بیشتر افرادی که یک خانه معمولی می سازند زیاد به آنچه که ساخته خواهد شد فکر نمی کنند. آنها بیشتر نگران مواد تکمیل کننده و احتمالاً مواردی مانند کارایی آن هستند. اما هر کسی که یک کابین چوبی ساخته باشد می داند که موارد بیشتری وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. مانند چوب برای یک کابین که در این مطلب انواع آن را بررسی می کنیم.

کابین ها را می توان از انواع مختلف و گونه های مختلف چوب ساخت. فقط در ایالات متحده بیش از 300 نوع مختلف چوب وجود دارد ، اما همه آنها بهترین چوب را برای کابین های چوبی انتخاب نمی کنند. در عوض ، تقریباً 7 عدد وجود دارد که به طور منظم برای ساخت استفاده می شوند و از این تعداد ، فقط سه مورد باعث ساخت و ساز خانه های بیشتر می شود.

در هنگام ساخت یک کابین چوبی نکات زیادی باید در نظر گرفته شود ، از جمله رنگ چوب ، مقاومت خوب آن در برابر حشرات ، میزان تاب خوردگی یا کوچک شدن آن با افزایش سن و همچنین ماندگاری طولانی مدت.

قرار نیست همه جنگل ها عملکرد یکسانی داشته باشند و حتی در یک گونه چوب نیز بسته به محل پرورش و قدمت چوب می توانید تنوع زیادی داشته باشید. قبل از شروع ساختن کابین چوبی ، مطمئن شوید که انواع جنگل های موجود را درک کرده اید تا بتوانید انتخاب درستی برای خانه خود داشته باشید

چه چیزی را باید در یک ماده چوبی جستجو کرد

کلید انتخاب چوب مناسب اغلب می تواند فراتر از گونه های واقعی باشد. اگرچه ایده خوبی است که جستجوی خود را به جنگل هایی که به طور منظم مورد استفاده قرار می گیرند محدود کنید – سرو ، کاج ، بلوط ، صنوبر ، سرو ، چوب قرمز ، صنوبر و انواع مختلف آنها – همچنین بهتر است سایر ویژگی های مهم را نیز در نظر بگیرید.

گونه های چوب کابین
گونه های چوب کابین

اولین مورد سن چوب است. درختان مسن دارای چوب کاربردی بیشتری نسبت به چوب جدید هستند و چوب درخت پرکاربرد همان چیزی است که باعث مقاومت در برابر حشرات و قارچ ها می شود. همچنین به درختچه های شما دوام و ثبات بیشتری می بخشد و کمتر کوچک می شود و پیچ می خورد. درختان جدید عمدتا چوب خاكستر هستند ، خصوصاً درختانی كه به سرعت رشد كرده اند. شما برای به دست آوردن چوب با بهترین کیفیت درختان پیر و کند رشد می خواهید.

مورد بعدی این است که در آن درخت رشد کرده است. درختانی که در ارتفاعات رشد می کنند ، دارای چوب کاربردی بیشتری هستند که دارای حلقه های بسیار تنگ هستند. این باعث می شود سیاهههای مربوط با دوام و پایدار دوام بیاورند. در حال حاضر درختان زیادی در مزارع درختان پرورش داده می شوند و درختانی که در ارتفاعات پایین تر هستند ممکن است مواد با دوام طولانی را که به دنبال آن هستید به شما ندهند.

سرانجام ، آیا تأمین کننده چوبی که از کوره خریداری می کنید موارد اضافی مربوط به آنها را خشک می کند؟ این موارد مربوط به کوره خشک یا خیلی آهسته خشک می شوند تا ترک نخورند ، شکاف نخورند یا تاب نخورند ، پایدارتر و ماندگارتر از چوب های خشک نشده کوره هستند. بدون مرحله خشک کردن چوب ر کوره های مخصوص ، چوب شما می تواند دچار تاب خوردگی ، ترک خوردگی و شکافتن و همچنین جمع شدن شود.چوب  با مواد خشک شده در کوره ممکن است گران تر باشد ، اما نتایج ماندگارتری به شما می دهد.

معرفی گونه های چوب برای کابین

ما همچنین باید گونه های چوبی را که استفاده خواهیم کرد در نظر بگیریم. گونه های چوبی هرکدام دارای خصوصیات متفاوتی هستند که ممکن است یکی را برای اهداف خاص بهتر از دیگری کند. به خاطر داشته باشید که جنگل هایی با همین نام می توانند متفاوت باشند ، مانند بلوط قرمز یا سفید ، کاج قرمز ، سفید یا زرد و سرو قرمز یا سفید.

کاج

چوب های نرم مانند کاج برای استفاده در کابین های چوبی بسیار رایج هستند ، البته به شرطی که قدری قدیمی باشند که مقاومت پوسیدگی داشته باشند. کاج زرد بهترین مقاومت در برابر پوسیدگی را دارد ، در حالی که کاج سفید کمترین مقاومت را دارد. کاج سرعت جمع شدگی بالایی دارد اما پس از خشک شدن پایدار است. اگر از کاج تازه استفاده می کنید ، باید انتظار جمع شدن و حل و فصل زیاد در طی چند سال اول را داشته باشید. بسته به میزان قدمت چوب ، ممکن است برخی از ترک ها را نیز مشاهده کنید.

سرو

سرو احتمالاً محبوب ترین ماده برای خانه های چوبی است. این ماده زیبا ، معطر و به طور طبیعی ضد حشرات و قارچ است. سرو همان چیزی است که شما می خواهید اگر دیوارهای داخلی شما نیز از چوب ساخته شده باشد. همه انواع سرو سرعت جمع شدگی کمی دارند ، بنابراین نیازی به خشک شدن کوره نیست. گرچه قیمت آنها از برخی از جنگل های دیگر گران تر خواهد بود.

از سرو به دلیل گران بودن به اندازه سایر موارد استفاده نمی شود. این یکی از گران ترین جنگل هایی است که برای کابین های چوبی استفاده می شود. سرعت انقباض کم و مقاومت بالایی در برابر حشرات ، قارچ ها و پوسیدگی دارد. تمایل به چوب کاربردی بسیار بیشتری دارد ، که به شما یک کابین با دوام بیشتری می دهد ، اما پیدا کردن آن آن دشوار است.

صنوبر

صنوبر همچنین انواع مختلفی دارد که یافتن آنها بسته به منطقه شما دشوار یا آسان است. به طور کلی ، اکثر انواع صنوبرها سرعت جمع شدن نسبتاً کمی دارند ، اما مقاومت بسیار کمی در برابر پوسیدگی ، قارچ یا حشرات دارند. برای کمک به کاهش این مشکلات ، باید چوب درختان صنوبر را درمان کنید.

 این چوبی نسبتاً ارزان است که در ارتفاعات به خوبی رشد می کند. سرعت انقباض متوسط ​​و پوسیدگی ضعیف و مقاومت در برابر قارچ دارد. شما باید این کوره چوب را خشک و درمان کنید تا بیشترین استفاده را از آن ببرید.

بلوط

بلوط یکی از معدود چوب های سخت است که برای کابین های چوبی استفاده می شود. این چوب به طور معمول برای خانه های چوبی بسیار بزرگتر استفاده می شود و می تواند گران باشد. در دوره خشک شدن بسیار کوچک می شود ، بنابراین باید اطمینان حاصل شود که تاب نخورید ، آن را خشک کنید. بلوط سفید مقاومت بالایی در برابر پوسیدگی دارد ، در حالی که بلوط قرمز مقاومت کمی دارد و باید درمان شود.

امیدواریم با مطالعه این مطالب بتوانید خانه چوبی رویایی خود را بسازید.

نویسنده: ف.حسنخانی

مقالات مرتبط با خانه های چوبی:

WhatsApp us