بوفه ویترین چوبی

بی شک هر خانه ای بعد از تکمیل شدن اسباب و اثاثیه مورد نیازش به تزئیناتی نیز نیاز دارد تا علاوه بر افزودن به زیبایی آن به طوری کاربردی نیز باشند. بوفه ویترین یکی از اسباب و اثاثیه ای است که می توان در هر خانه ای انواعی از مدل های مختلف آن را پیدا کرد.

همچنین بوفه ویترین ها با ظاهر زیبا و خاصی که دارند می توانند استایلی متفاوت به خانه شما هدیه دهند. بوفه ویترین های چوبی بهترین گزینه برای این کار هستند، که نسبت به سایر جنس های بوفه ویترین بسیار محبوب و مورد پسند واقع شده اند.

در ادامه مطلب به بررسی بوفه و ویترین های چوبی می پردازیم برای آشنایی بیشتر با این مطالب با ما همراه باشید.

بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین ساخته شده از چوب

بوفه ویترین تمام چوب سبک روستیک
بوفه ویترین تمام چوب سبک روستیک

بوفه ویترین چوبی چیست؟

 بوفه ویترین چوبی به اسباب و اثاثیه ای اطلاق می شود که به منظم بودن و زیبا تر بودن خانه کمک بسیاری می کنند، این وسیله بیشتر جنبه تزئینی دارند اما در بسیاری از موارد می توان از آنها به عنوان محلی برای جایگذاری وسیله های مختلف استفاده کرد.

 بوفه ویترین های چوبی وسیله هایی هستند که برای به نمایش گذاشتن وسیله های تزئینی متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند و به همین دلیل قسمت جلویی آنها از شیشه ساخته شده اند. در برخی از این بوفه ویترین ها قسمت جلویی از بالا تا پایین از شیشه ساخته شده است و در بخی دیگر نیز در قسمت پایین بوفه ویترین از جنس اسکلت اصلی یعنی چوب، کشو یا کمدی کوچک به منظور جایگذاری وسایل مختلف ساخته شده است.

ویژگی بوفه ویترین های چوبی

بوفه و ویترین های ساخته شده از چوب نسبت به سایر بوفه ویترین های ساخته شده از جنس های دیگر برتری های زیادی دارند که این امر موجب بیشتر مورد استفاده قرار گرفتن بوفه ویترین های چوبی شده است.

بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین ساخته شده از چوب

بوفه ویترین چوبی
بوفه ویترین چوبی

در مطلب زیر به بررسی این ویژگی ها می پردازیم:

مقاومت بالای بوفه ویترین های چوبی

بوفه ویترین های چوبی نسبت به سایر بوفه ویترین های ساخته شده از جنس های دیگر مقاومت بالایی دارند که این امر موجب می شود این بوفه ویترین ها توانایی تحمل وزن وسیله های سنگین را نیز داشته باشند. همچنین این ویژگی آنها باعث می شود تا در هنگام وارد شدن ضربه به آنها دچار آسیب نشوند.

بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب

بوفه ویترین چوبی, بوفه کوچک چوبی
بوفه ویترین چوبی, بوفه کوچک چوبی

با دوام بودن بوفه ویترین های چوبی

بوفه ویترین های ساخته شده از چوب نسبت به سایر بوفه ویترین ها از دوام بسیار بالایی برخوردار هستند که این امر موجب می شود این بوفه ویترین ها در برابر پوسیدگی از خود مقاومت نشان داده و دچار پوسیدگی نشوند.

معرفی انواع چوب سخت

 به همین دلیل بوفه ویترین های چوبی در جاهای مختلف همچون آشپزخانه که در آن احتمال وجود رطوبت زیاد است مورد استفاده قرار می گیرند، همچنین این بوفه ویترین ها به دلیل با دوام بودن خود در مدت زیادی بدون هیچ آسیب دیدگی می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب

بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب
بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب

انواع چوب های مختلف به کار رفته در ساخته بوفه ویترین های چوبی

در ساخت بوفه ویترین های چوبی بیشتر از چوب های سخت استفاده می شود که البته در کنار آنها بوفه ویترین های ساخته شده از چوب نرم نیز وجود دارد. به همین دلیل بوفه ویترین های چوبی با توجه به جنس مختلف چوب ها از انواع چوب ها ساخته می شوند.

هرکدام از این بوفه ویترین های چوبی با توجه به نوع چوبی که از آن ساخته شده اند ویژگی های متفاوتی دارند که در مطلب زیر قصد داریم به بررسی این ویژگی ها بپردازیم.

بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب

بوفه ویترین های چوبی ساخته شده از چوب کاج 

چوب های کاج از انواع محبوب ترین چوب ها در صنعت چوب و وسیله های چوبی هستند. چوب های کاج از انواع چوب های سخت هستند که به همین دلیل از مناسب ترین چوب ها برای ساخت بوفه ویترین های چوبی هستند. چوب های کاج به دلیل اینکه متراکم هستند نسبت به سایر چوب ها از دوام بسیار بالایی برخوردار هستند.

همچنین چوب های کاج به دلیل اینکه سریع تر رشد می کنند، دسترسی به آنها آسان تر است. به همین دلیل بوفه ویترین های چوبی ساخته شده از چوب کاج از قیمت پایین تری برخوردار هستند که این امر موجب پر استفاده بودن این بوفه ویترین های شده است.

بوفه ویترین های ساخته شده از چوب کاج از طیف رنگ های زرد روشن و زرد مایل به قهوه ای برخوردار هستند که البته به دلیل جنس فوق العاده این چوب قابل رنگ آمیز هستند و شما می توانید آنها را با رنگ دلخواه خودرنگ کنید که این امر موجب دلپذیرتر شدن این بوفه ویترین ها شده است.

بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب کاج

بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب کاج
بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب کاج

بوفه ویترین های ساخته شده از چوب راش

چوب های راش از انواع چوب های سخت هستند و به همین دلیل از استحکام بالایی برخوردار هستند و از این رو از انواع چوب های مناسب برای ساخت بوفه ویترین های چوبی به شمار می روند.

همچنین بوفه و ویترین های چوبی در برابر ساییدگی و پوسیدگی مقاوم هستند، البته این بوفه ویترین ها در برابر آب و رطوبت مقاومتی ندارند و از این رو برای استفاده در محیط های مرطوب ازجمله آشپزخانه مناسب نیستند.

بوفه ویترین های چوبی ساخته شده از چوب راش از رنگ قهوه ای روشن برخوردار هستند و به همین دلیل از محبوب ترین بوفه ویترین ها در بین صاحبان خانه ها به شمار می روند. البته این بوفه ویترین ها قابل رنگ آمیزی نیز هستند.

بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب راش

بوفه ویترین ها ساخته شده از چوب ماهون   

چوب های ماهون نیز از انواع چوب های سخت هستند، از این رو بوفه ویترین ساخته شده از چوب ماهون سختی و دوام بالایی دارند که به دلیل این ویژگی منحصر به فرد برای مورد استفاده قرار گرفتن در مکان های مختلف مناسب هستند.

رنگ چوب های درخت ماهون قرمز مایل به قهوه ای و یا قرمز تیره است که رنگ این چوب ها به بوفه ویترین ساخته شده از این چوب زیبایی خاصی می بخشد. البته رنگ این بوفه ویترین ها به مرور زمان تیره تر می شود که این امر سبب شده است این بوفه ویترین ها از محبوب ترین نوع بوفه ویترین های چوبی باشند.

بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب ماهون

بوفه ویترین چوب ماهون
بوفه ویترین چوب ماهون

بوفه ویترین های ساخته شده از چوب گردو

چوب های درخت گردو از بهترین چوب های مورد استفاده در ساخت اسباب و اثاثیه منزل از جمله بوفه ویترین های چوبی هستند.

بوفه ویترین های ساخته شده از چوب گردو به دلیل دوام بالای این چوب در درازمدت بدون هیچ آسیب دیدگی قابل استفاده هستند.

یکی از منحصر به فرد ترین ویژگی های چوب های گردو تنوع رنگ در این چوب هاست، از این رو بوفه ویترین های ساخته شده از چوب گردو می توانند در انواع مختلف رنگ ها ساخته شوند که این امر به شما این امکان را می دهد تا در هنگام انتخاب رنگ این بوفه ویترین ها دچار محدودیت نشوید. 

بوفه ویترین های ساخته شده از چوب گردو نیز به دلیل نوع چوب گردو وزن بسیار مناسبی دارند و می توانند در مکان های مختلف مورد استفاده قرار گیرند همچنین این بوفه ویترین ها در هنگام جابجایی مشکل چندانی برای شما ایجاد نمی کنند.

بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب گردو

بوفه ویترین چوب گردو
بوفه ویترین چوب گردو

بوفه ویترین های ساخته شده از چوب افرا

درخت های افرا از درختان بومی آسیا هستند ولی در مکان های دیگر نیز قابل رشد هستند. چوب های افرا از انواع چوب های سخت هستند و از این رو از استحکام بالایی دارند.

بوفه ویترین های ساخته شده از چوب های افرا در برابر شکسته شدن از خود مقاومت نشان می دهند و این بوفه ویترین ها به دلیل داشتن این ویژگی فوق العاده برای استفاده در مکان های مختلف از جمله آشپزخانه نیز مناسب هستند.

رنگ بوفه ویترین های ساخته شده از چوب افرا از رنگ سفید شروع شده و به رنگ کرمی روشن ختم می شود این بوفه ویترین ها به دلیل رنگ های روشن خود استایل متفاوت و خاصی را به خانه هدیه می دهند.

البته رنگ روشن این بوفه ویترین ها مشکلاتی برای بانوان خانه دار ایجاد نمی کند، زیرا لکه های ایجاد شده روی این بوفه ویترین ها به وسیله یک دستمال مرطوب قابل پاک شدن هستند.

بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب افرا

بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب افرا
بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب افرا

بوفه ویترین های ساخته شده از چوب بلوط سفید

چوب های بلوط سفید نیز به دلیل انعطاف پذیری مناسبی که دارند از انواع چوب های مناسب برای ساخت بوفه ویترین ها هستند. همچنین چوب های درخت بلوط سفید از رنگ های روشنی برخوردار هستند و بوفه ویترین های ساخته شده از چوب بلوط سفید از انواع بوفه ویترین های محبوب میان صاحبان خانه ها به شمار می روند.

بوفه ویترین های ساخته شده از چوب بلوط سفید در برابر پوسیدگی مقاوم هستند از این رو از پر استفاده ترین بوفه ویترین ها به شمار می روند. البته بوفه ویترین های ساخته شده از چوب بلوط سفید نسبت به سایر بوفه ویترین های ساخته شده از انواع دیگر چوب ها گران تر هستند و قیمت بالای آنها به دلیل ویژگی منحصر به فرد این بوفه ویترین ها است.

بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب بلوط سفید

بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب بلوط سفید
بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب بلوط سفید

بوفه ویترین های ساخته شده از چوب بلوط قرمز

چوب های بلوط قرمز نیز از انواع چوب های سخت هستند از این رو بوفه ویترین های ساخته شده از چوب بلوط قرمز استحکام بالایی دارند و در برابر ضربه هایی که در طول استفاده ممکن است به آنها وارد شود مقاومت بالایی از خود نشان نمی دهند. همچنین این بوفه ویترین ها دوام بسیار بالایی نیز دارند که در دراز مدت می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

بوفه ویترین های ساخته شده از چوب بلوط قرمز رنگ قرمز مایل به صورتی را دارا هستند از این رو از انواع بوفه ویترین های محبوب صاحبان خانه ها به شمار می روند.

بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب بلوط قرمز

بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب بلوط قرمز
بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب بلوط قرمز

بوفه ویترین های ساخته شده از چوب زبان گنجشک        

درختان زبان گنجشک در اکثر جاهای دنیا می رویند و از این رو دسترسی به چوب این درختان آسان است. چوب های زبان گنجشک از انواع چوب های سخت هستند از این رو استحکام نسبتا بالایی دارند.

بوفه ویترین های ساخته شده از چوب زبان گنجشک نرم هستند به همین دلیل استفاده از این بوفه ویترین احساس خوشایندی در شما پدید می آورد.

رنگ بوفه ویترین های ساخته شده از زبان گنجشک کرمی روشن مایل به قهوه ای است و این بوفه ویترین ها برای افراد علاقه مند به رنگ های روشن مناسب هستند، همچنین رنگ روشن این بوفه ویترین ها باعث دلبازتر شدن محیط خانه شما می شود.   

بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب زبان گنجشک

بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب زبان گنجشک
بوفه ویترین چوبی، بوفه ویترین چوبی ساخته شده از چوب زبان گنجشک

بوفه ویترین های چوبی با جلوه ی خاصی که دارند، زیبایی چشمگیر برای خانه شما به ارمغان می آورند و نیز شما می توانید با تهیه بوفه ویترین های چوبی  خانه ای با  استایل متفاوت داشته باشید.

نویسنده: رحیم نعمتی لیمائی

مطالب مرتبط با بوفه ویترین :


تصاویری زیبا و جالب از طرح ها و سبک های مختلف بوفه , ویترین و کابینت های شگفت انگیز
گالری عکس بوفه ویترین مدل های سبک روستیک

با تشکر از توجه شما

WhatsApp us