ایده های هوشمند کمد لباس

همه ما می دانیم که آپارتمان نشینی مزایا و معایبی دارد و یکی از موارد اخیر می تواند داشتن فضای کافی باشد .

ما بیش از 40 سال است که با استفاده از فضاهای کوچک و غیرمعمول سر و کار داریم  .

این ایده ها می تواند برای شما هم الهام بخش و هم یک کمک کننده بزرگ باشد .

کمد دیواری ام دی اف
کمد دیواری ام دی اف

این ایده کمد دارای کشو و قفسه داخلی و درب های شیشه ای کشویی جذاب است . رنگ سفید یکی از محبوب ترین رنگ ها برای استفاده در کمد دیواری است .

با این ایده

  • یک کمد داخلی سفارشی به مجموعه تان اضافه می شود .
  • یک فضای اداری خانگی کوچک ایجاد کرده اید .
  • درب های کشویی در کمدهای متعدد نصب شده است .
  • کمدهای سه چهارم ساخته در خانه خود ایجاد کرده اید .

بیایید هر مرحله ای که برای ساخت ایده در این طرح استفاده شده است را مرور کنیم و  توضیح دهیم که چگونه با برخی از چالش های طراحی که با آن مواجه خواهید شد آشنا شوید .

کمد دیواری سفارشی :

کمد دیواری ام دی اف
کمد دیواری ام دی اف

یک کمد داخلی سفارشی و فضای اداری خانه بخشی از این پروژه جذاب و این ایده است .

از آنجایی که فضای کمد اغلب در فضاها قیمت بالایی خواهد داشت ، افزودن کمد لباس راهی هوشمندانه برای افزایش فضای ذخیره سازی لباس شما خواهد بود .

یک کمد چوبی زیبا برای این ایده مورد نیاز بود . بخش کمد دیواری بلند در عکس بالا کمد لباسی را نشان می دهد که ما ساخته ایم ، همراه با کشوهای پایین تر که به آن کمک به سزایی می کند .

می بینید که کشوها و درب های کمد لباس هیچ دستگیره قابل رویتی ندارند ، بنابراین ممکن است تعجب کنید که چگونه باز می شوند . در این مجموعه از سخت افزار تاچ لچ استفاده شده است . با اجتناب از نصب دستگیره یا دستگیره درب جلوی کمد ، خطوط تمیز طرح حفظ می شود . درب ها و کشوها فقط باید به آرامی فشار داده شوند تا باز شوند .

ما از نورپردازی نوار LED در بالای کمد لباس ( رو به سقف ) استفاده کردیم تا مقداری روشنایی محیط را برای آن گوشه فراهم کنیم ، زیرا چراغ سقفی در آن منطقه کمی دورتر است و روشنایی قابل توجهی ایجاد نمی کند .

در سمت چپ کمد ، کمد ورودی اصلی قرار دارد که درب های شیشه ای کشویی به آن اضافه شده است . این کمد توسط یک ماشین لباسشویی و خشک کن ، اِشغال شده است و نیمی از آن برای نگهداری محصولات تمیزکننده و ملحفه استفاده می شود .

فضای اداری خانگی :

داشتن یک دفتر کار خانگی حتی قبل از همه گیری کرونا مفید بوده است . اکنون یک دفتر خانه حتی بیشتر به یک نیاز تبدیل شده است زیرا کار در خانه برای بسیاری از ما عادی شده است .

در امتداد دیوار مجاور کمد لباس ، یک فضای اداری خانگی ساختیم . این شامل یک میز با کشوهای بالایی و کشوهای فایل بزرگ تر در پایین است که هر دو از سخت افزار لمسی با قابلیت باز شدن آسان استفاده می کنند . یک کابینت بالای سر با درب های بالابر فضای ذخیره سازی اضافی را فراهم می کند .

همان طور که می بینید ، ایجاد یک فضای کاری مفید اداری در خانه به فضای زیادی نیاز ندارد . داشتن یک قسمت اختصاصی از خانه که می توانید برای کار و مطالعه از آن استفاده کنید به شما کمک می کند بهره وری بیشتری داشته باشید و با استفاده از قسمت هایی مانند میز ناهارخوری برای انجام کار خودداری کنید .

دفتر خانه بین ورودی و آشپزخانه اوپن واقع شده است . ما از لمینت سفید براق برای نمای خارجی کمد سفارشی ( از جمله کمد لباس ) استفاده کردیم تا با روکش کابینت آشپزخانه مطابقت داشته باشد .

درب های کمد دیواری کشویی :

کمد دیواری ام دی اف
کمد دیواری ام دی اف

درب های کمد آینه ای کشویی با درب های کشویی شیشه ای ما جایگزین شدند . کمد سمت چپ دارای برج کشو و میله آویز کوتاه است و کمد سمت راست برای نگهداری کمد آویز طراحی شده است .

دو کمد باریک اتاق خواب اصلی در دو طرف ورودی حمام اختصاصی وجود داشت . همه درب های کمد درب های آینه ای کشویی درجه یک ساختمان ساز بودند که با درب های کمد شیشه ای لمینت سفید ما با قاب آلومینیومی جایگزین شدند .

چالش اضافه کردن درب به این دو کمد این بود که می ‌خواستیم دسترسی به فضای داخلی کمد را افزایش دهیم ، بدون اینکه دسترسی به حمام را در بین آن‌ ها تحت تأثیر قرار دهیم .

راه حل : با استفاده از پروفیل های درب و شیشه مشابه درب های کشویی معمولی خود ، از سخت افزار آویزان بالا برای ایجاد یک پانل بزرگ برای هر کمد استفاده کنید . هر درب به طور کامل به سمت جلوی درب حمام می لغزد تا کل کمد چپ یا راست نمایان شود .

ویژگی بالا آویز به این معنی است که هیچ مسیر کفی در جلوی ورودی حمام وجود ندارد ، بنابراین لازم نیست هر بار که وارد و خارج می ‌شوید از آن عبور کنید . اگر کسی در حمام است و شخص دیگری از کمد استفاده می کند و فراموش می کند درب آن را ببندد ، درب ها از جلو و عقب یک گیره دارند تا از هر طرف باز و بسته شوند .

درب های کشویی فقط برای کمدها در نظر گرفته نشده اند . استفاده از درب های کشویی به عنوان پارتیشن اتاق برای لذت بردن از یک فضای باز هم ، ایده آل است ، در حالی که در صورت نیاز حریم خصوصی بیشتری به شما می دهد .

کشو در کمد باز :

کمد دیواری ام دی اف
کمد دیواری ام دی اف

کشوهای عمیق ، قفسه بندی با دسترسی آسان و دو میله آویزان فضای ذخیره سازی این کمد کوچک را به حداکثر می رساند .

در اتاق خواب دوم کمد دیواری کوچک دیگری وجود داشت . یک بار دیگر ، درب های کمد کشویی خود را اضافه کردیم ، این بار با یک مسیر استاندارد پایین .

برای فضای داخلی از همان طرحی استفاده کردیم که کمد دست چپ در کمد مستر دو نفره دارد . برای به حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی و عملکرد کمد کوچک ، کشوها بسیار عمیق ساخته شده اند . قفسه‌ های بالای آن‌ ها کم ‌عمق ‌تر هستند تا آنها را در بالاترین قسمت ‌ها مفیدتر کند . میله های آویز کوتاه بالا و پایین نیز اضافه شده است .

در هر دو کمد ، کشوها با قسمت جلویی طراحی شده اند تا یک بار دیگر از دستگیره جلوگیری شود . در این مورد ، باید اطمینان حاصل شود که هیچ دستگیره ای با درب های کشویی تداخل نداشته باشد .

فرقی نمی‌ کند یکی از کمدهای خود را تغییر دهید یا پروژه ‌ای در مقیاس بزرگ ‌تر مانند این را در نظر دارید که شامل چندین ارتقاء زیبایی برای خانه شما می ‌شود ، ما می‌ توانیم به شما کمک کنیم .

این واحد کمد دیواری توکار سفارشی چند کار را هم زمان انجام می دهد و زیبا به نظر می رسد .

کمد دیواری ام دی اف
کمد دیواری ام دی اف

چرا بهتر است به جای کمد دیواری مستقل که خودتان مونتاژ می کنید ، یک یونیت دیواری توکار سفارشی بسازید ؟

خوب برای شروع ، لازم نیست از ایده های خود بگذرید .

همچنین هیچ مقایسه ای بین این دو از نظر ظاهری وجود ندارد و می تواند هم برای فضای زندگی و هم برای نیازهای عملکردی شما طراحی شود .

یکی از پروژه‌ هایی که روی آن کار کردیم شامل طراحی یک واحد دیواری توکار چند منظوره بود که شامل چندین کمد لباس ، یک فضای لباس‌ شویی ، یک شومینه توکار ، و یک مرکز سرگرمی است .

ذخیره سازی ، فضای لباسشویی ، تنظیم کننده سرگرمی های خانگی همه در یک راه حل زیبا گرد هم آمده اند – چه چیزی را در این مجموعه دوست نداشته اید ؟

این واحد دیواری توکار برای این فضای اتاق خواب عالی عمل کرده است .

بیایید با طرح مورد نظر روبرو شویم ، همه ویژگی های این واحد دیواری چیزهایی نیستند که بتوانید دقیقاً با یکدیگر مرتبط کنید . تلویزیون و شومینه در کنار هم حس بسیار خوبی ایجاد کرده اند . با این حال ، برای بسیاری از مردم ، شاید گنجاندن ماشین رختشویی یا کمد لباس برای نیازهای آنها کارایی نداشته باشد .

این زیبایی کمد دیواری سفارشی شده است . این چنین طرحی به شما این امکان را می‌دهد که از محدودیت ‌های موجود در دکوراسیون تک ‌اندازه ‌ای که به گونه ‌ای طراحی شده ‌اند که بیشترین تعداد نیازمندی را ارائه می ‌دهند ، رها شوید .

برای نیازهای خاص این مشتری ، واحد دیواری همه کاره عالی عمل کرده است . آنها مجبور نیستند چندین دکوراسیون چوبی  بخرند که ممکن است تطبیق سبک با یکدیگر دشوار باشد ، و همچنین لازم نیست نگران این باشند که چقدر همه چیز در فضای زندگی آنها با هم تطبیق خواهند داشت .

شکل و عملکرد اتاق های خود را بهبود بخشید :

یکی از مزایای بسیاری که یونیت دیواری توکار دارد این است که نسبت به دکوراسیون مستقل ، جای کمتری در یک اتاق می گیرد .

این قطعه کمد دیواری سفارشی به طور یکپارچه با بقیه اتاق ادغام می شود . با دکوراسیون مکمل و استفاده عاقلانه از فضا ، واقعاً بخشی از طراحی اصلی اتاق به نظر می رسد .

بیایید کمی عمیق ‌تر به ویژگی‌ های طراحی که در این واحد کمد دیواری توکار بی ‌نظیر به خوبی عمل کرده است ، بپردازیم .

کمدهای توکار :

کمد دیواری ام دی اف
کمد دیواری ام دی اف

قفسه ‌بندی و فضای ذخیره ‌سازی کمد و کشو می ‌تواند به عنوان فضای کمد اصلی اتاق خواب یا مکمل کمد سنتی استفاده شود .

چهار کمد دیواری مجزا و تمام قد در هر انتهای واحد دیواری توکار ، فضای زیادی را برای کمد لباس در این اتاق خواب مستر فراهم می کند .

این کمدها با قفسه های قابل تنظیم و کشوهای پایینی طراحی شده اند ، اما شما به این نوع چیدمان محدود نشوید . ما می ‌توانیم کمدهای داخلی را طوری طراحی کنیم که شامل میله ‌های آویز و لوازم جانبی مختلف کمد نیز باشد . این واحد دیواری همچنین می توانست با یک کمد بزرگ تر در هر طرف به جای دو کمد طراحی شود .

از آنجایی که جعبه های کشو در پشت درب ها در این واحد دیواری پنهان شده اند ، جلوی آن ها ساده شده است . ما از دستگیره‌ه ای ” اسکوپ ” استفاده کرده ‌ایم که به ما امکان می ‌دهد کشوها را به عمق کامل بسازیم بدون اینکه عمق را با دستگیره ‌ها یا دستگیره‌ های بیرون زده به خطر بیندازیم .

یک مرکز سرگرمی داخلی :

از آنجایی که یونیت دیواری در اتاق خواب اصلی نصب می شود ، یک مرکز سرگرمی داخلی با اتاقی برای تلویزیون و لوازم جانبی رسانه اضافی مورد نیاز است .

همان طور که می بینید ، تلویزیون داخلی بالای شومینه نسبتاً بلند نصب شده است . این مکان آن را برای تماشای تلویزیون در هنگام خواب ، ایده آل می کند . طراحی واحد دیوار اجازه می دهد تا سیم ها و کابل ها به طور محتاطانه پنهان شوند .

بالای تلویزیون چند فضای باز وجود دارد که یک نوار صوتی ، دستگاه پخش جریانی ، گیرنده کابلی یا PVR می‌تواند به آنجا منتقل شود . از فضاهای نمایش قفسه باز بلندتر نیز می توان برای قرار دادن کتاب ها یا جلوه های شخصی مانند عکس ها یا چیزهای کوچک استفاده کرد .

طرح را می توان برای نیازهای شما پیکربندی کرد . بخش‌ های باز تا بالا را می‌ توان به جای دو کشو در پایین واحد قرار داد ( که یکی از آنها در واقع یک مانع لباس‌ شویی است که به ‌زودی توضیح خواهیم داد ) . این کار اضافه کردن چیزی شبیه پخش کننده بلوری را کاربردی تر می کند ؟

شومینه برقی :

کمد دیواری ام دی اف
کمد دیواری ام دی اف

شومینه برقی و تلویزیون سطح راحتی اتاق را افزایش می دهد .

همراه با تلویزیون ، یک شومینه برقی تعبیه شده ، مرکز این واحد دیواری بسیار کاربردی را تشکیل می دهد .

شومینه های برقی به چند دلیل عالی هستند :

     آنها را می توان در تمام طول سال برای افزایش محیط و سطح راحتی اتاق استفاده کرد .

     برخی از مدل های شومینه برقی می توانند محیطی راحت فراهم کنند و به عنوان یک منبع گرمایش مکمل عمل کنند

     انرژی کارآمد هستند .

     در مقایسه با استفاده از شومینه های چوبی سنتی ، بسیار ایمن تر هستند و عملاً نیازی به تعمیر و نگهداری یا کار اضافی مانند برش یا حمل هیزم ندارند .

     استفاده از آن‌ ها بسیار آسان است و گزینه ‌هایی دارند که به شما امکان می ‌دهد رنگ نمایشگر را برای مطابقت با روحیه یا تکمیل دکوراسیون خود تغییر دهید .

فضای لباسشویی و کشوهای همسان :

کمد دیواری ام دی اف
کمد دیواری ام دی اف

یک فضای لباس ‌شویی کج ‌شده هوشمندانه در کنار کشوهای واقعی قرار دارد .

چه زمانی محقظه کشو محفظه ای برای کشو نیست ؟ هنگامی که جلوی آن را برای یک فضای لباسشویی انتخاب شده است !

برای متقارن نگه داشتن ساختار کلی ، سه کشو مجاور را با یک جلویی کاذب متشکل از سه وجه به هم چسبیده تطبیق دادیم . قرار دادن فضای درست در زیر شومینه بسیار منطقی است ، زیرا نمی خواهید آن را خیلی بالا قرار دهید .

از آنجایی که یونیت دیوار به عنوان کمد اصلی اتاق خواب عمل می کند ، داشتن فضای یکپارچه برای قرار دادن لباس های کثیف بسیار منطقی است .

کیسه پارچه ‌ای حفاظ به گونه ‌ای طراحی شده است که هنگام شستشوی لباس ‌ها به راحتی جدا می ‌شود و در صورت لزوم می ‌توان آن را تمیز کرد .

ویژگی های طراحی اضافی این واحد دیواری توکار :

این واحد دیواری سفارشی با استفاده از یکی از محبوب‌ ترین پوشش ‌های ما ، رنگی به نام آنتیک سفید ساخته شده است . این یک رنگ نسبتاً جهانی است ، زیرا به راحتی در انواع مختلف لمینت هایی که ما در ساخت کمد های سفارشی خود استفاده می کنیم ، در دسترس است .

اجزای چوبی ، که در این مورد شامل بخش‌ های ساختاری مانند کناره‌ های کابینت و قفسه‌ ها می ‌شود ، با استفاده از ملامین روی تخته به دست می ‌آیند .

قطعاتی که شکلی دارند ( صفحه قرنیز ، تاج قالب و جلوی درب و کشو ) در ام دی اف با لمینت ترموپلاستیک ( که گاهی اوقات ترموفویل نامیده می شود ) شکل می گیرند . ترموپلاستیک انعطاف پذیرتر از ملامین است و در داخل و خارج منحنی ها و اطراف لبه ها قرار می گیرد .

کارهای تکمیلی شامل افزودن کشش های تزئینی و نورپردازی روی کابینت برای جذابیت بصری بیشتر است .

واحد کمد دیواری داخلی خود را سفارشی کنید :

این ترکیب خلاقانه از راه‌حل ‌های ذخیره‌ سازی و دکور خانه تنها نمونه ‌ای از مواردی است که هنگام سفارشی کردن کابینت خود به جای خرید یک واحد دیواری تولید انبوه امکان‌ پذیر است .

بله ، یک واحد دیواری توکار سفارشی هزینه بیشتری دارد . با این حال ، می توانید مطمئن باشید که کاملاً متناسب با فضای شما خواهد بود ، ظاهری باکیفیت دارد که سبک اتاق شما را تکمیل می کند و به طور خاص برای نیازهای ذخیره سازی شما طراحی شده است .

نویسنده : فیروزه پاکزاد

#کمد #چوب #چوبی #دکور #خلاق #تخت #کابینت #قفسه #کشو #دستگیره


مطالب مرتبط با کمد دیواری :

WhatsApp us