میز برای آماده کردن مواد خوراکی و میزهای چوبی

تخته آشپزخانه چوبی
تخته آشپزخانه چوبی

چوب

یک جایگزین گرم برای سنگهای خنک ، میزهای چوبی غنی از شخصیت در حال بازگشت هستند . سطوح چوبی سنتی معمولاً برای کاربردهای کم تردد ، مانند کانتر جزایری که دو برابر مناطق غذا خوردن هستند ، اختصاص داده می شود .

میز برای آماده کردن مواد خوراکی واقعی ، ساخته شده از نوارهای چوب به هم چسبیده ، به عنوان یک سطح کار می کند . این تنها ماده آشپزخانه مناسب برای برش و خرد کردن است . بیشتر میزهای چوبی از افرا ساخته می شوند ، اگرچه از بلوط ، گیلاس ، گردو و ساج نیز استفاده می شود . بامبو سازگار با محیط زیست محبوبیت بیشتری پیدا می کند .

میز برای آماده کردن  مواد خوراکی چیست ؟

صفحات پیشخوان میز برای آماده کردن مواد خوراکی شامل نوارهای چوبی است که بهم چسبیده و به شکل یک دال ساخته شده است .

میزهای آشپزخانه بلوک چوبی و میز برای آماده کردن  مواد خوراکی

تخته آشپزخانه چوبی
تخته آشپزخانه چوبی
تخته آشپزخانه چوبی
تخته آشپزخانه چوبی
تخته آشپزخانه چوبی
تخته آشپزخانه چوبی

ملاحظات هنگام انتخاب میزهای چوبی

ضخامت و لبه ها : ضخامت پیشخوان چوب به طور کلی از سه چهارم اینچ تا شش اینچ و میز آماده کردن مواد خوراکی از دو اینچ تا 12 اینچ متغیر است . طیف گسترده ای از گزینه های لبه وجود دارد .

انواع دانه بسته به عملکرد مورد نظر از بین سه گزینه دانه انتخاب کنید .

          صورت دانه : صورت دانه این جهت که ” دانه تخته ” نیز نامیده می شود ، شامل تخته های چوبی است که بهمراه سطح وسیع به صورت قائم قرار گرفته اند . این سطح که زیبایی دانه چوب را به نمایش می گذارد ، بیشتر تزئینی محسوب می شود .

     لبه دانه : لبه های تخته ها به صورت قائم جمع شده و یک سطح کار سبک را تشکیل می دهند . به نظر می رسد کمتر از مربع های بلوک میز شلوغ است .

     دانه را پایان دهید :  انتهای تخته ها به سمت بالا قرار می گیرند و یک شکل شطرنجی متمایز برای یک سطح کار سنگین ایجاد می کنند که در برابر خرد شدن مقاومت می کند . این بلوک قصابی درست به حساب می آید . این معمولا برای مناطق کوچک آماده است .

گزینه های سازگار با محیط زیست :  اگر عاشق میزهای چوبی هستید .

چرا گزینه سبزتری ( جوان تر )  را در نظر نمی گیرید ؟ چوب های اصلاح شده – از خانه های قدیمی و انبارها – مانند چوب های خانگی از جنگل های مدیریت شده ، یک گزینه محبوب است . یکی دیگر از گزینه های محبوب ، بامبو است که از نظر فنی یک چمن تجدید پذیر است . سطح فوق العاده سخت و محکم است ، و برای صفحات میز ایده آل است .

نگهداری . روزانه میز را با یک دستمال نرم و آب گرم پاک کنید . پاک کننده های ملایم خانگی مناسب هستند . نشت ها را سریعاً پاک کنید . به طور کلی به برنامه های منظم روغن معدنی یا موم یا آب بندی با لاک الکل خوراکی نیاز دارد .

خط پایین میزهای چوبی از یک آشپزخانه سنتی یا روستایی دنج هستند . آنها اغلب مخصوص یک سطح کار کوچکتر ، مانند یک جزیره هستند و بهترین انتخاب بالای ماشین ظرفشویی یا نزدیک ظرفشویی نیستند .

نوشته شده توسط : ف . پاکزاد

مطالب مرتبط با تخته کار آشپزخانه :

WhatsApp us