انواع تخت خواب چوبی

تزئین اتاق کودک و انتخاب تخت خواب دو طبقه چوبی اغلب پیچیده تر از کار در اتاق خواب بزرگسالان است. به این دلیل که اتاق کودکان کوچکتر است و باید به دقت به هر گوشه و کنار آن فکر کرد تا بتوانید به کودک در حال رشد خود هر آنچه را که لازم است برای در نظر گرفتن این اتاق بعنوان پناهگاه و مکان راحتی اش باشد.

به طور کلی ، اتاق کودک باید دارای فضای مطالعه گرفته تا فضای تفریحی باشد ، اما اگر فضای زیادی ندارید ، چگونه باید همه اینها را تهیه کنید؟ خوب ، یک تخت انبار می تواند بهترین راه حل برای مشکل شما باشد ، بیایید کمی بیشتر به عمق برویم و ببینیم که این محصول چگونه می تواند در وقت و انرژی شما صرفه جویی کند.

تخت خواب دو طبقه انباری چیست؟

شما می دانید که چگونه یک تخت دو طبقه اساساً دو تخت روی هم قرار گرفته و دو مکان خواب جداگانه برای افراد مختلف ارائه می دهد؟ خوب ، تخت انباری در اصل یک قاب تخت خواب بلند است که به شما امکان می دهد از فضای خالی زیر آن استفاده کنید. این یک نوع تخت خواب دو طبقه است ، اما بدون تخت خواب پایینی است.

در عوض ، فضای زیر قاب تخت خواب معمولاً محلی برای افزودن مبلمان بیشتر یا ایجاد فضای کار / مطالعه است. از آنجا که این نوع تخت خواب باعث صرفه جویی در فضای زیادی از کف می شود ، این یک گزینه معمول در اتاق خواب کودکان و نوجوانان است و فضای زیر تخت معمولا برای یک میز ، برخی از کابینت ها ، کاناپه یا کشوهای لباس است.

جوانب مثبت و منفی تخت های انباری

صرف هزینه های خود برای یک تخت خواب انباری مناسب برای کودک به معنای درک مزایا و معایب این مجموعه است. فقط در این صورت است که می توانید به طور دقیق تعیین کنید که آیا با آن محصول می توانید به هدف خود برسید یا خیر. وقتی نوبت به تخت خواب انباری می رسد ، در اینجا برخی از نکات مثبت و منفی های این محصول خاص آورده شده است.

مثبت : در فضای کف صرفه جویی می کند. این احتمالاً بزرگترین مزیت استفاده از یک تخت اتاق انباری در داخل اتاق است ، این واقعیت که تخت خواب هیچ فضایی از طبقه را اشغال نمی کند و می توان از تمام فضای زیر آن برای اهداف دیگر از جمله ساخت فضای مطالعه یا یک مکان تفریحی استفاده کرد. ، یا حتی برای اضافه کردن کابینت یا کمد ذخیره سازی اضافی می توان استفاده کرد.

منفی : بعضی از بچه ها ممکن است از ارتفاع بترسند. وقتی صحبت از تخت خواب دوطبقه می شود ، تنها راه خوابیدن در واقع تردد از نردبان است. اگر کودک شما از ارتفاع می ترسد ، مجاب کردن کودک برای بالا رفتن از تخت خواب یا حتی احساس امنیت در در طبقه بالا نیاز بسیاری به متقاعد کردن کودک دارد . خوشبختانه تخت های انباری دارای محافظ های ایمنی هستند که در تمام طول تخت کار شده است ، بنابراین خطر زمین خوردن و آسیب دیدن کودک شما عملاً وجود ندارد.

مثبت : برای اتاق خواب های کوچک بسیار مناسب هستند. تهیه وسایل مناسب برای یک اتاق خواب درصورتی که فضای محدودی برای کار با آن دارید ، واقعاً مشکل است ، اما از آنجا که یک تخت اتاق زیر انباری اساساً به شما امکان می دهد از فضای زیر آن برای چیز دیگری استفاده کنید ، وقتی واقعا فضای کافی برای حرکت کردن در اتاق ندارید بسیار مناسب است.

منفی : می توانید به رخت خواب فرزندتان بروید. از آنجا که تخت های انباری معمولاً یک نفر را در خود جای می دهند و محافظ هایی برای تخت خواب دور تخت را احاطه کرده اند ، شما احتمالاً دیگر توانایی این را ندارید که در کنار فرزند خود دراز بکشید . بنابراین ، اگر شما می خواهید در کنار فرزند خود وقتی کابوس می بینید بنشینید ، باید او را با خود به رخت خوابتان بیاورید.

مثبت : این تخت خواب ها اغلب موارد فراتر از قاب تخت را شامل می شوند. تعداد زیادی تخت خواب انباری پیدا خواهید کرد که دارای یک میز تحریر یا چند کابینت یا برخی موارد دیگر هستند که می توانند به شما در سازماندهی مناسب فضای زیر آن کمک کنند. این مشکل شما را برای خرید برخی از مبلمان اضافی مورد نیاز فضای زیر تخت برای شما راحت می کند ، اگر دوست ندارید / وقت خرید اضافی را ندارید همیشه یک مزیت است.

ایده های طراحی با تخت خواب دو طبقه انباری چوبی

وقتی می خواهید اتاق کودک خود را مرتب کنید و از فضای خالی در زیر تخت استفاده کنید ، می توانید از تخیل خود به خوبی استفاده کنید. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید ، در اینجا چند ایده برای کمک به شما در شروع کار آورده شده است.

تخت خواب دو طبقه چوبی کودکان
تخت خواب دو طبقه چوبی کودکان

تبدیل فضای زیر تخت به یک قلعه بازی ایده خوبی به نظر می رسد و اگر انرژی لازم برای جمع آوری آن را از ابتدا ندارید ، گزینه های زیادی در بازار وجود دارد که به شما امکان می دهد کل این نوع تخت خواب را خریداری کنید.

شما می توانید مانند این تصویر کمی دخترانه تر را نیز انتخاب کنید. این یک خانه بازی است و اتاق خواب کودک شما را به یک قلعه سرگرم کننده تبدیل می کند!

تخت خواب دو طبقه چوبی برای کودک
تخت خواب چوبی برای کودک

همانطور که کودک شما به یک نوجوان تبدیل می شود ، فضای بازی دیگر آنقدر مهم نیست و داشتن مکان تحصیل مناسب تر به نظر می رسد. اگر بخواهید میز کار اضافه کنید و به کودک خود یک مکان مطالعه آرام و بدون حواس پرتی بدهید ، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید با این فضا انجام دهید. شما فقط محدود به تخیل خود هستید.

تخت خواب دو طبقه چوبی نوجوانان
تخت خواب دو طبقه چوبی نوجوانان

این نمونه عالی از یک تخت خواب انباری است که می تواند با کودک شما برای سالها زندگی کند. از نظر طراحی ساده و خنثی است ، بنابراین می تواند با هرسنی متناسب باشد. وقتی آنها به سن نوجوانی می رسند ، قسمت پایینی به راحتی می تواند به یک فضای کاری تبدیل شود.

نمونه ای از تخت خواب دو طبقه
نمونه ای از تخت خواب

به نظر می رسد این مورد برای دختران عالی است اما اگر ملافه ها و لوازم جانبی را بردارید ، در واقع یک قاب خنثی از نظر جنسیت است. این به سادگی از فلز طراحی و ساخته شده است ، بنابراین برای سالها دوام خواهد داشت. همچنین ، به دلیل باریک بودن ، برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است.

تخت خواب دو طبقه چوبی
تخت خواب دو طبقه چوبی

یک نکته مشکل ساز در مورد تخت های انبار این است که کودکان به دلیل وجود نردبان باریکی که معمولاً باید از آن بالا بروند ، سخت می توانند بخوابند. در اینجا می بینید که همه تخت های انبار با نردبان های باریک که در زاویه 90 درجه قرار گرفته اند ، ارائه نمی شوند. در این تصویر می بینید که نردبان کاملاً آسان است و حتی با یک محافظ کناری همراه است که بچه های شما می توانند هنگام بالا یا پایین رفتن آن را بگیرند.

تخت خواب دو طبقه چوبی میز تحریر
تخت خواب دو طبقه چوبی میز تحریر

همه تخت خواب های انباری نیازی به ایجاد یک فضای مطالعه یا تفریحی در زیر آن ندارند. بعضی از آنها می توانند بالای کشوهایی قرار بگیرند که والدین می توانند لباس کودک ، وسایل ملافه تمیز یا حتی اسباب بازی ها و چیزهای دیگری که نباید روی دست باشند را دور نگه می دارد و در خود نگهداری می کند.

تخت خواب دو طبقه چوبی زیر انباری
تخت خواب دو طبقه چوبی زیر انباری

نکات ایمنی تخت خواب دو طبقه انبار

اگر فرزند کوچکی دارید ، نگرانی در مورد ایمنی آنها هنگام خواب ” طبقه بالا ” کاملاً طبیعی است. اگر می خواهید در دانستن امنیت فرزندتان اطمینان بیشتری داشته باشید ، نکات ایمنی زیر را در نظر بگیرید:

  • به طور کلی بهتر است به کودکان زیر 6 سال اجازه ندهید بدون کمک یا نظارت در طبقه بالای تخت خود بلند شوند ، مهم نیست که چقدر ایمن به نظر برسد. پس از آن سن ، مهارت های حرکتی آنها به اندازه کافی رشد می یابد تا کودک را به ایمنی بیشتری سوق دهد و آنها می توانند بیشتر مراقب خود باشند و به تنهایی از این نوع آسیب ها جلوگیری کنند.
  • هرگز اجازه ندهید کودک در تخت خواب دو طبقه که دارای سیستم محافظ در تمام طول تخت نیست ، بخوابد. ادم نمی تواند حرکات خود را هنگام خواب کنترل کند ، بنابراین در صورت غلتیدن کودک تا لبه تخت ، این محافظ ها از سقوط آنها جلوگیری می کند. که ما را به یک نکته مهم ایمنی دیگر می رساند:
  • تشکی بلندتر از ضخامت توصیه شده انتخاب نکنید. محافظ ها فقط در صورت کوتاه بودن تشک کارآمد خواهند بود ، در غیر این صورت کودک به راحتی از محافظ تخت را کنار می زند و هنگام سقوط آسیب می بیند.
  • به وزن کل پشتیبانی شده از تخت انبار دقت کافی داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که هرگز از آن فراتر نرود. اگر کودک شما با خواهر و برادر کوچکش یا دوستش روی تخت نشسته باشد احتمالاً مشکلی نیست ، اما داشتن یک بزرگسال و یک کودک در آنجا می تواند باعث شود شما از ظرفیت کلی وزن بیشتر شوید و ساختار تخت را ضعیف کنید.

تخت خواب سفارشی به همراه میز تحریر

اولین پیشنهاد ما یک تخت دوطبقه است که به شما کمک می کند با تهیه وسایل مورد نیاز برای تبدیل فضای زیر تخت به یک مکان مطالعه ، در فضای اتاق کودک صرفه جویی کنید. شامل نرده های محافظ ، نردبان توکار و میز تحریر باریک است. اندازه تخت خواب 105 سانتی متر عرض ، 200 سانتی متر طول است و این قاب با تشک های 15 سانتی متری سازگار است.

تخت خواب دو طبقه
تخت خواب دو طبقه

میز تحریر دارای محدودیت وزنی 22 کیلوگرمی است ، در حالی که ارتفاع فضای خالی زیر تخت 145 سانتی متر است. نرده ها برای داشتن حداکثر ایمنی در تمام طول تخت کار شده اند ، در حالی که نردبان در کنار آن قرار دارد ، تا فضای کنار تخت صرفه جویی کنید. توجه داشته باشید که نردبان در سمت راست تخت قرار دارد و قابل انتقال نیست ، به همین دلیل محل قرار گیری تخت بسیار مهم می شود.

تخت خواب دو طبقه سفری با طبقات و میزتحریر

این تخت نیمه چوبی با طراحی مینیمالیستی و رنگ مشکی زیبا ، روش مناسبی را برای کسانی که می خواهند در اتاق بچه ها صرفه جویی کنند ، ارائه می دهد. ابعاد آن 180 سانتی متر ارتفاع ، 105 سانتی متر عرض و 200 سانتی متر طول دارد و دارای فاصله 145 سانتی متر در زیر قاب است. ظرفیت وزن تخت خواب 90 کیلوگرم است.

تخت خواب دو طبقه سفری
تخت خواب دو طبقه سفری

جدا از قاب اصلی ، نرده های حفاظت ، نردبان ، میز تحریر ، قفسه ها و یک قفسه کتاب نیز در داخل بسته موجود است. با کنار هم قرار دادن همه چیز ، در زیر فضای تخت خواب فضای مطالعه بسیار خوبی خواهید داشت ، به علاوه دسترسی مضاعف به تخت خواب به لطف دو نردبانی که در کنار و پایین تخت قرار دارند بسیار راحت است.

تخت خواب انباری دوطبقه کودک

این تخت انباری کودک در مقایسه با دو تخت دیگر کمی متفاوت است. این تخت خواب یک چادر دارد که در زیر تخت قرار دارد و یک فضای بازی خصوصی برای کوچولوی شما ایجاد می کند ، شبیه به یک قلعه داخلی است . محوطه بازی در زیر تخت دارای ابعاد 105 سانتی متر عرض ، 200 سانتی متر طول ، 72 سانتی متر ارتفاع است ، در حالی که ابعاد کلی آن 115 سانتی متر ارتفاع ، 110 سانتی متر عرض ، 200 سانتی متر طول است.

تخت خواب دو طبقه کودک
تخت خواب دو طبقه کودک

نردبان مایل است ، که باعث می شود بالا رفتن آسان تر شود و می توان در سمت چپ یا راست تخت قرار گیرد. حفاظ ها در تمام طول تخت قرار گرفته اند . چادر کاملاً از پارچه پلی استر ساخته شده است و می توان آن را جدا کرد و در داخل ماشین لباسشویی شست ، که بسیار راحت است.

تخت خواب دو طبقه چوبی

پیشنهاد بعدی ما یک تخت خواب دوطبقه است که با چوب ساخته شده است ، با تجربه در ساخت چند تخت زیبا برای کودکان این یکی از چوب سخت ساخته شده و ابعاد 135 سانتی متر ارتفاع ، 105 سانتی متر عرض ، 195 سانتی متر طول است ، و فاصله 90 سانتی متر از زیر تخت دارد.

تخت خواب دو طبقه چوبی
تخت خواب دو طبقه چوبی

دارای نردبان ثابت است که اگر کودک شما حداقل 5 یا 6 سال سن داشته باشد ، آسان می تواند از آن بالا برود . نرده های محافظ در کل طول تخت قرار دارند ، که یک ویژگی کاملاً رایج در این نوع تخت ها است. هیچ چیز اضافی ارائه نمی شود ، بنابراین می توانید انتخاب کنید که چگونه فضای زیر تخت را به خوبی استفاده کنید.

تخت خواب انباری ویتبک

 اگر فرزند كوچكی داشته باشید ، آنها كاملاً تخت خواب ویت بك را دوست دارند زیرا در حالی كه مجبور هستند از پله ها بالا بروند ، می توانند از سرسره پایین بیایند و هیچ كودكی هرگز فرصت پایین آمدن از سرسره را از دست نمی دهد . به هر حال ، این امر به کمی تمیز کردن اطراف تخت نیاز دارد تا کودک هنگام پایین آمدن از سرسره به مبلمان برخورد نکند.

تخت خواب دو طبقه انباری
تخت خواب دو طبقه انباری

ابعاد این سازه 110 سانتی متر ارتفاع ، 105 سانتی متر عرض ، 200 سانتی متر طول است و دارای پوشش سفید است. این مجموعه با 22 تکه تحویل داده می شود و به طوری که فضای زیر تخت بهترین گزینه برای یک زمین بازی کوچک برای کوچولوی شماست.

تخت خواب سفری دوطبقه

 این تخت خواب توئین توت ساخته شده از چوب سخت وMDF  ، نمونه عالی دیگری است که نشان می دهد چگونه می توانید در فضای اتاق کودک خود صرفه جویی کنید و همچنان آن را به فضایی شیک و کارآمد تبدیل کنید. ابعاد این تخت خواب 108 سانتی متر ارتفاع ، 110 سانتی متر عرض ، 200 سانتی متر طول است و دارای فاصله 66 سانتی متری در زیر تخت است.

تخت خواب دو طبقه سفری
تخت خواب دو طبقه سفری

با تشک هایی با ضخامت حداکثر 15 سانتی متر سازگار است ، اما این استاندارد برای اکثر تخت های انباری طراحی شده برای اتاق کودک بسیار استاندارد است. یک نردبان ثابت وجود دارد که همراه تخت است ، اما همچنین نرده ها و محافظ های تخت وجود دارند ، که ایمنی کودک شما را تضمین می کنند.

تخت خواب سفری دوپیس

این تخت خواب انباری یکی دیگر از گزینه های استاندارد برای والدینی است که آزادی تزئین فضای زیر تخت را به دلخواه خود می خواهند ، زیرا کیت مونتاژ فقط شامل اجزای لازم برای کنار هم قرار دادن تخت و نردبان است. ساختار دارای ابعاد 115 سانتی متر ارتفاع ، 105 سانتر متر عرض ، 198 سانتی متر طول است

تخت خواب دو طبقه دوپس
تخت خواب دو طبقه دوپس

ظرفیت وزن کلی 112 کیلوگرم دارد ، در حالی که عرض فضای باز زیر تخت 195 سانتی متر است ، که باید بیش از اندازه کافی برای ایجاد یک گوشه صمیمی برای کودک شما باشد . این تخت خواب دارای 13 قطعه است و روند نصب آن بسیار آسان و ساده است.

تخت خواب اباری دوطبقه چوبی

اگر می خواهید فضای زیر تخت انبار را به گوشه ای برای مطالعه تبدیل کنید تا کودک شما بدون حواس پرتی در آن تمرکز کند ، ممکن است این تخت گزینه مناسبی برای شما باشد. ابعاد آن 105 سانتی متر عرض ، 200 سانتی متر طول است و با تشک هایی با ارتفاع حداکثر 20 سانتی متر سازگار است. این تخت از چوب ساخته شده و وزن کلی 120 کیلوگرم دارد.

تخت خواب دو طبقه چوبی
تخت خواب دو طبقه چوبی

دارای نرده محافظ و نردبان است ، این مجموعه همچنین دارای یک میز تحریر است که در کنار تخت خواب قرار گرفته است ، در زیر تخت ، یک فضای دنج و صمیمی ایجاد می کند که اعجوبه شما می تواند بر روی مطالعه ، کاردستی ، مطالعه یا حتی فقط وقت گذراندن در اینترنت کند.

تخت خواب سفری طبقه آلیسا

 ما این مجموعه ای از بررسی های تخت خواب انباری دوبطه را با یک پیشنهاد اساسی دیگر به پایان می رسانیم ، اما اگر تکه و موارد اضافی علاقه ندارید ، برای شما ارائه نمی شود. ما در مورد ساختاری صحبت می کنیم که ابعادی برابر با 180 سانتی متر ارتفاع ، 105 سانتی متر عرض ، 200 سانتی متر طول دارد و دارای فضای خالی 142 سانتی متری در زیر تخت است ، مناسب برای تبدیل این فضا به هر نوع اتاق کودک در یک لحظه خاص است .

تخت خواب دو طبقه آلیسا
تخت خواب دو طبقه آلیسا

جنس ازن تخت خواب از چوب لاستیک با کیفیت ساخته شده است و مجموعه آن با نرده های محافظ و یک نردبان توکار ارائه می شود که استفاده از آن بسیار ایمن است. ظرفیت آن 108 کیلوگرم است ، بنابراین می تواند وزن یک نوجوان را تحمل کند بدون اینکه شما نگران فروپاشی ساختار تخت باشید.

خط پایان

یک تخت انباری دوطبقه ممکن است دقیقاً همان چیزی باشد که شما در فضای کم اتاق کودک خود نیاز دارید و می خواهید در اتاق بیشترین فضای ازاد را بدست آورید . من می دانم که برخی از والدین ممکن است نگران پیامدهای ایمنی یک تخت انبار باشند ، اما ویژگی های ایمنی بسیاری وجود دارد که اکنون در این محصولات جای داده شده است ، این فقط یک مسئله نصب مناسب است و با رعایت به وزن پذیرفته شده ، ساختار به تحمل بیش از حد نمی شود.

نویسنده: سین عتیقی

کلمات کلیدی: تخت خواب انباری چوبی ، تخت خواب با چوب MDF

مقالات مرتبط با تخت خواب و مبمان چوبی:

WhatsApp us