سخنی از دکوراتور فربد ، تعریف من از دکوراسیون و سبک معماری مدرن :

دکوراسیون مدرن به معنای فقط سادگی و یا استفاده از خطوط مورب و صاف نیست بلکه “

هرچی ساده تر و هرچه کمتر ، زیبا تر و مدرنتر

از نکات مهم در دکوراسیون مدرن سادگی و کارایی است ، یعنی ذکاوت و هوش برتر در دکوراسیون

با حداقل به حداکثر کارایی و زیبایی رسیدن .

مجله Conde Nast Traveler’s در یکیاز مجله های خود از عجایب هفت‌گانه دنیای معماری مدرن گفته است که :

عکس از عجایب معماری جهان ، بی نظیر ترین معماری های جهان ,ساختمانهای عجیب غریب , عجایب  .

عجایب گردشگری بی نظیر ترین معماری های جهان ساختمانهای عجیب غریب مکانهای دیدنی جهان,سازه هرمی جادوگران , مکعب آبی ,کوه های مونت ماریا ,  ساختمان فلاتیر د

عجایب معماری جهان مکعب آبی

طرحی که تا به حال نظیر آن دیده نشده، طرحی که اولین بار با نقش های تراشیده شده بر روی دیوار ترسیم شده است و همانند سنگ های آسمانی است.

کومولوس : این ساختمان عجیب که همچون تکه‌ای از یک ابر است سالن نمایشی در موزره علوم طبیعی نوردبورگ دانمارک است. کومولوس یعنی ابر پشته‌ای و نمای ساختمان و زوایای آن به گونه‌ای طراحی شده‌اند که گویی ساختمان تکه‌ای از یک ابر کومولوس است:

برج دبی: این برج که در حال احداث است بلندترین ساختمان دنیا به شمار می‌رود در حال حاضر حدود 518 متر ارتفاع دارد. ارتفاع نهایی این ساختمان یک راز است اما پیش‌تر گفته شده بود که ارتفاع آن به 693 متر خواهد رسید. در طراحی این آُسمان‌خراش 160 طبقه در نظر گرفته شده است

استادیوم جدید ویمبلی لندن : این استادیوم با معماری مدرن نود هزار جایگاه ( صندلی )دارد که دید تماشاگران در هیچ کدام از آن‌ ها تحت هیچ شرایطی مسدود نخواهد بود. این سازه یک کمان با طول 1000 فوت و ارتفاع 436 فوت دارد که سقف متحرک آن را نگه می‌دارد.

موزه جدید هنرهای معاصر  : این ساختمان در منطقه منهتن نیویورک قرار دارد .

محوطه کوگود : این محوطه در موسسه اسمیث‌ سونیان واشنگتن قرار دارد. سقف خمیده ساخته شده از شیشه و فولاد که بر روی استخرهای کم عمق پوشیده شده است مشخصه بارز این سازه مدرن است

روبان قرمز- این سازه در پارک رودخانه تانگهه در چین قرار دارد. روبان قرمز در واقع یک نیمکت فولادی به طول حدود نیم کیلومتر است که در باغ حاشیه رودخانه ساخته شده است.

کریستال- کریستال ورددی ساختمان موزه رویال اونتریوی تورنتو است. ساخت این سازه در این موزه کشمکش‌های فراوانی به همراه داشت چون خطوط کشیده و بی‌قاعده آن منتقدان بسیار زیادی دارد که ساکنان محلی بزرگ‌ترین آن‌ها هستند.