خانه شما و مکانی مقدس محسوب می شود . آشپزخانه غذای روزانه را برای کل خانواده شما فراهم می کند و به عنوان یک مرکز اجتماعی برای سرگرمی با دوستان عمل می کند . بنابراین ، شما باید اطمینان حاصل کنید که طراحی آشپزخانه سه بعدی مدرن شما از همه جنبه ‌ها مانند اقدامات ایمنی  ، مواد ، طرح‌ های رنگی ، چیدمان ، راحتی عملکردی و غیره درجه یک است .

یکی از بهترین راه‌ ها برای تجسم آشپزخانه رویایی شما با تمام موارد عناصر آشپزخانه مورد نظر قبل از نهایی کردن پروژه تغییر آشپزخانه با استفاده از ابزار/ نرم افزار طراحی آشپزخانه سه بعدی است .

آیا می توانید کل آشپزخانه خود را به صورت سه بعدی یا فقط برخی از عناصر خاص طراحی کنید ؟ آیا این عمل می تواند به شما در تجسم طرح های رنگی و مواد مختلف کمک کند ؟

دکوراسیون آشپزخانه

نرم افزار طراحی سه بعدی برای طراحان داخلی و مشتریان به طور یکسان یک مزیت است زیرا به شما کمک می کند آشپزخانه خود را به طور کامل طراحی کنید یا فقط با چند عنصر آشپزخانه ( اگر دوست دارید ) آزمایش کنید .

واقعی ترین و دقیق ترین نمایش سه بعدی را از « آشپزخانه ایده آل » شما ایجاد می کند ، زیرا به شما کمک می کند طرح های رنگی مختلف و مواد آشپزخانه و غیره را تجسم کنید .

هنگام مراجعه به یک طراح داخلی حرفه ای برای بازسازی آشپزخانه خود می توانید آن را برای مرجع دانلود کنید .

یک نرم افزار طراحی آشپزخانه مدولار سه بعدی مزایای بیشتری را به کاربران خود ارائه می دهد ، مانند :

     این به شما کمک می کند تمام عناصر آشپزخانه و کوچک ترین جزئیات آنها را به روش های سفارشی / شخصی آزمایش کنید .

     این به شما کمک می کند آشپزخانه رویایی خود را از طریق یک چشم انداز 360 درجه مشاهده کنید و به راحتی آن را تغییر دهید .

     طراحی آشپزخانه ممکن است در یک طرح مکتوب / مکالمه ” ایده آل ” به نظر برسد ، اما ممکن است به واقعیت تبدیل نشود . عدم قطعیت را از بین می برد زیرا می توانید عناصر گمشده / اشتباهات طراحی را که در غیر این صورت متوجه نمی شوید ، پیدا و ویرایش کنید .

     این کار کل فرآیند ساخت آشپزخانه واقعی را آسان ‌تر می ‌کند ، زیرا تجسم منطقه به شما کمک می ‌کند تا نتیجه را از قبل ببینید و تنظیمات پرهزینه ‌ای را که ممکن است در اواسط ساخت ‌و ساز ایجاد شود ، صرفه‌ جویی کنید .

     کاربر پسند ، تقریبا دقیق و آسان برای استفاده از طریق رابط ، اما همچنین انعطاف پذیر و پویا است .

چگونه می توان فهمید که طراحی آشپزخانه سه بعدی مدرن شما کاربردی و کارآمد است ؟

برای اطمینان از اینکه آشپزخانه شما کارآمد و کاربردی است ، نکات زیر را در نظر بگیرید :

     تقارن – یک آشپزخانه متقارن واکنش ناخودآگاه بسیار دلپذیرتری را در بینندگان خود برمی انگیزد زیرا به آشپزخانه نوعی یکنواختی و انسجام می بخشد . یک نقطه کانونی یکپارچه در آشپزخانه ایجاد کنید تا بر کل اتاق تسلط نداشته باشد . تعادل مناسبی بین نسبت و مقیاس عناصر آشپزخانه در طراحی آشپزخانه مدولار سه بعدی خود ایجاد کنید .

     چیدمان آشپزخانه – نوع چیدمان آشپزخانه ای که انتخاب می کنید به محدودیت های دیوار ، مکان پنجره ها و درب ها بستگی دارد . پرکاربردترین چیدمان آشپزخانه عبارتند از آشپزخانه گالی ( دو خط موازی ) ، آشپزخانه U شکل ، آشپزخانه L شکل ، آشپزخانه U شکل با جزیره ، آشپزخانه L شکل با جزیره و آشپزخانه های شبه جزیره . همه این چیدمان ها روند پخت و پز را افزایش داده و سرعت می بخشد . هنگام برنامه ریزی چیدمان آشپزخانه ، ترافیک پیاده روی را نیز در نظر بگیرید .

     راه حل های ذخیره سازی – اگر راه حل های ذخیره سازی مناسب را انتخاب کنید ، طراحی آشپزخانه سه بعدی می تواند به شما در برنامه ریزی برای ذخیره سازی و سازماندهی کمک کند . البته این به چیدمان آشپزخانه و نیاز شما نیز بستگی دارد . راه حل های ذخیره سازی آشپزخانه گزینه های مختلفی مانند کشوهای معمولی / پارتیشن بندی شده ، قفسه های آشپزخانه ، کابینت های باز و بسته ، چرخ دستی های آشپزخانه و غیره را یکپارچه می کند .

     مفهوم مثلث کار – سه عنصر آشپزخانه ، یعنی اجاق گاز ، سینک و یخچال ، باید در یک ساختار مثلث خیالی به یکدیگر نزدیک باشند تا ترافیک داخل آشپزخانه را به حداقل برساند و دسترسی آسان به این سه منطقه اصلی فعالیت آشپزخانه را تسهیل کند .

     طرح رنگ – رنگ به طور قابل توجهی بر ادراک و احساسات شما ( در داخل ) و محیط و ظاهر طراحی آشپزخانه ( از بیرون ) تأثیر می گذارد . این باید مکمل دکور موجود خانه شما باشد و همچنین نباید چشم را خسته کند .

     منابع تهویه – پخت و پز در آشپزخانه بخار ، بو ، چربی و غیره زیادی ایجاد می کند . یک سیستم تهویه اختصاصی باید با افزودن پنجره ها در نقاط کلیدی و نصب یک دودکش مناسب ایجاد شود . این به اطمینان از کیفیت هوا و ایمنی مناسب در آشپزخانه کمک می کند .

پشتی و رومیزی –پشتی آشپزخانه از دیوارهای آشپزخانه در برابر تجمع چربی و پاشیدن روغن در حین پخت و پز محافظت می کند . میزهای آشپزخانه نیز مکمل پشتی آشپزخانه هستند و ظاهری کامل به فضای پخت و پز می بخشند و سطحی محکم برای تهیه غذا ، پخت و آبکاری فراهم می کنند . محبوب ترین مواد میز آشپزخانه شامل لمینت ، کوارتز ، چوب ، فولاد ضد زنگ و مرمر است .

     مواد کابینت – ابعاد و مواد کابینت آشپزخانه نیز در تعریف شخصیت و زیبایی شناسی طراحی آشپزخانه مدولار سه بعدی مهم هستند . محبوب ترین مواد کابینت و درب آشپزخانه عبارتند از چوب جامد ، تخته خرده چوب ، لمینت ، سنگ مرمر و شیشه .

     لوازم خانگی – انتخاب شما از لوازم آشپزخانه تا حد زیادی بر عملکرد آشپزخانه تأثیر می گذارد . وسایل آشپزخانه باید به راحتی قابل استفاده و تمیز باشند و همچنین جدیدترین فناوری ها را در طراحی خود بگنجانند . برنامه ریزی برای پریزهای برق کافی برای پشتیبانی از کارکرد روان وسایل شما .

     نورپردازی – نورپردازی خوب به جلب توجه به بهترین قسمت های داخلی آشپزخانه و برجسته کردن جزئیات آنها کمک می کند . همچنین توجه را از فضای داخلی کمتر می کند . نور آشپزخانه باید حداقل گزینه هایی را در خود جای دهد – نور محیطی (حالت آرامش بخش در حین آماده سازی و پخت واقعی) و نورپردازی کار (نورهای روشن و بدون سایه برای دید تمیز و تکمیل کارآمد وظایف آشپزخانه) .

اطمینان حاصل کنید که منابع نور طبیعی را نیز در آشپزخانه قرار دهید .

طراحی آشپزخانه مدرن سه بعدی فشرده

این طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی جمع و جور است و به دلیل کابینت های پایه به رنگ بژ پاستلی و کابینت های رویه سفید رنگ ، ظاهر و احساسی نرم دارد . تمام عناصر آشپزخانه کاملاً در این طراحی U شکل ترکیب شده و آن را شبیه یک واحد منسجم می کند .

طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی
طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی

برای داشتن ظاهری براق ، کابینت های آشپزخانه را براق کنید .

طراحی زیبای آشپزخانه سه بعدی مدولار

این طراحی آشپزخانه سه بعدی مدولار زیبا و مجلل به نظر می رسد . دیوارهای آشپزخانه و پشتی طرح دار ، حال و هوای سبک و شادی را ایجاد می کنند که آشپزی در آشپزخانه را به تجربه ای دلپذیر تبدیل می کند . دودکش آشپزخانه مدولار مشکی به عنوان یک کنتراست قابل توجه و نقطه کانونی خیره کننده عمل می کند .

طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی
طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی

برای ایجاد درام بصری در آشپزخانه ، هنر دیواری مینیاتوری را اضافه کنید .

آشپزخانه مدولار سه بعدی به سبک صنعتی

آیا می خواهید عناصر صنعتی را در آشپزخانه خود بگنجانید ؟ این فضای داخلی آشپزخانه سه بعدی انتخاب مناسبی خواهد بود زیرا دارای تم خاکستری و اجزای فولادی شبیه به یک ” فضای صنعتی ” واقعی است . کابینت های قهوه ای روشن آشپزخانه و قفسه های کناری به طور هوشمندانه جسارت شما را متعادل می کنند .

طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی
طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی

در برخی از گوشه ها گیاهان سبز گلدانی اضافه کنید تا طبیعت را به داخل خانه ببرید .

آشپزخانه های سه بعدی لوکس امکان پذیر است

این سبک داخلی آشپزخانه سه بعدی با میز مرکزی بزرگ ( مشابه کانتر جزیره آشپزخانه ) شگفت انگیز به نظر می رسد . پانل بزرگ پنجره جانبی اجازه می دهد تا نور خورشید کافی به آشپزخانه وارد شود و چراغ های آویز با ارتفاع متوسط سطح مورد نیاز نورپردازی را فراهم می کنند .

طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی
طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی

پشتی آشپزخانه با کاشی بژ ، یکنواختی رنگ را از بین می برد .

طراحی آشپزخانه مدرن سه بعدی مینیمالیستی

یک آشپزخانه مدولار سه بعدی مینیمالیستی مفهوم مثلث کار را با موفقیت پیاده سازی می کند . جزیره آشپزخانه در مرکز با صندلی های بلند به شما امکان می دهد با خانواده و دوستان بنشینید و معاشرت کنید و منظره زیبایی از دنیای بیرون را به شما ارائه می دهد .

طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی
طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی

وسایل آشپزخانه مرتب و منظم ، به هم ریختگی بصری را از بین می برد .

طراحی آشپزخانه سه بعدی مدولار حسِ مثبتی را برمی انگیزد

ترکیب کابینت های آشپزخانه زرد و سفید باعث می شود این آشپزخانه مدولار روشن و با طراوت به نظر برسد . این احساس مثبت و تمرکز را در آشپزخانه برمی انگیزد که برای شما هنگام پختن غذا مفید است . همچنین گرما را به همراه می آورد و آشپزخانه را گسترده جلوه می دهد .

طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی
طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی

کف مرمر زیبایی آشپزخانه مدرن سه بعدی را تقویت می کند .

طراحی داخلی آشپزخانه سه بعدی که پیچیدگی را نشان می دهد

این طراحی آشپزخانه پیچیدگی را در هر گوشه ای نشان می دهد . کفپوش چوبی روشن ظاهر رسمی کابینت های آشپزخانه خاکستری تیره را یکدست می کند و حسی روستیک ایجاد می کند ، در حالی که میز آشپزخانه سفید و صندلی ها یکنواختی را در فضا می شکند .

طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی
طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی

پانل های شیشه ای بزرگ ، فضای داخلی آشپزخانه را ارتقا می دهند .

طراحی داخلی آشپزخانه سه بعدی با ابزار

برخی از طراحی های مدرن آشپزخانه سه بعدی همچنین دارای یک منطقه کاربردی هستند که به شما امکان می دهد سایر فعالیت های مربوط به خانه مانند شستشو / خشک کردن و ظرفشویی حرفه ای (~ ماشین ظرفشویی ) را انجام دهید . این به شما کمک می کند در زمان و تلاش خود صرفه جویی کنید و هر دو منطقه را به طور همزمان بررسی کنید .

طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی
طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی

چراغ آویز فانتزی جذابیت بی نظیری به آشپزخانه می بخشد .

طراحی آشپزخانه سه بعدی مدرن آبی پودری

کابینت های آشپزخانه آبی پودری که در مقابل دیوارهای سفید آشپزخانه قرار گرفته اند ، حس ثبات و آرامش را در این طراحی آشپزخانه مدرن سه بعدی L شکل ایجاد می کند . این ترکیب رنگی است که هرگز از مد نمی افتد . پشتی آشپزخانه با چاپ گل به عنوان یک شروع جالب عمل می کند .

طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی
طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی

لوستر نور شمع حال و هوای طراحی را به آشپزخانه می بخشد .

طراحی آشپزخانه سه بعدی سفید

این طراحی آشپزخانه سه بعدی مدرن سفید یک انتخاب کلاسیک برای کسانی است که در آزمایش بیش از حد تردید دارند و می خواهند آن را ساده نگه دارند . آشپزخانه حال و هوای خالص و تمیزی را ایجاد می کند . عناصر چوبی در قسمت های مختلف قرار دارند و وسایل روشنایی که به خوبی به آنها فکر شده آشپزخانه را کامل می کنند .

طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی
طراحی مدرن آشپزخانه سه بعدی

دیوارها و کفپوش سفید آشپزخانه منعکس کننده نور طبیعی خورشید هستند .

بسته بندی

طراحی سه بعدی آشپزخانه با طراحی خوب می تواند در زندگی روزمره شما تفاوت ایجاد کند . انتخاب مناسب راه حل های ذخیره سازی ، گزینه های روشنایی ، تهویه ، راحتی ، فضاهایی برای فعالیت های کاربردی و موارد دیگر می تواند به شما در ساخت آشپزخانه رویاهایتان کمک کند .

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : دکوراسیون آشپزخانه ، طراحی آشپزخانه ، دیزاین آشپزخانه


مطالب و مقالات مرتبط با موضوع دکوراسیون آشپزخانه :

WhatsApp us