10 مدل از جدیدترین طراحی تخت خواب های چوبی

در روزهای اولیه ، چوب تنها ماده ای بود که برای ساخت تخت استفاده می شد. زیرا چوب بیشترین ماندگاری را از هر نوع ماده ای داشته و همیشه از خرید هر نوع تخت فلزی بهتر خواهد بود. بهترین تخت های چوبی از هیچ نوع خوردگی و زنگ زدگی رنج نمی برند ، بنابراین این یک مزیت اضافی نسبت به تخت های فلزی نیز می باشد. علاوه بر همه اینها ، شما می توانید هر نوع طرح چوبی را که می خواهید ، چه طرح های تخت چوبی معاصر یا مدرن ، بخرید. این مقاله به شما کمک می کند مدل های مختلفی را بشناسید.

مدل های تخت خواب تمام چوب
مدل های تخت خواب تمام چوب

تخت چوبی چیست؟

تخت چوبی نوعی تخت چوبی سبک است که فقط از چوب سخت تولید می شود. سپس چوب سخت با مواد شیمیایی و رنگ های مربوطه رنگ و پرداخت می شود تا جلوه ای زیبا داشته باشد. همه تخت های چوبی معمولی بسیار مقاوم و بادوام هستند و به راحتی می توانند برای اکثر کاربران بدون هیچ مشکلی یک عمر دوام بیاورند.

هنگام خرید تخت چوبی چه نکاتی را باید در نظر گرفت یا به آن فکر کرد؟

موارد زیر برخی از موارد مهمی است که باید قبل از خرید یک تخت چوب سبک جدید به آنها توجه کنید ،

 • اول از همه ، شما باید اطمینان حاصل کنید که کیفیت چوب  تخت خواب  ها تا حد قابل توجهی بالا باشد و بنابراین به هیچ وجه ارزان نخواهد بود. این امر دوام کلی تخت خواب و همچنین طول عمر را تا حد زیادی افزایش می دهد.
 • ثانیا ، شما باید از ابعاد کلی تخت خواب نیز مراقبت کنید و متناسب با فضای اتاق خواب باشد. نباید خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد – فقط زمانی عالی است که در استفاده از آن مشکلی نداشته باشید.

بهترین طراحی های تخت چوبی :

در اینجا ما 10 طرح ساده و مدرن تخت خواب چوبی همراه با عکس داریم . بیایید نگاهی به آنها بیندازیم.

 1. 1.       طراحی تخت چوبی سخت:
مدل های تخت خواب تمام چوب
مدل های تخت خواب تمام چوب

اولین مورد در این لیست ، تخت چوبی جدید با ظاهری معاصر است که کاملاً عالی است. ظاهر کلی تخت چوبی کامل با طرح های صفحه بالایی و همچنین صفحه پایین کاملا شما را جذب خود می کند . اندازه صفحه اصلی تخت دارای قد متوسطی است تا بتوانید به آن تکیه دهید و استراحت کنید . رنگ بندی کار بیشتر به رنگ ساج انجام می شود ، همچنین طراحی و حس بسیار خوبی دارد .

ابعاد: 98 سانتی متر ارتفاع ، 155 سانتی متر عرض ، 210 سانتی متر طول

مواد / رنگ: چوب ، ساج.

سبک: معاصر

 • 2.       طراحی تخت خواب چوبی دو نفره : 
مدل های تخت خواب تمام چوب
مدل های تخت خواب تمام چوب

طراحی این تخت خواب چوبی کلاسیک بسیار ساده و در عین حال بسیار موثر نیز می باشد. الگوی اصلی طراحی شامل چوب سخت ، با یک سر صفحه بلند و بزرگ است و صفحه پایین کوچک تر است. در طراحی جدید تخت چوبی گزینه های ذخیره سازی برای استفاده شما وجود دارد تا وسایل شخصی خود را نیز ذخیره کنید. مواد و رنگ کار درجه یک است و بدون شک هزینه کلی کاملاً ارزش پول سخت بدست آمده شما را دارد.

ابعاد: 101 سانتی متر ارتفاع ، 160 سانتی متر عرض ، 210 سانتی متر طول

مواد / پایان: چوب ، ساج.

سبک: معاصر

 • 3.       طراحی تخت چوبی ساده:
مدل های تخت خواب تمام چوب
مدل های تخت خواب تمام چوب

اگر فقط یک تخت خواب چوبی ساده و بدون حاشیه می خواهید ، باید این را بخرید. اندازه کلی تخت های چوبی با کیفیت بسیار کمتر است و حتی می تواند در اتاق خواب های جمع و جور نیز جای بگیرد. کیفیت مواد بدون شک بسیار خوب است و حتی می تواند در برابر انواع سایش های روزمره مقاومت کند. تخت خواب کوچک چوبی با رنگ بلوط عسلی ظاهر متفاوتی به آن می بخشد.

ابعاد: 85 سانتی متر ارتفاع ، 160 سانتی متر عرض ، 210 سانتی متر طول

مواد / پایان: چوب ، بلوط عسلی .

سبک: معاصر

 • 4.       طراحی تخت چوبی یک نفره:
مدل های تخت خواب تمام چوب
مدل های تخت خواب تمام چوب

وزن این تخت چوبی به دلیل ساختار تخت یک نفره 60 کیلوگرم است. اگر می خواهید تخت های چوبی با کیفیت خوب فقط برای خودتان یا یکی از اعضای خانواده خود بخرید ، پس می توانید این گزینه را در نظر بگیرید. اندازه کلی برای یک نفر مناسب است. تخت خواب های چوبی زیبا نیز دارای گزینه های ذخیره سازی هستند ، بنابراین می توانید از این مزیت ها نیز بهره مند شوید. اندازه صفحه بالا متوسط   است.

ابعاد: 86 سانتی متر ارتفاع ، 100 سانتی متر عرض ، 205 سانتی متر طول

مواد / پایان: چوب ، ساج

سبک: معاصر

 • 5.       طراحی تخت چوبی قهوه ای:
مدل های تخت خواب تمام چوب
مدل های تخت خواب تمام چوب

این یک تخت خواب قابل توجه چوبی با طراحی عالی و همچنین تک رنگ است. صفحه پایین تخت خواب چوبی دارای خطوط و بافت های طبیعی است. همچنین ، کیفیت چوب نیز فوق العاده است. تخت چوبی بزرگ دارای ظاهری یکپارچه است و با استایل متفاوت دونفره چوبی ، برای مشتری به دلیل هزینه‌ای که از آن ها می گیرد و ویژگی هایی که دارد ، ارزش استثنایی به ارمغان می آورد.

ابعاد:  86 سانتی متر ارتفاع ، 100 سانتی متر عرض ، 205 سانتی متر طول

مواد / پایان: چوب ، ساج.

سبک: معاصر

 • 6.       طرح تخت دو نفره چوبی تیره:
مدل های تخت خواب تمام چوب
مدل های تخت خواب تمام چوب

 اگر عاشق مبلمان رنگ تیره هستید ، این تخت خواب دو نفره چوبی باید بهترین انتخاب شما باشد. طراحی تخت منحصر به فرد است و قطعاً باعث می شود بیشتر از اقداماتی که برای قاب تخت در نظر گرفته  شده است از آن راضی باشید . در این تخت چوبی گزینه های ذخیره سازی وجود ندارد. سر صفحه دارای ارتفاع کمی است. ابعاد تخت خواب قطعاً از اندازه های استاندارد بزرگتر نیز هست ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که اتاق خواب شما فضای کافی برای این تخت خواب را داشته باشد .

ابعاد: 92 سانتی متر ارتفاع ، 162 سانتی متر عرض ، 205 سانتی متر طول

مواد / پایان: چوب ، شاه بلوط گرم

سبک: معاصر

 • 7.       طراحی تخت خواب چوبی مدرن:
مدل های تخت خواب تمام چوب
مدل های تخت خواب تمام چوب

امروزه به یک تخت چوبی با طراحی سفید و مدرن نیاز است و بنابراین شما برای تحقق آن به بهترین کیفیت چوب نیاز دارید. این تخت چوبی تیره همه چیز را دارد – از طراحی مدرن خوب گرفته تا رنگ و روکش با کیفیت خوب. ارتفاع تخت چوبی تیره بسیار کم است. اگر می خواهید از ابعاد کلی تخت خواب مطلع شوید ، باید بگویم که این تخت خواب چوبی قهوه ای حتی برای اتاق خواب های بسیار بزرگ نیز مناسب خواهد بود.

ابعاد: 100 سانتی متر ارتفاع ، 164 سانتی متر عرض ، 212 سانتی متر طول

مواد / پایان: چوب ، ساج

سبک: مدرن

 • 8.       طراحی تخت چوبی روستایی:
مدل های تخت خواب تمام چوب
مدل های تخت خواب تمام چوب

این تخت شاه چوبی بسیار سنگین است و وزنی در حدود 102 کیلوگرم دارد. اندازه کلی تخت خواب عمدتا تخت خواب دو نفره است و بنابراین به راحتی می تواند دو نفر را در خود جای دهد. رنگ این تخت خواب دونفره چوبی روستایی است و واقعاً بسیار زیبا هم به نظر می رسد. سرتختی تخت چوبی روستیک بسیار بلند است و می تواند به راحتی هر فردی که به آن تکیه می دهد را پشتیبانی کند. همچنین دارای یک نقاشی دایره ای روی سر صفحه نیز می باشد.

ابعاد: 80 سانتی متر ارتفاع ، 155 سانتی متر عرض ، 200 سانتی متر طول

مواد / پایان: چوب ، ساج.

سبک: مدرن

 • 9.       طراحی تخت چوبی دو رنگ:
مدل های تخت خواب تمام چوب
مدل های تخت خواب تمام چوب

اگر طرفدار فضای داخلی با دو رنگ هستید ، این تخت چوبی دو رنگ کرم قطعاً متناسب با ظاهر و سبک کلی آن خواهد بود. از دو رنگ ببر روی قسمت صفحه بالا و پایین استفاده شده است و همچنین یک الگوی خطوط مستقیم نیز وجود دارد. کیفیت ساخت نیز قطعاً در سطح بالاتری قرار دارد و ارزش تمام هزینه های سخت بدست آمده شما را نیز خواهد داشت.

ابعاد: 90 سانتی متر ارتفاع ، 160 سانتی متر طول ، 208 سانتی متر طول

مواد / پایان: چوب ، دو رنگ.

سبک: مدرن

 1. 10.   طراحی تخت خواب چوبی دست ساز:
مدل های تخت خواب تمام چوب
مدل های تخت خواب تمام چوب

آخرین مورد در این لیست ، تخت خواب دونفره چوبی ساده با ظاهری زیبا است که باعث می شود شما به یاد طرح های قدیمی   تخت خواب های چوبی باشید . صفحه بالایی تخت خواب دو نفره چوبی دارای راه راه هایی در تمام طول است که به آن حس قدیمی می بخشد در حالیکه ظاهر مدرن عالی را نیز حفظ می کند. کیفیت ساخت همچنین با کیفیتی بسیار بالا است که برای ماندگاری مناسب برای چندین سال آینده کفایت می کند.

ابعاد: 85 سانتی متر ارتفاع ، 165 سانتی متر عرض ، 205 سانتی متر طول

مواد / پایان: چوب ، ساج.

سبک: معاصر

جوانب مثبت و منفی طرح های تخت خواب چوبی:

در زیر مزایای طراحی تخت خواب چوبی آورده شده است:

 • تخت های چوبی دست ساز در طولانی مدت همیشه از دوام بیشتری نسبت به سایر مواد تولید تخت خواب برخوردار خواهند بود. تخت های چوبی برای پول شما ارزش بیشتری دارند و بنابراین ارزش تمام پول های سخت بدست آمده را دارند.
 • قاب های تخت چوبی بر خلاف تخت های فلزی دچار هیچ نوع خوردگی و زنگ زدگی نمی شوند. این به دلیل ویژگی های طبیعی چوب و همچنین خواص غیر واکنشی چوب است.
 • تخت خواب های چوبی دارای انبار نیز از هر نوع تخت خواب دیگر ارزش فروش بیشتری دارند که فروش تخت چوبی قدیمی شما را آسان می کند.

در زیر موارد منفی طرح های تخت خواب چوبی آورده شده است:

 • وقتی رطوبت موجود در هوا بیش از حد نرمال باشد ، تخت چوبی با کشو متورم می شود. سطح چوبی همه رطوبت را جذب کرده و منبسط می شود. این روی سناریوی استفاده از تخت  شما تأثیر نمی گذارد.
 • این تخت های چوبی در مقایسه با تخت های ساخته شده از سازه های فلزی هزینه بالایی دارند. این به این دلیل است که چوب ماده ای برتر از فلز است و بنابراین هزینه کلی نیز بالاتر است.
 • تخت چوبی به دلیل محکم بودن نسبت به تخت های مشابه ساخته شده از قطعات فلزی ، سنگین تر و دشوارتر برای انتقال  از مکانی به مکان دیگر است.

بنابراین ، به راحتی می توان فهمید که خرید تخت خواب چوبی با کیفیت خوب برای اتاق خواب شما به همین راحتی نیست و شما باید کارهای زیادی را نیز انجام دهید شما باید اطمینان حاصل کنید که کیفیت خوب است و قیمتی که می پردازید نیز راضی کننده است. همیشه به دنبال تخت های با کیفیت خوب باشید زیرا گزینه هایی که در این راهنمای مقاله ذکر شده است ، بعداً ارزش فروش مجدد بیشتری خواهید داشت ، در صورتی که قصد دارید هر زمان آن را بفروشید. امیدوارم که شما بهترین گزینه را برای تخت چوبی خود یا خانواده خود انتخاب کنید.

نویسنده : حسین عتیقی

کلمات کلیدی : تخت خواب چوبی ، طرح های جدید تخت چوبی

مطالب مرتبط با موضوع تخت خواب چوبی :

WhatsApp chat